SDP
-
hizo ramidovic
- Posts: 4462
- Joined: 26/03/2013 18:20
- Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene
#39526 Re: SDP
ako lagundzija ode iz partije, to ce bi kraj zato stoje jedino zlajo sposoban i kadar da vodi tu partiju i da je izvuce iz losije rezultata koje su postigli na izborima. svak normalan kome je stalo do social demokratie znade da je to tako, i nada se dace zlajo ostat tuj sto dulje.
vec sam napiso za nerka da je vrhunski strucnjak al nije bas za vodzu partije
vec sam napiso za nerka da je vrhunski strucnjak al nije bas za vodzu partije
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#39527 Re: SDP
jel ovo Irfan 7 noći učio tekst napamet i opet nije naučio?johntra wrote:
-
pedeset
- Posts: 580
- Joined: 26/10/2014 14:11
#39528 Re: SDP
hhhahhhhahaa stavljao papir pod jastuk. Nemojte dirati malog, nego ovo što kaže da su izbori tek u septembru pa znaš li ti moj Irfane da će vrh tvoje stranke do tad biti u Zenici? Pa samo "autoput" je dovoljan za dugogodišnju robiju. O reketu nećemo ni pričati.
-
skambrljo
- Posts: 262
- Joined: 19/10/2014 21:12
#39529 Re: SDP
Evo sad ljudi zvanično objaviše zarade naših vrlih političara kad tamo sljedeće:
Hamdija Lipovača 2448 KM uz dodatak 653. E kako je moguće imati onoliku imovinu i auta sa tolikom platom? Da su mu od rođenja toliko uplaćivali opet ne bi mogao sve pokupovati.
Slučajni prolaznik 4782 KM
Damir Hadžić Nole 4423 KM
I na kraju nevezano za SDP, njegova ekselencija Mirsad Kebo 3700 KM.
Novinar: Gospodine Kebo, nedostaje li vam plata od 3700 KM?
Kebo: Apsssssolutno!

Hamdija Lipovača 2448 KM uz dodatak 653. E kako je moguće imati onoliku imovinu i auta sa tolikom platom? Da su mu od rođenja toliko uplaćivali opet ne bi mogao sve pokupovati.
Slučajni prolaznik 4782 KM
Damir Hadžić Nole 4423 KM
I na kraju nevezano za SDP, njegova ekselencija Mirsad Kebo 3700 KM.
Novinar: Gospodine Kebo, nedostaje li vam plata od 3700 KM?
Kebo: Apsssssolutno!
-
hizo ramidovic
- Posts: 4462
- Joined: 26/03/2013 18:20
- Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene
#39530 Re: SDP
nevidim sta je ovde sporno?skambrljo wrote:Evo sad ljudi zvanično objaviše zarade naših vrlih političara kad tamo sljedeće:
Hamdija Lipovača 2448 KM uz dodatak 653. E kako je moguće imati onoliku imovinu i auta sa tolikom platom? Da su mu od rođenja toliko uplaćivali opet ne bi mogao sve pokupovati.
Slučajni prolaznik 4782 KM
Damir Hadžić Nole 4423 KM
svaki fening koi su naplatili oni su svojim radom, trudom, znanjem i zalaganjem sigurno i zasluzili. casno i posteno, odpocetka dokaraja. i ovo su nikake pare, saobzirom na situvaciju u drzavi, skupocu koja vlada itd
-
skambrljo
- Posts: 262
- Joined: 19/10/2014 21:12
#39531 Re: SDP
Koja je razlika između Francesca Schettinoa i Zlatka Lagumdžije?
Ovaj prvi je napustio brod koji tone za razliku od ovog drugog koji je potonuo zajedno sa svojom strankom.
Ovaj prvi je napustio brod koji tone za razliku od ovog drugog koji je potonuo zajedno sa svojom strankom.
- Lokman
- Posts: 885
- Joined: 28/02/2014 13:00
#39532 Re: SDP
SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.
-
moke_31
- Posts: 1985
- Joined: 18/05/2011 14:54
#39533 Re: SDP
Lokman wrote:SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.
- Titoist
- Posts: 10
- Joined: 07/04/2013 11:25
#39534 Re: SDP
Nek su SDA čistunci i bez korupcionaških afera...Vidjećemo kako će proć ove 4 godine...Lokman wrote:SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.
-
etovidis
- Posts: 454
- Joined: 08/09/2007 16:52
#39535 Re: SDP
SDP se mora riješiti Lagumdžije i njegovih ljudi, te krenuti s potpuno novom politikom. Prije svega, moraju opet postati multietnička stranka ili im nema spasa.pedeset wrote:Neće ovo ništa posebno promijeniti. Sve dok se oko stranke motaju glavni krivci za oktobarski krah Lagumdžija i Hadžić nema napretka SDP-u. Na sljedećim izborima ih čeka sudbina stranke za BIH.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#39536 Re: SDP
U svjetlu trenutnog rasporeda političkih snaga, jedino što im preostaje je otići u krajnju ljevicu. Uz pokoji javni pokaz i manifestaciju lijeve ideje, bar površinski, i par novih ljudi, to bi bio odličan potez.
