Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38051 Re: Pitamo Mehanicare ?
ugl po opisanom trebalo bi da ludi alternator, regler ili akumulator mislim da je ...
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38052 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spojiš na dijagnostiku a ona izbaci poruku "Vašem akumulatoru hitno je potrebna zamjena automobila.".oruzana_pobuna wrote: ↑12/11/2021 13:42 ugl po opisanom trebalo bi da ludi alternator, regler ili akumulator mislim da je ...
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38054 Re: Pitamo Mehanicare ?
jebi ga nemamo svi za nova auta....Laplace wrote: ↑12/11/2021 14:22Spojiš na dijagnostiku a ona izbaci poruku "Vašem akumulatoru hitno je potrebna zamjena automobila.".oruzana_pobuna wrote: ↑12/11/2021 13:42 ugl po opisanom trebalo bi da ludi alternator, regler ili akumulator mislim da je ...![]()
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38055 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam ni ja. I ja samo čekam da mi dijagnostika izbaci takvu poruku.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38056 Re: Pitamo Mehanicare ?
izbacice ti auto poruku onda 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38057 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izaći će akumulator sam, ono "ko me stavi u ovaj krš?!".
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38058 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Mason
- Posts: 127
- Joined: 22/12/2003 00:00
#38059 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako neko zna, bijela boja kojom strucnjaci u toku dana farbaju horizontalnu signalizaciju na cesti, se preko guma prenijela na branik. Naravno, sad to treba skinuti a da se lak ne unisti. Ima li neko preporuku cime probat bijelu boju skinuti? Hbala
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38060 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bi polir pastom i krpom probao ili na autopraonicu neku gdje ima jak pritisak i probaj tako.
-
Mason
- Posts: 127
- Joined: 22/12/2003 00:00
#38061 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Mason
- Posts: 127
- Joined: 22/12/2003 00:00
#38063 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nece lak unistit? Uljni hajd OK, ovo znam da prolazi kroz boju
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38064 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ima razlicitih autopraonica, ja znam ona u aleji bosne sreb. Ima bas prejak pritisak.. probaj i to sto si ti naumio ako imas vec da ne kupujes. Ako ces sta kupovat onda polir pastu 3m bijelu mozes na mjeru uzet. To sam ja probao i znam da djeluje a sigurno ima jos nacina da rade ali ovo mi je sa polir pastom najbolje nije agresivno toliko.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#38066 Re: Pitamo Mehanicare ?
tako je drugar potopio vrhove rapidografa koji se skorili od mastila da prenoce u acetonu 
-
kuli1961
- Posts: 3554
- Joined: 06/08/2014 09:47
- Location: Banja Luka
-
Mason
- Posts: 127
- Joined: 22/12/2003 00:00
#38068 Re: Pitamo Mehanicare ?
OK, hvala. Probam pa vam javim
-
ITNet
- Posts: 998
- Joined: 30/09/2016 11:47
#38069 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imao sam ja isti problem na Astri G, isti simptomii, ABS modul je bio u pitanju, poslije zamjene sve ok.laik1981 wrote: ↑12/11/2021 11:43Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..oruzana_pobuna wrote: ↑12/11/2021 11:37
moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cesti
-
Mason
- Posts: 127
- Joined: 22/12/2003 00:00
#38070 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ukratko; malo sa WD probao, moze - ne moze, tanko. Uljni r. Uspio polako, krpicu natopim pa na mjesto, minuta cekanja, opet namocim, minutu cekat, nakon jedno 5x ponavljanja, polako trljati i krene se skidati...eto ako nekom bude trebalo iskustvo...nitro se nisam usudiobitanga_sa_otesa wrote: ↑13/11/2021 20:26pa neces ljevat litrima,malo natopis krpicu i probas...s uljnim ne mozes nista ocistiti...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38071 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni ne treba iskustvo,stotinama puta sam sve nitrom ocistio,strugotine,ostatke tudje boje,plastike s branika,asfalta ,boje od horizontalne signalizacije,cak i nekim forumasima sam te stvari radio... zavrsio bi posao za 2 minute da si se usudio,ovako si trljao satima...vise srece drugi put
-
Mason
- Posts: 127
- Joined: 22/12/2003 00:00
#38072 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj se ljutitbitanga_sa_otesa wrote: ↑14/11/2021 16:54meni ne treba iskustvo,stotinama puta sam sve nitrom ocistio,strugotine,ostatke tudje boje,plastike s branika,asfalta ,boje od horizontalne signalizacije,cak i nekim forumasima sam te stvari radio... zavrsio bi posao za 2 minute da si se usudio,ovako si trljao satima...vise srece drugi put![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38074 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam jesi li ti bio tad aktivan, al sam početkom ljeta imao problem sa smolom. Sa bora mi sve sapralo na auto, komplet auto narandžaste tragove imalo kao da si sadolin salio na njega. Probao sve osim nitra - aceton, benzin, svinjsku mast (pročitao negdje valjabitanga_sa_otesa wrote: ↑14/11/2021 16:54 meni ne treba iskustvo,stotinama puta sam sve nitrom ocistio,strugotine,ostatke tudje boje,plastike s branika,asfalta ,boje od horizontalne signalizacije,cak i nekim forumasima sam te stvari radio... zavrsio bi posao za 2 minute da si se usudio,ovako si trljao satima...vise srece drugi put![]()
I odem dva tri puta u sedam dana u Trebinje, H. Novi i Dubrovnik poslom, kad sam oprao auto u Sarajevu spalo sve
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38075 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uuuu, pa eto što ti trese zamaHac, ograjiRo, haramina, svinjska maščoba. 

