Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

ugl po opisanom trebalo bi da ludi alternator, regler ili akumulator mislim da je ...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 13:42 ugl po opisanom trebalo bi da ludi alternator, regler ili akumulator mislim da je ...
Spojiš na dijagnostiku a ona izbaci poruku "Vašem akumulatoru hitno je potrebna zamjena automobila.". :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#38053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

:D :D
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Laplace wrote: 12/11/2021 14:22
oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 13:42 ugl po opisanom trebalo bi da ludi alternator, regler ili akumulator mislim da je ...
Spojiš na dijagnostiku a ona izbaci poruku "Vašem akumulatoru hitno je potrebna zamjena automobila.". :D
jebi ga nemamo svi za nova auta.... :|
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 16:16
Laplace wrote: 12/11/2021 14:22

Spojiš na dijagnostiku a ona izbaci poruku "Vašem akumulatoru hitno je potrebna zamjena automobila.". :D
jebi ga nemamo svi za nova auta.... :|
Nemam ni ja. I ja samo čekam da mi dijagnostika izbaci takvu poruku.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

izbacice ti auto poruku onda :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 17:49 izbacice ti auto poruku onda :lol:
Izaći će akumulator sam, ono "ko me stavi u ovaj krš?!". :D
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Laplace wrote: 12/11/2021 23:45
oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 17:49 izbacice ti auto poruku onda :lol:
Izaći će akumulator sam, ono "ko me stavi u ovaj krš?!". :D
jedri ga - propali smo ko muda kroz ponjavu.... :lol:
Mason
Posts: 127
Joined: 22/12/2003 00:00

#38059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mason »

Ako neko zna, bijela boja kojom strucnjaci u toku dana farbaju horizontalnu signalizaciju na cesti, se preko guma prenijela na branik. Naravno, sad to treba skinuti a da se lak ne unisti. Ima li neko preporuku cime probat bijelu boju skinuti? Hbala
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#38060 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Mason wrote: 13/11/2021 18:51 Ako neko zna, bijela boja kojom strucnjaci u toku dana farbaju horizontalnu signalizaciju na cesti, se preko guma prenijela na branik. Naravno, sad to treba skinuti a da se lak ne unisti. Ima li neko preporuku cime probat bijelu boju skinuti? Hbala
Ja bi polir pastom i krpom probao ili na autopraonicu neku gdje ima jak pritisak i probaj tako.
Mason
Posts: 127
Joined: 22/12/2003 00:00

#38061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mason »

avijon wrote: 13/11/2021 19:52
Mason wrote: 13/11/2021 18:51 Ako neko zna, bijela boja kojom strucnjaci u toku dana farbaju horizontalnu signalizaciju na cesti, se preko guma prenijela na branik. Naravno, sad to treba skinuti a da se lak ne unisti. Ima li neko preporuku cime probat bijelu boju skinuti? Hbala
Ja bi polir pastom i krpom probao ili na autopraonicu neku gdje ima jak pritisak i probaj tako.
Probao Wap, nije moglo. Mislio sam WDom probat. Ili ona Sonax za katran i smolu?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Mason
Posts: 127
Joined: 22/12/2003 00:00

#38063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mason »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/11/2021 20:10 Image
Nece lak unistit? Uljni hajd OK, ovo znam da prolazi kroz boju
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#38064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Mason wrote: 13/11/2021 20:01
avijon wrote: 13/11/2021 19:52

Ja bi polir pastom i krpom probao ili na autopraonicu neku gdje ima jak pritisak i probaj tako.
Probao Wap, nije moglo. Mislio sam WDom probat. Ili ona Sonax za katran i smolu?
Ma ima razlicitih autopraonica, ja znam ona u aleji bosne sreb. Ima bas prejak pritisak.. probaj i to sto si ti naumio ako imas vec da ne kupujes. Ako ces sta kupovat onda polir pastu 3m bijelu mozes na mjeru uzet. To sam ja probao i znam da djeluje a sigurno ima jos nacina da rade ali ovo mi je sa polir pastom najbolje nije agresivno toliko.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Mason wrote: 13/11/2021 20:16

