Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39601 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 12/04/2020 01:19 moze ako imas elektricni rostilj.
ja imam za balkona...ispadne dobro... pravio sam i na njemu, tikvice, patlidjan...
..imam plinski... u garazi...
..u kuci ne kuvam.. :lol:
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#39602 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zippoo87 »

GandalfSivi wrote: 12/04/2020 00:56
zippoo87 wrote: 11/04/2020 23:58
GandalfSivi wrote: 11/04/2020 19:37 Nasao sam cijelu skarpinu (grouper), mojoj sreci nema kraja :)
u Dalmaciji je skarpina (scorpion fish) a vidim da i ova sto si ti napisao (grouper) izgleda isto,samo nije crvena :D
je li to iz iste porodice riba :D

ali meni nema ribe do brancina sa gradela ...uh evo pljuvacka mi krenu :D
Evo ti da te zelja mine :)

Image
stavi bibera po njemu i dosta maslinovog ulja poljevaj ili mazi...da upije masnocu u sebe,ako imas grancicu ruzmarina,mazi ulje ruzmarinom...uh pa onda kada je gotov,opet ga preliti maslinovim uljem pa onda umociti u to ulje meso...huh :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39603 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 12/04/2020 01:24
exliberal-ex wrote: 12/04/2020 01:19 moze ako imas elektricni rostilj.
ja imam za balkona...ispadne dobro... pravio sam i na njemu, tikvice, patlidjan...
..imam plinski... u garazi...
..u kuci ne kuvam.. :lol:
Jel mi vjerujes da neznam da pravim rostilj na plin...nema sanse....drva ili ugalj...elektricni kad je na balkonu al to je ono emergency only
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39604 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

I onda konacni proizvod za veceras :)

Image

Kaze meni bolja polovica, mogao si nam to u rernu. Rekoh ili na buzaru ili nikako :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39605 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 12/04/2020 01:31 Jel mi vjerujes da neznam da pravim rostilj na plin...nema sanse....drva ili ugalj...elektricni kad je na balkonu al to je ono emergency only
Dobro- uzitak i ukus je bolji- mozda.. ali, razvijes drugi ukus-- i bude ok..
.u restoranima su rostilji, na plin.. bar vecini... :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 70286
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#39606 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

Kad nalozis vatricu i cipela bi bila ukusna s rostilja :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39607 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Slazem se-- :thumbup: -- ne sve cipele.. :lol:
..ako je jaka temp na plinskom rostilju- a moze se potici- hrana bude :thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70286
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#39608 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

Image
Evo prosli vikend :mrgreen:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#39610 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by B6Redhell »

Kakav ti je ovo taksimetar na rostilju..??
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#39611 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

omar little wrote: 11/04/2020 15:32
pizarro wrote: 11/04/2020 06:30
ooo, elegantno & hipsterski 8-)

#veganpower :D
nisam hipster, nemo se vredjamo. :D :D

nije bas vegan ali je njam njam. kikiriki sos i cipelu cini ukusnom i jestivom, sto se mene tice. :D
taj kikiriki sos kao da nije nesto popularan u evropi, jos nigdje ga nisam vidio.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#39612 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

@Bloo

Ode zecov u rernu :D

Image


:run:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39613 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

B6Redhell wrote: 12/04/2020 05:02 Kakav ti je ovo taksimetar na rostilju..??
..i ne treba mu, za ovaj komad mesa.. :-) :oops:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39614 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

@Zoya dosla pavlovicka al nisam nasla jagode :mrgreen: jos dvidim kako smeka :mrgreen:
Image
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#39615 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Hexe :thumbup: izgleda pravo giftig mmmm😘
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#39616 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by B6Redhell »

Uhhh :shock:
ne stavljajte kolače i rolateee
Slab sam na slatko :run:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#39617 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

B6Redhell wrote: 12/04/2020 05:02 Kakav ti je ovo taksimetar na rostilju..??

Image
Image
Image

Valja ovo sve ispratiti sa ovim taksimetrom. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39618 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Da se zna nisam ja kuhao....znam, kršim pravila, ali...

Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39619 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Jel ovo tikvenica :thumbup: :thumbup: :thumbup: svaka cast :thumbup: :thumbup: :thumbup: predobra....imam i ja sad brasna ....leci ce pita ovih dana :mrgreen:
Pita ti je mrak .....10 lajkova od mene :thumbup: :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39620 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

vjesticanametli wrote: 12/04/2020 16:46 Jel ovo tikvenica :thumbup: :thumbup: :thumbup: svaka cast :thumbup: :thumbup: :thumbup: predobra....imam i ja sad brasna ....leci ce pita ovih dana :mrgreen:
Pita ti je mrak .....10 lajkova od mene :thumbup: :thumbup:
rekbu :zoka:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39621 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Tomahawk11 wrote: 12/04/2020 16:48
vjesticanametli wrote: 12/04/2020 16:46 Jel ovo tikvenica :thumbup: :thumbup: :thumbup: svaka cast :thumbup: :thumbup: :thumbup: predobra....imam i ja sad brasna ....leci ce pita ovih dana :mrgreen:
Pita ti je mrak .....10 lajkova od mene :thumbup: :thumbup:
rekbu :zoka:
jel sa sirom? :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39622 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

zlo zlo wrote: 12/04/2020 16:49
Tomahawk11 wrote: 12/04/2020 16:48
vjesticanametli wrote: 12/04/2020 16:46 Jel ovo tikvenica :thumbup: :thumbup: :thumbup: svaka cast :thumbup: :thumbup: :thumbup: predobra....imam i ja sad brasna ....leci ce pita ovih dana :mrgreen:
Pita ti je mrak .....10 lajkova od mene :thumbup: :thumbup:
rekbu :zoka:
jel sa sirom? :mrgreen:
:angry: :diva: :stasreko: :evil: :oops: :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39623 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

samo pitam jel pravi (sa sirom) ili ona bezvezna mesnica? :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39624 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
..Izgleda da je sporet na drva- ..izgorila..

za trud.. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39625 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

zlo zlo wrote: 12/04/2020 16:50 samo pitam jel pravi (sa sirom) ili ona bezvezna mesnica? :lol:
Ja....sa sirom...pravi 8-) :mrgreen: :oops:
Post Reply