Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#4026 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

Turkisi se od dugog stajanja i od trpanja 150 ljudi u njih nagnu.U 99% slucajeva se mogu vidjeti nageti turskisi sa linija29 i 22 jer te linije imaju duge pauze.Takodjer onaj sto na 60 radi uvijek se naginje ali se ispravi prema Blagovcu,a slicne probleme ima i 304 koji radi na Nedzaricim(par puta sam ga vidio ali se vise ne naginje).Uostalom to se desava svim busevima samo se na turkisima vise primijeti.

Usput ako nije problem linija,garazni broj(mali broj u ovom slucaju na lijevoj strani iznad svjetla) i lokacija.

Evo primjera kako se naginju i sta im je zajednicko-svi su na pauzi
Image
Image
296 na liniji za Kamenicu sa velikim pauzama isti ovaj danas ravan ko strijela na Sutjesci
Image
365 na liniji za Ilijas koja takodjer ima velike pauze
Image
A ne naginju se turkisi samo evo plinasa 245 koji inace radi za Kamenicu ali je u ovom slucaju na Vanlinijskom(znaci pauza minimalno sat)
Image
A evo i 244 koji je u ovom slucaju bio nekih pola sata parkiran
Image

I svi ovi busevi se izravnaju u voznji mozda poneki ostane.Recimo GB 368 neki dan na Ilidzi je ukrcao minimalno 150 putnika i logicno se nageo.
I to nije neispravnost jer ovi neoplani se naginju van voznje a turkisi su stari 20 goina i komentari su redovni grasovci unistili npve buseve.
Vecina buseva je u Istanbulu promijenoli minimalno 1 motor.Polu-crknuti su dosli a za naginjanje to ima veze sa zracnim jastucima a to vjerovatno ima veze sa groznim putevima recimo kod Ilidza terminala ima rupa i ispod viri kaldrma.

A za ovu donaciju kada su dosli bilo je oko 40 buseva i sve je bilo dobrodoslo pa i raspali turkisi...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4027 Re: Gras all about

Post by mk ultra »

znači treba da curi zrak? :mrgreen:

vidjoh danas nove crvene trole na depou :thumbup:
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#4028 Re: Gras all about

Post by nlt »

stara vozila = stari jastuci
šta ima veze, nije neki narod koji se voza u njima :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4029 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Bitno je da su za grasovce nageti busevi nisu neispravnost i da tu nema nista sporno, prevoze putnike od A do B! :lol:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#4030 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

scarface32 wrote:jarane ne pisi vise,provaljujes se. Jesi li ti cuo za tehnicki pregled vozila? Znaci moze i sa golim gumama bez sare prevoziti putnike? A i takvih sam grasovih buseva vidjao.I oni su tehnicki ispravni za tebe?
Jel se desilo da se Grasov autobus prevrne? Nije!

Ovdje je riječ o slici koju si postavio a ne o gumama.

Guma nema jer nema dijelova. Gras nema ni za sijalicu trenutno ali to nije krivica Grasa.

Ovo vozilo je registrovano i tehnički ispravno. To što tebe guzica žulja od krivog sjedenja nije problem Grasa. Ako ti ne odgovara, uzmi taxi i udobnost zagarantirana. Udobnost je luksuz koji Gras ne može priuštiti. Osnovno je prijevoz od tačke A do B i to radi uspješno i uredno po LEGALNOM redu vožnje. Udobnost je sporedna stvar i u krajnjem slučaju nebitna.
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#4031 Re: Gras all about

Post by Maharadza »

tempuser wrote:Bitno je da su za grasovce nageti busevi nisu neispravnost i da tu nema nista sporno, prevoze putnike od A do B! :lol:
Pa da, ali zato jesu neispravnost "nageti" busevi konkurencije:

https://forum.klix.ba/utisci-centrotran ... #p15553952

https://forum.klix.ba/utisci-centrotran ... #p15542895

Koji munafikluk/dvoličnost...sramota. :run:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4032 Re: Gras all about

Post by славянин »

TESLA_EDISON wrote:
scarface32 wrote:jarane ne pisi vise,provaljujes se. Jesi li ti cuo za tehnicki pregled vozila? Znaci moze i sa golim gumama bez sare prevoziti putnike? A i takvih sam grasovih buseva vidjao.I oni su tehnicki ispravni za tebe?
Jel se desilo da se Grasov autobus prevrne? Nije!

