Gras all about
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#3926 Re: Gras all about
Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.
Slike su tu s drugim ciljem.
Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.
Slike su tu s drugim ciljem.
Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#3927 Re: Gras all about
Zasto ne zaposle vise cistacica/ cistaca / higijenicaraman_464 wrote:Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.
Slike su tu s drugim ciljem.
Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
Toliko ljudi prodje u mjesec dana, pa to je mnostvo bakterija. Uzas
- Logovan
- Posts: 102764
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3928 Re: Gras all about
Zato ima ljudi u administraciji koliko hoćeš.man_464 wrote:Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.
Slike su tu s drugim ciljem.
Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
Ovo čišćenje nema potrebe hvaliti jer je to posao Grasa.
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3929 Re: Gras all about
To i jeste problem. Imaju 1000 ljudi viška a 500 manjka.Logovan wrote:Zato ima ljudi u administraciji koliko hoćeš.man_464 wrote:Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.
Slike su tu s drugim ciljem.
Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
Ovo čišćenje nema potrebe hvaliti jer je to posao Grasa.
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#3930 Re: Gras all about
mene bi bilo stid pored 1400+ radnika, tražit nove radnike za kontrolu karti
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#3931 Re: Gras all about
Neće biti pojačanje, revizorima koji su na ugovoru isti ističe, i najvjerovatnije će se isti opet javiti, možda bude poneki baš novi.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#3932 Re: Gras all about
Nastavljamo ovdje jer se gras nametnuo kao tema.
Double standards.
Kao i prica da vozaci gras-a imaju platu 2000, i cistacica 1000, a prosjecna plata u grasu 708 maraka.TESLA_EDISON wrote:man_464 wrote:Ja prenosim sliku.
Ukoliko je u cijenu uračunat PDV to mora biti i jasno naglašeno ili na karti (u ovom slucaju) ili mora biti izdat fiskalni račun.
Samo lagano.![]()
Bice nama svima lagano 90 maraka mjesečna samo da se privatnik uvali.man_464 wrote:Kaze ma dobro je u centri oni sve to "legalno".
Od 2013. do danas bez PDV-a karte.
Navodiš da od 2013. ne plaćaju porez. To je ozbiljna optužba.
Ne mora biti naznačeno na tiketu da je cijena sa PDV-om. U Zakonu o fiskalizaciji i Zakonu o PDV-u tog člana i stavke nema. Također nema ni u Zakonu o zaštiti potrošača.
Samo ispravka krivog navoda.
Treba pisati istinite informacije bez obzira o kojem prevozniku je riječ. Indicije, sumnje, pretpostavke nisu istinite informacije i iste se ne mogu uzimati kao argument u raspravi.
Double standards.
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#3933 Re: Gras all about
To isto nije tačno. Sad ima registar i svako može provjeriti.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#3934 Re: Gras all about
Za samo par dana određeni ce zaboraviti na registar i početi objašnjavati svojim pričama da zaposleni u grasu "mlate" pare.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3935 Re: Gras all about
Objavljene plate su 30% manje od "stvarne" plate.man_464 wrote:![]()
Za samo par dana određeni ce zaboraviti na registar i početi objašnjavati svojim pričama da zaposleni u grasu "mlate" pare.
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#3937 Re: Gras all about
Ima tu još u prosjeku 200-300KM, TO je mislim 8, i onda dodaci na platu, staž, vikend, prekovremeni...
Sve po zasluzi.
Opet daleko od nekih spominjanih cifri.
Osnovna plata vozača autobusa u GRAS-u ispod je prosjeka osnovne plate vozača autobusa u Bosni i Hercegovini koja je 838KM. (ponavljam osnovna plata bez dodataka)
Došla maca na vratanca pa su sad i privatnici prisiljeni povećavati plate, i polako sustižu i prestižu GRAS.
Sve po zasluzi.
Opet daleko od nekih spominjanih cifri.
Osnovna plata vozača autobusa u GRAS-u ispod je prosjeka osnovne plate vozača autobusa u Bosni i Hercegovini koja je 838KM. (ponavljam osnovna plata bez dodataka)
Došla maca na vratanca pa su sad i privatnici prisiljeni povećavati plate, i polako sustižu i prestižu GRAS.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#3938 Re: Gras all about
Ako je topli 8 maraka.
Radnih dana recimo 25.
25x8 je 200
778 + 200 je 978.
Ostalo po zaslugama, prekovremeni, staž, noćni rad i slicno.
Osnovna plata vozača je 778 maraka.
Poyy za sve one koji su pricali da plata vozača u grasu 2000.
Radnih dana recimo 25.
25x8 je 200
778 + 200 je 978.
Ostalo po zaslugama, prekovremeni, staž, noćni rad i slicno.
Osnovna plata vozača je 778 maraka.
Poyy za sve one koji su pricali da plata vozača u grasu 2000.
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#3939 Re: Gras all about
Sad može vozač izaći oko 1100 sa vikendima, noćnim itd...
