Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nivla
- Posts: 6573
- Joined: 12/01/2008 23:44
#40276 Re: Pitamo Mehanicare ?
billstein stavio kad je jedan fabricki vrisnuo, nikad problema, na pocetku bili malo tvrdji kasnije postali meksi, pored toga zamijenjeni i aksijalni lezajevi, opruge ostale fabricke, nisu bile pukle, sigurno sam sa njima presao preko 70000 i bili su ko novi, prodao auto, golf 5
garancija bila 2g, placeni 69 km komad prednji, godine 2016, uz nove amortizere sam stavio i meyle hd stabilizatore, nikad lufta na trapu poslije toga, komad je bio 40ak km, trw je cini mi se bio 25km
garancija bila 2g, placeni 69 km komad prednji, godine 2016, uz nove amortizere sam stavio i meyle hd stabilizatore, nikad lufta na trapu poslije toga, komad je bio 40ak km, trw je cini mi se bio 25km
Last edited by nivla on 17/02/2022 17:54, edited 1 time in total.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#40277 Re: Pitamo Mehanicare ?
koji su uslovi, moze li naljepnica 911 na skodi proci?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko iskustva sa bilstein B6, nekako to imam u planu kao upgrade...to su kao sport ali ne pretvrdi, 230KM kom zadnji, predbji 300KM kom...
Last edited by Evolution_IV on 17/02/2022 17:59, edited 1 time in total.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#40279 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedim dere plin preko 120k km, na japancu koji ima meksa sjedista ventila...jos kako sam shvatio dnevna tura na posao mu je autoputem...canvra888 wrote: ↑17/02/2022 17:11Ima smisla to sve, ali pazi ovo - jest bila dnevna vožnja na autoputu na nekih 3.5-3.8k rpm (nikad preko u vožnji na dužem vremenskom periodu), tako sam i vozio jer sam znao ljude sa identičnim plinskim sistemom, sličnim motorom (nisu bili samoštelujući ventili sa hidropodizačima koji najbolje gutaju plin), sistemom za podmazivanje i što je najbitnije - koji su također vozili na plin na autoputu na istim obrtajima i nisu nikakvih problema imali. Znam da je temperatura izagaranja na plin veća, ali eto, vođen i tuđim iskustvima, a i onim što mi je svaki plinski servis rekao, mislio sam da bi trebalo biti uredno, ali ne bi, džaba.bitanga_sa_otesa wrote: ↑17/02/2022 17:01
onda si ga derao po autoputu ili uzbrdo.po gradu nema teorije da ce to izgoriti.nemoj zaboraviti da je temperatura izgaranja plina veca za 200 stepeni nego benzina.i meni je nastimana bogata smjesa,ali na autoputu derem na benzin uvijek i gdje god vozim preko 110,prebacujem na benzin da mi se slucajno ne desi takvo sranje![]()
Inače bi mi se izgubio smisao plinske instalacije ako bi na AP morao voziti na benzin. To auto je svakako davna bilost prošlost, nego onako iznosim iskustvo![]()
Pitajte njega kako
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#40280 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sa tim plinom izgleda najbolje ugasiti motor, tad svakako će malo da potroši...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40281 Re: Pitamo Mehanicare ?
zavisi ti sve od auta do auta,nisu na svim autima sjedista ventila od istog materijala ,neki imaju vodilice od gvozdja neki od bronze...canvra888 wrote: ↑17/02/2022 17:11
Ima smisla to sve, ali pazi ovo - jest bila dnevna vožnja na autoputu na nekih 3.5-3.8k rpm (nikad preko u vožnji na dužem vremenskom periodu), tako sam i vozio jer sam znao ljude sa identičnim plinskim sistemom, sličnim motorom (nisu bili samoštelujući ventili sa hidropodizačima koji najbolje gutaju plin), sistemom za podmazivanje i što je najbitnije - koji su također vozili na plin na autoputu na istim obrtajima i nisu nikakvih problema imali. Znam da je temperatura izagaranja na plin veća, ali eto, vođen i tuđim iskustvima, a i onim što mi je svaki plinski servis rekao, mislio sam da bi trebalo biti uredno, ali ne bi, džaba.