Ovdje je riječ o slici koju si postavio a ne o gumama.

Guma nema jer nema dijelova. Gras nema ni za sijalicu trenutno ali to nije krivica Grasa.

Ovo vozilo je registrovano i tehnički ispravno. To što tebe guzica žulja od krivog sjedenja nije problem Grasa. Ako ti ne odgovara, uzmi taxi i udobnost zagarantirana. Udobnost je luksuz koji Gras ne može priuštiti. Osnovno je prijevoz od tačke A do B i to radi uspješno i uredno po LEGALNOM redu vožnje. Udobnost je sporedna stvar i u krajnjem slučaju nebitna.
Ma nemoj reci :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4033 Re: Gras all about

Post by славянин »

TESLA_EDISON wrote:
tempuser wrote:Nesto se nageo...
Image
Jel se prevrnuo? NIJE
Jel ispravan? JESTE
Jel legalni prijevoznik na legalnoj liniji sa legalnim tipom vozila i legalnim redom vožnje? JESTE

I šta je problem???
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4034 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Maharadza wrote:
tempuser wrote:Bitno je da su za grasovce nageti busevi nisu neispravnost i da tu nema nista sporno, prevoze putnike od A do B! :lol:
Pa da, ali zato jesu neispravnost "nageti" busevi konkurencije:

https://forum.klix.ba/utisci-centrotran ... #p15553952

https://forum.klix.ba/utisci-centrotran ... #p15542895

Koji munafikluk/dvoličnost...sramota. :run:
Beskonacna dvolicnost i bahatost je trade mark grasovaca i njihovih ljubitelja! :bih:
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#4035 Re: Gras all about

Post by Maharadza »

tempuser wrote:
Maharadza wrote:
tempuser wrote:Bitno je da su za grasovce nageti busevi nisu neispravnost i da tu nema nista sporno, prevoze putnike od A do B! :lol:
Pa da, ali zato jesu neispravnost "nageti" busevi konkurencije:

https://forum.klix.ba/utisci-centrotran ... #p15553952

https://forum.klix.ba/utisci-centrotran ... #p15542895

Koji munafikluk/dvoličnost...sramota. :run:
Beskonacna dvolicnost i bahatost je trade mark grasovaca i njihovih ljubitelja! :bih:
Da se razumijemo, svaki "nageti" je prije svega opasnost po putnike i okolinu a potom sramota i za preduzeće koje treba i krivično odgovarati za takav propust, bez obzira o kome se radilo. Ali znamo svi da od toga nažalost nema ništa, pošto su jedni "privatno" preduzeće mafijaša iz sda, a drugi "javno" preduzeće mafijaša iz sda.
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#4036 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

Mnoga raja je zahvalna na bilo cemu jer prije toga nisu imali prevoz.
Bi li radje da nema busa ili da ide po rv ali malo naget i to u 99% slucajeva van voznje vec samo na terminalu(a ispravi se u roku od 10-15min maksimalno)

A kad je prva tura turkisha dosla gras je imao +-40 buseva.
Eh sad neznam jel autor slike redovan korisnig gradskog prevoza i jeli imao priliku da se vozi u Graf Stift busu na liniji 20 Park-Jagomir a nekad je znao na 20b Park-Sip-Busca(sad CTS odrzava) naletiti(neznam je li isti garazni broj ali je isti tip).Taj bus je uvijek bio ravan ali je to nesto najgore ikad,vozac koji je uvijek trazio kartu je prestao jer ga je sramota naplacivati u onakvom busu(pricao je sa kolegom pa sam cuo).Bio je toliko los da je na klixu zavrsio.