Međutim lako bi vozački kod privatnika mogli prestići GRAS (po osnovnim platama već jesu) jer zaigrala je mečka pred vratima onih što su govorili "nećeš raditi za 600 ima ko hoće"
Međutim lako bi vozački kod privatnika mogli prestići GRAS (po osnovnim platama već jesu) jer zaigrala je mečka pred vratima onih što su govorili "nećeš raditi za 600 ima ko hoće"
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3940 Re: Gras all about
Dobiju na ruke resto a vode se na nekim prosjecima jer su davanja nanplatu velika
U Grasu to nie slucaj da ga vodi na nekom prosjeku ili minimalcu a da mu resto daje nacrno
Vecina tako radi,a vecina i kuka kako ima minimalac ili ispod prpsjeka a nece niko da kaze koliko ima neprijavljenih para
U Grasu to nie slucaj da ga vodi na nekom prosjeku ili minimalcu a da mu resto daje nacrno
Vecina tako radi,a vecina i kuka kako ima minimalac ili ispod prpsjeka a nece niko da kaze koliko ima neprijavljenih para
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#3941 Re: Gras all about
pa nije neka plata u GRASu, a
li zato imaju bruku nekih ''šefova'' nekih izmišljenih bezveze sektora, a za koje se baš i ne bi moglo reći da je bezveze plata
li zato imaju bruku nekih ''šefova'' nekih izmišljenih bezveze sektora, a za koje se baš i ne bi moglo reći da je bezveze plata
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#3942 Re: Gras all about
Slažem se, vezano za neka izmisljena radna mjesta.
Ona u suštini i jesu problem.
Ona u suštini i jesu problem.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#3943 Re: Gras all about
sta je sa ovom trolom od dobrinje prema gradu, ne bi trebalo da radi a komsija kaze maloprije se vozio regularno, zar nije sad obustava od remize do skenderije
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#3944 Re: Gras all about
Kakva obustava?
Nisam nista čuo.
Nisam nista čuo.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#3945 Re: Gras all about
neki dan sam procitao na nekom portalu,ali ocito stavili bajatu vijestman_464 wrote:Kakva obustava?
Nisam nista čuo.
-
trolejbus1921
- Posts: 224
- Joined: 07/01/2019 21:56
#3946 Re: Gras all about
Da se nadovezem za ovu ociscenu trolu.
Ona je imala vodu u prozoru.Vise nema,cisti prozori.
Od potpisa novih je dobila 1 na prozoru i 2-3 nazad.
https://youtu.be/eXEAxJ05obI
Od 7.30 do kraja se vidi kako je bilo.Vise nema to za prozor i potpise nazad i na prozorim,uz prozore dok si na sjedistima ostali
Ona je imala vodu u prozoru.Vise nema,cisti prozori.
Od potpisa novih je dobila 1 na prozoru i 2-3 nazad.
https://youtu.be/eXEAxJ05obI
Od 7.30 do kraja se vidi kako je bilo.Vise nema to za prozor i potpise nazad i na prozorim,uz prozore dok si na sjedistima ostali
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#3947 Re: Gras all about
Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge
Klix
Vlada FBiH danas je podržala inicijativu da kreditnim zaduženjem kod Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) budu osigurana sredstva za realizaciju Projekta "Javni prevoz Sarajevo", u iznosu od 35.000.000 eura.
Prihvatila je i informaciju o kreditu EBRD-a, kao osnovi za vođenje pregovora, nakon čega će biti donesena konačna odluka. Krajnji dužnik po ovom zaduženju je Kanton Sarajevo.
Federalno ministarstvo finansija će Vladi Federacije BiH podnijeti informaciju o pregovorima kao i tekst usaglašenog Ugovora između Bosne i Hercegovine i EBRD-a, i današnje zaključke dostaviti Ministarstvu finansija i trezora BiH radi provođenja dalje procedure.
Projekat "Javni prevoz Sarajevo" se sastoji iz dvije komponente: sanacije, rekonstrukcije i modernizacije tramvajske pruge (20.000.000 eura) i obnove voznog parka za javni linijski prevoz putnika (15.000.000 eura).
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#3948 Re: Gras all about
Zašto bi se trebala Federacija zaduživati, zašto bi USK ili Orašje, ili Livno, vraćali kredit namijenjen vječitom gubitniku, i još nekom od koga nemaju koristSo What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge
Klix
Ako GRAS i dobije ovakav kredit, zanima me reakcija UINO
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3949 Re: Gras all about
Bas tako, ovo smrdi opasno...high_volume wrote:Zašto bi se trebala Federacija zaduživati, zašto bi USK ili Orašje, ili Livno, vraćali kredit namijenjen vječitom gubitniku, i još nekom od koga nemaju koristSo What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge
Klix![]()
Ako GRAS i dobije ovakav kredit, zanima me reakcija UINO
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3950 Re: Gras all about
krajnji dužnik je ipak kanton sarajevo

