Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40226 Re: Pitamo Mehanicare ?
zato sto je 300 hiljada, moguce da je mijenjao neko prije...
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40227 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gledat ću sutra, eventualno prekosutra da to kupim.
Može li i preporuka za majstora nekog da je koliko toliko pošten?
Ovom velemajstoru se ne vraćam ni na zamjenu sijalice više.
Može li i preporuka za majstora nekog da je koliko toliko pošten?
Ovom velemajstoru se ne vraćam ni na zamjenu sijalice više.
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#40228 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa aldin
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40229 Re: Pitamo Mehanicare ?
A jest... hvala.. 
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#40232 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je preko 300 kk pa su originalni još uvijek,..doduše ne prave beat box k'o adrianovi.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#40233 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prednji ili zadnji ?black_adrian wrote: ↑15/02/2022 14:00 Ne mogu da nađem postove vezano za ovo. Može li preporuka za marku amortizera za ovu moju lađu?
Cijena nebitna, bitan je kvalitet.![]()
Nisam bas siguran mozda je sachs prva ugradnja kod VW. Pise na amortizeru. Podvuces se pod zadnje i vidis
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40234 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prednji
Kad odem na zamjenu pogledat ću koji su bili.
Kad odem na zamjenu pogledat ću koji su bili.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#40236 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čuj čisto sumnjate, moji (prednji) tek na 320 000 KM prolupali na B5.5, stari koliko i auto, ured 20 god. OEM 100%, a i kilometraža je tačna 
Za zadnje ne znam, još se ne čuju, a nisam gledao jesu li mjenjani do sad
VW je to

Za zadnje ne znam, još se ne čuju, a nisam gledao jesu li mjenjani do sad
VW je to
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#40237 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina.. 
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
#40238 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ona ce crknuti ako je benzin u rezervoaru dugo ispod 1/3 jer nema hlađenje i podmazivanje.the_hooligan_ec wrote: ↑16/02/2022 13:19 Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina..![]()
A ako napravis prekidac, u slucaju da ti pritisak plina padne kad dodajes gas, ostaces ko popisan na cesti prilikom preticanja, bjega iz nevolje, penjanja uz brdo...
Znaci samo drzi na bar pola rezervoara benzin, najbolje nek je pun stalno i ne trebas je disable.
Da to valja i da je pametno, vec bi se na instalacijskom kitu podesavalo da se ugasi dok radi na plin.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40239 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upravo ovako što ti reče profi, ni slučajno puNpu isključivati, tank benzina uvijek najmanje pola pun ili pola prazan (ovo ako si pesimista
) i nemaš problema.
Ja sam prešao evo 150.000 km na plinu za nepunih 7 godina, nikakvih problema sa pumpom benzina, benzinskim diznama (ponekad provozati na benzin), boMbinama i slično.
Ja sam prešao evo 150.000 km na plinu za nepunih 7 godina, nikakvih problema sa pumpom benzina, benzinskim diznama (ponekad provozati na benzin), boMbinama i slično.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40240 Re: Pitamo Mehanicare ?
taj prodavac se mnogo razumije,ako moze adresa radnje da i ja odem po neki koristan savjetthe_hooligan_ec wrote: ↑16/02/2022 13:19 Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina..![]()
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#40241 Re: Pitamo Mehanicare ?
To se gasi da ne uđe plin u rezervoar od beMzina 
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#40242 Re: Pitamo Mehanicare ?
@drug_profi Hvala sličan sam odgovor dobio i od kolege koji na Scenicu ima isto plin a nedavno je mjenjao pumpu.bitanga_sa_otesa wrote: ↑16/02/2022 17:25taj prodavac se mnogo razumije,ako moze adresa radnje da i ja odem po neki koristan savjetthe_hooligan_ec wrote: ↑16/02/2022 13:19 Da li je preporučljivo ugraditi prekidač za gašenje pumpe goriva kad prebaci na plin. Reče mi prodavac kad sam kupovao drugu pumpu da joj tako produžujem vijek trajanja. Megane 3 1.6 16v u pitanju. Jer kao one crkavaju zbog plina..![]()
![]()
bitanga sto je nagore momak nije los al' je za ovo bio mrtav ozbiljan pa haj reko da provjerim sa nekim iskusnijim. Hvala svima
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40243 Re: Pitamo Mehanicare ?
vjerujem da nije los ,ali prica nebuloze ...pumpi je bolje da radi nego da stoji i kao sto ti je napisao drug profi mora biti u benzinu jer se tako hladi..the_hooligan_ec wrote: ↑16/02/2022 17:39
bitanga sto je nagore momak nije los al' je za ovo bio mrtav ozbiljan pa haj reko da provjerim sa nekim iskusnijim. Hvala svima![]()
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40244 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa kakve su to puNpe kod tih renoVa kad tako crkavaju. 
-
Coldplay1
- Posts: 166
- Joined: 06/11/2021 16:16
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#40246 Re: Pitamo Mehanicare ?
:jucer nisam znao a danas znam da postoji Porsche club u Sarajevu 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40248 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja koliko malo znam o tome, jedino ventili(sjedista ventila)ne vole plin
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40249 Re: Pitamo Mehanicare ?
plin isusuje ,ne valja ,posebno francuzi i japanci ne trpe ,zariba im motor brzo ...Evolution_IV wrote: ↑16/02/2022 21:30![]()
ja koliko malo znam o tome, jedino ventili(sjedista ventila)ne vole plin![]()
zapratite me za jos prica sa taxi standa poyyy
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40250 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni rece jedan hrvat da ljudi ne znaju postelat mapu pa im izgorebitanga_sa_otesa wrote: ↑16/02/2022 21:38plin isusuje ,ne valja ,posebno francuzi i japanci ne trpe ,zariba im motor brzo ...Evolution_IV wrote: ↑16/02/2022 21:30![]()
ja koliko malo znam o tome, jedino ventili(sjedista ventila)ne vole plin![]()
zapratite me za jos prica sa taxi standa poyyy![]()
