Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38576 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

mjesavina povrca i dvije vrste fete sira iz rerne :gladna: ...super ukusno,zdravo i bez mesa :smeker:

Image
omar little
Posts: 17390
Joined: 14/03/2008 21:14

#38577 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

bunk wrote: 25/02/2020 16:48 Porodica dudovke.
Imam i bijeli i crni dud na porodicnom imanju.Ogromni a niko ih nikada ne bere..
aaa dud <3. kako sam ga pozelila. ovdje slabo ima, a i kad ima ne bude sladak i mirisan kao nas. sto ne jedete to, bolan? :D predivan je svjez, a moze se i dzem praviti. sok, sirup i pekmez isto. sta sam vremena provela na dudu, sto jeduci, sto beruci. :D

iranci ga zovu tut, berem da je od njih i doslo ime nama samo vremenom t preslo u d. jako ga cijene, prave od njega desert. jos ga i suse pa serviraju uz caj. marcipan sa bijelim dudom je njam. turci a i ostatak middle east pravi pekmez od duda. citah nekad da ga ima na toj strani svijeta, dijelom sto raste, ocito, :D a dijelom sto se lisce duda koristilo kao hrana za svilene bube tako da je zemljama na trade routes sto su proizvodile sivilu ostalo gajenje dudova.

cesto kad cujem rijec dud sidranova (AJ NOU :D) pjesma mi padne na pamet. "mrljaju pisci ruke indigom k'o djeca dudom"
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38578 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 25/02/2020 18:25 mjesavina povrca i dvije vrste fete sira iz rerne :gladna: ...super ukusno,zdravo i bez mesa :smeker:

Image
Odlicno - lijepe boje.. :thumbup:

.Nekad sam fetu, s malo ulja i zacina po zelji- motala u vinovu lozu pa na rostilj - dobro ugrijati- :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38579 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

lunch~~ krompir salata & skusa....omiljeno :-D

~~~~Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38580 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 25/02/2020 20:14 lunch~~ krompir salata & skusa....omiljeno :-D

~~~~Image
Mogla si malo smanjit tu masnocu…. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38581 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 25/02/2020 20:15 Mogla si malo smanjit tu masnocu….
... to je sve za danas.. :-D
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#38582 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

lasakad wrote: 25/02/2020 11:29 Hvala :) .. ne kupujem mljeveni mak , ne sviđa mi se ,ima mi neki čudan ukus .. ili sam potrefila neki
sa čudnim ukusom , uglavnom meljem ga .
tacno tako, nema onaj okus maka dok se isti rucno ne samelje u onoj maloj masinici :D

evo i @Loo isto "okusila" :D

viewtopic.php?f=23&t=39684&p=15609617&h ... #p15609617
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51219
Joined: 29/06/2011 23:39

#38583 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Image

neka pogaca, pletenica, od tijesta sa jajima i pavlakom, mlijekom, punjena sirom, dao sam joj ime Korona <3
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#38584 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

Jel vi stvarno servirate sebi ovako jelo, svaki dan :D :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38585 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

dječak sa šibicama wrote: 26/02/2020 15:41 Image

neka pogaca, pletenica, od tijesta sa jajima i pavlakom, mlijekom, punjena sirom, dao sam joj ime Korona <3
..perfektna- foto - :thumbup: :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38586 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

dječak sa šibicama wrote: 26/02/2020 15:41 Image

neka pogaca, pletenica, od tijesta sa jajima i pavlakom, mlijekom, punjena sirom, dao sam joj ime Korona <3
:thumbup: wow daj recepAt...super je
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38587 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

dječak sa šibicama wrote: 26/02/2020 15:41 Image

neka pogaca, pletenica, od tijesta sa jajima i pavlakom, mlijekom, punjena sirom, dao sam joj ime Korona <3
Dobra , zamišljam pržene paprike i mileram uz nju :-D
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38588 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

Na poslu ručak , ostaci od sinoć + povrće skuhano prije posla
Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51219
Joined: 29/06/2011 23:39

#38589 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Iz glave, brasna cirka pola kilograma ali otprilike ja to, dodaje se brasna koliko jos treba, bitno je da osjetis pod rukom.

80 grama putera se istopi, zamijesi se sa mlijekom ne sa vodom, 20 grama svjezeg kvasca ili pola onog Digo svjezeg, moze i suhi pretpostavljam, jedno jaje i 100 grama pavlake, sve se mijesi na stolu dodaje se brasno po potrebi.
Ja uvijek kvasac stavljam u mlako mlijeko ili vodu, kasika brasna i pola kasikice secera, so ide tek kasnije. Secer odmah aktivira kvasac, dok so ima svojstvo da radi obrnuto, zato solim kasnije kad dodajem pavlaku i jaje.

Kad dobijes neku masu dovoljno mekanu, a da nije previse ljepljiva, stavi se u pobrasnjenu posudu i ostavi pokriveno da nadodje.

Kad nadodje, na pobrasnjenom stolu ili radnoj povrsini izradis kao kvadrat, filujes sirom u koje dodas samo bjelance a zumance ostavis za premazati, motas do pola i onda drugu polovicu izrezes ili nozem ili sjekacem za pizzu onako kao rezanci, samo zarezes, pa radis pletenice i prebacujes preko onog vec smotanog. Trebalo bi to ljepse izgledati nego moje ali ajde de. Na kraju se premaze zumanjcem, pospe se susamom, i pece se na cirka 200 stepeni nekih pola sata do 40 minuta, pazis samo da kad zumance dobije boju prekrijes onda folijom ili papirom za pecenje da ne gori, i peces jos do kraja dok ne bude gotovo.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38590 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

lasakad wrote: 26/02/2020 16:19
dječak sa šibicama wrote: 26/02/2020 15:41 Image

neka pogaca, pletenica, od tijesta sa jajima i pavlakom, mlijekom, punjena sirom, dao sam joj ime Korona <3
Dobra , zamišljam pržene paprike i mileram uz nju :-D
ovo je razlog stol balkanci zive do 65 :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38591 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Sjoooo sta nam muskadije kuha :thumbup: super
Skontala :mrgreen: slicno sam ja motala prije ca 2 hefte...turkinja me navrati :lol:
Def paprike i pavlaku uz to
Hvala
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38592 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Holesterol imam gratis :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38593 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

lasakad wrote: 26/02/2020 16:22 Na poslu ručak , ostaci od sinoć + povrće skuhano prije posla
Image
Tvoje zivopisnije izgleda- :thumbup: i kod mene slicno danas... :-D

~~~••Image
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38594 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

Image
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38595 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

plain vanilla wrote: 26/02/2020 20:48 Image
lijepo .. zelje i sir? :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38596 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

DeNiro wrote: 26/02/2020 20:54

lijepo .. zelje i sir? :)
Spinat i sir :mrgreen:
Ali vise volim sa zeljem
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38597 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

a sta je zelje sta je spinat? difference?

meni najdraza pita od zelja,mama prije brala negdje po sumi..ali niko za tu biljku ovdje ne zna.gdje da nadjem zelje? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38598 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

...... mozda je u tome razlika.. :-)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38599 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

uglavnom raste po livadama tako mi kaze mama
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38600 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

da nije kiselica? mada ako u pitu onda moižda BIJELA LOBODA iliti pepeljuga :D nikad probala
Post Reply