Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3926 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.

Slike su tu s drugim ciljem.

Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#3927 Re: Gras all about

Post by kabal1337 »

man_464 wrote:Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.

Slike su tu s drugim ciljem.

Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
Zasto ne zaposle vise cistacica/ cistaca / higijenicara
Toliko ljudi prodje u mjesec dana, pa to je mnostvo bakterija. Uzas
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3928 Re: Gras all about

Post by Logovan »

man_464 wrote:Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.

Slike su tu s drugim ciljem.

Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
Zato ima ljudi u administraciji koliko hoćeš. :bih:

Ovo čišćenje nema potrebe hvaliti jer je to posao Grasa.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3929 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Logovan wrote:
man_464 wrote:Nije svjetsko čudo.
Vozila se dnevno saperu podovi, a detaljnije čišćenje dolazi na mjesecnoj bazi. Jer su vozila od 5 do ponoći u pokretu, a ciatacica nema odavno dovoljno ni po danu, a kamoli u noćnoj.

Slike su tu s drugim ciljem.

Nakon 7 dana bice devastirani do neprepoznatljivosti. Pa ako se ko bude vozio nek se i uvjeri.
Zato ima ljudi u administraciji koliko hoćeš. :bih:

Ovo čišćenje nema potrebe hvaliti jer je to posao Grasa.
To i jeste problem. Imaju 1000 ljudi viška a 500 manjka.
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3930 Re: Gras all about

Post by nlt »

mene bi bilo stid pored 1400+ radnika, tražit nove radnike za kontrolu karti
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#3931 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Neće biti pojačanje, revizorima koji su na ugovoru isti ističe, i najvjerovatnije će se isti opet javiti, možda bude poneki baš novi.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3932 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Nastavljamo ovdje jer se gras nametnuo kao tema.
TESLA_EDISON wrote:
man_464 wrote:Ja prenosim sliku.

Ukoliko je u cijenu uračunat PDV to mora biti i jasno naglašeno ili na karti (u ovom slucaju) ili mora biti izdat fiskalni račun.

Samo lagano. :thumbup:

Bice nama svima lagano 90 maraka mjesečna samo da se privatnik uvali.
man_464 wrote:Kaze ma dobro je u centri oni sve to "legalno".

Od 2013. do danas bez PDV-a karte.

Navodiš da od 2013. ne plaćaju porez. To je ozbiljna optužba.

Ne mora biti naznačeno na tiketu da je cijena sa PDV-om. U Zakonu o fiskalizaciji i Zakonu o PDV-u tog člana i stavke nema. Također nema ni u Zakonu o zaštiti potrošača.

Samo ispravka krivog navoda.

Treba pisati istinite informacije bez obzira o kojem prevozniku je riječ. Indicije, sumnje, pretpostavke nisu istinite informacije i iste se ne mogu uzimati kao argument u raspravi.
Kao i prica da vozaci gras-a imaju platu 2000, i cistacica 1000, a prosjecna plata u grasu 708 maraka.

Double standards.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#3933 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

To isto nije tačno. Sad ima registar i svako može provjeriti.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3934 Re: Gras all about

Post by man_464 »

:thumbup:

Za samo par dana određeni ce zaboraviti na registar i početi objašnjavati svojim pričama da zaposleni u grasu "mlate" pare.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3935 Re: Gras all about

Post by konektovan »

man_464 wrote::thumbup:

Za samo par dana određeni ce zaboraviti na registar i početi objašnjavati svojim pričama da zaposleni u grasu "mlate" pare.
Objavljene plate su 30% manje od "stvarne" plate. :mrgreen: :wink:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3936 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

dokazi,platnom listom
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#3937 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Ima tu još u prosjeku 200-300KM, TO je mislim 8, i onda dodaci na platu, staž, vikend, prekovremeni...
Sve po zasluzi.

Opet daleko od nekih spominjanih cifri.

Osnovna plata vozača autobusa u GRAS-u ispod je prosjeka osnovne plate vozača autobusa u Bosni i Hercegovini koja je 838KM. (ponavljam osnovna plata bez dodataka)

Došla maca na vratanca pa su sad i privatnici prisiljeni povećavati plate, i polako sustižu i prestižu GRAS.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3938 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Ako je topli 8 maraka.
Radnih dana recimo 25.

