Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3976 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

geoxx wrote: 25/07/2022 23:26
channel10 wrote: 25/07/2022 23:15 A pametno je...
Pisam sam x puta, da se ne ponavljam jer je vec kasno. Ukratko, ove izmjene jednostavno nisu vrijedne nekog dramaticnog klinca sa zapadom i podrivanja autoriteta OHRa, jer bosnjacko odbacivanje Schmita defacto dodje kao gasenje te institucije.

Treba odbaciti argumentaciju da to i Dodik radi i da mu uspijeva.

Jednostavno ne vrijede ista pravila igre za ljude koji su za i za one koji su protiv drzave. Nekima je teze. Nekima blokada, haos i nepovjerenje odgovaraju, nekima ne.
Jedni sa zabrinutoscu prate izbore u Francuskoj, Njemackoj, Americi i Britaniji, druge zaboli ona stvar. Sve s razlogom.
Aha. Zanci ti si da se usvoji ovakav zakon, a maloprije me demantujes kad sam te svrstao medju ove antidrzavne elemente. Hvala :thumbup:
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#3977 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by poostar »

Pa ovo vise lici na teferic nego na proteste...politicari koji su doveli BiH u ovu poziciju se setkaju mirnu ko da je korida :-) :-) :-) :-)
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#3978 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Zoooka »

Opet sam se razocarao i u grad i u drzavu. Ovoliko ljudi podrzalo proteste ovih koji povecaju sebi platu za 500 KM.

Nameći ga Schmidte.
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#3979 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ludzak »

Van Halen wrote: 25/07/2022 23:07
Ludzak wrote: 25/07/2022 23:05

Eto, upravo si vrijeđao na religijskoj osnovi...
Ni slučajno,nek se covjek moli kako hoće,nek to radi slobodno. Ja na svoj način on na svoj. Gdje sam to ja ikoga uvrijedio?
S tim Bog je jedan.
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#3980 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

channel10 wrote: 25/07/2022 23:28
geoxx wrote: 25/07/2022 23:26

Pisam sam x puta, da se ne ponavljam jer je vec kasno. Ukratko, ove izmjene jednostavno nisu vrijedne nekog dramaticnog klinca sa zapadom i podrivanja autoriteta OHRa, jer bosnjacko odbacivanje Schmita defacto dodje kao gasenje te institucije.

Treba odbaciti argumentaciju da to i Dodik radi i da mu uspijeva.

Jednostavno ne vrijede ista pravila igre za ljude koji su za i za one koji su protiv drzave. Nekima je teze. Nekima blokada, haos i nepovjerenje odgovaraju, nekima ne.
Jedni sa zabrinutoscu prate izbore u Francuskoj, Njemackoj, Americi i Britaniji, druge zaboli ona stvar. Sve s razlogom.
Aha. Zanci ti si da se usvoji ovakav zakon, a maloprije me demantujes kad sam te svrstao medju ove antidrzavne elemente. Hvala :thumbup:
Misljenje o samim izmjenama sam dao kroz vise postova i nakon vaganja dobrih i losih strana kazem da nije vrijedno raditi neke stvari koje se uveliko rade.
LN
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#3981 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

Ludzak wrote: 25/07/2022 23:40
Van Halen wrote: 25/07/2022 23:07

Ni slučajno,nek se covjek moli kako hoće,nek to radi slobodno. Ja na svoj način on na svoj. Gdje sam to ja ikoga uvrijedio?
S tim Bog je jedan.
Bog jeste jedan

Osim ako nema nekih politeistickih religija ovde
User avatar
drag_gost
Posts: 6421
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3982 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by drag_gost »

Slobodno se setkaju oni sto prije 20tak dana povecase sebi plate za 500 KM, a raja im klikce...
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#3983 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Zoooka »

drag_gost wrote: 25/07/2022 23:50 Slobodno se setkaju oni sto prije 20tak dana povecase sebi plate za 500 KM, a raja im klikce...
Ovo. Kakve ovčice od naroda.
User avatar
Droog
Posts: 1707
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#3984 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Droog »

drag_gost wrote: 25/07/2022 23:50 Slobodno se setkaju oni sto prije 20tak dana povecase sebi plate za 500 KM, a raja im klikce...
Pa sta si očekivao? Da se neko zaleti pa da ga ohlade?
Neće ba niko da murije zaglavi ili jos gore.
Na kraju krajeva i neka. Nismo komšije.
Imas oktobar, imas papir, imaš okovku I opleti. Mjenjas vlast.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3985 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Vijest od sutra.