Nece lak unistit? Uljni hajd OK, ovo znam da prolazi kroz boju
pa neces ljevat litrima,malo natopis krpicu i probas...s uljnim ne mozes nista ocistiti...
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#38066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

tako je drugar potopio vrhove rapidografa koji se skorili od mastila da prenoce u acetonu :lol:
kuli1961
Posts: 3554
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#38067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kuli1961 »

iceman ze wrote: 13/11/2021 20:45 tako je drugar potopio vrhove rapidografa koji se skorili od mastila da prenoce u acetonu :lol:
i ujutro dobio (po MUP rjecniku):" ...bezoblicnu kristaliziranu masu, koja izgledom asocira na chrystal meth..." :D
Mason
Posts: 127
Joined: 22/12/2003 00:00

#38068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mason »

OK, hvala. Probam pa vam javim
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#38069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ITNet »

laik1981 wrote: 12/11/2021 11:43
oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 11:37

moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cesti
Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..
Imao sam ja isti problem na Astri G, isti simptomii, ABS modul je bio u pitanju, poslije zamjene sve ok.
Mason
Posts: 127
Joined: 22/12/2003 00:00

#38070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mason »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/11/2021 20:26
Mason wrote: 13/11/2021 20:16

Nece lak unistit? Uljni hajd OK, ovo znam da prolazi kroz boju
pa neces ljevat litrima,malo natopis krpicu i probas...s uljnim ne mozes nista ocistiti...
Ukratko; malo sa WD probao, moze - ne moze, tanko. Uljni r. Uspio polako, krpicu natopim pa na mjesto, minuta cekanja, opet namocim, minutu cekat, nakon jedno 5x ponavljanja, polako trljati i krene se skidati...eto ako nekom bude trebalo iskustvo...nitro se nisam usudio
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Mason wrote: 14/11/2021 16:49 eto ako nekom bude trebalo iskustvo...nitro se nisam usudio
meni ne treba iskustvo,stotinama puta sam sve nitrom ocistio,strugotine,ostatke tudje boje,plastike s branika,asfalta ,boje od horizontalne signalizacije,cak i nekim forumasima sam te stvari radio... zavrsio bi posao za 2 minute da si se usudio,ovako si trljao satima...vise srece drugi put :D
Mason
Posts: 127
Joined: 22/12/2003 00:00

#38072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mason »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/11/2021 16:54
Mason wrote: 14/11/2021 16:49 eto ako nekom bude trebalo iskustvo...nitro se nisam usudio
meni ne treba iskustvo,stotinama puta sam sve nitrom ocistio,strugotine,ostatke tudje boje,plastike s branika,asfalta ,boje od horizontalne signalizacije,cak i nekim forumasima sam te stvari radio... zavrsio bi posao za 2 minute da si se usudio,ovako si trljao satima...vise srece drugi put :D
Nemoj se ljutit😁😁👍👍 hvala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Mason wrote: 14/11/2021 17:31

Nemoj se ljutit😁😁👍👍 hvala
ma nemam razloga da se ljutim,samo sam htio pomoci :thumbup:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/11/2021 16:54 meni ne treba iskustvo,stotinama puta sam sve nitrom ocistio,strugotine,ostatke tudje boje,plastike s branika,asfalta ,boje od horizontalne signalizacije,cak i nekim forumasima sam te stvari radio... zavrsio bi posao za 2 minute da si se usudio,ovako si trljao satima...vise srece drugi put :D
Ne znam jesi li ti bio tad aktivan, al sam početkom ljeta imao problem sa smolom. Sa bora mi sve sapralo na auto, komplet auto narandžaste tragove imalo kao da si sadolin salio na njega. Probao sve osim nitra - aceton, benzin, svinjsku mast (pročitao negdje valja :lol: ), dvije vrste Sonax sredstva, deterdžent, pjene nekakve aktivne, ne znam ni ja šta sam više probao. Neko mi preporuči da uzmem nitra i lagano, al iskreno nisam se usudio s obzirom da bih trebao komplet auto zalit acetonom, krov, vrata, sve.

I odem dva tri puta u sedam dana u Trebinje, H. Novi i Dubrovnik poslom, kad sam oprao auto u Sarajevu spalo sve :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#38075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Uuuu, pa eto što ti trese zamaHac, ograjiRo, haramina, svinjska maščoba. :lol:
Post Reply