Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37776 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zajebava te ovaj posjednik falschwagena.
Ako ne pusta nigdje plocice potrosene i pao nivo. Zamijeni plocice i furaj.
Ako ne pusta nigdje plocice potrosene i pao nivo. Zamijeni plocice i furaj.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37778 Re: Pitamo Mehanicare ?
black_adrian wrote: ↑02/11/2021 08:51 počela miješati kočiono ulje i antifriz, nalij malo vode iz visočkih piramida u posudu za rashladnu tečnost..
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#37779 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako nisko udaraju ovi vauvejci....a svakom zamajac iz dzepa viriblack_adrian wrote: ↑02/11/2021 08:51 počela miješati kočiono ulje i antifriz, nalij malo vode iz visočkih piramida u posudu za rashladnu tečnost..
@aditon
Provjeri kocionu tecnost i plocice
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#37780 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#37781 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mogu biti i kontakti spojeni na posudu kočione tekućine, otkači ih, očisti i vrati.aditon wrote: ↑02/11/2021 14:31 ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37782 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neke ljude je sevap oklempati po usima, sami se nude.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#37784 Re: Pitamo Mehanicare ?
ti moras da znas da za svaku gresku nema zasebnog indikatora na instrument ploci....da je tako imo bi jelku na instrument tabli i svijetlilo bi sve i svasta kad bi svaka greska imala svoj indikator....aditon wrote: ↑02/11/2021 14:31 ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
zato je indikator "rucne kocnice" indikator i nivoa kocionog ulja i indikator potrosenosti kocionih diskova i podignute rucne i ko zna jos cega sto je u biti vezano za kocnicu .... eto zasto.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
-
Hakiz
- Posts: 48413
- Joined: 30/07/2015 20:01
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37787 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ljudi sve napisali, objasnili, on svoje pa svoje, senzor pa senzor.
Ok, covjek se ne razumije, pita, ljudi odgovore, lik opet svoje tambura.
Hoces da je senzor, e bice senzor.
Ok, covjek se ne razumije, pita, ljudi odgovore, lik opet svoje tambura.
Hoces da je senzor, e bice senzor.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#37788 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakva je pedala kvacila, da nije cilindar pisno?aditon wrote: ↑02/11/2021 08:50 Pozdrav ekipa
jučer mi se upalila lampica, u toku vožnje, za ručnu kočnicu. Isto tako, nakon nekog vremena se i ugasila, pa ponovo upalila...taj trend se nastavio i danas.. Ono što sam primjetio jeste da se upali ako puni smotam, nevažno na koju stranu...ili mi se samo čini da sam "prokužio sistem". O čemu se radi, obzirom da je taj indikator u crvenoj boji, ne želim da rizikujem bilo šta. Da li on signalizira možda nivo kočione tečnosti? Ili je samo neki senzor poludio? U pitanju je je Mazda 6, 2012 god., 2,2 dizel.
Mislim da ti fali tekucine, meni se to jednom palilo kad sam ubrzavao, kocio i motao u krivine, falilo tekucine(bile plocice pri kraju)
Sto se tice lampice, tkao je na svakom autu jer crvena ce svakog vozaca prepast, a kocnice su bitne
ABS se pali kad ne valja senzor, BCM modul ili ABS pumpa

savjetujem ovlasteni il ako imas dobrog majstora, ove servise i obrte zaobidji jer nemaju pojma o tim autima...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#37789 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci mazde trose kociono ulje? E svasta…
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#37790 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta trose, ako su plocice pri kraju opadne i cim se nagne auto sapdne ispod min i upali lampicu..jbga ako pisa cilindar kvacila ili na jednoj od celjusti kocionih to je to...
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37791 Re: Pitamo Mehanicare ?
U ovih 20 godina kako vozim dva puta mi se u vožnji palio taj indikator i oba put je u pitanju bio manjak kočione tečnosti u posudi.aditon wrote: ↑02/11/2021 14:31 ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
Objasnio ti je oruzana_pobuna.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37792 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad smo kod toga, rek'o mi mehaničar da mi je užeglo ulje u kočnicama i da treba zamijeniti.
Ima li ko kakvu preporuku ili je svejedno koje ulje ide? Zna li ko koliko treba ulja za Passata 6 fejslift?
Ima li ko kakvu preporuku ili je svejedno koje ulje ide? Zna li ko koliko treba ulja za Passata 6 fejslift?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#37795 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da dobro izraci i komplet promijeni treba ti litar, litar i po najvise..
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37796 Re: Pitamo Mehanicare ?
black_adrian wrote: ↑02/11/2021 18:16 Kad smo kod toga, rek'o mi mehaničar da mi je užeglo ulje u kočnicama i da treba zamijeniti.
Ima li ko kakvu preporuku ili je svejedno koje ulje ide? Zna li ko koliko treba ulja za Passata 6 fejslift?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
brazzo19
- Posts: 3275
- Joined: 25/09/2008 13:43
#37798 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mogu da nadjem ww pa cu ovdje valjda nije problem
Prilikom voznje i kada ulazim u tunel ili garazu ili kada je ono pred mrak izbaci mi ovo, Golf 7 je u pitanju.
Fault: Automatic Headlight Control??
Prilikom voznje i kada ulazim u tunel ili garazu ili kada je ono pred mrak izbaci mi ovo, Golf 7 je u pitanju.
Fault: Automatic Headlight Control??
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#37799 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa sta moze bit buraz - mos pogledat je l ometa ista senzor, prljavstina, krljustina, pukotina i to je to, mozda osigurac, i mozda i vrlo vjerovatna zamjena senzora
-
brazzo19
- Posts: 3275
- Joined: 25/09/2008 13:43
#37800 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne ometa nista, moguce samo da je zato sto sam svjetla namjestio na "automatski" tamo nisu uvijek ukljucena na "kratka" nego zavisno od jacine svejtlosti pali se svjetlo ako i osvjetljenje u autu, cim okrenem sa automatski da su stalno recimo kratka odmah tamo na postavkama na multimediji gdje izbacuje sva upozorenja odmah se ovo ugasi?