Bakir rek'o, Schmidt oobjavio i otišao na otvorenje Pelješkog mosta i u Ston na kamenice umjesto na ćevape u minskom polju. :D
Izetbegović: Mislim da će Schmidt odustati, rekao sam mu još prije deset dana da tako uradi, da će ući u minsko polje
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... lje-778823
User avatar
drag_gost
Posts: 6421
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3986 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by drag_gost »

Droog wrote: 25/07/2022 23:58
drag_gost wrote: 25/07/2022 23:50 Slobodno se setkaju oni sto prije 20tak dana povecase sebi plate za 500 KM, a raja im klikce...
Pa sta si očekivao? Da se neko zaleti pa da ga ohlade?
Neće ba niko da murije zaglavi ili jos gore.
Na kraju krajeva i neka. Nismo komšije.
Imas oktobar, imas papir, imaš okovku I opleti. Mjenjas vlast.
Ko je napisao da sam ista ocekivao vise od toga? Ti postavis pitanje, pa na kraju odgovori sebi na isto.

Cisto konstatujem: "Slobodno se setkaju oni sto prije 20tak dana povecase sebi plate za 500 KM, a raja im klikce...". Upravo kako sam i ocekivao.
Valjda je jasnije.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#3987 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

Zoooka wrote: 25/07/2022 23:36 Opet sam se razocarao i u grad i u drzavu. Ovoliko ljudi podrzalo proteste ovih koji povecaju sebi platu za 500 KM.

Nameći ga Schmidte.
:lol:
:thumbup:
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#3988 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

klaki wrote: 25/07/2022 23:48
Ludzak wrote: 25/07/2022 23:40

S tim Bog je jedan.
Bog jeste jedan

Osim ako nema nekih politeistickih religija ovde
Bog je jedan za maksimalno 50 % planete. Drugu polovinu si uvrijedio :-D
last mohicans
Posts: 18272
Joined: 09/08/2012 23:19

#3989 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by last mohicans »

Ali Zaha je i dalje ispred OHRa,donosi vodu i sendviče preostalim. Koja zloupotreba protesta od strane zelene bande. Vidim onog malog Balica stalno uz njega, sto je u Zeljinoj upravi,valjda se fura na bizona, ne znam šta mu to treba.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#3990 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

last mohicans wrote: 26/07/2022 00:10 Ali Zaha je i dalje ispred OHRa,donosi vodu i sendviče preostalim. Koja zloupotreba protesta od strane zelene bande.
Neko zabranio Sabini da isto radi? Demonstrantima bi bilo i draže gledati nju umjesto njega

Lik koristi priliku koju ima jer niko drugi neće da je koristi.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3991 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by n+1 »

Hakiz wrote: 26/07/2022 00:13
last mohicans wrote: 26/07/2022 00:10 Ali Zaha je i dalje ispred OHRa,donosi vodu i sendviče preostalim. Koja zloupotreba protesta od strane zelene bande.
Neko zabranio Sabini da isto radi? Demonstrantima bi bilo i draže gledati nju umjesto njega

Lik koristi priliku koju ima jer niko drugi neće da je koristi.
Igzekli.
last mohicans
Posts: 18272
Joined: 09/08/2012 23:19

#3992 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by last mohicans »

Hakiz wrote: 26/07/2022 00:13
last mohicans wrote: 26/07/2022 00:10 Ali Zaha je i dalje ispred OHRa,donosi vodu i sendviče preostalim. Koja zloupotreba protesta od strane zelene bande.
Neko zabranio Sabini da isto radi? Demonstrantima bi bilo i draže gledati nju umjesto njega

Lik koristi priliku koju ima jer niko drugi neće da je koristi.
Mozda i ti viris iza njegovih gazijskih leđa. Koja prilika, pa jedino neosvjesten glasač, ili neko kao ti, moze dati bizonu glas. Zamišljeno kao nestranački skup, bizon napravio cirkus samo svojstven njemu. Sad ce biti spin, sasrali se Neka i Dino, Zaha ostao na braniku drzave :lol:
Jeste kada gledas zelenim okicama.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#3993 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Zoooka »

Ne znam viri li, ali ovdje je u pravu.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3994 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tindbe »

pa i ne čudi, kolko taj ima u njonjari, kad podijeli hranu ide vozit turu za Minhen
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#3995 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

drag_gost wrote: 25/07/2022 23:50 Slobodno se setkaju oni sto prije 20tak dana povecase sebi plate za 500 KM, a raja im klikce...
:thumbup:

Apsurd političke (ne)svijesti glasača
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3996 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ricken »

Novak20 wrote: 25/07/2022 23:58 Vijest od sutra.

