SDA-All about

kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#38576 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

Otisak stopala wrote:U utorak ujutro kokice i koka kolu i pratite dešavanja u Mostaru, SIPA već obilazi pojedine udruge i udruženja i raspituje se o bezbjedonosnoj situaciji, izgleda okidač se povlači u utorak :D
Upraceno na socijalnim mrezama. Vidjecemo sve... Neke se blokade puteva najavljuju. :D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#38577 Re: SDA-All about

Post by edo_79 »

kiligonzales wrote:Ubi ga Peđa s leđa, odličan Peđin intervju za klix...

Rekao sve, sto je Izetbej pokusao maskirati... :thumbup:
Što se tiče SDA… Kao što sam rekao gospodinu Izetbegoviću na sastanku, "vas ne stavljam u isti koš s njima, ali vas smatram najodgovornijim za stanje u državi, jer ste se umjesto izgradnjom države, snaženjem njenih institucija i vladavine zakona bavili brutalnom pljačkom i, evo i da i prihvatim to što kažete da niste nacionalista, zašto ste koristili nacionalizam i ratnu traumu da ostanete u vlasti i nastavite pljačku''.

Toliko o tome .... dajte čoeku vode preko mašica i kilo vagane kocke, Peđa ga trehnu ko slinu...
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38578 Re: SDA-All about

Post by animus »

studiorum_tuzlaensis wrote:Ajmo malo o SBK....

U SBK se vlast mogla formirati i bez HDZ-a, ali nije jer ratna braća vole svoje
Dakle, u javnosti se SDA i njen lider Bakir Izetbegović drvljem i kamenjem obrušavaju na HDZ i koriste svaku priliku da Nermina Nikšića, lidera SDP-a, ili Fahrudina Radončića, predsjednika SBB-a, optuže za „izdaju bošnjačkih nacionalnih interesa“ i navodno „šurovanje“ s Čovićem, a daleko od očiju javnosti kroje skupštinske većine i dijele ministarska mjesta upravo s HDZ-om i Čovićem.

Tako mediji prenose da je Kantonalni odbor HDZ-a BiH SBK na sjednici održanoj u Vitezu već imenovao kandidate za ministre u Vladi SBK.

Kako piše Travnički vjesnik, Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutrašnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu finansija SBK.
SDA je izabrala Bojana Domića za ministra.

Evo šta je taj čovjek izjavio o svom predsjedniku:
Domić: Dodik u Srednju Bosnu dobrodošao, dolazak Komšića shvatićemo kao provokaciju
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=313552

Frajer je USTAŠA sa dna kace, uostalom ko i većina ovih izabranih.

SDA se zadovoljila šumama, prostornim uređenjem i privredom, smiješnim ministarstvima za proizvodnju uhljeba.
Jeli fakat bilo moguce napraviti vlast bez HDZ-a? Jeli bulo dovoljno hrvatskih poslanika da se zadovolji ustavni princip? Ako fakat jeste to im treba nabijazi na nos. Koji su to lopovi i lazovi. Koji je to deveti hrvatski clan skupstine ZDK iz SDA? Nisam znao da su kandidovali i hrvate.
User avatar
Plaut
Posts: 250
Joined: 21/01/2019 02:37

#38579 Re: SDA-All about

Post by Plaut »

Jedan Srbin je iz SDP koji voli BiH. Drugi je iz HDZa, cudim se pa ovi nisu nasli nekoga.
User avatar
Plaut
Posts: 250
Joined: 21/01/2019 02:37

#38580 Re: SDA-All about

Post by Plaut »

Otisak stopala wrote:
Plaut wrote:Jedan Srbin je iz SDP koji voli BiH. Drugi je iz HDZa, cudim se pa ovi nisu nasli nekoga.
Predsjednik GO AM SDA Mostar
Alen Jaganjac predstavlja srbe :lol: :lol: :lol:
Javna tajna da se mijenjaju biracki odbori :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38581 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Predsjednik SDP-a BiH Nermin Nikšić je u razgovoru za Vijesti.ba komentirao pozive iz SDA ovoj stranci i Bh.bloku za ulazak u vlast, te je u tom smislu podsjetio na situaciju iz 2010. godine kada je SDP preuzeo odgoornost, a zasluge na kraju tog mandata uzela SDA.