(To je put koji jedini preostaje i hrvatskom SDP-u. Ostanu li na sredini, poput Josipovića, sigurno gube izbore.)
I rebranding, bez Gibraltar ekipe, naravno.
(To je put koji jedini preostaje i hrvatskom SDP-u. Ostanu li na sredini, poput Josipovića, sigurno gube izbore.)
I rebranding, bez Gibraltar ekipe, naravno.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#39537 Re: SDP
Debeli Neko kao ekstremni ljevičar, nezamislivo.Banksy wrote:U svjetlu trenutnog rasporeda političkih snaga, jedino što im preostaje je otići u krajnju ljevicu. Uz pokoji javni pokaz i manifestaciju lijeve ideje, bar površinski, i par novih ljudi, to bi bio odličan potez.
(To je put koji jedini preostaje i hrvatskom SDP-u. Ostanu li na sredini, poput Josipovića, sigurno gube izbore.)
I rebranding, bez Gibraltar ekipe, naravno.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#39538 Re: SDP
To im je jedini put, sva ostala mjesta i prostori su već popunjeni.
A debeli Nerko s par promišljenih populističkih parola i poteza ulijevo, s pokojim novim licem, krečenjem fasade i plasiranom pričom o čišćenju stranke, možda i napravi nešto.
Čuj debeli Neko ...
Smršao čovjek, sredio kosu i najzad počeo nositi kravatu. Pa kako je sebi sredio fasadu, nek je tako sredi i SDP-u.
A debeli Nerko s par promišljenih populističkih parola i poteza ulijevo, s pokojim novim licem, krečenjem fasade i plasiranom pričom o čišćenju stranke, možda i napravi nešto.
Čuj debeli Neko ...
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#39539 Re: SDP
Njima moze samo jos preokret u radnicku stranku pomoci, dakle ono sto bi i trebali biti. Dobro je primjetila Banksy. Samo zavisi i od buduceg predsjednika stranke. Puno toga zavisi od te pozicije. Neko mladji, sa drugom vizijom.
-
modem33
- Posts: 884
- Joined: 08/05/2013 19:58
#39540 Re: SDP
Lokman wrote:SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.
Nece biti SDP ciscenja za zatvora jer je njihov pajdas Zoran Mikulic izmislio "nepostojeci sud i odjela za organizovani kriminal" i za koje nema novca iz budzeta a bogami ni ljudi ..... da bi spasio tuzlanske reketase ..... Slavko Stjepica i Imamovica ...... posto su optuznice dosle na dnevni red .... u tuzlanskom opcinskom sudu ..... pa se SDP-ovi dosjetili ... ajmo mi izmisliti "odjel za kriminal" ...... da sebe ne procesuiramo .... i opcinski sud postade nenadlezan .....
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#39541 Re: SDP
Bez lobotomije 99% članstva, ništa.Banksy wrote:To im je jedini put, sva ostala mjesta i prostori su već popunjeni.
A debeli Nerko s par promišljenih populističkih parola i poteza ulijevo, s pokojim novim licem, krečenjem fasade i plasiranom pričom o čišćenju stranke, možda i napravi nešto.
Čuj debeli Neko ...Smršao čovjek, sredio kosu i najzad počeo nositi kravatu. Pa kako je sebi sredio fasadu, nek je tako sredi i SDP-u.
- Admir_1984
- Posts: 7641
- Joined: 13/03/2006 01:33
- Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
#39542 Re: SDP
ja mislim da je njima samo bitno da vrijeme prolazi i da se kite neradom/svađama/aferama i slično vladajućih stranaka, sda i df-a. Ovi novoizabrani rukovodioci u stranci se još nijednom nisu kritički javno obratili svojim članovima i potencijalnim glasačima o lošim potezima stranke u periodu 2010-2014. Ne kontam na osnovu čega oni kontaju dobiti podršku, tako što je Irfan sekretar, a Nermin predsjednikBanksy wrote:U svjetlu trenutnog rasporeda političkih snaga, jedino što im preostaje je otići u krajnju ljevicu. Uz pokoji javni pokaz i manifestaciju lijeve ideje, bar površinski, i par novih ljudi, to bi bio odličan potez.
(To je put koji jedini preostaje i hrvatskom SDP-u. Ostanu li na sredini, poput Josipovića, sigurno gube izbore.)
I rebranding, bez Gibraltar ekipe, naravno.
