Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

zato sto je 300 hiljada, moguce da je mijenjao neko prije...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Gledat ću sutra, eventualno prekosutra da to kupim.

Može li i preporuka za majstora nekog da je koliko toliko pošten?

Ovom velemajstoru se ne vraćam ni na zamjenu sijalice više.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#40228 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Pa aldin
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40229 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

A jest... hvala.. :mrgreen:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#40230 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

mk ultra wrote: 15/02/2022 20:15 Eki montizere mijenja :mrgreen:

Sad kad stavi žuti bilstein ima u svakoj krivini 0.1s :mrgreen:
Ja sam stavio Bilstein B4, a bili su OEM na autu kad sam skinuo. OEM je isto bio Bilstein.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#40231 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

lavic wrote: 15/02/2022 20:40
mk ultra wrote: 15/02/2022 20:15 Eki montizere mijenja :mrgreen:

Sad kad stavi žuti bilstein ima u svakoj krivini 0.1s :mrgreen:
Ja sam stavio Bilstein B4, a bili su OEM na autu kad sam skinuo. OEM je isto bio Bilstein.
Eh, ne vozi adrian bengale :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#40232 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 15/02/2022 20:20 zato sto je 300 hiljada, moguce da je mijenjao neko prije...
Kod mene je preko 300 kk pa su originalni još uvijek,..doduše ne prave beat box k'o adrianovi. :lol:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#40233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

black_adrian wrote: 15/02/2022 14:00 Ne mogu da nađem postove vezano za ovo. Može li preporuka za marku amortizera za ovu moju lađu?

Cijena nebitna, bitan je kvalitet. :D
Prednji ili zadnji ?

Nisam bas siguran mozda je sachs prva ugradnja kod VW. Pise na amortizeru. Podvuces se pod zadnje i vidis :-D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40234 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Prednji :mrgreen:

Kad odem na zamjenu pogledat ću koji su bili.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#40235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

mk ultra wrote: 15/02/2022 20:48
lavic wrote: 15/02/2022 20:40

Ja sam stavio Bilstein B4, a bili su OEM na autu kad sam skinuo. OEM je isto bio Bilstein.
Eh, ne vozi adrian bengale :mrgreen:
To je na zeninoj B klasi
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#40236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Čuj čisto sumnjate, moji (prednji) tek na 320 000 KM prolupali na B5.5, stari koliko i auto, ured 20 god. OEM 100%, a i kilometraža je tačna :D
Za zadnje ne znam, još se ne čuju, a nisam gledao jesu li mjenjani do sad :D

VW je to :D :izet: :lol: :run:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#40237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina.. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#40238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

the_hooligan_ec wrote: 16/02/2022 13:19 Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina.. :)
Ona ce crknuti ako je benzin u rezervoaru dugo ispod 1/3 jer nema hlađenje i podmazivanje.
A ako napravis prekidac, u slucaju da ti pritisak plina padne kad dodajes gas, ostaces ko popisan na cesti prilikom preticanja, bjega iz nevolje, penjanja uz brdo...
Znaci samo drzi na bar pola rezervoara benzin, najbolje nek je pun stalno i ne trebas je disable.
Da to valja i da je pametno, vec bi se na instalacijskom kitu podesavalo da se ugasi dok radi na plin.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#40239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Upravo ovako što ti reče profi, ni slučajno puNpu isključivati, tank benzina uvijek najmanje pola pun ili pola prazan (ovo ako si pesimista :mrgreen: ) i nemaš problema.
Ja sam prešao evo 150.000 km na plinu za nepunih 7 godina, nikakvih problema sa pumpom benzina, benzinskim diznama (ponekad provozati na benzin), boMbinama i slično.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40240 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

the_hooligan_ec wrote: 16/02/2022 13:19 Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina.. :)
taj prodavac se mnogo razumije,ako moze adresa radnje da i ja odem po neki koristan savjet :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#40241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

To se gasi da ne uđe plin u rezervoar od beMzina :mrgreen:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#40242 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/02/2022 17:25
the_hooligan_ec wrote: 16/02/2022 13:19 Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina.. :)
taj prodavac se mnogo razumije,ako moze adresa radnje da i ja odem po neki koristan savjet :thumbup:
@drug_profi Hvala sličan sam odgovor dobio i od kolege koji na Scenicu ima isto plin a nedavno je mjenjao pumpu.

bitanga sto je nagore momak nije los al' je za ovo bio mrtav ozbiljan pa haj reko da provjerim sa nekim iskusnijim. Hvala svima :bih:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

the_hooligan_ec wrote: 16/02/2022 17:39

bitanga sto je nagore momak nije los al' je za ovo bio mrtav ozbiljan pa haj reko da provjerim sa nekim iskusnijim. Hvala svima :bih:
vjerujem da nije los ,ali prica nebuloze ...pumpi je bolje da radi nego da stoji i kao sto ti je napisao drug profi mora biti u benzinu jer se tako hladi..
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#40244 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Pa kakve su to puNpe kod tih renoVa kad tako crkavaju. :mrgreen:
Coldplay1
Posts: 166
Joined: 06/11/2021 16:16

#40245 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Coldplay1 »

NediM17 wrote: 16/02/2022 18:09 Pa kakve su to puNpe kod tih renoVa kad tako crkavaju. :mrgreen:
Plin im neodgovara, drugu svako pola god zvekne ali on fakat puno prelazi.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#40246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

:jucer nisam znao a danas znam da postoji Porsche club u Sarajevu :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Coldplay1 wrote: 16/02/2022 19:36
Plin im neodgovara, drugu svako pola god zvekne ali on fakat puno prelazi.
kakve veze ima benzinska pumpa s plinom majketi?
to je isto da kazes da ti je poslije zamjene selena u zadnjem mostu procurio hladnjak klime...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:D

ja koliko malo znam o tome, jedino ventili(sjedista ventila)ne vole plin :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Evolution_IV wrote: 16/02/2022 21:30 :D

ja koliko malo znam o tome, jedino ventili(sjedista ventila)ne vole plin :-D
plin isusuje ,ne valja ,posebno francuzi i japanci ne trpe ,zariba im motor brzo ...
zapratite me za jos prica sa taxi standa poyyy :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/02/2022 21:38
Evolution_IV wrote: 16/02/2022 21:30 :D

ja koliko malo znam o tome, jedino ventili(sjedista ventila)ne vole plin :-D
plin isusuje ,ne valja ,posebno francuzi i japanci ne trpe ,zariba im motor brzo ...
zapratite me za jos prica sa taxi standa poyyy :run:
meni rece jedan hrvat da ljudi ne znaju postelat mapu pa im izgore :D , on drlja 6cu 2.3 vec 100 hiljada na plin i nista, al sam sebi stima tu mapu...
Post Reply