SDP

hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#39526 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

ako lagundzija ode iz partije, to ce bi kraj zato stoje jedino zlajo sposoban i kadar da vodi tu partiju i da je izvuce iz losije rezultata koje su postigli na izborima. svak normalan kome je stalo do social demokratie znade da je to tako, i nada se dace zlajo ostat tuj sto dulje.
vec sam napiso za nerka da je vrhunski strucnjak al nije bas za vodzu partije
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#39527 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

johntra wrote:
jel ovo Irfan 7 noći učio tekst napamet i opet nije naučio?
pedeset
Posts: 580
Joined: 26/10/2014 14:11

#39528 Re: SDP

Post by pedeset »

hhhahhhhahaa stavljao papir pod jastuk. Nemojte dirati malog, nego ovo što kaže da su izbori tek u septembru pa znaš li ti moj Irfane da će vrh tvoje stranke do tad biti u Zenici? Pa samo "autoput" je dovoljan za dugogodišnju robiju. O reketu nećemo ni pričati.
skambrljo
Posts: 262
Joined: 19/10/2014 21:12

#39529 Re: SDP

Post by skambrljo »

Evo sad ljudi zvanično objaviše zarade naših vrlih političara kad tamo sljedeće:

Hamdija Lipovača 2448 KM uz dodatak 653. E kako je moguće imati onoliku imovinu i auta sa tolikom platom? Da su mu od rođenja toliko uplaćivali opet ne bi mogao sve pokupovati.

Slučajni prolaznik 4782 KM
Damir Hadžić Nole 4423 KM

I na kraju nevezano za SDP, njegova ekselencija Mirsad Kebo 3700 KM.

Novinar: Gospodine Kebo, nedostaje li vam plata od 3700 KM?
Kebo: Apsssssolutno! :lol: :lol: :lol:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#39530 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

skambrljo wrote:Evo sad ljudi zvanično objaviše zarade naših vrlih političara kad tamo sljedeće:

Hamdija Lipovača 2448 KM uz dodatak 653. E kako je moguće imati onoliku imovinu i auta sa tolikom platom? Da su mu od rođenja toliko uplaćivali opet ne bi mogao sve pokupovati.

Slučajni prolaznik 4782 KM
Damir Hadžić Nole 4423 KM
nevidim sta je ovde sporno?
svaki fening koi su naplatili oni su svojim radom, trudom, znanjem i zalaganjem sigurno i zasluzili. casno i posteno, odpocetka dokaraja. i ovo su nikake pare, saobzirom na situvaciju u drzavi, skupocu koja vlada itd
skambrljo
Posts: 262
Joined: 19/10/2014 21:12

#39531 Re: SDP

Post by skambrljo »

Koja je razlika između Francesca Schettinoa i Zlatka Lagumdžije?
Ovaj prvi je napustio brod koji tone za razliku od ovog drugog koji je potonuo zajedno sa svojom strankom.
User avatar
Lokman
Posts: 885
Joined: 28/02/2014 13:00

#39532 Re: SDP

Post by Lokman »

SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.
moke_31
Posts: 1985
Joined: 18/05/2011 14:54

#39533 Re: SDP

Post by moke_31 »

Lokman wrote:SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.
:thumbup:
User avatar
Titoist
Posts: 10
Joined: 07/04/2013 11:25

#39534 Re: SDP

Post by Titoist »

Lokman wrote:SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.
Nek su SDA čistunci i bez korupcionaških afera...Vidjećemo kako će proć ove 4 godine...
etovidis
Posts: 454
Joined: 08/09/2007 16:52

#39535 Re: SDP

Post by etovidis »

pedeset wrote:Neće ovo ništa posebno promijeniti. Sve dok se oko stranke motaju glavni krivci za oktobarski krah Lagumdžija i Hadžić nema napretka SDP-u. Na sljedećim izborima ih čeka sudbina stranke za BIH.
SDP se mora riješiti Lagumdžije i njegovih ljudi, te krenuti s potpuno novom politikom. Prije svega, moraju opet postati multietnička stranka ili im nema spasa.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39536 Re: SDP

Post by Banksy »