Umjesto da predsjednici i sekretari lokalnih organizacija lično zovu i idu ljudima na noge da pokušaju ubjediti ljude i neke nove stvari, ono se pušta da će se sve kao samo srediti, kako da ne.
al u biti kada postaviš na mjesto predsjednika osobu za vrijeme čijeg mandata u vladi je sdp izgubio 200 000 glasova, nebitno koliko je ta osoba odgovorna za to, ja ne znam čemu se ti misliš nadati. eto logički gledano samo
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#39543 Re: SDP
U pravu si, 100%, ali mislim da, realno, niko nije ni očekivao pravo, istinsko pretresanje stranke i mijenjanje politika, običaja, kadrova i naslijeđenih navika. SDP za to nema ni hrabrosti ni snage ni kapaciteta ni ideja. Govorila sam o kozmetici i parolama koje su našem narodu obično sasvim dovoljne, da im opet zamažu oči i da opet padnu na šibicu. Govorila sam iz ugla prosječnog SDP-ovca
.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#39544 Re: SDP
i šta će onda biti kad taj specijalni odjel, kroz koji mjesec, fakat postane operativan? neće dirati SDP kadrove?modem33 wrote:
Nece biti SDP ciscenja za zatvora jer je njihov pajdas Zoran Mikulic izmislio "nepostojeci sud i odjela za organizovani kriminal" i za koje nema novca iz budzeta a bogami ni ljudi ..... da bi spasio tuzlanske reketase ..... Slavko Stjepica i Imamovica ...... posto su optuznice dosle na dnevni red .... u tuzlanskom opcinskom sudu ..... pa se SDP-ovi dosjetili ... ajmo mi izmisliti "odjel za kriminal" ...... da sebe ne procesuiramo .... i opcinski sud postade nenadlezan .....![]()
![]()
![]()
SDP vrlo inteligentni krimosi ..... Ovakve stvari samo mogu proci u BiH-a gdhe ljudi ne vide 3-4 poteza unaprijed. Ovakvim potezom je SDP pokazao da je organizovani kriminal legalna stvar .... i da se to treba nastaviti u jos vecem obimu.
dolazak na ovu temu mi uvijek popravi dan, šteta što me nema često...
-
pedeset
- Posts: 580
- Joined: 26/10/2014 14:11
#39545 Re: SDP
Pa dobro ima li iko ko se razumije u pravo da ovo malo preformuliše i upozna SIPU ili neku drugu nezavisnu instituciju koja bi bila nadležna za sva njihova nedjela. Ne mogu vjerovati da će se samo tako izvući za sve što su radili. Za nerad ih je kaznio narod u oktobru, ali ko će za tendere, koridor, reket...?johntra wrote:i šta će onda biti kad taj specijalni odjel, kroz koji mjesec, fakat postane operativan? neće dirati SDP kadrove?modem33 wrote:
Nece biti SDP ciscenja za zatvora jer je njihov pajdas Zoran Mikulic izmislio "nepostojeci sud i odjela za organizovani kriminal" i za koje nema novca iz budzeta a bogami ni ljudi ..... da bi spasio tuzlanske reketase ..... Slavko Stjepica i Imamovica ...... posto su optuznice dosle na dnevni red .... u tuzlanskom opcinskom sudu ..... pa se SDP-ovi dosjetili ... ajmo mi izmisliti "odjel za kriminal" ...... da sebe ne procesuiramo .... i opcinski sud postade nenadlezan .....![]()
![]()
![]()
SDP vrlo inteligentni krimosi ..... Ovakve stvari samo mogu proci u BiH-a gdhe ljudi ne vide 3-4 poteza unaprijed. Ovakvim potezom je SDP pokazao da je organizovani kriminal legalna stvar .... i da se to treba nastaviti u jos vecem obimu.
![]()
dolazak na ovu temu mi uvijek popravi dan, šteta što me nema često...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39546 Re: SDP
zakon mikulić i SDP nisu mogli sami donijeti. ovakva situacija odgovara svim reketašima i legalnim kriminalcima, za ovakve stvari se svi oni lako dogovore i stave po strani međusobne nesporazume. a vijesti i priče o ovakvim stvarima prođu ispod žita pored neleta, severine i zvijezda granda.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#39547 Re: SDP
Nego, pitanje obojici, šta će biti kad ovi zakoni zažive? šta ćete tada izmisliti i reći da će se SDP-ovci izvući? nemojte biti smiješni, ali fakat...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39548 Re: SDP
pa bila je prošli ponedjeljak emisija kod duške, tri tužioca će preuzeti posao koji sada radi njih 10-15 u privrednim odjelima postojećih tužilaštava. odlično ste to skontali, svi zajedno. i jašite nas i dalje, zaslužili smo.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#39549 Re: SDP
nije istina da će biti samo tri, ali vjeruj i dalje FTV-u i Avazu, zaslužio si...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39550 Re: SDP
mikulić je bio u emisiji i govorio po svom, nije mu duška držala pištolj na sljepoočnici, koliko sam vidio.
isti broj predmeta će dužiti bitno manje tužilaca nego što ih duži sada u postojećim tužilaštvima, pa će se i onako mizerna efikasnost dalje smanjiti. kao i (ionako zanemarljiva) mogućnost da taldžije svih boja padnu. a zauhar je svaki i koji ode u zastaru za ovo vrijeme dok je sve na ledu. opet kažem - sjajno ste to skontali.
isti broj predmeta će dužiti bitno manje tužilaca nego što ih duži sada u postojećim tužilaštvima, pa će se i onako mizerna efikasnost dalje smanjiti. kao i (ionako zanemarljiva) mogućnost da taldžije svih boja padnu. a zauhar je svaki i koji ode u zastaru za ovo vrijeme dok je sve na ledu. opet kažem - sjajno ste to skontali.
