Ako si skeptican posalji email direktno Bosch-u sa svim oznaka na pakiranju i filteru.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13451
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36726 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#36727 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lažni filter.
Lažno ulje.
Lažna auta.
Sve je laž.
Ne dajte da vas zavaraju!!!
Lažno ulje.
Lažna auta.
Sve je laž.
Ne dajte da vas zavaraju!!!
-
BorisKV
- Posts: 21
- Joined: 27/08/2016 10:46
#36728 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
BorisKV
- Posts: 21
- Joined: 27/08/2016 10:46
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36730 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi jedno pitanje, kako se radi test istrosenosti kvacila, nemam obrtomjer samo kilometar sat, nest sam cito das gas pa ak obrtaji rastu a brzina ne, bla bla...
- kabal1337
- Posts: 13451
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36731 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa prati zvuk motora ako klize lamela skocit ce obrtaji/ povrcat ce se zvuk motora i onda ce opet opast. Ali ovo bas kad klize.
Ako ti je dobra rucna, zategni i kreni pod rucnom na ravnom. Nemoj spustat rucnu, ako se auto ugasi dobra je lamela.
Ma da ti ovo govori samo kad lamela klize
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36732 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne valja kod njega ni rucna. 
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36733 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za drvo svezes sajlom i porbas, ha ja...
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#36734 Re: Pitamo Mehanicare ?
Haj Boga ti pa javi. Autodoc kada gledas ima dobre cijene, zamalo kod njih ne uze pola auta, al' hvala Bogu ni sam ne znam zasto nisam. I meni su sumnjivi, uglavnom javi nam sta Bosch kaze
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#36735 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sad šalu na stranu, ja nemam neko naročito pozitivno iskustvo sa tim online trgovinama dijelova. Možda je do nekog mog dojma, ali solidne prodavnice su mi još uvijek u prednosti.
- nivla
- Posts: 6573
- Joined: 12/01/2008 23:44
#36736 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kod ovih samostelujucih danasnjih lamela proklizace mu kad je skroz potrosi
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36737 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako sam upratio, u pitanju je neki Ford iz 1998.
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36738 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi, u autoskoli sam naucio samo vozi i nista drugo, zato pitam iskusnije, auto je drnda, al kotrlja se jos, malo malo na neki popravak, cisto analiziram svoju voznju
u pitanje je motor 1.3. Sokirao sam se neki dan nalo malo na benzu po gorivo neki dan za 200 kn 20-setak litara sam spicko za 5 dana gradske voznjee, koji kk??? Krecem u prvoj bez naglih startova 1,2,3,4, kocim kocnicom da spustim brzinu pa kvacilo i u nizu, kocim i kocnicom i motorom, kako mogu tolko trosit goriva???
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36739 Re: Pitamo Mehanicare ?
to ti je problemMarinkica wrote: ↑13/09/2021 21:46 Ljudi, u autoskoli sam naucio samo vozi i nista drugo, zato pitam iskusnije, auto je drnda, al kotrlja se jos, malo malo na neki popravak, cisto analiziram svoju voznjuu pitanje je motor 1.3. Sokirao sam se neki dan nalo malo na benzu po gorivo neki dan za 200 kn 20-setak litara sam spicko za 5 dana gradske voznjee, koji kk?? Krecem u prvoj bez naglih startova 1,2,3,4, kocim kocnicom da spustim brzinu pa kvacilo i u nizu, kocim i kocnicom i motorom, kako mogu tolko trosit goriva???
ako vozis po guzvi to je extra, meni dizel trosi 7.5 do 9L u istim u slovima, a nije drnda
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36740 Re: Pitamo Mehanicare ?
1.6tdci troši toliko?Evolution_IV wrote: ↑13/09/2021 22:06 to ti je problem![]()
ako vozis po guzvi to je extra, meni dizel trosi 7.5 do 9L u istim u slovima, a nije drnda![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36741 Re: Pitamo Mehanicare ?
trosio je, zadnja 3 rezervoara 6.5Lblack_adrian wrote: ↑13/09/2021 22:151.6tdci troši toliko?Evolution_IV wrote: ↑13/09/2021 22:06 to ti je problem![]()
ako vozis po guzvi to je extra, meni dizel trosi 7.5 do 9L u istim u slovima, a nije drnda![]()
- kabal1337
- Posts: 13451
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
BorisKV
- Posts: 21
- Joined: 27/08/2016 10:46
#36743 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odgovorili su mi, rekli su da na kutiji treba biti neki kod koji trebaš unijeti na Bosch Protect stranici, i onda se potvrdi da li je original ili nije. Međutim toga nema, na internetu tražio i koliko sam primjetio ti kodovi imaju samo na onima za kinesko tržište i američko npr. Ovakav filter kojeg sam ja dobio nisam nigdje na netu našao isti. Definitivno uzimam drugi u SiM Impex-u oni su ovlašćeni Bosch prodavač, pročitao sam to na Bosch stranici za BiH.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36744 Re: Pitamo Mehanicare ?
bas je autodoc kriv sto BOSCH gura sve i svasta
sto ne kupi MAHLE, MANN ili filtron, ne bi fulao...
sto ne kupi MAHLE, MANN ili filtron, ne bi fulao...
- konektovan
- Posts: 51461
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36745 Re: Pitamo Mehanicare ?
Unitrade i kupi filter, nema fule..BorisKV wrote: ↑13/09/2021 23:41Odgovorili su mi, rekli su da na kutiji treba biti neki kod koji trebaš unijeti na Bosch Protect stranici, i onda se potvrdi da li je original ili nije. Međutim toga nema, na internetu tražio i koliko sam primjetio ti kodovi imaju samo na onima za kinesko tržište i američko npr. Ovakav filter kojeg sam ja dobio nisam nigdje na netu našao isti. Definitivno uzimam drugi u SiM Impex-u oni su ovlašćeni Bosch prodavač, pročitao sam to na Bosch stranici za BiH.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#36746 Re: Pitamo Mehanicare ?
eh,da mi je malo vasih problema...
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36747 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar ti nije dosta tvojih...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36748 Re: Pitamo Mehanicare ?
Napravicemo ti mi problema koliko hoces, samo reci...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#36749 Re: Pitamo Mehanicare ?
moji su 3.14Ćkin dim u poredjenju paranoje za izbor filtera u ulja na forumu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#36750 Re: Pitamo Mehanicare ?
mojne ,jucer sam cijeli dan pod brnjicom bio u DZ kumrovec,dok odmorim jedno mjesec pa onda