- SDA sada traži da uđemo u vlast i eto ponesemo zajedničku odgovornost. Podsjećam da smo to imali u periodu 2010.-2014. kada je opet nama pripala odgovornost, a njima zasluge i privilegije. Dakle imamo poziv da opet preuzmemo odgovornost, a da njima opet ostavimo privilegije i zasluge. Meni je jasno da, kada je u pitanju odnos prema državi BiH, on nije isti kod svih etnonacionalnih stranaka. Dakle, osovina HDZ-SNSD ugrožava državu Bosnu i Hercegovinu i sada se pozivaju sve patriote da brane državu. Ali, hajde da vidimo ko je doveo državu i Federaciji da zavise od HDZ-a i SNSD-a. Ko je dao četvrti glas SNSD-u u NSRS za delegate u Domu naroda BiH? Pa, SDA. Ko je jučer dao glas u ZDK za četvrtog delegata HDZ-u BiH u Domu naroda BiH? Opet SDA, kaže Nikšić i dodaje:

- Znači ako ne uđe Bh. blok, ako SDP nije unutra onda nismo patriote. A prije toga stvorite situaciju da ne znam kakav i kako jak patriotski bok ne može riješiti te blokade u državnom Parlamentu, jer u Domu naroda zahvaljujući SDA imamo po četiri delegata iz HDZ-a i SNSD-a, odnosno prostu većinu. Sada se zastupnici Bošnjaci toj osovini mogu suprotstaviti samo putem povlačenja vitalnog nacionalnog interesa. Nije li to malo, da ne kažem licemjerno, ali sigurno jeste neozbiljno da stvorite te pretpostavke i onda zovete nas da zajedno dijelimo odgovornost jer ne možemo ništa protiv te blokade koju je izazvala SDA dajući svoje glasove SNSD-u i HDZ-u.
Zdravorazumski se postavlja pitanje zašto SDA stalno daje ustupke HDZ-SNSD za duplo golo. I dok zovu BHblok u vlast, nastavljaju sa izdajom. Šta se dešava, je li neko Bakira hakovao, da ga nisu zamijenili dok je bio u Beogradu. :?
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#38582 Re: SDA-All about

Post by shbc »

tandmand wrote:
Predsjednik SDP-a BiH Nermin Nikšić je u razgovoru za Vijesti.ba komentirao pozive iz SDA ovoj stranci i Bh.bloku za ulazak u vlast, te je u tom smislu podsjetio na situaciju iz 2010. godine kada je SDP preuzeo odgoornost, a zasluge na kraju tog mandata uzela SDA.

- SDA sada traži da uđemo u vlast i eto ponesemo zajedničku odgovornost. Podsjećam da smo to imali u periodu 2010.-2014. kada je opet nama pripala odgovornost, a njima zasluge i privilegije. Dakle imamo poziv da opet preuzmemo odgovornost, a da njima opet ostavimo privilegije i zasluge. Meni je jasno da, kada je u pitanju odnos prema državi BiH, on nije isti kod svih etnonacionalnih stranaka. Dakle, osovina HDZ-SNSD ugrožava državu Bosnu i Hercegovinu i sada se pozivaju sve patriote da brane državu. Ali, hajde da vidimo ko je doveo državu i Federaciji da zavise od HDZ-a i SNSD-a. Ko je dao četvrti glas SNSD-u u NSRS za delegate u Domu naroda BiH? Pa, SDA. Ko je jučer dao glas u ZDK za četvrtog delegata HDZ-u BiH u Domu naroda BiH? Opet SDA, kaže Nikšić i dodaje:

- Znači ako ne uđe Bh. blok, ako SDP nije unutra onda nismo patriote. A prije toga stvorite situaciju da ne znam kakav i kako jak patriotski bok ne može riješiti te blokade u državnom Parlamentu, jer u Domu naroda zahvaljujući SDA imamo po četiri delegata iz HDZ-a i SNSD-a, odnosno prostu većinu. Sada se zastupnici Bošnjaci toj osovini mogu suprotstaviti samo putem povlačenja vitalnog nacionalnog interesa. Nije li to malo, da ne kažem licemjerno, ali sigurno jeste neozbiljno da stvorite te pretpostavke i onda zovete nas da zajedno dijelimo odgovornost jer ne možemo ništa protiv te blokade koju je izazvala SDA dajući svoje glasove SNSD-u i HDZ-u.
Zdravorazumski se postavlja pitanje zašto SDA stalno daje ustupke HDZ-SNSD za duplo golo. I dok zovu BHblok u vlast, nastavljaju sa izdajom. Šta se dešava, je li neko Bakira hakovao, da ga nisu zamijenili dok je bio u Beogradu. :?
Zdravorazumski da. Medjutim problem je sto ovdje izgleda sve manje ljudi ima zdravog razuma. Citajuci komentare po portalima, drustvenim mrezama i forumima ovih sto nasjedaju na price SDA, Komsica i dijela SDP-a je sve vise. Je li moguce da imaju toliko botova na ovim stranicama ili ljudi fakat ne mogu da skontaju da im prodaju suplju pricu...
Last edited by shbc on 09/02/2019 00:46, edited 1 time in total.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#38583 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

Otisak stopala wrote:
kiligonzales wrote:
Otisak stopala wrote:U utorak ujutro kokice i koka kolu i pratite dešavanja u Mostaru, SIPA već obilazi pojedine udruge i udruženja i raspituje se o bezbjedonosnoj situaciji, izgleda okidač se povlači u utorak :D
Upraceno na socijalnim mrezama. Vidjecemo sve... Neke se blokade puteva najavljuju. :D
Pa sprema se nekome i dobar degenek, najava jamba :D
Koliko upratih zbivanja, idu sa blokadom ovih kamenjarskih kompanija, satro barikade ovo ono ... joj smijurije od zemlje ... svak svakog blokira...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#38584 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

A zašto to rade?

