Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Leon16v wrote: 29/01/2022 22:30 Hvala :thumbup:
nema na cemu ,to bi trebala biti ova

Image

oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

sjajno i za tu selnu posebno ti trebaju posebna kljesta :izet: :-) :lol:

nekad mi se cini da se neke stvari naprave kao i problemi namjenski da se alati i rjesenja prodaju unaprijed :lol:
veselinovic
Posts: 149
Joined: 11/11/2011 16:57

#39853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by veselinovic »

oruzana_pobuna wrote: 29/01/2022 20:26
moze bit bobina, mogu biti kablovi svjecica, mogu biti svjecice - al nema mi smisla da ne rade kad su hladne i rade kad su tople, leptir usisa-gasa-zraka.... al mislim da bi mogla biti bobina,,..

prvo pokusaj iskopcat pokopcat kablove svjecica - mozda su kontakti korodirali nekim kontakt sprejem naspricat
Pogledaj, ti ili majstor, crijeva na usisu, posebno obrati paznju na iberlauf.
Meni je audi dusu pomjerio zbog toga. Jednostavno udje vazduh koji protokomjer ne izmjeri i CPU ne umije da namjesti smjesu.
Kad se malko yagrije sve je prividno OK.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

oruzana_pobuna wrote: 30/01/2022 07:21 sjajno i za tu selnu posebno ti trebaju posebna kljesta :izet: :-) :lol:

nekad mi se cini da se neke stvari naprave kao i problemi namjenski da se alati i rjesenja prodaju unaprijed :lol:
ma ne treba ,skines je tankim sarafcigerom,a stisnes konjskim klijestima :thumbup:
mislim za svako govno ima poseban alat,kad bi sve kupio otisao bi u bankrot momentalno :run:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2022 08:19
oruzana_pobuna wrote: 30/01/2022 07:21 sjajno i za tu selnu posebno ti trebaju posebna kljesta :izet: :-) :lol:

nekad mi se cini da se neke stvari naprave kao i problemi namjenski da se alati i rjesenja prodaju unaprijed :lol:
ma ne treba ,skines je tankim sarafcigerom,a stisnes konjskim klijestima :thumbup:
mislim za svako govno ima poseban alat,kad bi sve kupio otisao bi u bankrot momentalno :run:
o tom pricam - a konjska su mi pala napamet odma' :lol: sta su mi puta ta kljesta valjala a nidje konja :lol:

no skonto sam da imaju slicna ova kljesta u onim jeftinim kompleticima - od par malenih kljesta
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

oruzana_pobuna wrote: 30/01/2022 08:54

o tom pricam - a konjska su mi pala napamet odma' :lol: sta su mi puta ta kljesta valjala a nidje konja :lol:
valjaju za sve jos sam ja kupio po nekom snizenju kad se zatvarala radnja ''gedore''

Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »




:-)
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Dobit ce novi u garanciji, sta ga briga.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:thumbup:

trebao bi
Tesnjak_91
Posts: 163
Joined: 27/11/2021 09:01

#39860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tesnjak_91 »

Imam pitanje, googlao sam malo prvo ali nisam našao precizne informacije, pa reko vjerovatno ovdje neko može pomoći.

Kad dam kontakt prije paljenja svjetala, ona gore, žuta svjetlost, nakon paljenja svjetala budu bijela, a kad upalim duga ona su opet žute boje. Jel' ova "početna" i duga svjetla dolaze iz iste sijalice, nešto tipa 2 žarne niti ili šta već?

I inače koji tip/set sijalica standardno ide u golfa 6? Koje preporučujete?

Mislio sam možda neka LED stavit, al' ne bih da pretjeram sa jačinom pa da mi ljudi duga pale kad me vide. :izet:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#39861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Pretpostavljam da su ti halogena svjetla. Tebao bi ici H7 za nocna svjetla. Mislim da su te zute na kontaktu dnevna svjetla i to je druga sijalica i mislim da nije H7. Imaju oznaku ali se ne mogu sjetiti. Pogledaj imas u knjizici od auta ili na googlu upisi drl for golf 6. Pogledaj far, pali svjetla i vidjet ces. Ako je tako, za dnevna svjetla kupi neke led sijalice ali gledaj da nisu prejake sa manje K-kelvina da budu bijele a ne plave, a od h7 za nocna svjetla najbolji bi izbor bio philips xtreme vision h7.
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#39862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Soldier0209 »

Poz, imam golfa 2 1.3 benzin pa mi koristi samo na selu za voznju, zanima koji akumulator ide u njega, tj koju amperazu da ubacim?
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#39863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

55 ti je taman
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jel dvoja il cetvera vrata golf?
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#39865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Soldier0209 »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2022 15:21 jel dvoja il cetvera vrata golf?
Dvoja, zasto?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

sta li ce bubnut sad :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Soldier0209 wrote: 30/01/2022 16:58


Dvoja, zasto?
onako pitam ,cvrsca je karoserija s dvoje :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#39869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Sto bi proizvodjaĆi rekli. “Auto dostupan s Troje il’ petoro vrata”.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

B6Redhell wrote: 30/01/2022 17:32 “Auto dostupan s Troje il’ petero vrata”.
ko jos ulazi kroz gepek :? :-D
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#39871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Joj kada se sjetim stari vazda kupovao auta sa dvoja vrata, zato što je mati tako htjela, zbog nas (djece), sigurnije je.
Stari kupi Bubu, uvale nazad jogi dušek i mi djeca se povaljamo i spavamo do Ulcinja. 100% sigurni. 🤣🤣🤣
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Naslovnica wrote: 30/01/2022 17:42 Joj kada se sjetim stari vazda kupovao auta sa dvoja vrata, zato što je mati tako htjela, zbog nas (djece), sigurnije je.
Stari kupi Bubu, uvale nazad jogi dušek i mi djeca se povaljamo i spavamo do Ulcinja. 100% sigurni. 🤣🤣🤣
je l vam nosio jorgan na put alahati da ne nazebete po noci
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#39873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

oruzana_pobuna wrote: 30/01/2022 17:47
Naslovnica wrote: 30/01/2022 17:42 Joj kada se sjetim stari vazda kupovao auta sa dvoja vrata, zato što je mati tako htjela, zbog nas (djece), sigurnije je.
Stari kupi Bubu, uvale nazad jogi dušek i mi djeca se povaljamo i spavamo do Ulcinja. 100% sigurni. 🤣🤣🤣
je l vam nosio jorgan na put alahati da ne nazebete po noci
Bila nekakva žuta dekica sa Džerijem (mišom iz crtanog).
Alaha mi Dž.Š.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#39874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Golf Kec, Opel Kadet Berlina, Stojadin, toga se sjećam, sve dvoja vrata.
:lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#39875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

B6Redhell wrote: 30/01/2022 17:32 Sto bi proizvodjaĆi rekli. “Auto dostupan s Troje il’ petoro vrata”.
Nikad to nisam shvatio zasto, niti sam usvojio u rjecnik.
Post Reply