Stoji kritika i ja kao Bošnjak je prihvatam i na mjestu je. Međutim ima tu i dosta licemjerja EU i svijeta, evo da ostavimo BiH, pogledaj Makedoniju i sve će ti biti jasno pa onda Ukrajinu. Ima malo istine u onome što govori Komšić iako je minderpuza i malo šta je napravio ali i to je jedan od faktora zašto HR tu gdje jeste. Možemo sada mi naglabati jeste/nije ali činjenice stoje.mk ultra wrote: ↑26/07/2022 07:15Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnihSpoilerShowJa nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.channel10 wrote: ↑25/07/2022 23:24
Traze oni odavno, ali nas nece. Sto prije to shvatimo, bice nam lakse.
Sta god da uradis, ne valjas.
Kad vidis da je lik bio spremio novi IZ mimo svih presudjenih presuda koji se ticu tog izbornog zakona, onda ti en treba neka pamet da shvatis neke stvari koje dosad nisi htio priznati. Zanci doslo je do velahavle u MZ koja se dosad pravila tvojim prijateljem i vise ni oni ne znaju kako da te kulturno slome i onda rade ovo sto rade jer kako opravdati podrsku USA i GB ovakvom zakonu?!
Sto prije shvatimo da je tako, puno ce nam biti lakse vuci poteze u buducnosti.
edit: a volio bih cuti od Geoxxa odgovor, da vidimo kako je on to zamislio.
Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova
Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu![]()
Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit
Politicke poene trosili na tričarije
Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv![]()
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#4001 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4002 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Lobiranje i "kafe" su sveMilenkov buraz wrote: ↑26/07/2022 07:56Stoji kritika i ja kao Bošnjak je prihvatam i na mjestu je. Međutim ima tu i dosta licemjerja EU i svijeta, evo da ostavimo BiH, pogledaj Makedoniju i sve će ti biti jasno pa onda Ukrajinu. Ima malo istine u onome što govori Komšić iako je minderpuza i malo šta je napravio ali i to je jedan od faktora zašto HR tu gdje jeste. Možemo sada mi naglabati jeste/nije ali činjenice stoje.mk ultra wrote: ↑26/07/2022 07:15Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnihSpoilerShowJa nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.
Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova
Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu![]()
Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit
Politicke poene trosili na tričarije
Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv![]()
Nema tu ljubavi ni prema kome
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#4003 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nema. Ali se gleda i tko je u EU I NATO-U i s njima se dijeli plijen. A BIH je plijen. Kako Hrvatskoj tako i Srbiji.
I jedni i drugi "pristaju" na neke stvari uz uslov namirenja u BIH. Srbija nije u tim društvima ali sjedi na dvije stolice između njih i Rusije.
Definitivno se treba okrenuti Iranu i Rusiji.
I jedni i drugi "pristaju" na neke stvari uz uslov namirenja u BIH. Srbija nije u tim društvima ali sjedi na dvije stolice između njih i Rusije.
Definitivno se treba okrenuti Iranu i Rusiji.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4004 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
predsjednik ti je već okrenut.Lex77 wrote: ↑26/07/2022 08:05 Nema. Ali se gleda i tko je u EU I NATO-U i s njima se dijeli plijen. A BIH je plijen. Kako Hrvatskoj tako i Srbiji.
I jedni i drugi "pristaju" na neke stvari uz uslov namirenja u BIH. Srbija nije u tim društvima ali sjedi na dvije stolice između njih i Rusije.
Definitivno se treba okrenuti Iranu i Rusiji.
ložioničaru.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4005 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Definitivno trebaju poceti da rade na nekim vanjsko politickim odnosima
Pa s kim god
Nismo se ni nametnuli da ne budemo plijen
Kad se prestane trositi energija da Skaka bude u Kataru, ba to da Bosna bude u Briselu, onda ce biti nesto bolje
Pa s kim god
Nismo se ni nametnuli da ne budemo plijen
Kad se prestane trositi energija da Skaka bude u Kataru, ba to da Bosna bude u Briselu, onda ce biti nesto bolje
- Van Halen
- Posts: 2782
- Joined: 08/04/2008 10:37
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#4007 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ima tu puno više od "s kafe na kafu" i lobiranjemk ultra wrote: ↑26/07/2022 07:58Lobiranje i "kafe" su sveMilenkov buraz wrote: ↑26/07/2022 07:56
Stoji kritika i ja kao Bošnjak je prihvatam i na mjestu je. Međutim ima tu i dosta licemjerja EU i svijeta, evo da ostavimo BiH, pogledaj Makedoniju i sve će ti biti jasno pa onda Ukrajinu. Ima malo istine u onome što govori Komšić iako je minderpuza i malo šta je napravio ali i to je jedan od faktora zašto HR tu gdje jeste. Možemo sada mi naglabati jeste/nije ali činjenice stoje.
Nema tu ljubavi ni prema kome
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#4008 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Herr Schmidt je poslan u BiH da ugasi OHR i mislim da će to učiniti u periodu od naredne tri godine i time označiti kraj poglavlja VII i X. Trideset godina intervenističkog uplitanja u unutarnje stvari BiH su se bez obzira na namjeru na kraju pokazale katastrofalnim. Jedina dobra stvar je što se ne puca ali dugoročno, ljudski gubici BiH su ogromni i u miru.
Vrijeme je da se tome stane u kraj i da se društvena energija ne rasipa na politiku.
