Trebala je biti riza, ali su siroke narodne mase trazile krompirice...
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#39801 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#39802 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zar nemas dva nivoa unutra? Na jedan ide cumur, a odmah iznad se stavlja mokro drvo?
Demonstriram kasnije danas
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39803 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jedva čekam da se ispeče 


- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
#39804 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ti razvila ovoliku jufku?
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39805 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Razvukla. Nemam veliku oklagija, samo malu 
Skontala sam da trebam kupiti.
Skontala sam da trebam kupiti.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39806 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nije problem razviti jufku ako je dobro uraDZeno tijesto
eh sutra ili prekosutra i ja jufkarim.....

eh sutra ili prekosutra i ja jufkarim.....
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
#39807 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
svaka castMiss Moonlight wrote: ↑17/04/2020 15:31 Razvukla. Nemam veliku oklagija, samo malu
Skontala sam da trebam kupiti.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39808 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
meni vala oklagija ne igra ulogu .....bitno je samo na pocetku a kasnije sve rukama
ne znam ni da bih znala razvuci sve oklagijom
al svaka cast i stavi sliku peceno kad bude
al svaka cast i stavi sliku peceno kad bude
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39810 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma znam ja i razviti, mama tako pravi. Ali ja ne volim jer jufka bude debela pa mi nije ukusna pita.vjesticanametli wrote: ↑17/04/2020 15:39 meni vala oklagija ne igra ulogu .....bitno je samo na pocetku a kasnije sve rukamane znam ni da bih znala razvuci sve oklagijom
![]()
al svaka cast i stavi sliku peceno kad bude![]()
Ja sad preko ruke pa razvlači


- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#39811 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Super Miss..
Ja sam juce pravila krompirusu, za sebe i svoju prijateljicu arapkinju, velika tepsija, pojele nas dvije nismo uspjele ni da slikamo...
sve sa jogurtom i salatom - samo kupus u maslinovom ulju

Ja sam juce pravila krompirusu, za sebe i svoju prijateljicu arapkinju, velika tepsija, pojele nas dvije nismo uspjele ni da slikamo...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39812 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ipak mi je malo cudno- da nije, malo deblja u odnosu, koliko i kako si rasporedila fil
Miss -imamo li mi rijec za taj smotani dio -kako se zove- nije jufka ' jel da??
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39813 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
misice pita je
extra ....uf sutra cu ja ipak pitu
opet ja na ovoj temi
ma samo rukama
pamet joj razvucem 
opet ja na ovoj temi
ma samo rukama
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39814 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma fino ja to rasporedom, samo sam sad prvu jufku stavila u manju tepsiju. Pa sam je premještala u veću, da ne pravim u dvije. I onda ispalo malo ofrlje, negdje se istanjila.
Inace tijesto podijelim na 2 dijela, dva puta razvlači. Fil podijelim na 4 jednaka, i sve utrosim, tako da budu jednake. Nisam 2g pravila pitu, dobra je
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39816 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jel to tepsija od pola kg brasna..Miss Moonlight wrote: ↑17/04/2020 16:04 Ma fino ja to rasporedom, samo sam sad prvu jufku stavila u manju tepsiju. Pa sam je premještala u veću, da ne pravim u dvije. I onda ispalo malo ofrlje, negdje se istanjila.
Inace tijesto podijelim na 2 dijela, dva puta razvlači. Fil podijelim na 4 jednaka, i sve utrosim, tako da budu jednake. Nisam 2g pravila pitu, dobra je
..al' pitala sam --izgleda da mi - nazivamo ---jufka ---samo tijesto, kao i kada ga filujeno - taj savijeni dio je opet jufka..
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39817 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
LM ja cu meso danas bez jufAka

- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39818 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jeste, pola kg otprilike.moonca wrote: ↑17/04/2020 16:16Jel to tepsija od pola kg brasna..Miss Moonlight wrote: ↑17/04/2020 16:04 Ma fino ja to rasporedom, samo sam sad prvu jufku stavila u manju tepsiju. Pa sam je premještala u veću, da ne pravim u dvije. I onda ispalo malo ofrlje, negdje se istanjila.
Inace tijesto podijelim na 2 dijela, dva puta razvlači. Fil podijelim na 4 jednaka, i sve utrosim, tako da budu jednake. Nisam 2g pravila pitu, dobra je
..al' pitala sam --izgleda da mi - nazivamo ---jufka ---samo tijesto, kao i kada ga filujeno - taj savijeni dio je opet jufka..![]()
Jufka je kad se potkuha/zamijesi tijesto.
Jufka je kad se razvije ili razvuce.
Jufka je kad se stavi fil I zarola.
Pita je kad se ispeče.
Ako na to misliš
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39819 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ok ..Miss Moonlight wrote: ↑17/04/2020 16:26 Jeste, pola kg otprilike.
Jufka je kad se potkuha/zamijesi tijesto.
Jufka je kad se razvije ili razvuce.
Jufka je kad se stavi fil I zarola.
Pita je kad se ispeče.
Ako na to misliš
.. ma da..
.. ima i ono- za svo cvijece- je ruza..
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#39820 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Banana Brownies, bez masnoce, bez brasna i bez cokolade
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39821 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
I bez okusa
.....zajebavam se
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#39822 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kontala sam i ja da ce biti nikakvi, ali su super. Kakao, smedji secer i aroma vanilije daju bas super okus. Morala sam probati neku "zdraviju" varijantu, jer ne moze se ovako vise
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#39823 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Gdje ona slika zeMskih sa plaze sto je skoro bila.. da se oznacim


Pita vrela... sladoled se istopio za 5sec ... odlicna kombinacija uglavnom


Pita vrela... sladoled se istopio za 5sec ... odlicna kombinacija uglavnom
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#39825 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pa kako ko hoce eto..
pita sa sladoledom, sladoled sa pitom.. 


