Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3951 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

high_volume wrote:
So What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge

Klix
Zašto bi se trebala Federacija zaduživati, zašto bi USK ili Orašje, ili Livno, vraćali kredit namijenjen vječitom gubitniku, i još nekom od koga nemaju korist :-)

Ako GRAS i dobije ovakav kredit, zanima me reakcija UINO
Pa bolje bi bilo da porezna uprava i federalne institucije otpišu sva dugovanja Grasa prema državi i time bi se riješili svi problemi. Gras bi mogao podići kredite za obnovu i samo se on zadužiti. Ovako bi se zadužila kompletna Federacija a ti dugovi se svakako nikad neće moći naplatiti. Najbolje rješenje je otpis dugova i da Gras bude na nuli.
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3952 Re: Gras all about

Post by konektovan »

Ma samo ugasiti i nek se narod snalazi kako zna i umije.
Neko napravi 200 miliona duga i sad mu treba još otpisati,....
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3953 Re: Gras all about

Post by So What! »

Raja za ovakve kredite su garanti država BiH i entitet FBiH, krajnji dužnik je KS, kao što stoji u tekstu.

Neće ni Orašje ni Livno ni Drvar, a ni Goražde snositi teret.

A GRAS-u ne treba otpisivati ništa, pogotovo ne u ime entiteta, treba gledati kako da im se dohaka i zamijeni nekim boljim, jer ovakvoj struktura, naslijeđenoj iz prošle države i srozanoj poslijeratnim javašlukom, treba stati u kraj.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3954 Re: Gras all about

Post by high_volume »

So What! wrote:Raja za ovakve kredite su garanti država BiH i entitet FBiH, krajnji dužnik je KS, kao što stoji u tekstu..
Vlada FBiH danas je podržala inicijativu da kreditnim zaduženjem kod Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) budu osigurana sredstva za realizaciju Projekta "Javni prevoz Sarajevo", u iznosu od 35.000.000 eura.
Kreditno se zadužuje Federacija BiH, koja će ta sredstca proslijediti Kantonu Sarajevo, a ovaj GRAS-u.

U nemoći Kantona Sarajevo da vrati GRAS-ov kredit, ko će ga vraćati EBRD-u?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3955 Re: Gras all about

Post by славянин »

Otpisati dug naravno,dici kredit popraviti sine,kupiti busove iz budzeta,zaprositi jos koji od nekoga... jos 10 god uhljebljavanja minimalno. Kako ne treba cccccc.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3956 Re: Gras all about

Post by tempuser »

TESLA_EDISON wrote: Pa bolje bi bilo da porezna uprava i federalne institucije otpišu sva dugovanja Grasa prema državi i time bi se riješili svi problemi. Gras bi mogao podići kredite za obnovu i samo se on zadužiti. Ovako bi se zadužila kompletna Federacija a ti dugovi se svakako nikad neće moći naplatiti. Najbolje rješenje je otpis dugova i da Gras bude na nuli.
Sta ba otpisati dug, kome ba otpisati dug???? :-)
Kd ga otpisu svima drugima nek ga otpisu i Grasu. Previse im je i privilegija da jos postje jer su po sili zakona davno trebali biti likvidirani i brisani iz registra.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3957 Re: Gras all about

Post by tempuser »

trambusek88 wrote:
Oribani.
Kakva je sustinska razlika izmedju ribanja trolejbusa u Bernu i Svrakinom?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3958 Re: Gras all about

Post by tempuser »

TESLA_EDISON wrote:
Ljepota.

Ovako je kad je tender kako treba. Isto bi bilo i sa minibusima da nije lova u mutnom.
Sta je konkretno ljepota??? Da se beskrajno radujemo 20 godina starim trolejbusima?????
Ma ja, samo da ne puca, hebo to sto smo prije 35 god kupovali nove trolejbuse...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3959 Re: Gras all about

Post by johntra »

tempuser wrote:
trambusek88 wrote:
Oribani.
Kakva je sustinska razlika izmedju ribanja trolejbusa u Bernu i Svrakinom?
nadmorska visina... :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3960 Re: Gras all about

Post by tempuser »

johntra wrote:
tempuser wrote:
trambusek88 wrote:
Oribani.
Kakva je sustinska razlika izmedju ribanja trolejbusa u Bernu i Svrakinom?
nadmorska visina... :D

Ma ja, na nasoj nmv nece samo! :lol: :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3961 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

tempuser wrote:
TESLA_EDISON wrote: Pa bolje bi bilo da porezna uprava i federalne institucije otpišu sva dugovanja Grasa prema državi i time bi se riješili svi problemi. Gras bi mogao podići kredite za obnovu i samo se on zadužiti. Ovako bi se zadužila kompletna Federacija a ti dugovi se svakako nikad neće moći naplatiti. Najbolje rješenje je otpis dugova i da Gras bude na nuli.
Sta ba otpisati dug, kome ba otpisati dug???? :-)
Kd ga otpisu svima drugima nek ga otpisu i Grasu. Previse im je i privilegija da jos postje jer su po sili zakona davno trebali biti likvidirani i brisani iz registra.
Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3962 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

tempuser wrote:
TESLA_EDISON wrote:
Ljepota.

