Da se naslutiti kada gledaš ovu u tanjiru.
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#40301 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40302 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nesto nabrzaka...samo sam malo graska stavio ..


- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40303 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pik meni meso tebi zrnevlje to 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40305 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
e-- ti si 'krivac..
evo krece finale... falafel
...

~~``````````````` pred rernom
~

.I
~~

...hm... ne znam objasniti, kakvog je ukusa... ili--
..za pecenje u rerni-okruglog oblika- nije dobro- morala sam ih na pola vremena -prepoloviti..
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#40306 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Gotivim ja falafel, ali realno mora biti deep fried, inace je bas suh...
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#40309 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Koliko puta prekuhas? Mislim da treba da nadodje tijesto vise putaNisrin wrote: ↑03/05/2020 21:11
Izgledom, okusom sve super... stavim u vrelu pec na najjacu temp, kako god da pecem (s ventilatorom ili bez na srednjoj zici), izvadim stavim u vlaznu pa suhu krpu i dalje je kao opanak, tj nije dovoljno mekan... ne znam u cemu je greska... nije bas ni tvrd kao kamen, ali bi definitivno trebao biti meksi i prozracniji, kao kifle napr
Brasno je tip 405, potkuham bas mekano, germa, sol, sek secera, topla voda...
Ali izgledaju odlicno
- beautyfool
- Posts: 2107
- Joined: 04/09/2006 16:45
- Location: Dunjaluk
#40310 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dali ostavis da ti malo nadodje prije nego ga peces?Nisrin wrote: ↑03/05/2020 21:11
Izgledom, okusom sve super... stavim u vrelu pec na najjacu temp, kako god da pecem (s ventilatorom ili bez na srednjoj zici), izvadim stavim u vlaznu pa suhu krpu i dalje je kao opanak, tj nije dovoljno mekan... ne znam u cemu je greska... nije bas ni tvrd kao kamen, ali bi definitivno trebao biti meksi i prozracniji, kao kifle napr
Brasno je tip 405, potkuham bas mekano, germa, sol, sek secera, topla voda...
Probaj zakuhati jogurtom i vodom.
Ja kad pravim hljeb ili peciva koristim t500 ili t550 a pite i kolace t400
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40312 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
cejf im staviti meso. mahalusetino.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#40313 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja bih samo da prijavim da sam samo 4 kg fasovao tokom korona tajm 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40314 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..na tvoju visinu- nije primjetno... problem su zene-- njima se talozi, gdje ne treba....

- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#40315 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ispunjavam sve želje

- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40316 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
e pa ukus bude kako ga nastimas,zato se vise puta proba prije pecenja/przenja...za rernu stima da isushi jer se duze peku...meni u rostilj tavi nisu nikad ispali suhoparni jer se samo vanjska strana na visokoj vatri zapece tako da unutra ostane meko a vani hrskavomoonca wrote: ↑04/05/2020 00:18 e-- ti si 'krivac..![]()
evo krece finale... falafel
...
~~``````````````` pred rernom
~
.I
~~
...hm... ne znam objasniti, kakvog je ukusa... ili--tak... malo suvo.. zacini..Middle East- shopova... da je za pozeliti.. ne bash... ali... za promjenu... moze se jesti..
..za pecenje u rerni-okruglog oblika- nije dobro- morala sam ih na pola vremena -prepoloviti..
uglavnom probala si pa sad usavrsavaj,tako sam i ja
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40317 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hvala na obaLJestenjuTomahawk11 wrote: ↑04/05/2020 13:23 Ja bih samo da prijavim da sam samo 4 kg fasovao tokom korona tajm![]()
juce stao na vagu i na moje zadovoljstvo sam u minusu 4 kile
ja mislim da za ovih zadnjih 5-6 hefti nismo ni kilu brasna potrosili
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40319 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..jedan recept kaze- natopi leblebije, ali ne i da ih skuvas.... ja sam skuvala... tako- da je sva smjesa jestiva i bez przenja...
..da, treba probati-- ove su samo sa leblebijama.. ipak je trebalo mozda i boba dodati..
- dječak sa šibicama
- Posts: 51171
- Joined: 29/06/2011 23:39
#40320 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Klasicni sarajevski ili kakavgod somun zahtjeva puno vece temperature nego obicne kucne pecnice imaju, nesto slicno kao pizza.
Zato i imaju ove varijante sa drugacijim zakuhavanjem, dodavanjem jos nekih sastojaka.
Pizza ili somun traze temperaturu preko 300 stepeni, vidio sam da talijani koriste jedan mali trik, ako imaju obicnu pecnicu do 250-275 stepeni onda nabave kamen otprilike kao neka ploca izgleda dimenzija otprilike prosjecne rerne, debljine oko 1 cm, prvo ga dooobro zagriju i onda na njega pizzu. Ona mora biti gotova za najvise 5 minuta, sve preko toga je mucenje za tu vrstu tijesta. ISta stvar sa somunima, on se mora napuhati odmah i ispeci za par minuta.
Zato i imaju ove varijante sa drugacijim zakuhavanjem, dodavanjem jos nekih sastojaka.
Pizza ili somun traze temperaturu preko 300 stepeni, vidio sam da talijani koriste jedan mali trik, ako imaju obicnu pecnicu do 250-275 stepeni onda nabave kamen otprilike kao neka ploca izgleda dimenzija otprilike prosjecne rerne, debljine oko 1 cm, prvo ga dooobro zagriju i onda na njega pizzu. Ona mora biti gotova za najvise 5 minuta, sve preko toga je mucenje za tu vrstu tijesta. ISta stvar sa somunima, on se mora napuhati odmah i ispeci za par minuta.
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40321 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
imaju se za kupiti ti pizza stones, za rerne kod kuce. nisu nesto naricito ni skupi.
kao alternativa moze se korisiti cast iron pan, okrenes je naopako na pleh, ugrijes u rerni i onda tijesto ide na to. nije mozda najpogodnije za lepine, ali za pizzu je okej.
kao alternativa moze se korisiti cast iron pan, okrenes je naopako na pleh, ugrijes u rerni i onda tijesto ide na to. nije mozda najpogodnije za lepine, ali za pizzu je okej.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#40322 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nagradno pitanje:
koja je razlika izmedju satrice i lukmire?
meni nekako satrica uvijek bila s krastavcem, a lukmira s mladim lukom, a cujem Turci to s krastavcem, jogurtom, bijelim lukom i nanom (moze i kopar) zovu dzadzik (Grci tzatziki)
uglavnom, volEm i rado pravim uz ove uzljevake a i ostalu zacinjeniju hranu, pogotovo uz iftar, bas godi.
@omar little neki dan skrolam odozdo i vidim sliku onog slatkog krompira, tacno sam znala da si ti
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40323 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..ja to sve imam- i nije, kao iz pecnice na drva--ali je ukusnije u poredjenju --iz tepsije--dječak sa šibicama wrote: ↑04/05/2020 14:06 Klasicni sarajevski ili kakavgod somun zahtjeva puno vece temperature nego obicne kucne pecnice imaju, nesto slicno kao pizza.
Zato i imaju ove varijante sa drugacijim zakuhavanjem, dodavanjem jos nekih sastojaka.
Pizza ili somun traze temperaturu preko 300 stepeni, vidio sam da talijani koriste jedan mali trik, ako imaju obicnu pecnicu do 250-275 stepeni onda nabave kamen otprilike kao neka ploca izgleda dimenzija otprilike prosjecne rerne, debljine oko 1 cm, prvo ga dooobro zagriju i onda na njega pizzu. Ona mora biti gotova za najvise 5 minuta, sve preko toga je mucenje za tu vrstu tijesta. ISta stvar sa somunima, on se mora napuhati odmah i ispeci za par minuta.
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40325 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hadzinicasa wrote: ↑04/05/2020 14:25
@omar little neki dan skrolam odozdo i vidim sliku onog slatkog krompira, tacno sam znala da si ti![]()


