Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

blackglass daje potrebnu dokumentaciju po zakonu
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

đe peĆat
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Prijateljica kupila swifta pa joj napisali u ovlastenom u Zagrebu par stvari da treba uraditi. U pitanju su sileni, neka kapa amortizera i tako neke sitnice. Ima li neki dobar majstor za suzuki namjenski ili moze bilo koji majstor? Radi li @Al'din ovo?
Last edited by EasyMan on 06/09/2021 20:33, edited 1 time in total.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#36679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

moze to bilo koji
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

black_adrian wrote: 06/09/2021 10:22
JavierBosnia wrote: 06/09/2021 09:52 Ili uradi kako treba ili nemoj nikako. To je moj savjet. Kad sagledas sve, nije to skupo.
Blackglass ili CAC autofolije, Emin folije. Svi rade sa Llumarom, sad ne znam jesu li poceli ugradjivati naljepnice da ugradjuju certificirane folije jer ce zakonom to biti obavezno.

Nemoj se dovest u situaciju da nocu zbog lose folije ne vidis nista, da se pocne guliti, da imas mjehurica i sl. A i zastita od sunca kod jeftinih folija je bezveze
E hvala ti, vidio sam sad Blackglass da izdaju te certificirane Llumar folije, nije puno. Oko 200KM za karavana za ovo što ja hoću.
Dobijes garanciju, i certifikat i naljepnicu sa sifrom na staklima
Nebitno koju ces varijantu uzeti zatamnjenja ista je cijena
Dobices certifikaf i naljepnicu samo ako je u okviru zakona zatamnjenje
Sat i po ugradnje
Kao 2 dana se nisu smjela spustat stakla
Lijepi se iznutra
Ne skidaju se tapacirunzi
Meni su ok napravili ali na jednom staklu mi je preskocilo,kao malesni nabor, nakon nekoliko dana nije toga vise bilo iako sam isti trazila nezzz sta se desilo sa tim :mrgreen:
Doduse meni su govorili da se mogu pojaviti baloncici i podrositi staklo al kao nije to nista, meni ugl nije osim tog malesnog jednog preskoka...
Et
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

vjeshalica wrote: 07/09/2021 08:14
Dobijes garanciju, i certifikat i naljepnicu sa sifrom na staklima
Nebitno koju ces varijantu uzeti zatamnjenja ista je cijena
Dobices certifikaf i naljepnicu samo ako je u okviru zakona zatamnjenje
Sat i po ugradnje
Kao 2 dana se nisu smjela spustat stakla
Lijepi se iznutra
Ne skidaju se tapacirunzi
Meni su ok napravili ali na jednom staklu mi je preskocilo,kao malesni nabor, nakon nekoliko dana nije toga vise bilo iako sam isti trazila nezzz sta se desilo sa tim :mrgreen:
Doduse meni su govorili da se mogu pojaviti baloncici i podrositi staklo al kao nije to nista, meni ugl nije osim tog malesnog jednog preskoka...
Et
e hvala ti puno, otici cu onda kad budem slobodan da odradim to.. ne traje dugo onda dok se odradi, taman kahvu dok popijem..
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#36682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

na nekim granicama ce vas opet istresati do gola, imali ili nemali certifikat zatamnjenja, ima to nesto sto se zove profilisanje tj "profajling".... ebi ga, tako je... kako je :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#36683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

Meni se na Srbijanskoj granici policajac naginj'o iz kućice ne bil' šta vidio na zadnjem sjedištu, a stakla fabrički tonirana, još me pita imal' koga na zadnjem, a ja bacio pogled na zadnje sjedište da vidim šta mu je privuklo pažnju, još me pita "Šta je bilo, ni ti nisi siguran ima li koga pozadi?" :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

drug_profi wrote: 05/09/2021 20:06 Možda ti je kočiono ulje za zamjenu. Najčešće je taj subjektivni osjećaj posljedica slabe sile kočenja na zadnjim točkovima. Probaj ujutro prije voznje nagaziti kočnicu dobro jako. Obično pomogne da neko vrijeme imaš brz odziv i na zadnjim točkovima.
Svakako pregledaj pakne jesu li za zamjenu.
Zamijenjen zadnji kočioni cilindar i bilo je zraka u sistemu, problem riješen :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#36685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Leon16v wrote: 07/09/2021 15:01
drug_profi wrote: 05/09/2021 20:06 Možda ti je kočiono ulje za zamjenu. Najčešće je taj subjektivni osjećaj posljedica slabe sile kočenja na zadnjim točkovima. Probaj ujutro prije voznje nagaziti kočnicu dobro jako. Obično pomogne da neko vrijeme imaš brz odziv i na zadnjim točkovima.
Svakako pregledaj pakne jesu li za zamjenu.
Zamijenjen zadnji kočioni cilindar i bilo je zraka u sistemu, problem riješen :thumbup:
Pa eto uvijek ubuduce da znas kada je kod kocenja koci slabije pa naglo uhvati da je 90% problem u zadnjim kocnicama.
A zrak ili neko curenje mozes otkriti tako sto pritisnes papucicu i drzis je na jednom mjestu 10-20 s. Ako krene propadati ima neki problem.
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#36686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Zamijenjeni kocioni cilindri ili samo cilindar
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

noviclan wrote: 07/09/2021 15:11 Zamijenjeni kocioni cilindri ili samo cilindar
Cilindri * u paru :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 07/09/2021 08:14
black_adrian wrote: 06/09/2021 10:22

