Upraceno na socijalnim mrezama. Vidjecemo sve... Neke se blokade puteva najavljuju.Otisak stopala wrote:U utorak ujutro kokice i koka kolu i pratite dešavanja u Mostaru, SIPA već obilazi pojedine udruge i udruženja i raspituje se o bezbjedonosnoj situaciji, izgleda okidač se povlači u utorak
SDA-All about
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#38576 Re: SDA-All about
- edo_79
- Posts: 43549
- Joined: 14/10/2009 11:10
- Location: I tam i vam... a ni tam ni vam
#38577 Re: SDA-All about
Što se tiče SDA… Kao što sam rekao gospodinu Izetbegoviću na sastanku, "vas ne stavljam u isti koš s njima, ali vas smatram najodgovornijim za stanje u državi, jer ste se umjesto izgradnjom države, snaženjem njenih institucija i vladavine zakona bavili brutalnom pljačkom i, evo i da i prihvatim to što kažete da niste nacionalista, zašto ste koristili nacionalizam i ratnu traumu da ostanete u vlasti i nastavite pljačku''.kiligonzales wrote:Ubi ga Peđa s leđa, odličan Peđin intervju za klix...
Rekao sve, sto je Izetbej pokusao maskirati...
Toliko o tome .... dajte čoeku vode preko mašica i kilo vagane kocke, Peđa ga trehnu ko slinu...
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#38578 Re: SDA-All about
Jeli fakat bilo moguce napraviti vlast bez HDZ-a? Jeli bulo dovoljno hrvatskih poslanika da se zadovolji ustavni princip? Ako fakat jeste to im treba nabijazi na nos. Koji su to lopovi i lazovi. Koji je to deveti hrvatski clan skupstine ZDK iz SDA? Nisam znao da su kandidovali i hrvate.studiorum_tuzlaensis wrote:Ajmo malo o SBK....
U SBK se vlast mogla formirati i bez HDZ-a, ali nije jer ratna braća vole svoje
SDA je izabrala Bojana Domića za ministra.Dakle, u javnosti se SDA i njen lider Bakir Izetbegović drvljem i kamenjem obrušavaju na HDZ i koriste svaku priliku da Nermina Nikšića, lidera SDP-a, ili Fahrudina Radončića, predsjednika SBB-a, optuže za „izdaju bošnjačkih nacionalnih interesa“ i navodno „šurovanje“ s Čovićem, a daleko od očiju javnosti kroje skupštinske većine i dijele ministarska mjesta upravo s HDZ-om i Čovićem.
Tako mediji prenose da je Kantonalni odbor HDZ-a BiH SBK na sjednici održanoj u Vitezu već imenovao kandidate za ministre u Vladi SBK.
Kako piše Travnički vjesnik, Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutrašnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu finansija SBK.
Evo šta je taj čovjek izjavio o svom predsjedniku:
Domić: Dodik u Srednju Bosnu dobrodošao, dolazak Komšića shvatićemo kao provokaciju
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=313552
Frajer je USTAŠA sa dna kace, uostalom ko i većina ovih izabranih.
SDA se zadovoljila šumama, prostornim uređenjem i privredom, smiješnim ministarstvima za proizvodnju uhljeba.
- Plaut
- Posts: 250
- Joined: 21/01/2019 02:37
#38579 Re: SDA-All about
Jedan Srbin je iz SDP koji voli BiH. Drugi je iz HDZa, cudim se pa ovi nisu nasli nekoga.
- Plaut
- Posts: 250
- Joined: 21/01/2019 02:37
#38580 Re: SDA-All about
Javna tajna da se mijenjaju biracki odboriOtisak stopala wrote:Predsjednik GO AM SDA MostarPlaut wrote:Jedan Srbin je iz SDP koji voli BiH. Drugi je iz HDZa, cudim se pa ovi nisu nasli nekoga.
Alen Jaganjac predstavlja srbe![]()
![]()
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#38581 Re: SDA-All about
Zdravorazumski se postavlja pitanje zašto SDA stalno daje ustupke HDZ-SNSD za duplo golo. I dok zovu BHblok u vlast, nastavljaju sa izdajom. Šta se dešava, je li neko Bakira hakovao, da ga nisu zamijenili dok je bio u Beogradu.Predsjednik SDP-a BiH Nermin Nikšić je u razgovoru za Vijesti.ba komentirao pozive iz SDA ovoj stranci i Bh.bloku za ulazak u vlast, te je u tom smislu podsjetio na situaciju iz 2010. godine kada je SDP preuzeo odgoornost, a zasluge na kraju tog mandata uzela SDA.
