Pa bolje bi bilo da porezna uprava i federalne institucije otpišu sva dugovanja Grasa prema državi i time bi se riješili svi problemi. Gras bi mogao podići kredite za obnovu i samo se on zadužiti. Ovako bi se zadužila kompletna Federacija a ti dugovi se svakako nikad neće moći naplatiti. Najbolje rješenje je otpis dugova i da Gras bude na nuli.high_volume wrote:Zašto bi se trebala Federacija zaduživati, zašto bi USK ili Orašje, ili Livno, vraćali kredit namijenjen vječitom gubitniku, i još nekom od koga nemaju koristSo What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge
Klix![]()
Ako GRAS i dobije ovakav kredit, zanima me reakcija UINO
Gras all about
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3951 Re: Gras all about
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3952 Re: Gras all about
Ma samo ugasiti i nek se narod snalazi kako zna i umije.
Neko napravi 200 miliona duga i sad mu treba još otpisati,....
Neko napravi 200 miliona duga i sad mu treba još otpisati,....
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#3953 Re: Gras all about
Raja za ovakve kredite su garanti država BiH i entitet FBiH, krajnji dužnik je KS, kao što stoji u tekstu.
Neće ni Orašje ni Livno ni Drvar, a ni Goražde snositi teret.
A GRAS-u ne treba otpisivati ništa, pogotovo ne u ime entiteta, treba gledati kako da im se dohaka i zamijeni nekim boljim, jer ovakvoj struktura, naslijeđenoj iz prošle države i srozanoj poslijeratnim javašlukom, treba stati u kraj.
Neće ni Orašje ni Livno ni Drvar, a ni Goražde snositi teret.
A GRAS-u ne treba otpisivati ništa, pogotovo ne u ime entiteta, treba gledati kako da im se dohaka i zamijeni nekim boljim, jer ovakvoj struktura, naslijeđenoj iz prošle države i srozanoj poslijeratnim javašlukom, treba stati u kraj.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#3954 Re: Gras all about
So What! wrote:Raja za ovakve kredite su garanti država BiH i entitet FBiH, krajnji dužnik je KS, kao što stoji u tekstu..
Kreditno se zadužuje Federacija BiH, koja će ta sredstca proslijediti Kantonu Sarajevo, a ovaj GRAS-u.Vlada FBiH danas je podržala inicijativu da kreditnim zaduženjem kod Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) budu osigurana sredstva za realizaciju Projekta "Javni prevoz Sarajevo", u iznosu od 35.000.000 eura.
U nemoći Kantona Sarajevo da vrati GRAS-ov kredit, ko će ga vraćati EBRD-u?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#3955 Re: Gras all about
Otpisati dug naravno,dici kredit popraviti sine,kupiti busove iz budzeta,zaprositi jos koji od nekoga... jos 10 god uhljebljavanja minimalno. Kako ne treba cccccc.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3956 Re: Gras all about
Sta ba otpisati dug, kome ba otpisati dug????TESLA_EDISON wrote: Pa bolje bi bilo da porezna uprava i federalne institucije otpišu sva dugovanja Grasa prema državi i time bi se riješili svi problemi. Gras bi mogao podići kredite za obnovu i samo se on zadužiti. Ovako bi se zadužila kompletna Federacija a ti dugovi se svakako nikad neće moći naplatiti. Najbolje rješenje je otpis dugova i da Gras bude na nuli.
Kd ga otpisu svima drugima nek ga otpisu i Grasu. Previse im je i privilegija da jos postje jer su po sili zakona davno trebali biti likvidirani i brisani iz registra.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3957 Re: Gras all about
Kakva je sustinska razlika izmedju ribanja trolejbusa u Bernu i Svrakinom?trambusek88 wrote:
Oribani.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3958 Re: Gras all about
Sta je konkretno ljepota??? Da se beskrajno radujemo 20 godina starim trolejbusima?????TESLA_EDISON wrote:
Ljepota.