Ovako je kad je tender kako treba. Isto bi bilo i sa minibusima da nije lova u mutnom.
Sta je konkretno ljepota??? Da se beskrajno radujemo 20 godina starim trolejbusima?????
Ma ja, samo da ne puca, hebo to sto smo prije 35 god kupovali nove trolejbuse...
Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3963 Re: Gras all about

Post by tempuser »

TESLA_EDISON wrote: Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.
Reci da si ozbiljan, pogotovo sa ovim javnim interesom svih gradjana BiH???? :lol: :lol: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3964 Re: Gras all about

Post by tempuser »

TESLA_EDISON wrote: Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.

U cemu je onda ljepota? Da se vidimo i padamo u nesvjest od srece kad KJKP provede tenersku kako treba, da niko nije otisao u zatvor i da tender nije ooboren jer su na pripremali nesposobni?
Ne razumijem sta je tu divno, objasni konkretno?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3965 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

tempuser wrote:
TESLA_EDISON wrote: Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.
Reci da si ozbiljan, pogotovo sa ovim javnim interesom svih gradjana BiH???? :lol: :lol: :lol:
Da. Javni je interes. Bez javnog prijevoza Sarajevo bi ličili na Kalkutu. Također i svi koji dolaze u Sarajevo iz ostalih gradova bi koristili javni prijevoz tako da je to interes svih građana BiH.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3966 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

tempuser wrote:
TESLA_EDISON wrote: Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.

U cemu je onda ljepota? Da se vidimo i padamo u nesvjest od srece kad KJKP provede tenersku kako treba, da niko nije otisao u zatvor i da tender nije ooboren jer su na pripremali nesposobni?
Ne razumijem sta je tu divno, objasni konkretno?
Pa kad si izvadio iz konteksta, pronađi i objašnjenje koje je dato prije posta. Ne pada mi na pamet da opet ponavljam isto
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3967 Re: Gras all about

Post by tempuser »

TESLA_EDISON wrote:
tempuser wrote:
TESLA_EDISON wrote: Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.
Reci da si ozbiljan, pogotovo sa ovim javnim interesom svih gradjana BiH???? :lol: :lol: :lol:
Da. Javni je interes. Bez javnog prijevoza Sarajevo bi ličili na Kalkutu. Također i svi koji dolaze u Sarajevo iz ostalih gradova bi koristili javni prijevoz tako da je to interes svih građana BiH.
Da, bas je onome iz Konjica u interesu da ga kreditno zavale za neki Gras!
Ako mislis da treba optiasti dug, koji vec 20 godina pokrivaju drugi poreski obveznici, sto ti ne pristanes da radis na dug pa poslodavcu poslije 20 godina otpises plate i doprinose. Sve sto Gras duguje je necija plata koju je neko drugi islplatio.
Last edited by tempuser on 26/04/2019 11:39, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3968 Re: Gras all about

Post by tempuser »

TESLA_EDISON wrote:
tempuser wrote:
TESLA_EDISON wrote: Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.

U cemu je onda ljepota? Da se vidimo i padamo u nesvjest od srece kad KJKP provede tenersku kako treba, da niko nije otisao u zatvor i da tender nije ooboren jer su na pripremali nesposobni?
Ne razumijem sta je tu divno, objasni konkretno?
Pa kad si izvadio iz konteksta, pronađi i objašnjenje koje je dato prije posta. Ne pada mi na pamet da opet ponavljam isto
Ne pada ti napamet zato sto si valjda i sam skontao da su ti toliko isprali mozad da se divis necemu sto je donja granica normalnog funkcionisanja drzave.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3969 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Poslodavac nije od javnog interesa za državu a Gras jeste. Pogledaj slučaj Agrokor.

Poslodavcu treba "ućerati" svaki fening koji nije uplatio državi dok Grasu ne bi trebalo. Bivše direktore svakako treba procesuirati ali Gras kao pravni subjekt ne. Treba mu i otpisati dug i donijeti poseban zakon gdje bi se oslobodio poreza te istom prodavati struju i gorivo po povlaštenim cijenama. Jednostavno, to je interes građana i države te se tako treba i postaviti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3970 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

tempuser wrote:
Ne pada ti napamet zato sto si valjda i sam skontao da su ti toliko isprali mozad da se divis necemu sto je donja granica normalnog funkcionisanja drzave.
Ne pada mi na pamet jer trollaš i zbog toga su i popio ban zadnji put. Sve ti fino piše i ne želim se ponavljati. Znaš ti to jako dobro samo se praviš lud.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3971 Re: Gras all about

Post by vryzas »

User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3972 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

TESLA_EDISON wrote:Poslodavac nije od javnog interesa za državu a Gras jeste. Pogledaj slučaj Agrokor.

