IRAN
-
Republic of Bosnia
- Posts: 90
- Joined: 29/11/2006 02:45
#3651 Re: IRAN
Iran jeste veliki zalogaj ali porediti americku i iransku vojnu moc je presmijesno. U slucaju da bombom nekako dokuce nosac aviona Amerika nebi imala izbora vec da im se "oduzi" sa svom snagom. vi ocigledno nemate pojma o kojoj se vojnoj moci radi. Amerika ulaze u vojsku vise nego sve ostale zemlje svijeta zajedno. Naravno nebi bilo kopnenih snaga ali samo bi ih bombama "izdaleka" poslali u kameno doba. malo treba citati i obrazovati se a ne samo: joj jest Iran z...ban oborili americki avion. I jos jedna stvar, u slucaju tog sukoba gotovo sve zemlje regiona bi se svrstale na Americku stranu iz raznih razloga.
- jeza u ledja
- Posts: 50664
- Joined: 29/12/2005 01:20
#3652 Re: IRAN
Sve to fino, ali ovdje se vise ne radi o invaziji na sela i gradove tipa Irak.MUNAFIK wrote:Ja se sjecam sela i zaseoka koji su hrabri ljudi odbranili od zvjeskih napada 1000 puta bolje naorzanog agresora ovdje u nasoj BiH... tako da znam da je sve moguce...
Koliko znam iranski seljaci ne zive u vodama Hormuskog tjesnaca, niti u nuklearnim, naftnim i drugim postrojenjima od vitalne vaznosti za vojnu sposobnost Irana da nesto konkretno ucini.
Ovo je kao los film u kojem znas kakav ce biti ishod.
- ljiljan89
- Posts: 302
- Joined: 30/09/2011 01:14
#3653 Re: IRAN
Republic of Bosnia wrote:
Znam da Amerika nije tema ali dragi moj u Americi mozes da izadjes pred Bijelu Kucu sa zastavom Al qeide i da velicas 9/11 a policija te nece ni taknuti.
- glade
- Posts: 311
- Joined: 24/05/2009 16:21
- Location: Kod Damira
#3654 Re: IRAN
sto se i vidjelo na ovim OWS protestima... ono da oni biju mirne demonstrante je namjesteno... islamska i komunisticka propagandaRepublic of Bosnia wrote:Znam da Amerika nije tema ali dragi moj u Americi mozes da izadjes pred Bijelu Kucu sa zastavom Al qeide i da velicas 9/11 a policija te nece ni taknuti.
ma ja... primjer pakistana i s koreje... nista to sto je amerika u svojoj kratkoj historiji imala vise ratova nego ovi zajedno i sto je amerika jedina koja je zapravo iskoristila atomsku bombu... mi se trebamo voditi primjerom pakistana i s korejeRepublic of Bosnia wrote:Pakistan je upravo razlog protiv iranske bombe a ne za. Oni je nazalost vec imaju i po tom se pitanju nista vise ne moze uciniti. Dali sad svijet zbog Pakistana treba da kaze pa dobro nek je imaju svi? Ili je mozda bolje da se primjer Pakistana ili S Koreje ne ponovi?
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#3655 Re: IRAN
Iran mozda i jeste jak u odnosu na ostale zemlje ali u odnosu na USA sa Izraelom je da se pokrije usima. historija ce pokazati da li je najbolje za njih bilo da se kurce AmerikancimaMUNAFIK wrote:Pa pogledaj mapu... da Iran nije jak i da ga USA moze tek tako 'odraditi' ne bi ovolike USA baze bile oko Irana, nego bi davno davno bile u Iranu...Republic of Bosnia wrote:Joj, sad im dade povoda da brane svoju iransku "bracu".![]()
sad ce se javiti neko da ti objasni kako je Iran pravo vojno i tehnoloski jak.