Ovako je kad je tender kako treba. Isto bi bilo i sa minibusima da nije lova u mutnom.
Ma ja, samo da ne puca, hebo to sto smo prije 35 god kupovali nove trolejbuse...
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3959 Re: Gras all about
nadmorska visina...tempuser wrote:Kakva je sustinska razlika izmedju ribanja trolejbusa u Bernu i Svrakinom?trambusek88 wrote:
Oribani.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3960 Re: Gras all about
johntra wrote:nadmorska visina...tempuser wrote:Kakva je sustinska razlika izmedju ribanja trolejbusa u Bernu i Svrakinom?trambusek88 wrote:
Oribani.
Ma ja, na nasoj nmv nece samo!
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3961 Re: Gras all about
Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.tempuser wrote:Sta ba otpisati dug, kome ba otpisati dug????TESLA_EDISON wrote: Pa bolje bi bilo da porezna uprava i federalne institucije otpišu sva dugovanja Grasa prema državi i time bi se riješili svi problemi. Gras bi mogao podići kredite za obnovu i samo se on zadužiti. Ovako bi se zadužila kompletna Federacija a ti dugovi se svakako nikad neće moći naplatiti. Najbolje rješenje je otpis dugova i da Gras bude na nuli.![]()
Kd ga otpisu svima drugima nek ga otpisu i Grasu. Previse im je i privilegija da jos postje jer su po sili zakona davno trebali biti likvidirani i brisani iz registra.
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3962 Re: Gras all about
Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.tempuser wrote:Sta je konkretno ljepota??? Da se beskrajno radujemo 20 godina starim trolejbusima?????TESLA_EDISON wrote:
Ljepota.
Ovako je kad je tender kako treba. Isto bi bilo i sa minibusima da nije lova u mutnom.
Ma ja, samo da ne puca, hebo to sto smo prije 35 god kupovali nove trolejbuse...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3963 Re: Gras all about
Reci da si ozbiljan, pogotovo sa ovim javnim interesom svih gradjana BiH????TESLA_EDISON wrote: Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3964 Re: Gras all about
TESLA_EDISON wrote: Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.
U cemu je onda ljepota? Da se vidimo i padamo u nesvjest od srece kad KJKP provede tenersku kako treba, da niko nije otisao u zatvor i da tender nije ooboren jer su na pripremali nesposobni?
Ne razumijem sta je tu divno, objasni konkretno?
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3965 Re: Gras all about
Da. Javni je interes. Bez javnog prijevoza Sarajevo bi ličili na Kalkutu. Također i svi koji dolaze u Sarajevo iz ostalih gradova bi koristili javni prijevoz tako da je to interes svih građana BiH.tempuser wrote:Reci da si ozbiljan, pogotovo sa ovim javnim interesom svih gradjana BiH????TESLA_EDISON wrote: Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.![]()
![]()
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3966 Re: Gras all about
Pa kad si izvadio iz konteksta, pronađi i objašnjenje koje je dato prije posta. Ne pada mi na pamet da opet ponavljam istotempuser wrote:TESLA_EDISON wrote: Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.
U cemu je onda ljepota? Da se vidimo i padamo u nesvjest od srece kad KJKP provede tenersku kako treba, da niko nije otisao u zatvor i da tender nije ooboren jer su na pripremali nesposobni?
Ne razumijem sta je tu divno, objasni konkretno?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3967 Re: Gras all about
Da, bas je onome iz Konjica u interesu da ga kreditno zavale za neki Gras!TESLA_EDISON wrote:Da. Javni je interes. Bez javnog prijevoza Sarajevo bi ličili na Kalkutu. Također i svi koji dolaze u Sarajevo iz ostalih gradova bi koristili javni prijevoz tako da je to interes svih građana BiH.tempuser wrote:Reci da si ozbiljan, pogotovo sa ovim javnim interesom svih gradjana BiH????TESLA_EDISON wrote: Pa bolje otpis duga bez zaduženja. Ovako bi imali i zaduženje i dug koji se nikad neće naplatiti. Gras je javni interes svih građana BiH i treba dug biti otpisan.![]()
![]()
Ako mislis da treba optiasti dug, koji vec 20 godina pokrivaju drugi poreski obveznici, sto ti ne pristanes da radis na dug pa poslodavcu poslije 20 godina otpises plate i doprinose. Sve sto Gras duguje je necija plata koju je neko drugi islplatio.
