Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#36676 Re: Pitamo Mehanicare ?
blackglass daje potrebnu dokumentaciju po zakonu
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36677 Re: Pitamo Mehanicare ?
đe peĆat
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36678 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prijateljica kupila swifta pa joj napisali u ovlastenom u Zagrebu par stvari da treba uraditi. U pitanju su sileni, neka kapa amortizera i tako neke sitnice. Ima li neki dobar majstor za suzuki namjenski ili moze bilo koji majstor? Radi li @Al'din ovo?
Last edited by EasyMan on 06/09/2021 20:33, edited 1 time in total.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#36679 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze to bilo koji
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36680 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobijes garanciju, i certifikat i naljepnicu sa sifrom na staklimablack_adrian wrote: ↑06/09/2021 10:22E hvala ti, vidio sam sad Blackglass da izdaju te certificirane Llumar folije, nije puno. Oko 200KM za karavana za ovo što ja hoću.JavierBosnia wrote: ↑06/09/2021 09:52 Ili uradi kako treba ili nemoj nikako. To je moj savjet. Kad sagledas sve, nije to skupo.
Blackglass ili CAC autofolije, Emin folije. Svi rade sa Llumarom, sad ne znam jesu li poceli ugradjivati naljepnice da ugradjuju certificirane folije jer ce zakonom to biti obavezno.
Nemoj se dovest u situaciju da nocu zbog lose folije ne vidis nista, da se pocne guliti, da imas mjehurica i sl. A i zastita od sunca kod jeftinih folija je bezveze
Nebitno koju ces varijantu uzeti zatamnjenja ista je cijena
Dobices certifikaf i naljepnicu samo ako je u okviru zakona zatamnjenje
Sat i po ugradnje
Kao 2 dana se nisu smjela spustat stakla
Lijepi se iznutra
Ne skidaju se tapacirunzi
Meni su ok napravili ali na jednom staklu mi je preskocilo,kao malesni nabor, nakon nekoliko dana nije toga vise bilo iako sam isti trazila nezzz sta se desilo sa tim
Doduse meni su govorili da se mogu pojaviti baloncici i podrositi staklo al kao nije to nista, meni ugl nije osim tog malesnog jednog preskoka...
Et
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36681 Re: Pitamo Mehanicare ?
e hvala ti puno, otici cu onda kad budem slobodan da odradim to.. ne traje dugo onda dok se odradi, taman kahvu dok popijem..vjeshalica wrote: ↑07/09/2021 08:14
Dobijes garanciju, i certifikat i naljepnicu sa sifrom na staklima
Nebitno koju ces varijantu uzeti zatamnjenja ista je cijena
Dobices certifikaf i naljepnicu samo ako je u okviru zakona zatamnjenje
Sat i po ugradnje
Kao 2 dana se nisu smjela spustat stakla
Lijepi se iznutra
Ne skidaju se tapacirunzi
Meni su ok napravili ali na jednom staklu mi je preskocilo,kao malesni nabor, nakon nekoliko dana nije toga vise bilo iako sam isti trazila nezzz sta se desilo sa tim
Doduse meni su govorili da se mogu pojaviti baloncici i podrositi staklo al kao nije to nista, meni ugl nije osim tog malesnog jednog preskoka...
Et
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#36682 Re: Pitamo Mehanicare ?
na nekim granicama ce vas opet istresati do gola, imali ili nemali certifikat zatamnjenja, ima to nesto sto se zove profilisanje tj "profajling".... ebi ga, tako je... kako je 
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#36683 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se na Srbijanskoj granici policajac naginj'o iz kućice ne bil' šta vidio na zadnjem sjedištu, a stakla fabrički tonirana, još me pita imal' koga na zadnjem, a ja bacio pogled na zadnje sjedište da vidim šta mu je privuklo pažnju, još me pita "Šta je bilo, ni ti nisi siguran ima li koga pozadi?" 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#36684 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamijenjen zadnji kočioni cilindar i bilo je zraka u sistemu, problem riješendrug_profi wrote: ↑05/09/2021 20:06 Možda ti je kočiono ulje za zamjenu. Najčešće je taj subjektivni osjećaj posljedica slabe sile kočenja na zadnjim točkovima. Probaj ujutro prije voznje nagaziti kočnicu dobro jako. Obično pomogne da neko vrijeme imaš brz odziv i na zadnjim točkovima.