Kad su turski dosli to je odlicno bilo.'Nas' turkis 372 je redovan i ne naginje se nikad,ali je prije bio 296( sa kupuj domace reklamom vidi se na slici iznad) koji se naginjao(u 90% slucajev nedeljom kad su pauze) i ispravi se od Parka do iskljucenja iz Alipasine.U busu se skoro pa ne osjeti da je naget.A kad je plinas 258 zvani sauna dosao to je bilo high-tech cudo(2001 prvo godiste) u odnosu na ono sto je do tad radilo(falim te boze sto nije po ekstremnim temperaturama radio ima 2 prozora).
Evo tog busa sto je nekad radio(naravno redovito neredovno isao)
https://www.klix.ba/vijesti/bih/gras-ov ... /131115068
Image
Image

A kanton je imao odlicnu priliku da uzme nove buseve a ne polu crknuto smece iz turske(odgovorno tvrdim kad je prva tura turskih dosla japanac 807 bolji bio od svih-u mehanickom smislu).
Manjak buseva -sto ne uzeti 20 novivh i modernih i tako svake godine i sad bi imali nov vozni park a ne kante koje se naginju.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#4037 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Ljudi,

Kod turkisa su 20 godina stari zračni jastuci.
Normalno da svako malo popustaju i imamo slike nakrivljenih autobusa.

Ujutro kad prodje dnevni pregled on je ravan ko strijela, malo stane negdje i eto ga legne na stranu gdje su jastuci losiji.

Ako to nekome smeta nek se ne vozi. Ima konkurencija.

P.s.

Vezano za dvolicnost.

Upravo centrofili i centromanijaci pokazuju dvolicnost jer u zvijezde zakivaju Centrotrans-Sejari a neće da prihvate realnost da je to ratno profiterska firma koja puni dzep Sežariju s leđa građana Sarajeva.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#4038 Re: Gras all about

Post by thekupus »

man_464 wrote:Ljudi,

Kod turkisa su 20 godina stari zračni jastuci.
Normalno da svako malo popustaju i imamo slike nakrivljenih autobusa.

Ujutro kad prodje dnevni pregled on je ravan ko strijela, malo stane negdje i eto ga legne na stranu gdje su jastuci losiji.

Ako to nekome smeta nek se ne vozi. Ima konkurencija.

P.s.

Vezano za dvolicnost.

Upravo centrofili i centromanijaci pokazuju dvolicnost jer u zvijezde zakivaju Centrotrans-Sejari a neće da prihvate realnost da je to ratno profiterska firma koja puni dzep Sežariju s leđa građana Sarajeva.

Uvijek ovakvi nebulozni (ne)argumenti. Pa nije privatna kompanija, da možete ovakve gluposti govoriti. Sramotno. :run:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4039 Re: Gras all about

Post by славянин »

man_464 wrote:Ljudi,

Kod turkisa su 20 godina stari zračni jastuci.
Normalno da svako malo popustaju i imamo slike nakrivljenih autobusa.

Ujutro kad prodje dnevni pregled on je ravan ko strijela, malo stane negdje i eto ga legne na stranu gdje su jastuci losiji.

Ako to nekome smeta nek se ne vozi. Ima konkurencija.

P.s.

Vezano za dvolicnost.

Upravo centrofili i centromanijaci pokazuju dvolicnost jer u zvijezde zakivaju Centrotrans-Sejari a neće da prihvate realnost da je to ratno profiterska firma koja puni dzep Sežariju s leđa građana Sarajeva.

Samo jos da prestanete da uzimate pare iz budzeta, da placate pdv i porez i da prestane da kanton i federacija da prosi po svijetu nebi li vam ko poklonio bus - i sve uredu :-D

Kakva god firma - meni licno koji se ne vozim gradskim prevozom ne uzima pare za razliku od grasa koji uzima pare i od mene koji placam poreze. :)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4040 Re: Gras all about

Post by sime_cipol »

Pa najveci duznik prema GRASu je Vlada KS :-)
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#4041 Re: Gras all about

Post by Ciprol »

Danas kupujemo kupone, nas troje. Dvoje kupili, i žena zatvori prozor, kaže završeno radno vrijeme u 16:30, nek dođe sutra.
I šta ćeš joj, k'o bubreg u loju, zna da neće dobit otkaz, i radi šta hoće. Morel' kakvo svima otkaz da se da, pa krenut od nule?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4042 Re: Gras all about