Last edited by tempuser on 26/04/2019 11:39, edited 1 time in total.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3968 Re: Gras all about
Ne pada ti napamet zato sto si valjda i sam skontao da su ti toliko isprali mozad da se divis necemu sto je donja granica normalnog funkcionisanja drzave.TESLA_EDISON wrote:Pa kad si izvadio iz konteksta, pronađi i objašnjenje koje je dato prije posta. Ne pada mi na pamet da opet ponavljam istotempuser wrote:TESLA_EDISON wrote: Izvadio si post iz konteksta. Prelistaj par stranica iza ovog posta i shvatićeš o čemu je riječ.
U cemu je onda ljepota? Da se vidimo i padamo u nesvjest od srece kad KJKP provede tenersku kako treba, da niko nije otisao u zatvor i da tender nije ooboren jer su na pripremali nesposobni?
Ne razumijem sta je tu divno, objasni konkretno?
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3969 Re: Gras all about
Poslodavac nije od javnog interesa za državu a Gras jeste. Pogledaj slučaj Agrokor.
Poslodavcu treba "ućerati" svaki fening koji nije uplatio državi dok Grasu ne bi trebalo. Bivše direktore svakako treba procesuirati ali Gras kao pravni subjekt ne. Treba mu i otpisati dug i donijeti poseban zakon gdje bi se oslobodio poreza te istom prodavati struju i gorivo po povlaštenim cijenama. Jednostavno, to je interes građana i države te se tako treba i postaviti.
Poslodavcu treba "ućerati" svaki fening koji nije uplatio državi dok Grasu ne bi trebalo. Bivše direktore svakako treba procesuirati ali Gras kao pravni subjekt ne. Treba mu i otpisati dug i donijeti poseban zakon gdje bi se oslobodio poreza te istom prodavati struju i gorivo po povlaštenim cijenama. Jednostavno, to je interes građana i države te se tako treba i postaviti.
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3970 Re: Gras all about
Ne pada mi na pamet jer trollaš i zbog toga su i popio ban zadnji put. Sve ti fino piše i ne želim se ponavljati. Znaš ti to jako dobro samo se praviš lud.tempuser wrote:
Ne pada ti napamet zato sto si valjda i sam skontao da su ti toliko isprali mozad da se divis necemu sto je donja granica normalnog funkcionisanja drzave.
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3972 Re: Gras all about
Ne...otpis dugova ne dolazi u obzirTESLA_EDISON wrote:Poslodavac nije od javnog interesa za državu a Gras jeste. Pogledaj slučaj Agrokor.
Poslodavcu treba "ućerati" svaki fening koji nije uplatio državi dok Grasu ne bi trebalo. Bivše direktore svakako treba procesuirati ali Gras kao pravni subjekt ne. Treba mu i otpisati dug i donijeti poseban zakon gdje bi se oslobodio poreza te istom prodavati struju i gorivo po povlaštenim cijenama. Jednostavno, to je interes građana i države te se tako treba i postaviti.