Možda će se ured OHR u manjem obimu preseliti u Brisel da herr Schmidtu ne smetaju događanja naroda i curenje informacija iz njegovog ureda, a možda će prave intervencije doći nakon izbora i u momentu napuštanja BiH kao što su radili Inzko i Petrich.
Bošnjaci su očito potrošili skoro sve kredite MZ, Srbi imaju velikih problema jer su na krivoj strani, jedino su Hrvati ozbiljni u namjeri da vrate barem dio ukradenih političkih prava što neki neopravdano smatraju tragedijom po njih osobno jer su uvjereni da su njihovi privatni interesi isti kao i narodni.
Ne moram biti u pravu ali ovo je moje predviđanje događaja što se tiče Schmidta kao VP, a možda i slučajnog turiste.
Vrijeme je da se tome stane u kraj i da se društvena energija ne rasipa na politiku.
Možda će se ured OHR u manjem obimu preseliti u Brisel da herr Schmidtu ne smetaju događanja naroda i curenje informacija iz njegovog ureda, a možda će prave intervencije doći nakon izbora i u momentu napuštanja BiH kao što su radili Inzko i Petrich.
Bošnjaci su očito potrošili skoro sve kredite MZ, Srbi imaju velikih problema jer su na krivoj strani, jedino su Hrvati ozbiljni u namjeri da vrate barem dio ukradenih političkih prava što neki neopravdano smatraju tragedijom po njih osobno jer su uvjereni da su njihovi privatni interesi isti kao i narodni.
Ne moram biti u pravu ali ovo je moje predviđanje događaja što se tiče Schmidta kao VP, a možda i slučajnog turiste.
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#4009 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
OHR je trebao davno otići još prije desetak godina i upravo oni koji su najglasniji u zahtjevima odlaska OHR-a rade sve da on ostane ovdje i da ponovo imamo EUFOR na ulicama. Da su politički predstavnici uspjeli sami dogovoriti i riješiti barem jedan problem u ovoj državi to bi zaista bio pokazatelj zrelosti društva i napretka. Ovako OHR će biti tu još dugo osim ako se misija ne prekine zbog ratnog stanja.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4010 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
nažalost je to tako.Hakiz wrote: ↑26/07/2022 00:13Neko zabranio Sabini da isto radi? Demonstrantima bi bilo i draže gledati nju umjesto njegalast mohicans wrote: ↑26/07/2022 00:10 Ali Zaha je i dalje ispred OHRa,donosi vodu i sendviče preostalim. Koja zloupotreba protesta od strane zelene bande.
Lik koristi priliku koju ima jer niko drugi neće da je koristi.
nabijeđenost da će te neko voljeti jer si ti kao bolji je tupava, pogotovo za politiku. ono drugo ljudi zovu elitizam i vjerovatno su u pravu.
- Altsa
- Posts: 9266
- Joined: 19/03/2004 18:31
#4011 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sve dok u BiH postoje strane koje zele da ona ne postoji OHR je neophodan. Medutim ovakav kakav je danas sigurno ne. Kao sto mnogo stvari treba mijenjati tako treba i OHR da se iz korijena transformise.
Od pocetka se znalo zasto je dosao Schmidt. Dosao je da uradi sve sto moze za hrvatsku stranu. Ispocetka se tako nije cinilo jer se primirio i zamazivao nam oci ali sada je sve otvoreno i jasno. Kako ga sprijeciti? Samo politickom silom.
Od pocetka se znalo zasto je dosao Schmidt. Dosao je da uradi sve sto moze za hrvatsku stranu. Ispocetka se tako nije cinilo jer se primirio i zamazivao nam oci ali sada je sve otvoreno i jasno. Kako ga sprijeciti? Samo politickom silom.
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#4012 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Svi kritikuju sda zbog protesta, može li neko mapisati šta nam je sa ivanom marić? Gdje je na protestima
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#4013 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kad citas forum rekao bi OHR moze ici. Ali na terenu kao jucer vidis da su opet u vecini zahiragici, linge, pattoni, aldinje, zlOja itd.Milenkov buraz wrote: ↑26/07/2022 09:09 OHR je trebao davno otići još prije desetak godina i upravo oni koji su najglasniji u zahtjevima odlaska OHR-a rade sve da on ostane ovdje i da ponovo imamo EUFOR na ulicama. Da su politički predstavnici uspjeli sami dogovoriti i riješiti barem jedan problem u ovoj državi to bi zaista bio pokazatelj zrelosti društva i napretka. Ovako OHR će biti tu još dugo osim ako se misija ne prekine zbog ratnog stanja.
Isto je bilo kad je snsd u bl organizovao. Takodzer iste face samo iz drugog naroda.
Tako da OHR ovdje ima posla jos 30 godina. Jer sve dok su takvi u vecini napredka nema. A jucer je bila prilika da im se zacepe usta ali narod opet prepustio da zelena bagra vodi kolo.
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- dulekrele
- Posts: 4738
- Joined: 10/04/2014 18:25
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#4017 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kurva evropa. A mi volimo kurve.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#4018 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Stavite sliku Ivane ako je bila u haljini, ostale me varijacije ne zanimaju
- Mr.Sojic
- Posts: 4629
- Joined: 23/04/2011 12:21
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#4023 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nece danas biti ni hiljadu ljudi.. Nece ljudi da budu u neposrednoj blizini ridjobradog, hanume mu i njihovih botova..
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52759
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