Post by славянин »

sime_cipol wrote:Pa najveci duznik prema GRASu je Vlada KS :-)
Prebij dugove pa pogledaj bolje koliko je ko kome duzan... nekih 100 miliona resto ostane.Sa tim da je sve poklonjeno sto se ima ili placeno iz budzeta... Ne kontaju ljudi da ih 1200 ljudi bunari kolektivno :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4043 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Maharadza wrote:
Da se razumijemo, svaki "nageti" je prije svega opasnost po putnike i okolinu a potom sramota i za preduzeće koje treba i krivično odgovarati za takav propust, bez obzira o kome se radilo. Ali znamo svi da od toga nažalost nema ništa, pošto su jedni "privatno" preduzeće mafijaša iz sda, a drugi "javno" preduzeće mafijaša iz sda.
Opasnost i sramota ako se radi o drugom prevozniku, za Gras i grasovce to je sve kako treba jer prevoze putnike od A do B. :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4044 Re: Gras all about

Post by tempuser »

man_464 wrote:Ljudi,

Kod turkisa su 20 godina stari zračni jastuci.
Normalno da svako malo popustaju i imamo slike nakrivljenih autobusa.

Ujutro kad prodje dnevni pregled on je ravan ko strijela, malo stane negdje i eto ga legne na stranu gdje su jastuci losiji.

Ako to nekome smeta nek se ne vozi. Ima konkurencija.

P.s.

Vezano za dvolicnost.

Upravo centrofili i centromanijaci pokazuju dvolicnost jer u zvijezde zakivaju Centrotrans-Sejari a neće da prihvate realnost da je to ratno profiterska firma koja puni dzep Sežariju s leđa građana Sarajeva.
Pa kako je to normalno kad se konkurent uveliko pljuje za istu stvar?
Vozila su vam ruglo na tockovima, a kod drugih se kacite za banalnosti tipa puknuti branik ili naljepnice izblijedjele od redovnog pranja, sto je za vas SCi-FI. Uhvaceni ste in flagranti par postova iznad. Toliko o dvolicnosti
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4045 Re: Gras all about

Post by tempuser »

trolejbus1921 wrote:Mnoga raja je zahvalna na bilo cemu jer prije toga nisu imali prevoz.
Drugim rijecima, i u civarama bi ih vozali da mogu! :bih:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#4046 Re: Gras all about

Post by kabal1337 »

Nema koristi
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#4047 Re: Gras all about

Post by nlt »

Dok gras ne pošalje na biro makar 500 ljudi( koji nemaju pojma šta im je posao) neće ništa bolje biti.
Sad će neko reći da GRASu treba 1400 uposlenika. Treba... Ahaa..
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4048 Re: Gras all about

Post by славянин »

nlt wrote:Dok gras ne pošalje na biro makar 500 ljudi( koji nemaju pojma šta im je posao) neće ništa bolje biti.
Sad će neko reći da GRASu treba 1400 uposlenika. Treba... Ahaa..
A nema ko da opere trolejbus + fali vozaca :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4049 Re: Gras all about

Post by tempuser »

nlt wrote:Dok gras ne pošalje na biro makar 500 ljudi( koji nemaju pojma šta im je posao) neće ništa bolje biti.
Sad će neko reći da GRASu treba 1400 uposlenika. Treba... Ahaa..
Mozda bi i trebalo, ali uposlenika, a ne kancelarijskih uljeba i parazita.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4050 Re: Gras all about

Post by tempuser »

славянин wrote: A nema ko da opere trolejbus + fali vozaca :lol:
Pa to je indikator stanja u Grasu.
Zasto su prljava vozila? Nema ko da cisti. Zasto se narod sverca? Nema dovoljno revizora? Zasto su neredovni? Nema dovoljno vozaca. Zasto se sve raspada? Nema dovoljno mehanicara. Niceg nema dovoljnog, a imaju i dalje visak zaposlenih i grasovci/grasuljupci tu ne vide nista sporno, samo zaposli jos!
Post Reply