Inače bi mi se izgubio smisao plinske instalacije ako bi na AP morao voziti na benzin. To auto je svakako davna bilost prošlost, nego onako iznosim iskustvo![]()
kazem ti pod vecim opterecenjem postoji mogucnost da se desi,ja necu da rizikujem ,bmk i za 2 rezervara benzina,jeftinije mi je to, nego skidati glave,vaditi motor,traziti dijelove kojih nema na mapi i sl. ne vozam se cesto autoputem ,a i ne prelazim godisnje vise od 7-8 hiljada ..
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#40282 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neko ih voli zbog odlicnog ponasanja vozila, ali ih veliki broj ljudi koji voli udobnost skinuo I stavio “ stock “ amortizerEvolution_IV wrote: ↑17/02/2022 17:54 Ima li neko iskustva sa bilstein B6, nekako to imam u planu kao upgrade...to su kao sport ali ne pretvrdi, 230KM kom zadnji, predbji 300KM kom...
Last edited by lavic on 17/02/2022 18:56, edited 1 time in total.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#40283 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja Meyle I Japanparts nebi uzeo. A ovo si sigurno dobio 3 godine u Unitrade na OE spectrum. Kayaba je imao SimImpex I bio je skup…. A da bi pomogli pri izboru moras nam dati jos info: standard ili upgrade, B2,B4,B6, itdblack_adrian wrote: ↑17/02/2022 17:14 Evo leglo je par ponuda, treba mi savjet.
Cijene neću navodit, sve je u 40-50KM, svejedno mi je dao 100KM više il manje. Bitno mi je kako se pokazalo na vašim il drugim autima i garancija.
Pitao sam na par mjesta.
1 godina garancije - Sachs, Blistan, Japanparts, Meyle, Kayaba.
Samo jednu ponudu sam dobio sa 3 godine garancije, to su Monroe amortizeri iz Unitradea.
Gdje još da tražim?
Nešto mi malo godina garancije, ma da ne mora značit da će im šta bit al haj ga znaj.
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#40284 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilstein su vrh. Ne znam imaju li za tvoje auto B4. Ako volis mekše a i jeftiniji su..Evolution_IV wrote: ↑17/02/2022 17:54 Ima li neko iskustva sa bilstein B6, nekako to imam u planu kao upgrade...to su kao sport ali ne pretvrdi, 230KM kom zadnji, predbji 300KM kom...
Uz koni su najbolji.. Ima i ostalih ok marki ali od kyb. Monroe bjezi sto dalje.. sachs nije los. Ne Znam prave li za mazdu 3…
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40285 Re: Pitamo Mehanicare ?
kod mene su b8 5100,evo vec 5 godina rade perfektno,udobniji su od serijskih .
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#40286 Re: Pitamo Mehanicare ?
najbolje ezdeji i zrao malo trosi ne kvari se i ides ko baba
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40287 Re: Pitamo Mehanicare ?
B6Redhell wrote: ↑17/02/2022 18:55Bilstein su vrh. Ne znam imaju li za tvoje auto B4. Ako volis mekše a i jeftiniji su..Evolution_IV wrote: ↑17/02/2022 17:54 Ima li neko iskustva sa bilstein B6, nekako to imam u planu kao upgrade...to su kao sport ali ne pretvrdi, 230KM kom zadnji, predbji 300KM kom...
Uz koni su najbolji.. Ima i ostalih ok marki ali od kyb. Monroe bjezi sto dalje.. sachs nije los. Ne Znam prave li za mazdu 3…
Prave, jedino ohlins nema za nju(al to je ipak van svih mogucnosti, pa i teoreckih)
bitanga_sa_otesa wrote: ↑17/02/2022 19:01 kod mene su b8 5100,evo vec 5 godina rade perfektno,udobniji su od serijskih .
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40288 Re: Pitamo Mehanicare ?
lavic wrote: ↑17/02/2022 18:49Neko ih voli zbog odlicnog ponasanja vozila, ali ih veliki broj ljudi koji voli udobnost skinuo I stavio “ stock “ amortizerEvolution_IV wrote: ↑17/02/2022 17:54 Ima li neko iskustva sa bilstein B6, nekako to imam u planu kao upgrade...to su kao sport ali ne pretvrdi, 230KM kom zadnji, predbji 300KM kom...
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40289 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala svima puno
@lavic valjda standard?
prednji lijevi propao, planiram prednje samo zamijenit s obzirom da su zadnji OK... koje su vaše preporuke?
ima li smisla ići na upgrade ako neću sva 4?
