Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#38526 Re: Pitamo Mehanicare ?
i meni su nudili Mannol, pa mozda probam, iako Liqui Moli koristim 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#38527 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja trosim ono gazpromovo, svakako ga nestaje, uvijek novo 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38528 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mannol je latvijsko ulje koje se prodaje pod njemačko jer su firmu registrovali u Njemačkoj. Fuchs je staro ime...ako nije neka razlika u cijeni išao bih na Fuchs.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38529 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta mozete znati uopste o ulju kad kazete probacete ga?
Ne mislite valjda da cete osjetiti neku razliku izmedju dva ulja koja zadovoljavaju specifikacije motora?
Ne mislite valjda da cete osjetiti neku razliku izmedju dva ulja koja zadovoljavaju specifikacije motora?
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38530 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vise sam mislio da li ima neke razlike u smislu koristenja i eksploatacije motora, iz razloga sto svaki proizvodjac preporucuje neko drugo ulje.
Npr francuzi preferiraju Total, svabe Castrol, italijani Seleniu i sl.
Npr francuzi preferiraju Total, svabe Castrol, italijani Seleniu i sl.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38531 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je plaćena reklama koliko znam, ugovor
A inače sam koristio svakakva ulja, total, castrol, seleniu, mannol, repsol, elf...
Prošli put sam koristio liqui moly + liqui moly ceratec (keramička zaštita)
Nikad nikakvih problema ni sa jednim navedenim proizvođačem, bitno da ispunjava normu, da je gradacija ta koja se preporučuje....
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38533 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma znam to, nego sta vi konkretno mozete znati o tome i kakvu razliku mozete osjetiti nakon nekih desetak hiljada km? Ja kupujem uvijek ulje koje je fabricki preporuceno, ali mislim da je to sve u 5 deka i da svako ulje koje odgovara specifikacijama nece praviti nikakav problem.
Nista licno, nego cesto cujem da neko kaze probace neko ulje itd...
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38534 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fala vi na odgovoru, meni treba neko ulje za -30 KS, 1.6 Hdi mi ludo ide i opasan je skroz.
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38535 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala svima na odgovorima. 
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#38537 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod nas je najbolje kupovati INA i Optima ulja.

- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38538 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je sporno ako ispunjava fabricku specifikaciju?
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#38539 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38540 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da ina ulje za euro 5> motore uopste nije specijalno povoljno rangirano.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#38541 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda za kosilicu.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38542 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38544 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ina i Castrol za nase trziste imaju istu bazu.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38545 Re: Pitamo Mehanicare ?
Optima supervisk, poslije, Sint 2001.
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#38546 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li svjećice i kablovi imaju neki zamjenski rok/preporuku od strane proizvođača, ili mijenjati kada počMe zajebavati?
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38548 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za svjećice postoji servisni interval propisan od proizvodjača zavisno od vrste materijala od kojeg je napravljena elektroda.Naslovnica wrote: ↑08/12/2021 18:23 Da li svjećice i kablovi imaju neki zamjenski rok/preporuku od strane proizvođača, ili mijenjati kada počMe zajebavati?
Iridijumske zakon, skupe (cca 20 KM komad), ali duuuuuugo traju, 120-150 tkm, između ostalog pogodne za plin, na kraju ispadnu najjeftinije.
Kablovi i bobine kad počnu zajebavati.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38550 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Naslovnica
Evo Hin za Seja, NGK, ubile se. I Denso odlične, ne zna se koje su bolje.
https://www.ngkpartfinder.co.uk/catalog ... 006/13620/
https://www.denso-am.eu/e-catalogue/
Evo Hin za Seja, NGK, ubile se. I Denso odlične, ne zna se koje su bolje.
https://www.ngkpartfinder.co.uk/catalog ... 006/13620/
https://www.denso-am.eu/e-catalogue/