U svjetlu trenutnog rasporeda političkih snaga, jedino što im preostaje je otići u krajnju ljevicu. Uz pokoji javni pokaz i manifestaciju lijeve ideje, bar površinski, i par novih ljudi, to bi bio odličan potez.
(To je put koji jedini preostaje i hrvatskom SDP-u. Ostanu li na sredini, poput Josipovića, sigurno gube izbore.)
I rebranding, bez Gibraltar ekipe, naravno.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39537 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:U svjetlu trenutnog rasporeda političkih snaga, jedino što im preostaje je otići u krajnju ljevicu. Uz pokoji javni pokaz i manifestaciju lijeve ideje, bar površinski, i par novih ljudi, to bi bio odličan potez.
(To je put koji jedini preostaje i hrvatskom SDP-u. Ostanu li na sredini, poput Josipovića, sigurno gube izbore.)
I rebranding, bez Gibraltar ekipe, naravno.
Debeli Neko kao ekstremni ljevičar, nezamislivo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39538 Re: SDP

Post by Banksy »

To im je jedini put, sva ostala mjesta i prostori su već popunjeni.
A debeli Nerko s par promišljenih populističkih parola i poteza ulijevo, s pokojim novim licem, krečenjem fasade i plasiranom pričom o čišćenju stranke, možda i napravi nešto.
Čuj debeli Neko ... :D Smršao čovjek, sredio kosu i najzad počeo nositi kravatu. Pa kako je sebi sredio fasadu, nek je tako sredi i SDP-u.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39539 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Njima moze samo jos preokret u radnicku stranku pomoci, dakle ono sto bi i trebali biti. Dobro je primjetila Banksy. Samo zavisi i od buduceg predsjednika stranke. Puno toga zavisi od te pozicije. Neko mladji, sa drugom vizijom.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#39540 Re: SDP

Post by modem33 »

Lokman wrote:SDP je najveća politička zabluda bošnjačkog naroda. Takvu koncentraciju ološa, diletanata, ulizica, demagoga, glumaca, korupcionaša, nepotista u jednom političkom subjektu nije bilo moguće zamisliti. Najgore od svega što mentalitet te stranke nije evoluirao od ambijenta birokratsko dogmatske svijesti kardeljizma, bez bilo kakvog reformskog ili poduzetničkog duha. Pljačka, grabež, nepotizam jedini su motivi SDP buržuazije koja se okupila oko Lagumdžije. SDP buržuji su bezobzirni prema potrebama običnog čovjeka baš kao da su robovlasnici a ne političke figure koje su predmetom demokratskih izbora svakih četiri godine. I ko je njihov izbor da ih izvuče iz egzistencijalne krize, između jednog obrazovanog i elokventnog Denisa Bećirovića, oni su se odlučili za Lagumdžijinog poltrona, provincijalca bez kulture i moralnog digniteta, kompromitovanog Neku Trenerku. Ta stranka nema budućnosti i dužnost je stranaka pobjednica da otvore sve korupcionaške afere SDP buržuazije, ne da se kola slome samo na Lipovači koji je "mala maca" u odnosu na kriminal koji je napravio Lagumdžijin uži krug. U suštini SDP-ovci su 1990 samo promjenili ime ali su zadržali komunistički mentalitet i poglede na ekonomske odnose koji nije kompatibilan sa modernim vremenima. Danas u modernom svijetu ne postoji partijska kontrola nad ekonomijom jer je savremeni biznis globaliziran i ne može se svesti na interese oligarhije u vrhu političke stranke. Nije toliki problem ni korupcija koliko je problem kontrola nad javnim sektorom koja urušava ekonomske slobode po kojima smo najgora zemlja u Evropi. To je eskaliralo i matastaziralo u vremenu vlsti SDP-a odnosno Lagumdžijinog kružoka. Njihov karakter aroganrnih i autističnih korupcionaša sa staljinističkom svješću odveo ih je u političku propast, a dužnost je pobjedničkih stranaka da ih dotuku i na ličnom i za njih jedino bitnom i egzistencijalnom pitanju, a to je procesuiranje korupcije i nepotizma koji je za vrijeme vlasti Lagumdžije, bio gori nego u Ukrajini.