Bakir rek'o, Schmidt oobjavio i otišao na otvorenje Pelješkog mosta i u Ston na kamenice umjesto na ćevape u minskom polju. :D
Izetbegović: Mislim da će Schmidt odustati, rekao sam mu još prije deset dana da tako uradi, da će ući u minsko polje
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... lje-778823
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Droog
Posts: 1707
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#3997 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Droog »

drag_gost wrote: 26/07/2022 00:04
Droog wrote: 25/07/2022 23:58

Pa sta si očekivao? Da se neko zaleti pa da ga ohlade?
Neće ba niko da murije zaglavi ili jos gore.
Na kraju krajeva i neka. Nismo komšije.
Imas oktobar, imas papir, imaš okovku I opleti. Mjenjas vlast.
Ko je napisao da sam ista ocekivao vise od toga? Ti postavis pitanje, pa na kraju odgovori sebi na isto.

Cisto konstatujem: "Slobodno se setkaju oni sto prije 20tak dana povecase sebi plate za 500 KM, a raja im klikce...". Upravo kako sam i ocekivao.
Valjda je jasnije.
Ma jasno. Djelovalo mi je drugačije u "prvom citanju". :mrgreen:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3998 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Dr. Kuca »

Bosnjacki politicari su toliko plitki, kratkovidni, mahalaki ublehasi. Balijice samo o foteljema misle, kako da se uhljebe na budzet.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3999 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

channel10 wrote: 25/07/2022 23:24
mk ultra wrote: 25/07/2022 23:18

Traziti nato i ulazak i EU po svaku cijenu
I par nekih grantova za Autoput
Itd..

Ne bi znao ko ti je predsjednik vjeruj mi ;-)
Traze oni odavno, ali nas nece. Sto prije to shvatimo, bice nam lakse.

Sta god da uradis, ne valjas.

Kad vidis da je lik bio spremio novi IZ mimo svih presudjenih presuda koji se ticu tog izbornog zakona, onda ti en treba neka pamet da shvatis neke stvari koje dosad nisi htio priznati. Zanci doslo je do velahavle u MZ koja se dosad pravila tvojim prijateljem i vise ni oni ne znaju kako da te kulturno slome i onda rade ovo sto rade jer kako opravdati podrsku USA i GB ovakvom zakonu?!

Sto prije shvatimo da je tako, puno ce nam biti lakse vuci poteze u buducnosti.

edit: a volio bih cuti od Geoxxa odgovor, da vidimo kako je on to zamislio.
Ja nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.

Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova

Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu :lol:

Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit :bih:

Politicke poene trosili na tričarije

Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnih

Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv :oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4000 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

mk ultra wrote: 26/07/2022 07:15
channel10 wrote: 25/07/2022 23:24

Traze oni odavno, ali nas nece. Sto prije to shvatimo, bice nam lakse.

Sta god da uradis, ne valjas.

Kad vidis da je lik bio spremio novi IZ mimo svih presudjenih presuda koji se ticu tog izbornog zakona, onda ti en treba neka pamet da shvatis neke stvari koje dosad nisi htio priznati. Zanci doslo je do velahavle u MZ koja se dosad pravila tvojim prijateljem i vise ni oni ne znaju kako da te kulturno slome i onda rade ovo sto rade jer kako opravdati podrsku USA i GB ovakvom zakonu?!

Sto prije shvatimo da je tako, puno ce nam biti lakse vuci poteze u buducnosti.

edit: a volio bih cuti od Geoxxa odgovor, da vidimo kako je on to zamislio.
Ja nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.

Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova

Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu :lol:

Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit :bih:

Politicke poene trosili na tričarije

Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnih

Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv :oops:
ma nije, ne bi kadija zakinuo nikog, nikad, a ni sud
Locked