Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

malakh wrote: 26/08/2021 08:36
STARx wrote: 26/08/2021 00:49

Moguce da imas negdje vakuum. Koje je godiste auto, jesu li uljani nosaci motora/mjenjaca? Moguce i da je do maf senzora. Ne vjerujem da je kvar mjenjaca. Isto vazi i za @vjeshalica
2015. godina. na primjer maloprije mi se to nije dešavalo. sve je bilo uredu, a namjerno sam vozio na 1500 obrtaja da provjerim.

da li je moguće da auto nije bilo dovoljno zagrijano?

ulje u mjenjaču sam nedavno promijenio i uradio mali servis. doista redovno održavam auto.

hvala na savjetu, danas sam kod automehaničara pa da vidimo što će reći. vozim ga na dijagnostiku.
Hladan, vreo, ne smije treskati.. haj pa javi. Nek provjere nosace motora, mjenjaca. Ispita maf senzor. Do mjenjaca nije sigurno. Da je los pretvarac sile davao bi jace simptome. A mozes ga amaterski testirati. Stani na blazoj uzbrdici, stavi u d. Pusti kocnicu. Ako krene nazad nije dobro, ako drzi/krene dobar je
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao... :zzzz: :mrgreen:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Lemforder trazi, nema fule..
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#36504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote: 26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao... :zzzz: :mrgreen:
Kod mene je Meyle HD na E46 i sad na E60 k'o grom.

Cak su mi na e46 seleni na lafetama bolji bili od OEM.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Jebi ga. meyle, lemforder, dobro legnu njemackim proizvodjacima. Ovo kod njega je kanta.. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Svapcke ublehe....od sad samo francuski dijelovi... :mrgreen:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Prevelik shok za auto bi.. Nije moglo s kvalitetom na kraj izaci.. gdje si kupio, euromotorio jel :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#36508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote: 26/08/2021 15:11 Svapcke ublehe....od sad samo francuski dijelovi... :mrgreen:
Ne spominji Francuske dijelove, na P206 kugle/lafete isle kao tecnost za sajbu :-) :-)
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

ja probo neke stabilizatore na svom autu, davno :D 25km oba :lol: Prolupali sljedece godine. Nisam mogo da skinem maticu s stabilizatora, a sigurnosni ventil sto drzi stabilizator je 7mm nasadni kljuc, obicni. Pravio sam polugu od metar, na kraju puko srecom saraf pa se izvadio.. Kakvo smece
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao... :zzzz: :mrgreen:
pa stavi OEM, nisu oni puno skupi :)
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#36511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

konektovan wrote: 26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao... :zzzz: :mrgreen:
Nemoj 50 preko ležećih i svaki će ti trajat.

šalu na stranu, meni Meyle HD stabilizatori 3 i po godine na autu, ne čuju se
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

liaar wrote: 26/08/2021 18:16
konektovan wrote: 26/08/2021 13:25 Hebo vas meyle hd ko ga preporuci, ni godinu stabilizator nije izdrzao... :zzzz: :mrgreen:
Nemoj 50 preko ležećih i svaki će ti trajat.

šalu na stranu, meni Meyle HD stabilizatori 3 i po godine na autu, ne čuju se
Ma ja sam ti pažljiv :mrgreen: nema silovanja auta.. :mrgreen:



@STARx

Simimpex
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

konektovan wrote: 26/08/2021 18:23
liaar wrote: 26/08/2021 18:16

Nemoj 50 preko ležećih i svaki će ti trajat.

šalu na stranu, meni Meyle HD stabilizatori 3 i po godine na autu, ne čuju se
Ma ja sam ti pažljiv :mrgreen: nema silovanja auta.. :mrgreen:



@STARx

Simimpex
Pa reklamiraj.. Nisam im jednom vratio dio nakon god-dvije..
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#36514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Poliuretan najjeftiniji ce da traje min 4 godine.
Lemforder je tito, i oem je za dosta auta
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Da li je šolja / ležaj amortizera i aksijalni ležaj jedno te isto? :D
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#36516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA :-) :)
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Duzina sarafa i korak navoja.
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#36518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Brezoni su tu, matica ide ne šaraf...
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#36519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

milejovic1971 wrote: 26/08/2021 21:00 sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA :-) :)
Odvrnes jedan saraf sa felge i odneses u prodavnicu
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

milejovic1971 wrote: 26/08/2021 21:00 sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA :-) :)
Pazi sta kupujes, da ne bude majzlo i brusilica radila ko kod mene 🤣🤣
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

najbolje da ih skineš preko noći
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

milejovic1971 wrote: 26/08/2021 21:00 sta je bitno da znam od promjera kad kupujem sigurnosne tj anti lopov srafove za felne??? konkretno imam Ford Kugu 2016. god HVALA :-) :)
Znace prodavac, odnosno trebao bi znati
Imas i za celicne i za alu
Ja sam npr uzela u seljonu i nisam imala problema da ne odgovaraju mozda 30tak marona,nmg se sjetiti
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#36523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Makbel, Maja gume, tamo sam kupovao. Zavisno od robe od 30 do 50 maraka.
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

Ja sam preko pika isto sebi uzeo za fordilaka, što reče qler matice su, nisu šarafi.
Pitao jesu li za Forda, prodavač reče jesu ja ih postavio I ok su.
A možeš i polovne pogledati ako nisu istrošene matice tj oštećene,ttebali bi da su bolje nego ove s pika nove.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

STARx wrote: 26/08/2021 00:49
malakh wrote: 25/08/2021 20:19

kada odrzavam obrtaje. tada trza. u trecoj i cervrtoj brzini, kada obrtaji dodju na 1500 auto pocne trzati. ne znam kako detaljnije da objasnim. to sam maloprije primijetio, doduse auto nije bilo zagrijano.
Moguce da imas negdje vakuum. Koje je godiste auto, jesu li uljani nosaci motora/mjenjaca? Moguce i da je do maf senzora. Ne vjerujem da je kvar mjenjaca. Isto vazi i za @vjeshalica
1.6 66kw,skoda rapid,na satu 117.000
Pokazuje na dijagnozi u leru minus vrijednosti dva injektora

u gasu nema minusa
Jel to znaci kraj injektora?

Otprilike -0,60,
Post Reply