Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39151 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

kakvo grilanje u doba korone :D jedino ko ima dvoriste,zivi u kuci
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39152 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 03/04/2020 16:44 Antipasti za vikend vrijeme je da otvorimo sezonu grilanja



Image
:thumbup:

... natopi patljidzan s malo vishe ulja... bit ce ko' puter..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39153 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Malo maslinovog , balsamicom , soli , bibera .... bijeli luk ne smijem :mrgreen:

NEK se odmori do nedjelje ;)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39154 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Ode srneći but u marinadu, a u nedjelju rezultat postavljam :-D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39155 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Sanabija wrote: 03/04/2020 17:07 Image

Ode srneći but u marinadu, a u nedjelju rezultat postavljam :-D
Marinada od crnog vina , povrća ?
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39156 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

mO k3 wrote: 03/04/2020 16:44 Antipasti za vikend vrijeme je da otvorimo sezonu grilanja


Image
Image
Bravo! Ko da se ne može grilat i na balkonu ako treba :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39157 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

mO k3 wrote: 03/04/2020 17:08
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:07 Image

Ode srneći but u marinadu, a u nedjelju rezultat postavljam :-D
Marinada od crnog vina , povrća ?
Ruzmarin, majčina dušica (držim u teglama u zamrzivaču), šareni biber u zrnu, bijeli luk, mješavina začina za divljač i maslinovo ulje. Za srnetinu općenito vino samo dodajem u paprikaš ili kad se peče malo podlijem
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39158 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Sanabija wrote: 03/04/2020 17:09
mO k3 wrote: 03/04/2020 16:44 Antipasti za vikend vrijeme je da otvorimo sezonu grilanja


Image
Image
Bravo! Ko da se ne može grilat i na balkonu ako treba :)
to nije to :D grilajte,za mnoge ce ramazan unistit najbolju sezonu :P :D prevolit ce bosnjo koronu al to sto je prvi maj za ramazan tesko :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39159 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Ja pravim grah,i pokusala napravit domaci hljeb nigdje germe u prodavnici
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39160 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

sadie_forever wrote: 03/04/2020 18:23
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:09
mO k3 wrote: 03/04/2020 16:44 Antipasti za vikend vrijeme je da otvorimo sezonu grilanja


Image
Image
Bravo! Ko da se ne može grilat i na balkonu ako treba :)
to nije to :D grilajte,za mnoge ce ramazan unistit najbolju sezonu :P :D prevolit ce bosnjo koronu al to sto je prvi maj za ramazan tesko :D
Samo se drž SveKrive i nema problema :) Nas popusti, mi tebe svakako jesmo :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39161 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Sanabija wrote: 03/04/2020 18:36
sadie_forever wrote: 03/04/2020 18:23
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:09
Bravo! Ko da se ne može grilat i na balkonu ako treba :)
to nije to :D grilajte,za mnoge ce ramazan unistit najbolju sezonu :P :D prevolit ce bosnjo koronu al to sto je prvi maj za ramazan tesko :D
Samo se drž SveKrive i nema problema :) Nas popusti, mi tebe svakako jesmo :D
u mene mi svekriva i nije muslimanka,njoj je lahko jebiga,iz inata ce mi cickat ko da gledam :/

hajde nastavite odoh s teme :P
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39162 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

sadie_forever wrote: 03/04/2020 18:43
Sanabija wrote: 03/04/2020 18:36
sadie_forever wrote: 03/04/2020 18:23

to nije to :D grilajte,za mnoge ce ramazan unistit najbolju sezonu :P :D prevolit ce bosnjo koronu al to sto je prvi maj za ramazan tesko :D
Samo se drž SveKrive i nema problema :) Nas popusti, mi tebe svakako jesmo :D
u mene mi svekriva i nije muslimanka,njoj je lahko jebiga,iz inata ce mi cickat ko da gledam :/

hajde nastavite odoh s teme :P
Hvala dušo, idi i ne okreći se... I na ovakve teme ti uplićeš Ramazan, 1 maj i bog zna šta... razvij štagod pa bujrum i pohvalićemo, al' ovako... samo SveKrivi za skut... Živa bila
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39163 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Sanabija wrote: 03/04/2020 18:46
sadie_forever wrote: 03/04/2020 18:43
Sanabija wrote: 03/04/2020 18:36

Samo se drž SveKrive i nema problema :) Nas popusti, mi tebe svakako jesmo :D
u mene mi svekriva i nije muslimanka,njoj je lahko jebiga,iz inata ce mi cickat ko da gledam :/

hajde nastavite odoh s teme :P
Hvala dušo, idi i ne okreći se... I na ovakve teme ti uplićeš Ramazan, 1 maj i bog zna šta... razvij štagod pa bujrum i pohvalićemo, al' ovako... samo SveKrivi za skut... Živa bila
pa neki dan razvila sirnicu,danas grah,trazila i da hljeb potkuham nema germe ,sve ljudi pokupili drugi put

hajde odoh zaprsit grah
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39164 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
..Pa dokle ce te joj tu svekrvu spominajti-na svakoj temi....