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#3656 Re: IRAN
jevrejsko prorocanstvo(nesto kao hadis kod muslimana) kaze da ce amerika izgubiti rat protiv irana 
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#3657 Re: IRAN
jel kaze bas tako? sjedinjene americke drzave vodjene obamom ce u 20.. izgubiti rat od irana vodjenog ahmedom? ili je jedno od onih koje je primjenjivo na aleksandra makedonskog, kublaj-kana i dzordza busa?Murat Sabanovic wrote:jevrejsko prorocanstvo(nesto kao hadis kod muslimana) kaze da ce amerika izgubiti rat protiv irana
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#3658 Re: IRAN
smiri hormone...ja se zezam ,a ti o kublaj kanu...Bodkin wrote:jel kaze bas tako? sjedinjene americke drzave vodjene obamom ce u 20.. izgubiti rat od irana vodjenog ahmedom? ili je jedno od onih koje je primjenjivo na aleksandra makedonskog, kublaj-kana i dzordza busa?Murat Sabanovic wrote:jevrejsko prorocanstvo(nesto kao hadis kod muslimana) kaze da ce amerika izgubiti rat protiv irana
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#3659 Re: IRAN
izvinjavam seMurat Sabanovic wrote:smiri hormone...ja se zezam ,a ti o kublaj kanu...Bodkin wrote:jel kaze bas tako? sjedinjene americke drzave vodjene obamom ce u 20.. izgubiti rat od irana vodjenog ahmedom? ili je jedno od onih koje je primjenjivo na aleksandra makedonskog, kublaj-kana i dzordza busa?Murat Sabanovic wrote:jevrejsko prorocanstvo(nesto kao hadis kod muslimana) kaze da ce amerika izgubiti rat protiv irana
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#3660 Re: IRAN
nista stari...ma i ja sam ih se naslusao... najgore sto vjerske vodje rade na tome da se prorocanstva ispune.
- Richard Wagner
- Posts: 1138
- Joined: 30/04/2011 11:18
#3661 Re: IRAN
je li taj rat baš nužan?
Last edited by Richard Wagner on 05/01/2012 12:38, edited 1 time in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#3662 Re: IRAN
pa nijedan rat nije nuzan,,,Richard Wagner wrote:je li taj rat baš nužan?
ionako nemas nijedno ministarstvo napada,nego sve odreda odbrane
- Richard Wagner
- Posts: 1138
- Joined: 30/04/2011 11:18
#3663 Re: IRAN
svakako
ali ovdje se govori kao da se već ratuje
ali ovdje se govori kao da se već ratuje
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3664 Re: IRAN
vijesti koje se svakodnevno vrte kažu da se već ratuje....samo prati cijene nafte 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#3665 Re: IRAN
ne grije se sarma sto je vruca,nego...Richard Wagner wrote:svakako
ali ovdje se govori kao da se već ratuje
ovo je dusu dalo da nafta ode preko 150....
- Richard Wagner
- Posts: 1138
- Joined: 30/04/2011 11:18
#3666 Re: IRAN
pa kada bi još jednom zaratili, i to sa iranom, ja ne bih znao šta više misliti o usa i kako se prema njoj odnositi, i ne bih znao šta je sa svijetom, ako je ta zemlja u njemu vodeća
no dobro, bar je sigurno da će ih iran uvijek razvaljivati na filmskom polju

no dobro, bar je sigurno da će ih iran uvijek razvaljivati na filmskom polju
-
scimitar19
- Posts: 71
- Joined: 24/03/2011 16:14
#3667 Re: IRAN
po tebi je bilo kakav diktator boji od nikakvog, koje rezonovanje...Republic of Bosnia wrote:nazalost, svijet nije savrsen. Ali i bez Amerike te zemlje bi imale diktatora ali u tom slucaju nebi imali nikakvu kontrlolu nad njim. Sto se tice naroda u tim zemljama njima je isto proamericki ili antiamericki tiranin
-
Kindzadza
- Posts: 240
- Joined: 24/11/2011 09:43
#3668 Re: IRAN
Trebam kvalitetan (original) persijski tepih vecih dimenzija (ca. 300x400)...
Zna li iko od vas kakvih int. adresa od pouzdanog prodavca?
Moze i pp...
Hvala.
Zna li iko od vas kakvih int. adresa od pouzdanog prodavca?
Moze i pp...
Hvala.
Last edited by Kindzadza on 05/01/2012 13:47, edited 1 time in total.
-
Kindzadza
- Posts: 240
- Joined: 24/11/2011 09:43
#3669 Re: IRAN
Nece to biti klasican rat, vec surova agresija.Richard Wagner wrote:je li taj rat baš nužan?