@lavic valjda standard?
prednji lijevi propao, planiram prednje samo zamijenit s obzirom da su zadnji OK... koje su vaše preporuke?
ima li smisla ići na upgrade ako neću sva 4?
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#40290 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su par puta znali ostaviti otvorene prozore nazad tokom ljeta, kad je vani preko 30°C. Ujutru vidim otvoren prozor, a ako je noću padala kiša bude veselo.phillie wrote: ↑17/02/2022 10:03 Jel moguce da me jutros na autu docekase sva cetiri prozora spustena? Sinoc ga parkirao i zakljucao sve regulare. Jutros otkljucam (dok jos nisam prisao autu i primjetio prozore) kad imam sta da vidim. Siguran sam da nisam na kljucu drzao pritisnuto dugme, pa da se poslije otkljucavanja sama spuste.
Jednom sam ja preko dana vozio, bilo toplo pa otvorio suvozačev prozor. Parkirao oko podne i zaboravio ga zatvoriti, popodne padala kiša i suvozačeva strana fino pokisla. Morao sam voziti u ronilačkom odijelu.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40291 Re: Pitamo Mehanicare ?
na tvom mjestu bi stavio kw gewinde V3
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40292 Re: Pitamo Mehanicare ?
to mi je i najpovoljnija opcija, Fala

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40293 Re: Pitamo Mehanicare ?
nea na ćemu ,javi se uvijek ako treba neki beskorisni savjet 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40294 Re: Pitamo Mehanicare ?
normalno

-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#40295 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ces samo prednje onda uzmi standardne bilstein ili sachs, a po meni Monroe OE spekteum sa 3 godine garancije koji je jeftiniji nije los izbor ali ih neki kude a ja sam ih na 3 auta stavljao i bili skroz OK. Moras sam odlucit.black_adrian wrote: ↑17/02/2022 19:07 Hvala svima puno![]()
@lavic valjda standard?
prednji lijevi propao, planiram prednje samo zamijenit s obzirom da su zadnji OK... koje su vaše preporuke?
ima li smisla ići na upgrade ako neću sva 4?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40296 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam da sam napisao da nisu bitne cijene, i nisu, ali eto da navedem čisto radi poređenja.
Sachs - 108KM/kom
Monroe - 128KM/kom
Bilstein - 120KM/kom
Meni je svejedno, jedino sto mi je privlacno su ove tri godine garancije kod Monroe amortizera u Unitrade.
Samo me zanima, ako uzimam standardne amortizere, da li ima znatne razlike između standardnih verzija navedenih brendova?
Ako nema, onda bih odabrao Monroe s obzirom da ima i najviše garancije, logično.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#40297 Re: Pitamo Mehanicare ?
Razlike nebi trebalo biti jer su sve standard, jedina razlika moze biti u konstrukciji “ monotube “……black_adrian wrote: ↑17/02/2022 20:05Znam da sam napisao da nisu bitne cijene, i nisu, ali eto da navedem čisto radi poređenja.
Sachs - 108KM/kom
Monroe - 128KM/kom
Bilstein - 120KM/kom
Meni je svejedno, jedino sto mi je privlacno su ove tri godine garancije kod Monroe amortizera u Unitrade.
Samo me zanima, ako uzimam standardne amortizere, da li ima znatne razlike između standardnih verzija navedenih brendova?
Ako nema, onda bih odabrao Monroe s obzirom da ima i najviše garancije, logično.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40298 Re: Pitamo Mehanicare ?
E hvala ti.
Ma samo nek ne lupka i nek je ispravno i OK je. Nije sad R36 pa da ganjam neke super performanse
Ma samo nek ne lupka i nek je ispravno i OK je. Nije sad R36 pa da ganjam neke super performanse
- konektovan
- Posts: 51471
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#40299 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzmeš bilo koje, provozaš, ako ti ne odgovaraju, skineš i vratiš...black_adrian wrote: ↑17/02/2022 20:05Znam da sam napisao da nisu bitne cijene, i nisu, ali eto da navedem čisto radi poređenja.
Sachs - 108KM/kom
Monroe - 128KM/kom
Bilstein - 120KM/kom
Meni je svejedno, jedino sto mi je privlacno su ove tri godine garancije kod Monroe amortizera u Unitrade.
Samo me zanima, ako uzimam standardne amortizere, da li ima znatne razlike između standardnih verzija navedenih brendova?
Ako nema, onda bih odabrao Monroe s obzirom da ima i najviše garancije, logično.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
