Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13450
Joined: 11/02/2012 21:08

#36726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

BorisKV wrote: 11/09/2021 21:03 Uzeo sam sa autodoc Bosch filter ulja, piše na njemu Made in Poland. Kutija je ista kao i na netu koliko sam vidio, ali mi je izgled filtera sumnjiv, vidi se na slikama razlika mog i slike sa interneta:
Image
Image
Ja kontam da je možda kopija?
Ako si skeptican posalji email direktno Bosch-u sa svim oznaka na pakiranju i filteru.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Lažni filter.
Lažno ulje.
Lažna auta.

Sve je laž.

Ne dajte da vas zavaraju!!!
BorisKV
Posts: 21
Joined: 27/08/2016 10:46

#36728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BorisKV »

kabal1337 wrote: 12/09/2021 14:41
BorisKV wrote: 11/09/2021 21:03 Uzeo sam sa autodoc Bosch filter ulja, piše na njemu Made in Poland. Kutija je ista kao i na netu koliko sam vidio, ali mi je izgled filtera sumnjiv, vidi se na slikama razlika mog i slike sa interneta:
Image
Image
Ja kontam da je možda kopija?
Ako si skeptican posalji email direktno Bosch-u sa svim oznaka na pakiranju i filteru.
Hvala na savjetu, to ću uraditi i poslati slike.
BorisKV
Posts: 21
Joined: 27/08/2016 10:46

#36729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BorisKV »

530i wrote: 12/09/2021 19:22 Lažni filter.
Lažno ulje.
Lažna auta.

Sve je laž.

Ne dajte da vas zavaraju!!!
To si dobro rekao, kod nas je sve laž.
Marinkica
Posts: 20
Joined: 17/07/2021 21:50

#36730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Marinkica »

Ljudi jedno pitanje, kako se radi test istrosenosti kvacila, nemam obrtomjer samo kilometar sat, nest sam cito das gas pa ak obrtaji rastu a brzina ne, bla bla...
User avatar
kabal1337
Posts: 13450
Joined: 11/02/2012 21:08

#36731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Marinkica wrote: 13/09/2021 16:30 Ljudi jedno pitanje, kako se radi test istrosenosti kvacila, nemam obrtomjer samo kilometar sat, nest sam cito das gas pa ak obrtaji rastu a brzina ne, bla bla...
Pa prati zvuk motora ako klize lamela skocit ce obrtaji/ povrcat ce se zvuk motora i onda ce opet opast. Ali ovo bas kad klize.

Ako ti je dobra rucna, zategni i kreni pod rucnom na ravnom. Nemoj spustat rucnu, ako se auto ugasi dobra je lamela.
Ma da ti ovo govori samo kad lamela klize
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#36732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne valja kod njega ni rucna. :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#36733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Za drvo svezes sajlom i porbas, ha ja...
caseytron
Posts: 2413
Joined: 01/06/2016 16:42

#36734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by caseytron »

BorisKV wrote: 12/09/2021 19:48
kabal1337 wrote: 12/09/2021 14:41

Ako si skeptican posalji email direktno Bosch-u sa svim oznaka na pakiranju i filteru.
Hvala na savjetu, to ću uraditi i poslati slike.
Haj Boga ti pa javi. Autodoc kada gledas ima dobre cijene, zamalo kod njih ne uze pola auta, al' hvala Bogu ni sam ne znam zasto nisam. I meni su sumnjivi, uglavnom javi nam sta Bosch kaze :thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Sad šalu na stranu, ja nemam neko naročito pozitivno iskustvo sa tim online trgovinama dijelova. Možda je do nekog mog dojma, ali solidne prodavnice su mi još uvijek u prednosti.
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#36736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

ma kod ovih samostelujucih danasnjih lamela proklizace mu kad je skroz potrosi
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ako sam upratio, u pitanju je neki Ford iz 1998.
Marinkica
Posts: 20
Joined: 17/07/2021 21:50

#36738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Marinkica »