25x8 je 200

778 + 200 je 978.
Ostalo po zaslugama, prekovremeni, staž, noćni rad i slicno.

Osnovna plata vozača je 778 maraka.
Poyy za sve one koji su pricali da plata vozača u grasu 2000.
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#3939 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Sad može vozač izaći oko 1100 sa vikendima, noćnim itd...
Međutim lako bi vozački kod privatnika mogli prestići GRAS (po osnovnim platama već jesu) jer zaigrala je mečka pred vratima onih što su govorili "nećeš raditi za 600 ima ko hoće"
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3940 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Dobiju na ruke resto a vode se na nekim prosjecima jer su davanja nanplatu velika
U Grasu to nie slucaj da ga vodi na nekom prosjeku ili minimalcu a da mu resto daje nacrno
Vecina tako radi,a vecina i kuka kako ima minimalac ili ispod prpsjeka a nece niko da kaze koliko ima neprijavljenih para
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3941 Re: Gras all about

Post by nlt »

pa nije neka plata u GRASu, a
li zato imaju bruku nekih ''šefova'' nekih izmišljenih bezveze sektora, a za koje se baš i ne bi moglo reći da je bezveze plata
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3942 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Slažem se, vezano za neka izmisljena radna mjesta.

Ona u suštini i jesu problem. :thumbup:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3943 Re: Gras all about

Post by oldtajmer »

sta je sa ovom trolom od dobrinje prema gradu, ne bi trebalo da radi a komsija kaze maloprije se vozio regularno, zar nije sad obustava od remize do skenderije
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3944 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Kakva obustava?
Nisam nista čuo.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3945 Re: Gras all about

Post by oldtajmer »

man_464 wrote:Kakva obustava?
Nisam nista čuo.
neki dan sam procitao na nekom portalu,ali ocito stavili bajatu vijest :D
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#3946 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

Da se nadovezem za ovu ociscenu trolu.
Ona je imala vodu u prozoru.Vise nema,cisti prozori.
Od potpisa novih je dobila 1 na prozoru i 2-3 nazad.
https://youtu.be/eXEAxJ05obI
Od 7.30 do kraja se vidi kako je bilo.Vise nema to za prozor i potpise nazad i na prozorim,uz prozore dok si na sjedistima ostali
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3947 Re: Gras all about

Post by So What! »

Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge
Image

Vlada FBiH danas je podržala inicijativu da kreditnim zaduženjem kod Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) budu osigurana sredstva za realizaciju Projekta "Javni prevoz Sarajevo", u iznosu od 35.000.000 eura.

Prihvatila je i informaciju o kreditu EBRD-a, kao osnovi za vođenje pregovora, nakon čega će biti donesena konačna odluka. Krajnji dužnik po ovom zaduženju je Kanton Sarajevo.

Federalno ministarstvo finansija će Vladi Federacije BiH podnijeti informaciju o pregovorima kao i tekst usaglašenog Ugovora između Bosne i Hercegovine i EBRD-a, i današnje zaključke dostaviti Ministarstvu finansija i trezora BiH radi provođenja dalje procedure.

Projekat "Javni prevoz Sarajevo" se sastoji iz dvije komponente: sanacije, rekonstrukcije i modernizacije tramvajske pruge (20.000.000 eura) i obnove voznog parka za javni linijski prevoz putnika (15.000.000 eura).
Klix
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3948 Re: Gras all about

Post by high_volume »

So What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge

Klix
Zašto bi se trebala Federacija zaduživati, zašto bi USK ili Orašje, ili Livno, vraćali kredit namijenjen vječitom gubitniku, i još nekom od koga nemaju korist :-)

Ako GRAS i dobije ovakav kredit, zanima me reakcija UINO
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3949 Re: Gras all about

Post by konektovan »

high_volume wrote:
So What! wrote:Federacija BiH bi se mogla zadužiti 35 miliona eura za modernizaciju tramvajske pruge

Klix
Zašto bi se trebala Federacija zaduživati, zašto bi USK ili Orašje, ili Livno, vraćali kredit namijenjen vječitom gubitniku, i još nekom od koga nemaju korist :-)

Ako GRAS i dobije ovakav kredit, zanima me reakcija UINO
Bas tako, ovo smrdi opasno...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3950 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

krajnji dužnik je ipak kanton sarajevo
Post Reply