Svakako pregledaj pakne jesu li za zamjenu.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36685 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa eto uvijek ubuduce da znas kada je kod kocenja koci slabije pa naglo uhvati da je 90% problem u zadnjim kocnicama.Leon16v wrote: ↑07/09/2021 15:01Zamijenjen zadnji kočioni cilindar i bilo je zraka u sistemu, problem riješendrug_profi wrote: ↑05/09/2021 20:06 Možda ti je kočiono ulje za zamjenu. Najčešće je taj subjektivni osjećaj posljedica slabe sile kočenja na zadnjim točkovima. Probaj ujutro prije voznje nagaziti kočnicu dobro jako. Obično pomogne da neko vrijeme imaš brz odziv i na zadnjim točkovima.
Svakako pregledaj pakne jesu li za zamjenu.![]()
A zrak ili neko curenje mozes otkriti tako sto pritisnes papucicu i drzis je na jednom mjestu 10-20 s. Ako krene propadati ima neki problem.
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#36686 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamijenjeni kocioni cilindri ili samo cilindar
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36688 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam 2010 radio u cac foliji, i oni su skidali tapacirunge...moram priznati, da više nikad to ne bi radio. Folija je dobro postavljena, ali slomljene žabice su živce shebalevjeshalica wrote: ↑07/09/2021 08:14Dobijes garanciju, i certifikat i naljepnicu sa sifrom na staklimablack_adrian wrote: ↑06/09/2021 10:22
E hvala ti, vidio sam sad Blackglass da izdaju te certificirane Llumar folije, nije puno. Oko 200KM za karavana za ovo što ja hoću.
Nebitno koju ces varijantu uzeti zatamnjenja ista je cijena
Dobices certifikaf i naljepnicu samo ako je u okviru zakona zatamnjenje
Sat i po ugradnje
Kao 2 dana se nisu smjela spustat stakla
Lijepi se iznutra
Ne skidaju se tapacirunzi
Meni su ok napravili ali na jednom staklu mi je preskocilo,kao malesni nabor, nakon nekoliko dana nije toga vise bilo iako sam isti trazila nezzz sta se desilo sa tim
Doduse meni su govorili da se mogu pojaviti baloncici i podrositi staklo al kao nije to nista, meni ugl nije osim tog malesnog jednog preskoka...
Et
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#36689 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze bilo koji, s tim da se mora uraditi i podesavanje geometrije, spura.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36690 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
BorisKV
- Posts: 21
- Joined: 27/08/2016 10:46
#36692 Re: Pitamo Mehanicare ?
Što se tiče Mann filtera ulja on je među najboljima, da li to vrijedi i za ostale Mann filtere (vazduh, kabina i gorivo)? Kakva su iskutva mehaničara a i vozača? 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
BorisKV
- Posts: 21
- Joined: 27/08/2016 10:46
#36694 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na odgovoru.
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#36696 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje ima kupiti man filtera, prije sam kupovao unico po hificinim pumpama
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36698 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje marka ulja je preporucena za suzuki swift 1.3 benzin 2007. godina? Vidim da moze 5w30 i 0w20, ali ne znam ni koja marka niti treba li imati jos neku oznaku.
-
Nanox7
- Posts: 507
- Joined: 18/03/2015 00:10
#36699 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li vi sipate aditiv kada tocite gorivo ?? Dizel naravno... 1.9 TDi motor.
Preporuka ??
Preporuka ??
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#36700 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne sipam nista. U gorivu vec imaju aditivi.