Poslodavcu treba "ućerati" svaki fening koji nije uplatio državi dok Grasu ne bi trebalo. Bivše direktore svakako treba procesuirati ali Gras kao pravni subjekt ne. Treba mu i otpisati dug i donijeti poseban zakon gdje bi se oslobodio poreza te istom prodavati struju i gorivo po povlaštenim cijenama. Jednostavno, to je interes građana i države te se tako treba i postaviti.
Ne...otpis dugova ne dolazi u obzir
jer ako bi se otpisali dugovi,tada će se otpisati kriminal jer ako je gras u minusu npr 200 miliona onda se mora znati struktura tog duga i kako je došlo do njega
da li je u pitanju nedomaćinsko poslovanje,ili jednostavno namjerno sabotiranje poslovanja neka istraže odgovarajući organi
jer vlasnik i upravljačke strukture su dužne da vode računa o svakom feningu i o poslovanju
ako i postoji problem na relaciji sa kantonom sve se da rijesiti,a ne praviti totalne dubioze
otpis bi jednostavno bio amin na sve ono što se proteklih godina desilo
ako su nerealno povećane plate koje nisu pratile prihod,i za to se odgovara,jer mudri ljudi sve stave na papir,ako se nije plaćao porez treba provjeriti zašto i gdje je novac završavao,da li su redovne uplate dotacija bile i slično
ali SDA govancad stavljaju na izborni listić
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3973 Re: Gras all about

Post by tempuser »

TESLA_EDISON wrote:
tempuser wrote:
Ne pada ti napamet zato sto si valjda i sam skontao da su ti toliko isprali mozad da se divis necemu sto je donja granica normalnog funkcionisanja drzave.
Ne pada mi na pamet jer trollaš i zbog toga su i popio ban zadnji put. Sve ti fino piše i ne želim se ponavljati. Znaš ti to jako dobro samo se praviš lud.
3 x te pitam, u cemu je ljepota u nabavci 20 godina starih trolejbusa?
To sto smo nakon 35 godina trolejbusa u Sarajevu "pocasceni" polovnim vozilima ili sto je tender prosao onako kako je trebao proci, da niko ne popije krivicnu prijavu zbog namjestanja i da ga niko ne obori kako mu se prohtije jer su ga nesposobni pisali? Dakle...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3974 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

vjeshalica wrote:
TESLA_EDISON wrote:Poslodavac nije od javnog interesa za državu a Gras jeste. Pogledaj slučaj Agrokor.

Poslodavcu treba "ućerati" svaki fening koji nije uplatio državi dok Grasu ne bi trebalo. Bivše direktore svakako treba procesuirati ali Gras kao pravni subjekt ne. Treba mu i otpisati dug i donijeti poseban zakon gdje bi se oslobodio poreza te istom prodavati struju i gorivo po povlaštenim cijenama. Jednostavno, to je interes građana i države te se tako treba i postaviti.
Ne...otpis dugova ne dolazi u obzir
jer ako bi se otpisali dugovi,tada će se otpisati kriminal jer ako je gras u minusu npr 200 miliona onda se mora znati struktura tog duga i kako je došlo do njega
da li je u pitanju nedomaćinsko poslovanje,ili jednostavno namjerno sabotiranje poslovanja neka istraže odgovarajući organi
jer vlasnik i upravljačke strukture su dužne da vode računa o svakom feningu i o poslovanju
ako i postoji problem na relaciji sa kantonom sve se da rijesiti,a ne praviti totalne dubioze
otpis bi jednostavno bio amin na sve ono što se proteklih godina desilo
ako su nerealno povećane plate koje nisu pratile prihod,i za to se odgovara,jer mudri ljudi sve stave na papir,ako se nije plaćao porez treba provjeriti zašto i gdje je novac završavao,da li su redovne uplate dotacija bile i slično
ali SDA govancad stavljaju na izborni listić
Ne, nisi me shvatila. Otpis dugova uz procesiranje svih ranijih uprava i direktora. Samo Bimina imovina može 80% toga duga namiriti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3975 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

očito ne poznaješ siuaciju dovoljno dobro
taj čovjek je baš davno otišao iz grasa
odlaskom njegovim,došlo je do vrtoglavog minusa i apsolutno nikakve veze sa njim to nema
pogledaj malo bolje pa ćeš shvatiti
poenta je u upravama iza tog covjeka...oni su ti koji su radili šta su htjeli,a imaju i imena...od zvizdića kao premijera do kojekavih pulena u nadzornim odborima poput ajnadžića...rema tome
Post Reply