- SDA sada traži da uđemo u vlast i eto ponesemo zajedničku odgovornost. Podsjećam da smo to imali u periodu 2010.-2014. kada je opet nama pripala odgovornost, a njima zasluge i privilegije. Dakle imamo poziv da opet preuzmemo odgovornost, a da njima opet ostavimo privilegije i zasluge. Meni je jasno da, kada je u pitanju odnos prema državi BiH, on nije isti kod svih etnonacionalnih stranaka. Dakle, osovina HDZ-SNSD ugrožava državu Bosnu i Hercegovinu i sada se pozivaju sve patriote da brane državu. Ali, hajde da vidimo ko je doveo državu i Federaciji da zavise od HDZ-a i SNSD-a. Ko je dao četvrti glas SNSD-u u NSRS za delegate u Domu naroda BiH? Pa, SDA. Ko je jučer dao glas u ZDK za četvrtog delegata HDZ-u BiH u Domu naroda BiH? Opet SDA, kaže Nikšić i dodaje:
- Znači ako ne uđe Bh. blok, ako SDP nije unutra onda nismo patriote. A prije toga stvorite situaciju da ne znam kakav i kako jak patriotski bok ne može riješiti te blokade u državnom Parlamentu, jer u Domu naroda zahvaljujući SDA imamo po četiri delegata iz HDZ-a i SNSD-a, odnosno prostu većinu. Sada se zastupnici Bošnjaci toj osovini mogu suprotstaviti samo putem povlačenja vitalnog nacionalnog interesa. Nije li to malo, da ne kažem licemjerno, ali sigurno jeste neozbiljno da stvorite te pretpostavke i onda zovete nas da zajedno dijelimo odgovornost jer ne možemo ništa protiv te blokade koju je izazvala SDA dajući svoje glasove SNSD-u i HDZ-u.
- shbc
- Posts: 3770
- Joined: 20/07/2012 12:13
#38582 Re: SDA-All about
Zdravorazumski da. Medjutim problem je sto ovdje izgleda sve manje ljudi ima zdravog razuma. Citajuci komentare po portalima, drustvenim mrezama i forumima ovih sto nasjedaju na price SDA, Komsica i dijela SDP-a je sve vise. Je li moguce da imaju toliko botova na ovim stranicama ili ljudi fakat ne mogu da skontaju da im prodaju suplju pricu...tandmand wrote:Zdravorazumski se postavlja pitanje zašto SDA stalno daje ustupke HDZ-SNSD za duplo golo. I dok zovu BHblok u vlast, nastavljaju sa izdajom. Šta se dešava, je li neko Bakira hakovao, da ga nisu zamijenili dok je bio u Beogradu.Predsjednik SDP-a BiH Nermin Nikšić je u razgovoru za Vijesti.ba komentirao pozive iz SDA ovoj stranci i Bh.bloku za ulazak u vlast, te je u tom smislu podsjetio na situaciju iz 2010. godine kada je SDP preuzeo odgoornost, a zasluge na kraju tog mandata uzela SDA.
- SDA sada traži da uđemo u vlast i eto ponesemo zajedničku odgovornost. Podsjećam da smo to imali u periodu 2010.-2014. kada je opet nama pripala odgovornost, a njima zasluge i privilegije. Dakle imamo poziv da opet preuzmemo odgovornost, a da njima opet ostavimo privilegije i zasluge. Meni je jasno da, kada je u pitanju odnos prema državi BiH, on nije isti kod svih etnonacionalnih stranaka. Dakle, osovina HDZ-SNSD ugrožava državu Bosnu i Hercegovinu i sada se pozivaju sve patriote da brane državu. Ali, hajde da vidimo ko je doveo državu i Federaciji da zavise od HDZ-a i SNSD-a. Ko je dao četvrti glas SNSD-u u NSRS za delegate u Domu naroda BiH? Pa, SDA. Ko je jučer dao glas u ZDK za četvrtog delegata HDZ-u BiH u Domu naroda BiH? Opet SDA, kaže Nikšić i dodaje:
- Znači ako ne uđe Bh. blok, ako SDP nije unutra onda nismo patriote. A prije toga stvorite situaciju da ne znam kakav i kako jak patriotski bok ne može riješiti te blokade u državnom Parlamentu, jer u Domu naroda zahvaljujući SDA imamo po četiri delegata iz HDZ-a i SNSD-a, odnosno prostu većinu. Sada se zastupnici Bošnjaci toj osovini mogu suprotstaviti samo putem povlačenja vitalnog nacionalnog interesa. Nije li to malo, da ne kažem licemjerno, ali sigurno jeste neozbiljno da stvorite te pretpostavke i onda zovete nas da zajedno dijelimo odgovornost jer ne možemo ništa protiv te blokade koju je izazvala SDA dajući svoje glasove SNSD-u i HDZ-u.
Last edited by shbc on 09/02/2019 00:46, edited 1 time in total.
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#38583 Re: SDA-All about
Koliko upratih zbivanja, idu sa blokadom ovih kamenjarskih kompanija, satro barikade ovo ono ... joj smijurije od zemlje ... svak svakog blokira...Otisak stopala wrote:Pa sprema se nekome i dobar degenek, najava jambakiligonzales wrote:Upraceno na socijalnim mrezama. Vidjecemo sve... Neke se blokade puteva najavljuju.Otisak stopala wrote:U utorak ujutro kokice i koka kolu i pratite dešavanja u Mostaru, SIPA već obilazi pojedine udruge i udruženja i raspituje se o bezbjedonosnoj situaciji, izgleda okidač se povlači u utorak
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#38584 Re: SDA-All about
A zašto to rade?
