Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4001 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

mk ultra wrote: 26/07/2022 07:15
Spoiler
Show
channel10 wrote: 25/07/2022 23:24

Traze oni odavno, ali nas nece. Sto prije to shvatimo, bice nam lakse.

Sta god da uradis, ne valjas.

Kad vidis da je lik bio spremio novi IZ mimo svih presudjenih presuda koji se ticu tog izbornog zakona, onda ti en treba neka pamet da shvatis neke stvari koje dosad nisi htio priznati. Zanci doslo je do velahavle u MZ koja se dosad pravila tvojim prijateljem i vise ni oni ne znaju kako da te kulturno slome i onda rade ovo sto rade jer kako opravdati podrsku USA i GB ovakvom zakonu?!

Sto prije shvatimo da je tako, puno ce nam biti lakse vuci poteze u buducnosti.

edit: a volio bih cuti od Geoxxa odgovor, da vidimo kako je on to zamislio.
Ja nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.

Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova

Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu :lol:

Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit :bih:

Politicke poene trosili na tričarije
Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnih

Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv :oops:
Stoji kritika i ja kao Bošnjak je prihvatam i na mjestu je. Međutim ima tu i dosta licemjerja EU i svijeta, evo da ostavimo BiH, pogledaj Makedoniju i sve će ti biti jasno pa onda Ukrajinu. Ima malo istine u onome što govori Komšić iako je minderpuza i malo šta je napravio ali i to je jedan od faktora zašto HR tu gdje jeste. Možemo sada mi naglabati jeste/nije ali činjenice stoje.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4002 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

Milenkov buraz wrote: 26/07/2022 07:56
mk ultra wrote: 26/07/2022 07:15
Spoiler
Show
Ja nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.

Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova

Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu :lol:

Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit :bih:

Politicke poene trosili na tričarije
Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnih

Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv :oops:
Stoji kritika i ja kao Bošnjak je prihvatam i na mjestu je. Međutim ima tu i dosta licemjerja EU i svijeta, evo da ostavimo BiH, pogledaj Makedoniju i sve će ti biti jasno pa onda Ukrajinu. Ima malo istine u onome što govori Komšić iako je minderpuza i malo šta je napravio ali i to je jedan od faktora zašto HR tu gdje jeste. Možemo sada mi naglabati jeste/nije ali činjenice stoje.
Lobiranje i "kafe" su sve

Nema tu ljubavi ni prema kome
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#4003 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Nema. Ali se gleda i tko je u EU I NATO-U i s njima se dijeli plijen. A BIH je plijen. Kako Hrvatskoj tako i Srbiji.
I jedni i drugi "pristaju" na neke stvari uz uslov namirenja u BIH. Srbija nije u tim društvima ali sjedi na dvije stolice između njih i Rusije.

Definitivno se treba okrenuti Iranu i Rusiji.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4004 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Lex77 wrote: 26/07/2022 08:05 Nema. Ali se gleda i tko je u EU I NATO-U i s njima se dijeli plijen. A BIH je plijen. Kako Hrvatskoj tako i Srbiji.
I jedni i drugi "pristaju" na neke stvari uz uslov namirenja u BIH. Srbija nije u tim društvima ali sjedi na dvije stolice između njih i Rusije.

Definitivno se treba okrenuti Iranu i Rusiji.
predsjednik ti je već okrenut.

ložioničaru.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4005 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

Definitivno trebaju poceti da rade na nekim vanjsko politickim odnosima
Pa s kim god

Nismo se ni nametnuli da ne budemo plijen

Kad se prestane trositi energija da Skaka bude u Kataru, ba to da Bosna bude u Briselu, onda ce biti nesto bolje
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#4006 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

Ludzak wrote: 25/07/2022 23:40
Van Halen wrote: 25/07/2022 23:07

Ni slučajno,nek se covjek moli kako hoće,nek to radi slobodno. Ja na svoj način on na svoj. Gdje sam to ja ikoga uvrijedio?
S tim Bog je jedan.
To provokacija. Necemo dalje
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4007 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

mk ultra wrote: 26/07/2022 07:58
Milenkov buraz wrote: 26/07/2022 07:56

Stoji kritika i ja kao Bošnjak je prihvatam i na mjestu je. Međutim ima tu i dosta licemjerja EU i svijeta, evo da ostavimo BiH, pogledaj Makedoniju i sve će ti biti jasno pa onda Ukrajinu. Ima malo istine u onome što govori Komšić iako je minderpuza i malo šta je napravio ali i to je jedan od faktora zašto HR tu gdje jeste. Možemo sada mi naglabati jeste/nije ali činjenice stoje.
Lobiranje i "kafe" su sve