Nece biti SDP ciscenja za zatvora jer je njihov pajdas Zoran Mikulic izmislio "nepostojeci sud i odjela za organizovani kriminal" i za koje nema novca iz budzeta a bogami ni ljudi ..... da bi spasio tuzlanske reketase ..... Slavko Stjepica i Imamovica ...... posto su optuznice dosle na dnevni red .... u tuzlanskom opcinskom sudu ..... pa se SDP-ovi dosjetili ... ajmo mi izmisliti "odjel za kriminal" ...... da sebe ne procesuiramo .... i opcinski sud postade nenadlezan ..... :D :D :D :D SDP vrlo inteligentni krimosi ..... Ovakve stvari samo mogu proci u BiH-a gdhe ljudi ne vide 3-4 poteza unaprijed. Ovakvim potezom je SDP pokazao da je organizovani kriminal legalna stvar .... i da se to treba nastaviti u jos vecem obimu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39541 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:To im je jedini put, sva ostala mjesta i prostori su već popunjeni.
A debeli Nerko s par promišljenih populističkih parola i poteza ulijevo, s pokojim novim licem, krečenjem fasade i plasiranom pričom o čišćenju stranke, možda i napravi nešto.
Čuj debeli Neko ... :D Smršao čovjek, sredio kosu i najzad počeo nositi kravatu. Pa kako je sebi sredio fasadu, nek je tako sredi i SDP-u.
Bez lobotomije 99% članstva, ništa.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#39542 Re: SDP

Post by Admir_1984 »

Banksy wrote:U svjetlu trenutnog rasporeda političkih snaga, jedino što im preostaje je otići u krajnju ljevicu. Uz pokoji javni pokaz i manifestaciju lijeve ideje, bar površinski, i par novih ljudi, to bi bio odličan potez.
(To je put koji jedini preostaje i hrvatskom SDP-u. Ostanu li na sredini, poput Josipovića, sigurno gube izbore.)
I rebranding, bez Gibraltar ekipe, naravno.
ja mislim da je njima samo bitno da vrijeme prolazi i da se kite neradom/svađama/aferama i slično vladajućih stranaka, sda i df-a. Ovi novoizabrani rukovodioci u stranci se još nijednom nisu kritički javno obratili svojim članovima i potencijalnim glasačima o lošim potezima stranke u periodu 2010-2014. Ne kontam na osnovu čega oni kontaju dobiti podršku, tako što je Irfan sekretar, a Nermin predsjednik :roll: Dinamika promjena politika u samoj stranci teće užasno sporo, 4 mjeseca od izbornog debakla je prošlo i šta je bilo :? Najavili one moderne članske karte i kao obavezni su svi članovi da dođu u prostorije i popune nove formulare za te kartice :roll:

Umjesto da predsjednici i sekretari lokalnih organizacija lično zovu i idu ljudima na noge da pokušaju ubjediti ljude i neke nove stvari, ono se pušta da će se sve kao samo srediti, kako da ne.

al u biti kada postaviš na mjesto predsjednika osobu za vrijeme čijeg mandata u vladi je sdp izgubio 200 000 glasova, nebitno koliko je ta osoba odgovorna za to, ja ne znam čemu se ti misliš nadati. eto logički gledano samo
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39543 Re: SDP

Post by Banksy »

U pravu si, 100%, ali mislim da, realno, niko nije ni očekivao pravo, istinsko pretresanje stranke i mijenjanje politika, običaja, kadrova i naslijeđenih navika. SDP za to nema ni hrabrosti ni snage ni kapaciteta ni ideja. Govorila sam o kozmetici i parolama koje su našem narodu obično sasvim dovoljne, da im opet zamažu oči i da opet padnu na šibicu. Govorila sam iz ugla prosječnog SDP-ovca :D .
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39544 Re: SDP

Post by johntra »

modem33 wrote:

Nece biti SDP ciscenja za zatvora jer je njihov pajdas Zoran Mikulic izmislio "nepostojeci sud i odjela za organizovani kriminal" i za koje nema novca iz budzeta a bogami ni ljudi ..... da bi spasio tuzlanske reketase ..... Slavko Stjepica i Imamovica ...... posto su optuznice dosle na dnevni red .... u tuzlanskom opcinskom sudu ..... pa se SDP-ovi dosjetili ... ajmo mi izmisliti "odjel za kriminal" ...... da sebe ne procesuiramo .... i opcinski sud postade nenadlezan ..... :D :D :D :D SDP vrlo inteligentni krimosi ..... Ovakve stvari samo mogu proci u BiH-a gdhe ljudi ne vide 3-4 poteza unaprijed. Ovakvim potezom je SDP pokazao da je organizovani kriminal legalna stvar .... i da se to treba nastaviti u jos vecem obimu.
i šta će onda biti kad taj specijalni odjel, kroz koji mjesec, fakat postane operativan? neće dirati SDP kadrove? :lol:
dolazak na ovu temu mi uvijek popravi dan, šteta što me nema često...
pedeset
Posts: 580
Joined: 26/10/2014 14:11

#39545 Re: SDP

Post by pedeset »

johntra wrote:
modem33 wrote:

Nece biti SDP ciscenja za zatvora jer je njihov pajdas Zoran Mikulic izmislio "nepostojeci sud i odjela za organizovani kriminal" i za koje nema novca iz budzeta a bogami ni ljudi ..... da bi spasio tuzlanske reketase ..... Slavko Stjepica i Imamovica ...... posto su optuznice dosle na dnevni red .... u tuzlanskom opcinskom sudu ..... pa se SDP-ovi dosjetili ... ajmo mi izmisliti "odjel za kriminal" ...... da sebe ne procesuiramo .... i opcinski sud postade nenadlezan ..... :D :D :D :D SDP vrlo inteligentni krimosi ..... Ovakve stvari samo mogu proci u BiH-a gdhe ljudi ne vide 3-4 poteza unaprijed. Ovakvim potezom je SDP pokazao da je organizovani kriminal legalna stvar .... i da se to treba nastaviti u jos vecem obimu.
i šta će onda biti kad taj specijalni odjel, kroz koji mjesec, fakat postane operativan? neće dirati SDP kadrove? :lol:
dolazak na ovu temu mi uvijek popravi dan, šteta što me nema često...
Pa dobro ima li iko ko se razumije u pravo da ovo malo preformuliše i upozna SIPU ili neku drugu nezavisnu instituciju koja bi bila nadležna za sva njihova nedjela. Ne mogu vjerovati da će se samo tako izvući za sve što su radili. Za nerad ih je kaznio narod u oktobru, ali ko će za tendere, koridor, reket...?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39546 Re: SDP

Post by JThomas »

zakon mikulić i SDP nisu mogli sami donijeti. ovakva situacija odgovara svim reketašima i legalnim kriminalcima, za ovakve stvari se svi oni lako dogovore i stave po strani međusobne nesporazume. a vijesti i priče o ovakvim stvarima prođu ispod žita pored neleta, severine i zvijezda granda.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39547 Re: SDP

Post by johntra »

Nego, pitanje obojici, šta će biti kad ovi zakoni zažive? šta ćete tada izmisliti i reći da će se SDP-ovci izvući? nemojte biti smiješni, ali fakat...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39548 Re: SDP

Post by JThomas »

pa bila je prošli ponedjeljak emisija kod duške, tri tužioca će preuzeti posao koji sada radi njih 10-15 u privrednim odjelima postojećih tužilaštava. odlično ste to skontali, svi zajedno. i jašite nas i dalje, zaslužili smo.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39549 Re: SDP

Post by johntra »

nije istina da će biti samo tri, ali vjeruj i dalje FTV-u i Avazu, zaslužio si...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39550 Re: SDP

Post by JThomas »

mikulić je bio u emisiji i govorio po svom, nije mu duška držala pištolj na sljepoočnici, koliko sam vidio.

isti broj predmeta će dužiti bitno manje tužilaca nego što ih duži sada u postojećim tužilaštvima, pa će se i onako mizerna efikasnost dalje smanjiti. kao i (ionako zanemarljiva) mogućnost da taldžije svih boja padnu. a zauhar je svaki i koji ode u zastaru za ovo vrijeme dok je sve na ledu. opet kažem - sjajno ste to skontali.
Post Reply