Hladan, vreo, ne smije treskati.. haj pa javi. Nek provjere nosace motora, mjenjaca. Ispita maf senzor. Do mjenjaca nije sigurno. Da je los pretvarac sile davao bi jace simptome. A mozes ga amaterski testirati. Stani na blazoj uzbrdici, stavi u d. Pusti kocnicu. Ako krene nazad nije dobro, ako drzi/krene dobar jemalakh wrote: ↑26/08/2021 08:362015. godina. na primjer maloprije mi se to nije dešavalo. sve je bilo uredu, a namjerno sam vozio na 1500 obrtaja da provjerim.
da li je moguće da auto nije bilo dovoljno zagrijano?
ulje u mjenjaču sam nedavno promijenio i uradio mali servis. doista redovno održavam auto.
hvala na savjetu, danas sam kod automehaničara pa da vidimo što će reći. vozim ga na dijagnostiku.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36501 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36502 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao...

-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36503 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lemforder trazi, nema fule..
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#36504 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je Meyle HD na E46 i sad na E60 k'o grom.konektovan wrote: ↑26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao...![]()
![]()
Cak su mi na e46 seleni na lafetama bolji bili od OEM.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36505 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebi ga. meyle, lemforder, dobro legnu njemackim proizvodjacima. Ovo kod njega je kanta.. 
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36506 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svapcke ublehe....od sad samo francuski dijelovi... 
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36507 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prevelik shok za auto bi.. Nije moglo s kvalitetom na kraj izaci.. gdje si kupio, euromotorio jel 
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#36508 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne spominji Francuske dijelove, na P206 kugle/lafete isle kao tecnost za sajbu
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36509 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja probo neke stabilizatore na svom autu, davno
25km oba
Prolupali sljedece godine. Nisam mogo da skinem maticu s stabilizatora, a sigurnosni ventil sto drzi stabilizator je 7mm nasadni kljuc, obicni. Pravio sam polugu od metar, na kraju puko srecom saraf pa se izvadio.. Kakvo smece
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36510 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa stavi OEM, nisu oni puno skupikonektovan wrote: ↑26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao...![]()
![]()
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#36511 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj 50 preko ležećih i svaki će ti trajat.konektovan wrote: ↑26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao...![]()
![]()
šalu na stranu, meni Meyle HD stabilizatori 3 i po godine na autu, ne čuju se
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36512 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja sam ti pažljivliaar wrote: ↑26/08/2021 18:16Nemoj 50 preko ležećih i svaki će ti trajat.konektovan wrote: ↑26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao...![]()
![]()
šalu na stranu, meni Meyle HD stabilizatori 3 i po godine na autu, ne čuju se
@STARx
Simimpex
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36513 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa reklamiraj.. Nisam im jednom vratio dio nakon god-dvije..
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36514 Re: Pitamo Mehanicare ?
Poliuretan najjeftiniji ce da traje min 4 godine.
Lemforder je tito, i oem je za dosta auta
Lemforder je tito, i oem je za dosta auta
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#36515 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je šolja / ležaj amortizera i aksijalni ležaj jedno te isto? 
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#36516 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA

- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36517 Re: Pitamo Mehanicare ?
Duzina sarafa i korak navoja.
- Qler
- Posts: 25835
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#36518 Re: Pitamo Mehanicare ?
Brezoni su tu, matica ide ne šaraf...
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#36519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odvrnes jedan saraf sa felge i odneses u prodavnicumilejovic1971 wrote: ↑26/08/2021 21:00 sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA![]()
![]()
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36520 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pazi sta kupujes, da ne bude majzlo i brusilica radila ko kod menemilejovic1971 wrote: ↑26/08/2021 21:00 sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA![]()
![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36521 Re: Pitamo Mehanicare ?
najbolje da ih skineš preko noći
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36522 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znace prodavac, odnosno trebao bi znatimilejovic1971 wrote: ↑26/08/2021 21:00 sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA![]()
![]()
Imas i za celicne i za alu
Ja sam npr uzela u seljonu i nisam imala problema da ne odgovaraju mozda 30tak marona,nmg se sjetiti
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36523 Re: Pitamo Mehanicare ?
Makbel, Maja gume, tamo sam kupovao. Zavisno od robe od 30 do 50 maraka.
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#36524 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam preko pika isto sebi uzeo za fordilaka, što reče qler matice su, nisu šarafi.
Pitao jesu li za Forda, prodavač reče jesu ja ih postavio I ok su.
A možeš i polovne pogledati ako nisu istrošene matice tj oštećene,ttebali bi da su bolje nego ove s pika nove.
Pitao jesu li za Forda, prodavač reče jesu ja ih postavio I ok su.
A možeš i polovne pogledati ako nisu istrošene matice tj oštećene,ttebali bi da su bolje nego ove s pika nove.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36525 Re: Pitamo Mehanicare ?
1.6 66kw,skoda rapid,na satu 117.000
Pokazuje na dijagnozi u leru minus vrijednosti dva injektora
u gasu nema minusa
Jel to znaci kraj injektora?
Otprilike -0,60,