Ali bez brige, nemaju oni muda za Iran.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3670 Re: IRAN
i ne trebaju im muda već tehnologija i logistika,a toga im ne fali
-
MUNAFIK
- Posts: 5261
- Joined: 23/03/2004 00:04
#3671 Re: IRAN
A eto bas me zanima cime ce opravdat pale sinove americkih majki ako krenu u ovu agresiju, jer Iran ce napast njihove vojne baze sigurno... Pa nisu ni amerikanci glupi ljudi, nece ni oni vjecno davat svoju djecu da bi se neko bogatio...JoseMujica wrote:i ne trebaju im muda već tehnologija i logistika,a toga im ne fali
- Spejs
- Posts: 286
- Joined: 14/07/2011 18:00
#3672 Re: IRAN
Rat je odavno u toku i trenutno se vodi samo diplomatsko-obavještajnim putevima!Richard Wagner wrote:svakako
ali ovdje se govori kao da se već ratuje
Vojna akcija je prema vijestima iz medija samo pitanje vremena.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3673 Re: IRAN
e drug moj ti ko da nisi preživio ove "naše" ratoveMUNAFIK wrote:A eto bas me zanima cime ce opravdat pale sinove americkih majki ako krenu u ovu agresiju, jer Iran ce napast njihove vojne baze sigurno... Pa nisu ni amerikanci glupi ljudi, nece ni oni vjecno davat svoju djecu da bi se neko bogatio...JoseMujica wrote:i ne trebaju im muda već tehnologija i logistika,a toga im ne fali
-
simpozijum delirijum
- Posts: 2102
- Joined: 02/07/2008 07:45
- Location: USA
#3674 Re: IRAN
na zalost , izgleda takoSpejs wrote:Rat je odavno u toku i trenutno se vodi samo diplomatsko-obavještajnim putevima!Richard Wagner wrote:svakako
ali ovdje se govori kao da se već ratuje
Vojna akcija je prema vijestima iz medija samo pitanje vremena.
EU je odobrila embargo na naftu iz Irana ( drugi najveci uvoznik poslije Kine ) , i fakticki po scenariju iz Iraka , to je uvod u rat
ratna tehnika se gomila
Amerikanci se povukli iz Iraka , vecinom , protu-raketni sistemi rasporedjeni u regionu , pocinju i velike vjezbe Izraela i USA najvece do sada u testiranju anti-raketnoga stita i tako dalje ..
fakat ludilo , sta te vodje 'zapadnih demokratija " misle ? malo bombi i raketa i sve ce biti gotovo , i Iran ce se predati ?
pa za 20 puta slabiju Libiju i trebalo im 8 mjeseci da skinu Gadafija uz veliko krvoprolice medju civilima
sto cinicno nazivaju ;"kolateralna steta " , zlocinci !
gurnuce nas u totalni belaj !
link;
http://www.informationclearinghouse.inf ... e30162.htm
-
StudentskiIC
- Posts: 76
- Joined: 01/04/2011 20:57
#3675 Re: IRAN
Sankcije od EU,
Iran prijeti blokadom Hormuškog prolaza, prijeti USS J.C.Stennis-u da se ne vraća u prolaz, prijeti zakonom koji bi zavranjivao vojne brodove u prolazu bez njihovog odobrenja,
zatim još dva nosača su na putu u Perzijski zaljev sa pratećom vojnom grupom,
vježbe Izraela i SAD-a,
Obama najavljuje buduću strategiju Vojske SAD-a koja će biti sada već zvanično orjentisana na Azijsko-Pacifičku regiju.
Iran prijeti blokadom Hormuškog prolaza, prijeti USS J.C.Stennis-u da se ne vraća u prolaz, prijeti zakonom koji bi zavranjivao vojne brodove u prolazu bez njihovog odobrenja,
zatim još dva nosača su na putu u Perzijski zaljev sa pratećom vojnom grupom,
vježbe Izraela i SAD-a,
Obama najavljuje buduću strategiju Vojske SAD-a koja će biti sada već zvanično orjentisana na Azijsko-Pacifičku regiju.
