Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#38551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 08/12/2021 18:41 @Naslovnica

Evo Hin za Seja, NGK, ubile se. I Denso odlične, ne zna se koje su bolje.

https://www.ngkpartfinder.co.uk/catalog ... 006/13620/

https://www.denso-am.eu/e-catalogue/
Hvala kolega!
Osjećam da mi već neki period Se'o nije baš agilan kao što je bio.
Jeste da se ne može očekivati čudo od skoro punoljetnih 101KS, ali kao da ga nešto guši. I ja sam se udeblj'o k'o međed, ali nije to. :lol:
Gledaću ovih dana da promijenim zračni filter (mijenjam ga svaku drugu izmjenu ulja, naći na otprilike 25-30k, vjerovatno bih trebao svaki put), morebit da nema daha, jbjga.
Ono, stisnem gas i baš imam osjećaj da ga sada za istu brzinu trebam više stisnuti, u veće obrtaje.
Baš kao da ga guši nešto. Gorivo nije, probao raznorazno, isto.
A lijen sam otvoriti haubu, sve danas ću, sutra ću... :roll:
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#38552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma da je šta oko struje, trokir'o bi, štucalo bi mu se kad mu spominješ majku što ne ide. :lol:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#38553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Kontam, morebit da je i katalizator dao svoje, zaćepijo, šta ja znam, amater sam što se tiče ovih devera.
Jah, zaboravih, i plin i bemzin, isto.
Tesnjak_91
Posts: 163
Joined: 27/11/2021 09:01

#38554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tesnjak_91 »

Ljudine jel' uzimao ko sa OLXa ili neke stranice neke od onih android navigacija, jel' ima neko neku preporuku?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

dobar je joying, i ima odlicnu podrsku. izbjegavaj ove genericne ( XY auto) sto se prodaju kod nas pod brendovima seicane, harfey itd.
pogledaj i alpine i sl. tu se vrti cijena. ovi sto su na piku po 300 KM kostaju 150 KM
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

kabal1337 wrote: 08/12/2021 19:25 dobar je joying, i ima odlicnu podrsku. izbjegavaj ove genericne ( XY auto) sto se prodaju kod nas pod brendovima seicane, harfey itd.
pogledaj i alpine i sl. tu se vrti cijena. ovi sto su na piku po 300 KM kostaju 150 KM
Gdje ima kupit taj Joying?
Kontao da ugradim u Passata.
Tesnjak_91
Posts: 163
Joined: 27/11/2021 09:01

#38557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tesnjak_91 »

black_adrian wrote: 08/12/2021 20:01
kabal1337 wrote: 08/12/2021 19:25 dobar je joying, i ima odlicnu podrsku. izbjegavaj ove genericne ( XY auto) sto se prodaju kod nas pod brendovima seicane, harfey itd.
pogledaj i alpine i sl. tu se vrti cijena. ovi sto su na piku po 300 KM kostaju 150 KM
Gdje ima kupit taj Joying?
Kontao da ugradim u Passata.
Ako je ovo sa njihove stranice, cijene su mašala :roll: Ne bih vala davao više od 300 KM za to, ne bih ovaj
RNS 315 ni mjenjao da ima bluetooth :-D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Tesnjak_91 wrote: 08/12/2021 20:12 Ako je ovo sa njihove stranice, cijene su mašala :roll: Ne bih vala davao više od 300 KM za to, ne bih ovaj
RNS 315 ni mjenjao da ima bluetooth :-D
Evo i ja pregledah, neka hvala :mrgreen:
300KM mjera, a znam slučajeva što su ljudi ugradili i one od 100-150KM i radi super. Ne bih baš ni to stavljao, al za 300 bi se trebalo moći naći fina navigacija da posluži.
Tesnjak_91
Posts: 163
Joined: 27/11/2021 09:01

#38559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tesnjak_91 »

black_adrian wrote: 08/12/2021 20:14
Tesnjak_91 wrote: 08/12/2021 20:12 Ako je ovo sa njihove stranice, cijene su mašala :roll: Ne bih vala davao više od 300 KM za to, ne bih ovaj
RNS 315 ni mjenjao da ima bluetooth :-D
Evo i ja pregledah, neka hvala :mrgreen:
300KM mjera, a znam slučajeva što su ljudi ugradili i one od 100-150KM i radi super. Ne bih baš ni to stavljao, al za 300 bi se trebalo moći naći fina navigacija da posluži.
Vjerovatno se i ove se pika mogu na amazonu/ebayu uzet dosta jeftinije. Vjerovatno najbolja opcija za neke manje pare.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#38560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

vjeshalica wrote: 07/12/2021 11:13
lavic wrote: 07/12/2021 10:30 Evo narucio sam se kod Dzinovica, nadam se rjesenju problema.
Preko telefona je ostavio odlican dojam, profesionalan i ljubazan. :thumbup:
Osim utisaka javi ako nije tajna naravno sta je tacno ti popravljao.
Update, sve zavrseno. Odvukao auto, rekao problem I otisao kuci. Auto za sad sve za 5, kvar otklonjen, cijenom dijelova i rada zadovoljan.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

pa nabavi BT modul za rcd
Ja ti ne bi preporucio jeftine jer nemas garanciju. Touch zna zezat.
android verzija je lazna

za 300 Kod nas mozes kupiti uredjaj sa 1gb ram-a eventualno dva a svako ko je imao android mobitel sa 2 gb rama zna koja je to patnja + svi procesoru u tim multimedijama su jako stari

Ja da biram odabrao bi OEM
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#38562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Pozz,uzeo sam skoro BMW E90 320D 2005 god 120kw
Auto mi je trom do nekih 2500 i onda se samo ispali
Dali turbinu treba reparirati ili je nesto drugo u pitanju ?
Auto ne troši ulje
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#38563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Matrix89 wrote: 08/12/2021 22:35 Pozz,uzeo sam skoro BMW E90 320D 2005 god 120kw
Auto mi je trom do nekih 2500 i onda se samo ispali
Dali turbinu treba reparirati ili je nesto drugo u pitanju ?
Auto ne troši ulje
Ako ne trosi ulje onda ocistiti turbinu i usisnu granu.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ima li gdje pouzdana dijagnostika?
Neki kontakt broj?