.. jel' to kod vas - med i mlijeko- :hm: -
. nikoga ne vrijedja---
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39165 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

moonca wrote: 03/04/2020 18:55 :roll:
..Pa dokle ce te joj tu svekrvu spominajti-na svakoj temi....

.. jel' to kod vas - med i mlijeko- :hm: -
. nikoga ne vrijedja---
ma meni ne smeta,i ja sam okrenula na salu :D ai med i mlijeko nije logicno kod koga je to med mlijeko
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39166 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

sadie_forever wrote: 03/04/2020 19:03
moonca wrote: 03/04/2020 18:55 :roll:
..Pa dokle ce te joj tu svekrvu spominajti-na svakoj temi....

.. jel' to kod vas - med i mlijeko- :hm: -
. nikoga ne vrijedja---
ma meni ne smeta,i ja sam okrenula na salu :D ai med i mlijeko nije logicno kod koga je to med mlijeko
.. :thumbup:
..svakako- za salu smo ....
..ima, zasto ne bi bilo.. ima normlanih sredina..gdje je respekt prisutan...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39167 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Sanabija wrote: 03/04/2020 17:12

Ruzmarin, majčina dušica (držim u teglama u zamrzivaču), šareni biber u zrnu, bijeli luk, mješavina začina za divljač i maslinovo ulje. Za srnetinu općenito vino samo dodajem u paprikaš ili kad se peče malo podlijem
u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39168 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:12

Ruzmarin, majčina dušica (držim u teglama u zamrzivaču), šareni biber u zrnu, bijeli luk, mješavina začina za divljač i maslinovo ulje. Za srnetinu općenito vino samo dodajem u paprikaš ili kad se peče malo podlijem
u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
Ovo sam ja sam smućkao :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39169 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Ti musko :shock: :shock:
Ma svaka ti dala kad tako kuVas :mrgreen: :thumbup: fakat extra
Sadeta mi se zezamo za svekrivu a i budes malo naporna :lol: :mrgreen: te alah te ona te ovoono :mrgreen: pust ovu sta baljezga
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39170 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Sta pravim...
Przenice nabrzaka...em mi zagorise em se opekoh ... 8)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39171 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

vjesticanametli wrote: 03/04/2020 19:51 Ti musko :shock: :shock:
Ma svaka ti dala kad tako kuVas :mrgreen: :thumbup: fakat extra
Sadeta mi se zezamo za svekrivu a i budes malo naporna :lol: :mrgreen: te alah te ona te ovoono :mrgreen: pust ovu sta baljezga
Jakako neg' muško, a biće i kiflice u nedjelju :) Samo kulinarska umjetnost, ništa offtopic :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39172 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Sanabija wrote: 03/04/2020 19:42
zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:12

Ruzmarin, majčina dušica (držim u teglama u zamrzivaču), šareni biber u zrnu, bijeli luk, mješavina začina za divljač i maslinovo ulje. Za srnetinu općenito vino samo dodajem u paprikaš ili kad se peče malo podlijem
u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
Ovo sam ja sam smućkao :)
kako mućkaš? :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39173 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

zlo zlo wrote: 03/04/2020 20:25
Sanabija wrote: 03/04/2020 19:42
zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27

u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
Ovo sam ja sam smućkao :)
kako mućkaš? :D
Molim, može li do nedjelje? Kad budem ovo ispekao, napisaću i sastav mješavine, sad baš nisam u prilici...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39174 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Sanabija wrote: 03/04/2020 20:36
zlo zlo wrote: 03/04/2020 20:25
Sanabija wrote: 03/04/2020 19:42

Ovo sam ja sam smućkao :)
kako mućkaš? :D
Molim, može li do nedjelje? Kad budem ovo ispekao, napisaću i sastav mješavine, sad baš nisam u prilici...
dogovoreno :-D
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#39175 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Sanabija wrote: 03/04/2020 19:42
zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:12

Ruzmarin, majčina dušica (držim u teglama u zamrzivaču), šareni biber u zrnu, bijeli luk, mješavina začina za divljač i maslinovo ulje. Za srnetinu općenito vino samo dodajem u paprikaš ili kad se peče malo podlijem
u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
Ovo sam ja sam smućkao :)
ti fakat musko? :shock:
:lol:

a ja kontam "jes ova sebija zajebana poguzija" :mrgreen:
to prepelice , kunici.. bambi
Post Reply