Nema tu ljubavi ni prema kome
Ima tu puno više od "s kafe na kafu" i lobiranje
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4008 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Herr Schmidt je poslan u BiH da ugasi OHR i mislim da će to učiniti u periodu od naredne tri godine i time označiti kraj poglavlja VII i X. Trideset godina intervenističkog uplitanja u unutarnje stvari BiH su se bez obzira na namjeru na kraju pokazale katastrofalnim. Jedina dobra stvar je što se ne puca ali dugoročno, ljudski gubici BiH su ogromni i u miru.

Vrijeme je da se tome stane u kraj i da se društvena energija ne rasipa na politiku.

Možda će se ured OHR u manjem obimu preseliti u Brisel da herr Schmidtu ne smetaju događanja naroda i curenje informacija iz njegovog ureda, a možda će prave intervencije doći nakon izbora i u momentu napuštanja BiH kao što su radili Inzko i Petrich.

Bošnjaci su očito potrošili skoro sve kredite MZ, Srbi imaju velikih problema jer su na krivoj strani, jedino su Hrvati ozbiljni u namjeri da vrate barem dio ukradenih političkih prava što neki neopravdano smatraju tragedijom po njih osobno jer su uvjereni da su njihovi privatni interesi isti kao i narodni.

Ne moram biti u pravu ali ovo je moje predviđanje događaja što se tiče Schmidta kao VP, a možda i slučajnog turiste.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4009 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

OHR je trebao davno otići još prije desetak godina i upravo oni koji su najglasniji u zahtjevima odlaska OHR-a rade sve da on ostane ovdje i da ponovo imamo EUFOR na ulicama. Da su politički predstavnici uspjeli sami dogovoriti i riješiti barem jedan problem u ovoj državi to bi zaista bio pokazatelj zrelosti društva i napretka. Ovako OHR će biti tu još dugo osim ako se misija ne prekine zbog ratnog stanja.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4010 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Hakiz wrote: 26/07/2022 00:13
last mohicans wrote: 26/07/2022 00:10 Ali Zaha je i dalje ispred OHRa,donosi vodu i sendviče preostalim. Koja zloupotreba protesta od strane zelene bande.
Neko zabranio Sabini da isto radi? Demonstrantima bi bilo i draže gledati nju umjesto njega

Lik koristi priliku koju ima jer niko drugi neće da je koristi.
nažalost je to tako.

nabijeđenost da će te neko voljeti jer si ti kao bolji je tupava, pogotovo za politiku. ono drugo ljudi zovu elitizam i vjerovatno su u pravu.
User avatar
Altsa
Posts: 9265
Joined: 19/03/2004 18:31

#4011 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Altsa »

Sve dok u BiH postoje strane koje zele da ona ne postoji OHR je neophodan. Medutim ovakav kakav je danas sigurno ne. Kao sto mnogo stvari treba mijenjati tako treba i OHR da se iz korijena transformise.
Od pocetka se znalo zasto je dosao Schmidt. Dosao je da uradi sve sto moze za hrvatsku stranu. Ispocetka se tako nije cinilo jer se primirio i zamazivao nam oci ali sada je sve otvoreno i jasno. Kako ga sprijeciti? Samo politickom silom.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4012 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tataćusak »