Čisto iz radoznalosti hoću da provjerim kilometražu na ovoj mojoj lađi :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

black_adrian wrote: 09/12/2021 10:02 Ima li gdje pouzdana dijagnostika?
Neki kontakt broj?

Čisto iz radoznalosti hoću da provjerim kilometražu na ovoj mojoj lađi :mrgreen:
Ima u Bihaću Bagrameli, izvlači kilometražu iz mrtvih :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

liaar wrote: 09/12/2021 10:10 Ima u Bihaću Bagrameli, izvlači kilometražu iz mrtvih :D
E hvala :mrgreen:
Uskoro bih trebao bit u Bihaću pa ću i navratiti kod njih :thumbup:
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#38567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by twomad »

Matrix89 wrote: 08/12/2021 22:35 Pozz,uzeo sam skoro BMW E90 320D 2005 god 120kw
Auto mi je trom do nekih 2500 i onda se samo ispali
Dali turbinu treba reparirati ili je nesto drugo u pitanju ?
Auto ne troši ulje
Prijatelj je imao isti problem, na istom automobilu nakon lose odradjene reparacije turbine
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

black_adrian wrote: 09/12/2021 10:15
liaar wrote: 09/12/2021 10:10 Ima u Bihaću Bagrameli, izvlači kilometražu iz mrtvih :D
E hvala :mrgreen:
Uskoro bih trebao bit u Bihaću pa ću i navratiti kod njih :thumbup:
Koji ti je brend auto, neće taj svašta u radionicu
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

liaar wrote: 09/12/2021 10:31 Koji ti je brend auto, neće taj svašta u radionicu
VW Passat 6, 2010., 2.0 TDI CR 140KS


Edit: Evo pregledah mu slike na Google, radio Passata haman istog kao kod mene :mrgreen:

Image
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

black_adrian wrote: 09/12/2021 10:34
liaar wrote: 09/12/2021 10:31 Koji ti je brend auto, neće taj svašta u radionicu
VW Passat 6, 2010., 2.0 TDI CR 140KS


Edit: Evo pregledah mu slike na Google, radio Passata haman istog kao kod mene :mrgreen:

Image
E to može.

Samo jbg naglasi mu da radiš na svoju odgovornost i da nećeš ništa za smirenje :D

I pripremi se na njegov humor, lik je direktan ali je lud 200 na sat :D
enes_mne
Posts: 5
Joined: 03/12/2021 12:17

#38571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by enes_mne »

emotivac wrote: 03/12/2021 12:45
enes_mne wrote: 03/12/2021 12:27 Pozdrav za sve clanove ako moze pomoc vezano za pasat b7 2.0 tdi 125kw ako budem uspeo da postavim sliku vezano za parametre vcds
Evo link za sliku

https://usaupload.com/5rxD/20211129_140127.jpg
Koji problem imaš, šta ti se dešava sa autom ?
Dali je paljenje ok i dali taj senzor rpm meri dobro tj senzor pregaste od 3000 - 3500 pocne da izbacuje crni dim dpf skinut i softverski ugasen
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#38572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

twomad wrote: 09/12/2021 10:25 Prijatelj je imao isti problem, na istom automobilu nakon lose odradjene reparacije turbine
Daj odmah i podatak gdje je radio reparaciju. Nisu male pare.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

black_adrian wrote: 09/12/2021 10:34
liaar wrote: 09/12/2021 10:31 Koji ti je brend auto, neće taj svašta u radionicu
VW Passat 6, 2010., 2.0 TDI CR 140KS


Edit: Evo pregledah mu slike na Google, radio Passata haman istog kao kod mene :mrgreen:

Image
Ma ja sam cuo da taj lupa te kilometraže,...odokativno kompjuter očita... :mrgreen:
Kako to da ti ovlašteni ne može očitati pravu kilometražu
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

konektovan wrote: 09/12/2021 14:12
black_adrian wrote: 09/12/2021 10:34

VW Passat 6, 2010., 2.0 TDI CR 140KS


Edit: Evo pregledah mu slike na Google, radio Passata haman istog kao kod mene :mrgreen:

Image
Ma ja sam cuo da taj lupa te kilometraže,...odokativno kompjuter očita... :mrgreen:
Kako to da ti ovlašteni ne može očitati pravu kilometražu
Tu informaciju je vjerovatno plasirao neko ko nije htio/mogao da prihvati da mu je auto vraćeno bruku pa se utješio sa tim informacijama
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

liaar wrote: 09/12/2021 14:17
konektovan wrote: 09/12/2021 14:12

Ma ja sam cuo da taj lupa te kilometraže,...odokativno kompjuter očita... :mrgreen:
Kako to da ti ovlašteni ne može očitati pravu kilometražu
Tu informaciju je vjerovatno plasirao neko ko nije htio/mogao da prihvati da mu je auto vraćeno bruku pa se utješio sa tim informacijama
Hebiga,...dovukli mu kupljen nov auto u Bih, star dvije godine..sa servisnom, sa svim, bagrameli mu dodao još 100 kk.. :lol:
Post Reply