Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39801 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

exliberal-ex wrote: 17/04/2020 02:27 Malo mi neide ovaj kuhani krompir uz ovo....bar ne ovako
Trebala je biti riza, ali su siroke narodne mase trazile krompirice...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39802 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Maraschino wrote: 16/04/2020 00:23 Image
Zar nemas dva nivoa unutra? Na jedan ide cumur, a odmah iznad se stavlja mokro drvo?

Demonstriram kasnije danas :)
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39803 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Jedva čekam da se ispeče 😍

Image
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39804 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 15:15 Jedva čekam da se ispeče 😍

Image
ti razvila ovoliku jufku?
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39805 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Razvukla. Nemam veliku oklagija, samo malu 🙄

Skontala sam da trebam kupiti.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39806 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

nije problem razviti jufku ako je dobro uraDZeno tijesto :D
eh sutra ili prekosutra i ja jufkarim..... 8-) :mrgreen:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39807 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 15:31 Razvukla. Nemam veliku oklagija, samo malu 🙄

Skontala sam da trebam kupiti.
svaka cast :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39808 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

meni vala oklagija ne igra ulogu .....bitno je samo na pocetku a kasnije sve rukama :lol: ne znam ni da bih znala razvuci sve oklagijom :-?
al svaka cast i stavi sliku peceno kad bude :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39809 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 15:15 Jedva čekam da se ispeče 😍

Image

..i ja.. odlicna Miss. .. :thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39810 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

vjesticanametli wrote: 17/04/2020 15:39 meni vala oklagija ne igra ulogu .....bitno je samo na pocetku a kasnije sve rukama :lol: ne znam ni da bih znala razvuci sve oklagijom :-?
al svaka cast i stavi sliku peceno kad bude :-D
Ma znam ja i razviti, mama tako pravi. Ali ja ne volim jer jufka bude debela pa mi nije ukusna pita.
Ja sad preko ruke pa razvlači 🤣 Da sam prstima, sva bi bila poderana od noktiju. Evo gotova

Image
Image
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#39811 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Super Miss.. :thumbup:

Ja sam juce pravila krompirusu, za sebe i svoju prijateljicu arapkinju, velika tepsija, pojele nas dvije nismo uspjele ni da slikamo... :cry: sve sa jogurtom i salatom - samo kupus u maslinovom ulju :oops: :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39812 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 15:47
ipak mi je malo cudno- da nije, malo deblja u odnosu, koliko i kako si rasporedila fil
Miss -imamo li mi rijec za taj smotani dio -kako se zove- nije jufka ' jel da??
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39813 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

misice pita je :thumbup: extra ....uf sutra cu ja ipak pitu :lol:
opet ja na ovoj temi :lol:
ma samo rukama 8-) pamet joj razvucem :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39814 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

moonca wrote: 17/04/2020 15:56
Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 15:47
ipak mi je malo cudno- da nije, malo deblja u odnosu, koliko i kako si rasporedila fil
Miss -imamo li mi rijec za taj smotani dio -kako se zove- nije jufka ' jel da??
Ma fino ja to rasporedom, samo sam sad prvu jufku stavila u manju tepsiju. Pa sam je premještala u veću, da ne pravim u dvije. I onda ispalo malo ofrlje, negdje se istanjila. 🙈
Inace tijesto podijelim na 2 dijela, dva puta razvlači. Fil podijelim na 4 jednaka, i sve utrosim, tako da budu jednake. Nisam 2g pravila pitu, dobra je 😂
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#39815 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Sanabija wrote: 16/04/2020 14:31 Image

Nek' i kolač/torta bude lovačka :D
Koja cool ideja. Bgm. Je nekom stalo do tebe, ako nije narucena.
A i ako jest, al manje :skoljka: :run:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39816 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 16:04 Ma fino ja to rasporedom, samo sam sad prvu jufku stavila u manju tepsiju. Pa sam je premještala u veću, da ne pravim u dvije. I onda ispalo malo ofrlje, negdje se istanjila.
Inace tijesto podijelim na 2 dijela, dva puta razvlači. Fil podijelim na 4 jednaka, i sve utrosim, tako da budu jednake. Nisam 2g pravila pitu, dobra je
Jel to tepsija od pola kg brasna..
..al' pitala sam --izgleda da mi - nazivamo ---jufka ---samo tijesto, kao i kada ga filujeno - taj savijeni dio je opet jufka.. :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39817 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:roll:

LM ja cu meso danas bez jufAka :mrgreen:
Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39818 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

moonca wrote: 17/04/2020 16:16
Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 16:04 Ma fino ja to rasporedom, samo sam sad prvu jufku stavila u manju tepsiju. Pa sam je premještala u veću, da ne pravim u dvije. I onda ispalo malo ofrlje, negdje se istanjila.
Inace tijesto podijelim na 2 dijela, dva puta razvlači. Fil podijelim na 4 jednaka, i sve utrosim, tako da budu jednake. Nisam 2g pravila pitu, dobra je
Jel to tepsija od pola kg brasna..
..al' pitala sam --izgleda da mi - nazivamo ---jufka ---samo tijesto, kao i kada ga filujeno - taj savijeni dio je opet jufka.. :)
Jeste, pola kg otprilike.
Jufka je kad se potkuha/zamijesi tijesto.
Jufka je kad se razvije ili razvuce.
Jufka je kad se stavi fil I zarola.
Pita je kad se ispeče.
Ako na to misliš :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39819 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 17/04/2020 16:26 Jeste, pola kg otprilike.
Jufka je kad se potkuha/zamijesi tijesto.
Jufka je kad se razvije ili razvuce.
Jufka je kad se stavi fil I zarola.
Pita je kad se ispeče.
Ako na to misliš
ok ..

.. ma da.. :lol: sve nam je jufka... :-) .
.. ima i ono- za svo cvijece- je ruza.. :oops: :lol:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#39820 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Image

Banana Brownies, bez masnoce, bez brasna i bez cokolade :mrgreen:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39821 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

ćiribiribela wrote: 17/04/2020 16:39 Image

Banana Brownies, bez masnoce, bez brasna i bez cokolade :mrgreen:
I bez okusa :lol:



.....zajebavam se
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#39822 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

exliberal-ex wrote: 17/04/2020 16:42

I bez okusa :lol:



.....zajebavam se
Kontala sam i ja da ce biti nikakvi, ali su super. Kakao, smedji secer i aroma vanilije daju bas super okus. Morala sam probati neku "zdraviju" varijantu, jer ne moze se ovako vise :lol:
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#39823 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Gdje ona slika zeMskih sa plaze sto je skoro bila.. da se oznacim :mrgreen:

Image
Image

Pita vrela... sladoled se istopio za 5sec ... odlicna kombinacija uglavnom :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39824 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sarah24 wrote: 17/04/2020 16:51 Pita vrela... sladoled se istopio za 5sec ... odlicna kombinacija uglavnom
.. ili ti -sladoled s pitom.. :razz: :wink:
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#39825 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

pa kako ko hoce eto.. :oops: pita sa sladoledom, sladoled sa pitom.. :mrgreen:
Post Reply