Svi kritikuju sda zbog protesta, može li neko mapisati šta nam je sa ivanom marić? Gdje je na protestima
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#4013 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Milenkov buraz wrote: 26/07/2022 09:09 OHR je trebao davno otići još prije desetak godina i upravo oni koji su najglasniji u zahtjevima odlaska OHR-a rade sve da on ostane ovdje i da ponovo imamo EUFOR na ulicama. Da su politički predstavnici uspjeli sami dogovoriti i riješiti barem jedan problem u ovoj državi to bi zaista bio pokazatelj zrelosti društva i napretka. Ovako OHR će biti tu još dugo osim ako se misija ne prekine zbog ratnog stanja.
Kad citas forum rekao bi OHR moze ici. Ali na terenu kao jucer vidis da su opet u vecini zahiragici, linge, pattoni, aldinje, zlOja itd.
Isto je bilo kad je snsd u bl organizovao. Takodzer iste face samo iz drugog naroda.
Tako da OHR ovdje ima posla jos 30 godina. Jer sve dok su takvi u vecini napredka nema. A jucer je bila prilika da im se zacepe usta ali narod opet prepustio da zelena bagra vodi kolo.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4014 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

tataćusak wrote: 26/07/2022 09:21 Svi kritikuju sda zbog protesta, može li neko mapisati šta nam je sa ivanom marić? Gdje je na protestima
:lol:
A gdje je Martina S. Mlinarević ?

Je li bio Komšić ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4015 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

tataćusak wrote: 26/07/2022 09:21 Svi kritikuju sda zbog protesta, može li neko mapisati šta nam je sa ivanom marić? Gdje je na protestima
koga boli kurac za tu stuhu?
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#4016 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dulekrele »

Novak20 wrote: 26/07/2022 09:42
tataćusak wrote: 26/07/2022 09:21 Svi kritikuju sda zbog protesta, može li neko mapisati šta nam je sa ivanom marić? Gdje je na protestima
:lol:
A gdje je Martina S. Mlinarević ?

Je li bio Komšić ?
Dobro te žuljaju oboje :izet:
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#4017 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laserShow »

Kurva evropa. A mi volimo kurve.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#4018 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Osim_13 »

Stavite sliku Ivane ako je bila u haljini, ostale me varijacije ne zanimaju
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4629
Joined: 23/04/2011 12:21

#4019 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Mr.Sojic »

Novak20 wrote: 26/07/2022 09:42
tataćusak wrote: 26/07/2022 09:21 Svi kritikuju sda zbog protesta, može li neko mapisati šta nam je sa ivanom marić? Gdje je na protestima
:lol:
A gdje je Martina S. Mlinarević ?

Je li bio Komšić ?
Jesi li ti bio?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4020 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Novak20 wrote: 26/07/2022 09:42
tataćusak wrote: 26/07/2022 09:21 Svi kritikuju sda zbog protesta, može li neko mapisati šta nam je sa ivanom marić? Gdje je na protestima
:lol:
A gdje je Martina S. Mlinarević ?

Je li bio Komšić ?
Komšić jeste.

hihi, haha, huhu
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4021 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Chmoljo wrote: 26/07/2022 09:56
Novak20 wrote: 26/07/2022 09:42
:lol:
A gdje je Martina S. Mlinarević ?

Je li bio Komšić ?
Komšić jeste.

hihi, haha, huhu
Lijepo, lijepo.

Gdje ste poslije otišli ? Dan ubio se za pive. :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4022 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Novak20 wrote: 26/07/2022 09:59
Chmoljo wrote: 26/07/2022 09:56

Komšić jeste.

hihi, haha, huhu
Lijepo, lijepo.

Gdje ste poslije otišli ? Dan ubio se za pive. :lol:
otišli otklanjati akšam zajedno.

fundamentalisti, štaš.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#4023 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laik1981 »

Nece danas biti ni hiljadu ljudi.. Nece ljudi da budu u neposrednoj blizini ridjobradog, hanume mu i njihovih botova..
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4024 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Chmoljo wrote: 26/07/2022 10:01
Novak20 wrote: 26/07/2022 09:59

Lijepo, lijepo.

Gdje ste poslije otišli ? Dan ubio se za pive. :lol:
otišli otklanjati akšam zajedno.

fundamentalisti, štaš.
:lol:

Ne bi me čudilo.

Jeste li poveli Vojina ili ste ga poslali nazad u Banja Luku ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4025 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Novak20 wrote: 26/07/2022 10:05
Chmoljo wrote: 26/07/2022 10:01

otišli otklanjati akšam zajedno.

fundamentalisti, štaš.
:lol:

Ne bi me čudilo.

Jeste li poveli Vojina ili ste ga poslali nazad u Banja Luku ?
za vrbe nađi druge srbe, Vojin je naš i odjebi od njega.
Locked