Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37676 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

jel -kraljevska plava.. :lol: :oops:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37677 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

nisam ti džabe plavu ponudio :oops:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37678 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

moonca wrote: 26/01/2020 22:06 jel -kraljevska plava.. :lol: :oops:
Neee, tirkizna :oops:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37679 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Brzinska vecera....salmon fileti sa rizom...bez usminkavanja :D
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37680 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 27/01/2020 01:19 Brzinska vecera....salmon fileti sa rizom...bez usminkavanja :D
Image
..mashala- :oops: :lol: dobro izgleda... :thumbup:
.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22782
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#37681 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Ima tu pricica u koju ne bih zalazio preduboko, ali veceras razmisljam, nakon svih stvari koje sam prosao, nakon nekog uslovno divljeg zivota koji sam zivio, nalazim se u kuhinji, sa zenom koju volim, dok ona na ledjima nam nosi dijete kao malo majmunce, i kuhamo neka dva sata, i pricamo, i smijemo se, i volimo se. I to je jedan od onih momenata u zivotu kada sam stvarno i iskreno sretan, kada mi te male stvari toliko puno znace. Jebiga, lijepo je to...

Anyhow, da se vratim na temu, ovo je jedna od kombinacija koje skuhasmo veceras (morao se probati sinocnji sos), ostalo ili nisam uslikao ili nas jos ceka... Na slici je piletina pecena na bijelom luku i timjanu, pa ubacena u rernu (prije sosa), zajedno sa bamijom na indijaki nacin i karfiolom kuhanim na pari, pa doprzenim u luku i kori od narandje...


Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37682 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

To zajednicko spremanje jela...usput prica ide, kafa se srkne...isti sam ti. :thumbup:

Samo meni proradi stomak samo gledajuci tu tvoju sliku :D .

Ja sto sam stariji sve vise cijenim jednostavna jela, sto manje muckanja i eksperimentisanja...prvo nece stomak da ga j******* a sa druge strane kad mi nabacaju svakavih zacina neznam sta jedem.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22782
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#37683 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

exliberal-ex wrote: 27/01/2020 02:18 To zajednicko spremanje jela...usput prica ide, kafa se srkne...isti sam ti. :thumbup:

Samo meni proradi stomak samo gledajuci tu tvoju sliku :D .

Ja sto sam stariji sve vise cijenim jednostavna jela, sto manje muckanja i eksperimentisanja...prvo nece stomak da ga j******* a sa druge strane kad mi nabacaju svakavih zacina neznam sta jedem.
Uprati post od jucer, sam sam sebi zacine nabacio... I veceras smo po vinu udarali, therefore the post :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37684 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

GandalfSivi wrote: 27/01/2020 02:02
.. Na slici je piletina pecena na bijelom luku i timjanu, pa ubacena u rernu (prije sosa), zajedno sa bamijom na indijaki nacin i karfiolom kuhanim na pari, pa doprzenim u luku i kori od narandje...


Image
..hm evo borim se s tvojim -zacinima i ukusima- kao da imam 3 jela... sve si ih doradio s posebnim zacinima i kao takva jela su super......

inace :thumbup: :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37686 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup:
probaj -arborio rizu.. :)
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37687 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Evo za poklon

Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37688 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup:
..odlicna u tepsiji..
za poklon- lijepo upakovano- no, zasto si dodala toliko limuna.. :-D :oops:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37689 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Vauuu kako je lijepo ukrašena citrusima :thumbup:
Nisam neki ljubitelj baklave, inače.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37690 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Fakat cu prestat dolazit na ovaj forum.... :D

odoh sad uzet kod grka baklave...taman neradim danas, napravit kafu i servirat par uz nju...pa ti smrsaj, da nelajem
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37691 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Čekaj polahko...razmisli vrijedi li :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37692 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 27/01/2020 17:13 Fakat cu prestat dolazit na ovaj forum.... :D

odoh sad uzet kod grka baklave...taman neradim danas, napravit kafu i servirat par uz nju...pa ti smrsaj, da nelajem
mozda ne trebas smrsati- daj sliku da te vidimo.. :oops: :lol:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37693 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

munčita predator :evil:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37694 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Sad će ga sa baklave svratiti na atribute :lol:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37695 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

Image
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#37696 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Da li bi neko ponovio onaj domaći namaz od tune, kako se pravi, ne mogu da nađem...a čini mi se da je neko spominjao nekoliko stranica prije...kao pašteta....?? :roll: :mrgreen:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37697 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ja pravim sa philadelfijom sirom 2konzerve tune, jedna manja glavica luka dobro sitno isjeckana, so, Biber i jedna philadelfija sve dobro viljuskom izmjesati...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37699 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

. moj prijedlog bi bio- tako sam nekada pravila- dodati malo majoneze- kao i caper- sa, mladog/ zelenog luka..?? po zelj\

- ja sam samo s majonezom.. :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37700 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Sarah24 wrote: 27/01/2020 17:33 Da li bi neko ponovio onaj domaći namaz od tune, kako se pravi, ne mogu da nađem...a čini mi se da je neko spominjao nekoliko stranica prije...kao pašteta....?? :roll: :mrgreen:
Vitello Tonnato :)
Post Reply