Treba li podsjetiti da je stav OHR-a, fucking vrhovnog tumača Ustava BiH, da je stari saziv Doma naroda nelegitiman i da ne može usvojiti više ništa. Istom stavu su se pridružili Delegacija EU i PIC sa svim članicama.

Bože dragi, Bošnjaci su uvjerljivo politički najnepismeniji narod. Pa blago vlasti koja ovakvim narodom vlada.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38585 Re: SDA-All about

Post by bunk »

It_is_a_Leclerc wrote:A zašto to rade?

Treba li podsjetiti da je stav OHR-a, fucking vrhovnog tumača Ustava BiH, da je stari saziv Doma naroda nelegitiman i da ne može usvojiti više ništa. Istom stavu su se pridružili Delegacija EU i PIC sa svim članicama.

Bože dragi, Bošnjaci su uvjerljivo politički najnepismeniji narod. Pa blago vlasti koja ovakvim narodom vlada.
Mislis u Sk? Jer po tvojim rijecima mi i nemamo vlasti trenutno :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38586 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Otisak stopala wrote:
ne gine peđi šerbe soba :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: jalijaški, odličan :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38587 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Banksy wrote:
Otisak stopala wrote:
ne gine peđi šerbe soba :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: jalijaški, odličan :mrgreen:
:lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38588 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/105 ... azija.html

puls gatačkog klana. jasno je da oni ipak malo, ali bitno drukčije šilje od bakira i bakirčadi...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38589 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

ali ga zajebava bilten jedne struje same sda. to je poenta.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#38590 Re: SDA-All about

Post by Janjicar »

:lol: :lol:

Sve ih glavom Harise, i to svojom kockastom.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#38591 Re: SDA-All about

Post by kamberovica polje »

Je, smiješan je ovaj kockoglavi babun i bit će smiješan dok jednog dana ne sjedne u fotelju gradonačelnika Sarajeva.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38592 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

JThomas wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/105 ... azija.html

puls gatačkog klana. jasno je da oni ipak malo, ali bitno drukčije šilje od bakira i bakirčadi...

narod koji ima ovakve gazije, kao i gazinice poput Sebije Izetbegović, ne treba brinuti za svoje javno i privatno zdravlje!

(SB)
Čekaju Gačani k'o zapete puške.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#38593 Re: SDA-All about

Post by kamberovica polje »

Otisak stopala wrote:
kamberovica polje wrote:Je, smiješan je ovaj kockoglavi babun i bit će smiješan dok jednog dana ne sjedne u fotelju gradonačelnika Sarajeva.
pa snaga naroda jebaji ga, narod zna
Što bi ovaj s moje slike rekao:

Na ovim prostorima drska je klima
ljeta su prevruca, zajebana zima
za divno cudo zene su lijepe
na ovim prostorima.

Al ipak se na cudan nacin uziva u seksu
ljudi sami sebi vole da uvale karinu
prodjes Evropu bez da ti gledaju gepek
odje svako 200 metara nalijeces na carinu.
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#38594 Re: SDA-All about

Post by SSemir »

...
Last edited by SSemir on 22/11/2020 14:11, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38595 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

SSemir wrote:Il cete sa nama da vas karamo il cemo dati dodiku vlast u federaciji pa da vas on kara...zakljucak: karat ce nas sve sda idalje
Opa bice seksa i like it
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38596 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Demokratije brate... svako ima pravo da jebe i da bude jeban...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38597 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Bakir kupio još četiri mjeseca...

Završena sjednica Glavnog odbora SDA: Izetbegović zaobišao novinare, Kongres stranke u septembru


U Sarajevu je nakon skoro 5 sati završena sjednica Glavnog odbora SDA na kojoj je razmatrana trenutna aktuelna politička situacija u zemlji.

No, po završetku sjednice novinarima se na pres-konferenciji nije obratio Bakir Izetbegović, koji je odmah otišao, nego je to učinio Čedomir Lukić, predsjednik GO ove stranke.

Zanimljivo je da su ostali potpredsjednici i članovi Predsjedništva prisustvovali konferenciji za razliku od Bakira Izetbegovića.

Jedan od zaključaka je da će Kongres SDA, na kojem će se birati novi predsjednik, biti održan u septembru.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38598 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Ti rece u maju..
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38599 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

bunk wrote:Ti rece u maju..
on reče u maju, pa reče u oktobru, pa u maju, pa sad evo u septembru...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38600 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Jedini scenario koji ukljucuje bj je da sdp formira vlast bez sda.
Pa izvolite sa ns preuzmite odgovornost.
Post Reply