E hvala ti, vidio sam sad Blackglass da izdaju te certificirane Llumar folije, nije puno. Oko 200KM za karavana za ovo što ja hoću.
Dobijes garanciju, i certifikat i naljepnicu sa sifrom na staklima
Nebitno koju ces varijantu uzeti zatamnjenja ista je cijena
Dobices certifikaf i naljepnicu samo ako je u okviru zakona zatamnjenje
Sat i po ugradnje
Kao 2 dana se nisu smjela spustat stakla
Lijepi se iznutra
Ne skidaju se tapacirunzi
Meni su ok napravili ali na jednom staklu mi je preskocilo,kao malesni nabor, nakon nekoliko dana nije toga vise bilo iako sam isti trazila nezzz sta se desilo sa tim :mrgreen:
Doduse meni su govorili da se mogu pojaviti baloncici i podrositi staklo al kao nije to nista, meni ugl nije osim tog malesnog jednog preskoka...
Et
Ja sam 2010 radio u cac foliji, i oni su skidali tapacirunge...moram priznati, da više nikad to ne bi radio. Folija je dobro postavljena, ali slomljene žabice su živce shebale :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#36689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

EasyMan wrote: 06/09/2021 18:19 Prijateljica kupila swifta pa joj napisali u ovlastenom u Zagrebu par stvari da treba uraditi. U pitanju su sileni, neka kapa amortizera i tako neke sitnice. Ima li neki dobar majstor za suzuki namjenski ili moze bilo koji majstor? Radi li @Al'din ovo?
Moze bilo koji, s tim da se mora uraditi i podesavanje geometrije, spura.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Al'din wrote: 07/09/2021 21:00
EasyMan wrote: 06/09/2021 18:19 Prijateljica kupila swifta pa joj napisali u ovlastenom u Zagrebu par stvari da treba uraditi. U pitanju su sileni, neka kapa amortizera i tako neke sitnice. Ima li neki dobar majstor za suzuki namjenski ili moze bilo koji majstor? Radi li @Al'din ovo?
Moze bilo koji, s tim da se mora uraditi i podesavanje geometrije, spura.
Cim dodje u Sarajevo zovem te da se dogovorimo, najvjerovatnije iduce sedmice.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#36691 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

EasyMan wrote: 07/09/2021 21:07
Al'din wrote: 07/09/2021 21:00

Moze bilo koji, s tim da se mora uraditi i podesavanje geometrije, spura.
Cim dodje u Sarajevo zovem te da se dogovorimo, najvjerovatnije iduce sedmice.
Bez ustrucavanja :-D
BorisKV
Posts: 21
Joined: 27/08/2016 10:46

#36692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BorisKV »

Što se tiče Mann filtera ulja on je među najboljima, da li to vrijedi i za ostale Mann filtere (vazduh, kabina i gorivo)? Kakva su iskutva mehaničara a i vozača? :)
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

BorisKV wrote: 08/09/2021 09:01 Što se tiče Mann filtera ulja on je među najboljima, da li to vrijedi i za ostale Mann filtere (vazduh, kabina i gorivo)? Kakva su iskutva mehaničara a i vozača? :)
Bolji od svih koje sam koristio u prošlosti, sve preporuke.
BorisKV
Posts: 21
Joined: 27/08/2016 10:46

#36694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BorisKV »

black_adrian wrote: 08/09/2021 09:16
BorisKV wrote: 08/09/2021 09:01 Što se tiče Mann filtera ulja on je među najboljima, da li to vrijedi i za ostale Mann filtere (vazduh, kabina i gorivo)? Kakva su iskutva mehaničara a i vozača? :)
Bolji od svih koje sam koristio u prošlosti, sve preporuke.
Hvala na odgovoru.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#36695 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

MAN je neman
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#36696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Gdje ima kupiti man filtera, prije sam kupovao unico po hificinim pumpama
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

noviclan wrote: 08/09/2021 18:33 Gdje ima kupiti man filtera, prije sam kupovao unico po hificinim pumpama
ReAl Company
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Koje marka ulja je preporucena za suzuki swift 1.3 benzin 2007. godina? Vidim da moze 5w30 i 0w20, ali ne znam ni koja marka niti treba li imati jos neku oznaku.
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#36699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nanox7 »

Da li vi sipate aditiv kada tocite gorivo ?? Dizel naravno... 1.9 TDi motor.
Preporuka ??
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#36700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Ne sipam nista. U gorivu vec imaju aditivi.
Post Reply