Treba li podsjetiti da je stav OHR-a, fucking vrhovnog tumača Ustava BiH, da je stari saziv Doma naroda nelegitiman i da ne može usvojiti više ništa. Istom stavu su se pridružili Delegacija EU i PIC sa svim članicama.
Bože dragi, Bošnjaci su uvjerljivo politički najnepismeniji narod. Pa blago vlasti koja ovakvim narodom vlada.
Treba li podsjetiti da je stav OHR-a, fucking vrhovnog tumača Ustava BiH, da je stari saziv Doma naroda nelegitiman i da ne može usvojiti više ništa. Istom stavu su se pridružili Delegacija EU i PIC sa svim članicama.
Bože dragi, Bošnjaci su uvjerljivo politički najnepismeniji narod. Pa blago vlasti koja ovakvim narodom vlada.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#38585 Re: SDA-All about
Mislis u Sk? Jer po tvojim rijecima mi i nemamo vlasti trenutnoIt_is_a_Leclerc wrote:A zašto to rade?
Treba li podsjetiti da je stav OHR-a, fucking vrhovnog tumača Ustava BiH, da je stari saziv Doma naroda nelegitiman i da ne može usvojiti više ništa. Istom stavu su se pridružili Delegacija EU i PIC sa svim članicama.
Bože dragi, Bošnjaci su uvjerljivo politički najnepismeniji narod. Pa blago vlasti koja ovakvim narodom vlada.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38586 Re: SDA-All about
Otisak stopala wrote:
ne gine peđi šerbe soba![]()
![]()
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#38587 Re: SDA-All about
Banksy wrote:Otisak stopala wrote:
ne gine peđi šerbe soba![]()
![]()
![]()
jalijaški, odličan
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#38588 Re: SDA-All about
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/105 ... azija.html
puls gatačkog klana. jasno je da oni ipak malo, ali bitno drukčije šilje od bakira i bakirčadi...
puls gatačkog klana. jasno je da oni ipak malo, ali bitno drukčije šilje od bakira i bakirčadi...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#38589 Re: SDA-All about
ali ga zajebava bilten jedne struje same sda. to je poenta.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#38590 Re: SDA-All about
Sve ih glavom Harise, i to svojom kockastom.
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#38591 Re: SDA-All about
Je, smiješan je ovaj kockoglavi babun i bit će smiješan dok jednog dana ne sjedne u fotelju gradonačelnika Sarajeva.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38592 Re: SDA-All about
JThomas wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/105 ... azija.html
puls gatačkog klana. jasno je da oni ipak malo, ali bitno drukčije šilje od bakira i bakirčadi...
Čekaju Gačani k'o zapete puške.
narod koji ima ovakve gazije, kao i gazinice poput Sebije Izetbegović, ne treba brinuti za svoje javno i privatno zdravlje!
(SB)
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#38593 Re: SDA-All about
Što bi ovaj s moje slike rekao:Otisak stopala wrote:pa snaga naroda jebaji ga, narod znakamberovica polje wrote:Je, smiješan je ovaj kockoglavi babun i bit će smiješan dok jednog dana ne sjedne u fotelju gradonačelnika Sarajeva.
Na ovim prostorima drska je klima
ljeta su prevruca, zajebana zima
za divno cudo zene su lijepe
na ovim prostorima.
Al ipak se na cudan nacin uziva u seksu
ljudi sami sebi vole da uvale karinu
prodjes Evropu bez da ti gledaju gepek
odje svako 200 metara nalijeces na carinu.
-
SSemir
- Posts: 4584
- Joined: 26/02/2009 08:42
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#38595 Re: SDA-All about
Opa bice seksa i like itSSemir wrote:Il cete sa nama da vas karamo il cemo dati dodiku vlast u federaciji pa da vas on kara...zakljucak: karat ce nas sve sda idalje
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#38596 Re: SDA-All about
Demokratije brate... svako ima pravo da jebe i da bude jeban...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38597 Re: SDA-All about
Bakir kupio još četiri mjeseca...
Završena sjednica Glavnog odbora SDA: Izetbegović zaobišao novinare, Kongres stranke u septembru
U Sarajevu je nakon skoro 5 sati završena sjednica Glavnog odbora SDA na kojoj je razmatrana trenutna aktuelna politička situacija u zemlji.
No, po završetku sjednice novinarima se na pres-konferenciji nije obratio Bakir Izetbegović, koji je odmah otišao, nego je to učinio Čedomir Lukić, predsjednik GO ove stranke.
Zanimljivo je da su ostali potpredsjednici i članovi Predsjedništva prisustvovali konferenciji za razliku od Bakira Izetbegovića.
Jedan od zaključaka je da će Kongres SDA, na kojem će se birati novi predsjednik, biti održan u septembru.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38599 Re: SDA-All about
on reče u maju, pa reče u oktobru, pa u maju, pa sad evo u septembru...bunk wrote:Ti rece u maju..
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#38600 Re: SDA-All about
Jedini scenario koji ukljucuje bj je da sdp formira vlast bez sda.
Pa izvolite sa ns preuzmite odgovornost.
Pa izvolite sa ns preuzmite odgovornost.