Ljudi, u autoskoli sam naucio samo vozi i nista drugo, zato pitam iskusnije, auto je drnda, al kotrlja se jos, malo malo na neki popravak, cisto analiziram svoju voznju :D u pitanje je motor 1.3. Sokirao sam se neki dan nalo malo na benzu po gorivo neki dan za 200 kn 20-setak litara sam spicko za 5 dana gradske voznjee, koji kk??? Krecem u prvoj bez naglih startova 1,2,3,4, kocim kocnicom da spustim brzinu pa kvacilo i u nizu, kocim i kocnicom i motorom, kako mogu tolko trosit goriva???
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Marinkica wrote: 13/09/2021 21:46 Ljudi, u autoskoli sam naucio samo vozi i nista drugo, zato pitam iskusnije, auto je drnda, al kotrlja se jos, malo malo na neki popravak, cisto analiziram svoju voznju :D u pitanje je motor 1.3. Sokirao sam se neki dan nalo malo na benzu po gorivo neki dan za 200 kn 20-setak litara sam spicko za 5 dana gradske voznjee, koji kk?? Krecem u prvoj bez naglih startova 1,2,3,4, kocim kocnicom da spustim brzinu pa kvacilo i u nizu, kocim i kocnicom i motorom, kako mogu tolko trosit goriva???
to ti je problem :)

ako vozis po guzvi to je extra, meni dizel trosi 7.5 do 9L u istim u slovima, a nije drnda :wink:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Evolution_IV wrote: 13/09/2021 22:06 to ti je problem :)

ako vozis po guzvi to je extra, meni dizel trosi 7.5 do 9L u istim u slovima, a nije drnda :wink:
1.6tdci troši toliko?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

black_adrian wrote: 13/09/2021 22:15
Evolution_IV wrote: 13/09/2021 22:06 to ti je problem :)

ako vozis po guzvi to je extra, meni dizel trosi 7.5 do 9L u istim u slovima, a nije drnda :wink:
1.6tdci troši toliko?
trosio je, zadnja 3 rezervoara 6.5L :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13450
Joined: 11/02/2012 21:08

#36742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

nivla wrote: 13/09/2021 21:21 ma kod ovih samostelujucih danasnjih lamela proklizace mu kad je skroz potrosi
Ma dzaba sve ako korpa oslabi
BorisKV
Posts: 21
Joined: 27/08/2016 10:46

#36743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BorisKV »

caseytron wrote: 13/09/2021 20:27
BorisKV wrote: 12/09/2021 19:48

Hvala na savjetu, to ću uraditi i poslati slike.
Haj Boga ti pa javi. Autodoc kada gledas ima dobre cijene, zamalo kod njih ne uze pola auta, al' hvala Bogu ni sam ne znam zasto nisam. I meni su sumnjivi, uglavnom javi nam sta Bosch kaze :thumbup:
Odgovorili su mi, rekli su da na kutiji treba biti neki kod koji trebaš unijeti na Bosch Protect stranici, i onda se potvrdi da li je original ili nije. Međutim toga nema, na internetu tražio i koliko sam primjetio ti kodovi imaju samo na onima za kinesko tržište i američko npr. Ovakav filter kojeg sam ja dobio nisam nigdje na netu našao isti. Definitivno uzimam drugi u SiM Impex-u oni su ovlašćeni Bosch prodavač, pročitao sam to na Bosch stranici za BiH.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bas je autodoc kriv sto BOSCH gura sve i svasta :lol:

sto ne kupi MAHLE, MANN ili filtron, ne bi fulao...
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

BorisKV wrote: 13/09/2021 23:41
caseytron wrote: 13/09/2021 20:27

Haj Boga ti pa javi. Autodoc kada gledas ima dobre cijene, zamalo kod njih ne uze pola auta, al' hvala Bogu ni sam ne znam zasto nisam. I meni su sumnjivi, uglavnom javi nam sta Bosch kaze :thumbup:
Odgovorili su mi, rekli su da na kutiji treba biti neki kod koji trebaš unijeti na Bosch Protect stranici, i onda se potvrdi da li je original ili nije. Međutim toga nema, na internetu tražio i koliko sam primjetio ti kodovi imaju samo na onima za kinesko tržište i američko npr. Ovakav filter kojeg sam ja dobio nisam nigdje na netu našao isti. Definitivno uzimam drugi u SiM Impex-u oni su ovlašćeni Bosch prodavač, pročitao sam to na Bosch stranici za BiH.
Unitrade i kupi filter, nema fule..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#36746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

eh,da mi je malo vasih problema...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/09/2021 07:49 eh,da mi je malo vasih problema...
Zar ti nije dosta tvojih... :sad:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#36748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/09/2021 07:49 eh,da mi je malo vasih problema...
Napravicemo ti mi problema koliko hoces, samo reci... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#36749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

RagibUzoriti wrote: 14/09/2021 08:07

Zar ti nije dosta tvojih... :sad:
moji su 3.14Ćkin dim u poredjenju paranoje za izbor filtera u ulja na forumu :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#36750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 14/09/2021 08:25

Napravicemo ti mi problema koliko hoces, samo reci... :mrgreen:
mojne ,jucer sam cijeli dan pod brnjicom bio u DZ kumrovec,dok odmorim jedno mjesec pa onda :D
Post Reply