jer ako bi se otpisali dugovi,tada će se otpisati kriminal jer ako je gras u minusu npr 200 miliona onda se mora znati struktura tog duga i kako je došlo do njega
da li je u pitanju nedomaćinsko poslovanje,ili jednostavno namjerno sabotiranje poslovanja neka istraže odgovarajući organi
jer vlasnik i upravljačke strukture su dužne da vode računa o svakom feningu i o poslovanju
ako i postoji problem na relaciji sa kantonom sve se da rijesiti,a ne praviti totalne dubioze
otpis bi jednostavno bio amin na sve ono što se proteklih godina desilo
ako su nerealno povećane plate koje nisu pratile prihod,i za to se odgovara,jer mudri ljudi sve stave na papir,ako se nije plaćao porez treba provjeriti zašto i gdje je novac završavao,da li su redovne uplate dotacija bile i slično
ali SDA govancad stavljaju na izborni listić
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3973 Re: Gras all about
3 x te pitam, u cemu je ljepota u nabavci 20 godina starih trolejbusa?TESLA_EDISON wrote:Ne pada mi na pamet jer trollaš i zbog toga su i popio ban zadnji put. Sve ti fino piše i ne želim se ponavljati. Znaš ti to jako dobro samo se praviš lud.tempuser wrote:
Ne pada ti napamet zato sto si valjda i sam skontao da su ti toliko isprali mozad da se divis necemu sto je donja granica normalnog funkcionisanja drzave.
To sto smo nakon 35 godina trolejbusa u Sarajevu "pocasceni" polovnim vozilima ili sto je tender prosao onako kako je trebao proci, da niko ne popije krivicnu prijavu zbog namjestanja i da ga niko ne obori kako mu se prohtije jer su ga nesposobni pisali? Dakle...
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3974 Re: Gras all about
Ne, nisi me shvatila. Otpis dugova uz procesiranje svih ranijih uprava i direktora. Samo Bimina imovina može 80% toga duga namiriti.vjeshalica wrote:Ne...otpis dugova ne dolazi u obzirTESLA_EDISON wrote:Poslodavac nije od javnog interesa za državu a Gras jeste. Pogledaj slučaj Agrokor.
Poslodavcu treba "ućerati" svaki fening koji nije uplatio državi dok Grasu ne bi trebalo. Bivše direktore svakako treba procesuirati ali Gras kao pravni subjekt ne. Treba mu i otpisati dug i donijeti poseban zakon gdje bi se oslobodio poreza te istom prodavati struju i gorivo po povlaštenim cijenama. Jednostavno, to je interes građana i države te se tako treba i postaviti.
jer ako bi se otpisali dugovi,tada će se otpisati kriminal jer ako je gras u minusu npr 200 miliona onda se mora znati struktura tog duga i kako je došlo do njega
da li je u pitanju nedomaćinsko poslovanje,ili jednostavno namjerno sabotiranje poslovanja neka istraže odgovarajući organi
jer vlasnik i upravljačke strukture su dužne da vode računa o svakom feningu i o poslovanju
ako i postoji problem na relaciji sa kantonom sve se da rijesiti,a ne praviti totalne dubioze
otpis bi jednostavno bio amin na sve ono što se proteklih godina desilo
ako su nerealno povećane plate koje nisu pratile prihod,i za to se odgovara,jer mudri ljudi sve stave na papir,ako se nije plaćao porez treba provjeriti zašto i gdje je novac završavao,da li su redovne uplate dotacija bile i slično
ali SDA govancad stavljaju na izborni listić
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3975 Re: Gras all about
očito ne poznaješ siuaciju dovoljno dobro
taj čovjek je baš davno otišao iz grasa
odlaskom njegovim,došlo je do vrtoglavog minusa i apsolutno nikakve veze sa njim to nema
pogledaj malo bolje pa ćeš shvatiti
poenta je u upravama iza tog covjeka...oni su ti koji su radili šta su htjeli,a imaju i imena...od zvizdića kao premijera do kojekavih pulena u nadzornim odborima poput ajnadžića...rema tome
taj čovjek je baš davno otišao iz grasa
odlaskom njegovim,došlo je do vrtoglavog minusa i apsolutno nikakve veze sa njim to nema
pogledaj malo bolje pa ćeš shvatiti
poenta je u upravama iza tog covjeka...oni su ti koji su radili šta su htjeli,a imaju i imena...od zvizdića kao premijera do kojekavih pulena u nadzornim odborima poput ajnadžića...rema tome
