Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#3651 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by Naslovnica »

Chmoljo wrote: 23/06/2026 10:48
Naslovnica wrote: 23/06/2026 10:39
_BataZiv_0809 wrote: 22/06/2026 17:28 Komunalni policajci, koji će na terenu biti 24 sata dnevno, imat će ovlaštenja da utvrđuju identitet, izdaju prekršajne naloge, zaustavljaju i pregledavaju vozila, te privremeno oduzimaju predmete.

Međutim, opozicioni zastupnik Faruk Selmanović oštro kritizira ovaj pristup, tvrdeći da "Trojka ovim rješenjem pokušava napraviti paralelnu političku i policijsku strukturu u Kantonu Sarajevo, što, kako je rekao, budi ružna sjećanja na početak devedesetih godina".


@Chmoljo :lol:
A zašto bi se pored trenutne "eko policije" osnivala još jedna organizacija (komunalna policija)?!
Zašto se ne naprave izmjene zakona i EKO policiji ne dodijele šira ovlaštenja?
Pretpostavljam da je Kanton vlasnik i jednih i drugih.
Može li mi neko objasniti tu logiku?
mislim zbog ovlaštenja da je zakonski čišće napraviti jednu službu koja će obuhvatiti sve. koliko znam sadašnji su parkovi ili radovi komunalni redari i mimo površina koje oni održavaju nemaju nikakvih ovlasti, da ne govorim o nekim drugim stvarima koji se tiču ograničavanja (kazne, zabrane i sl)

meni samo nije jasno dokle idu granice populizma pa Bandić priča o "nametu građanima", onaj Selmanović lupeta ko da se osniva paravojska... valjda je svim u interesu da postoji služba koju možeš nbazvati ireći - želim prijaviti seljanku sa 16 koja je bacala hljeb na ulicu imam snimak.

kome normalnom mogu smetati strožiji propisi i kazne kod prljanja i bacanja smeća?!
Nikome ne smetaju stroži propisi.
Kazne već imamo, propise također.
Isto kao i u saobraćaju, pa vidimo koliko efekta ima.
Okay je ideja, ali onda treba ukinuti one eko zelene, ionako kurcu sviraju, nikakva korist od njih.
A ne da imamo dvije službe, dva direktora, 2 zamjenika, sekretarice, automobile u sve ostalo poduplano a u suštini ista stvar samo malo šira ovlaštenja.
Nema smisla imati obje organizacije, niđe veze.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3652 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by _BataZiv_0809 »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 23/06/2026 10:55
Chmoljo wrote: 23/06/2026 10:48
Naslovnica wrote: 23/06/2026 10:39
A zašto bi se pored trenutne "eko policije" osnivala još jedna organizacija (komunalna policija)?!
Zašto se ne naprave izmjene zakona i EKO policiji ne dodijele šira ovlaštenja?
Pretpostavljam da je Kanton vlasnik i jednih i drugih.
Može li mi neko objasniti tu logiku?
mislim zbog ovlaštenja da je zakonski čišće napraviti jednu službu koja će obuhvatiti sve. koliko znam sadašnji su parkovi ili radovi komunalni redari i mimo površina koje oni održavaju nemaju nikakvih ovlasti, da ne govorim o nekim drugim stvarima koji se tiču ograničavanja (kazne, zabrane i sl)

meni samo nije jasno dokle idu granice populizma pa Bandić priča o "nametu građanima", onaj Selmanović lupeta ko da se osniva paravojska... valjda je svim u interesu da postoji služba koju možeš nbazvati ireći - želim prijaviti seljanku sa 16 koja je bacala hljeb na ulicu imam snimak.

kome normalnom mogu smetati strožiji propisi i kazne kod prljanja i bacanja smeća?!
:thumbup:

ma samo papcima moze smetati
plus sadasnjoj opoziciji u skupstini ks :D
uostalom oni i jestu ti koji se parkiraju nepropisno
glasaci im jesu ti koji u vlastitim mahalama smece svuda bacaju

i onda su zrtve progona kad se, ako Bog da insallah, uvede fino sa ovom policijom brutalno po dzepu za svaki vid papanluka
Joj sto Magoda izofira Zuhrica :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#3653 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by tramvajtrojka »

Naslovnica wrote: 23/06/2026 11:00
Chmoljo wrote: 23/06/2026 10:48
Naslovnica wrote: 23/06/2026 10:39
A zašto bi se pored trenutne "eko policije" osnivala još jedna organizacija (komunalna policija)?!
Zašto se ne naprave izmjene zakona i EKO policiji ne dodijele šira ovlaštenja?
Pretpostavljam da je Kanton vlasnik i jednih i drugih.
Može li mi neko objasniti tu logiku?
mislim zbog ovlaštenja da je zakonski čišće napraviti jednu službu koja će obuhvatiti sve. koliko znam sadašnji su parkovi ili radovi komunalni redari i mimo površina koje oni održavaju nemaju nikakvih ovlasti, da ne govorim o nekim drugim stvarima koji se tiču ograničavanja (kazne, zabrane i sl)

meni samo nije jasno dokle idu granice populizma pa Bandić priča o "nametu građanima", onaj Selmanović lupeta ko da se osniva paravojska... valjda je svim u interesu da postoji služba koju možeš nbazvati ireći - želim prijaviti seljanku sa 16 koja je bacala hljeb na ulicu imam snimak.

kome normalnom mogu smetati strožiji propisi i kazne kod prljanja i bacanja smeća?!
Nikome ne smetaju stroži propisi.
Kazne već imamo, propise također.
Isto kao i u saobraćaju, pa vidimo koliko efekta ima.
Okay je ideja, ali onda treba ukinuti one eko zelene, ionako kurcu sviraju, nikakva korist od njih.
A ne da imamo dvije službe, dva direktora, 2 zamjenika, sekretarice, automobile u sve ostalo poduplano a u suštini ista stvar samo malo šira ovlaštenja.
Nema smisla imati obje organizacije, niđe veze.
Sadasnji zeleni prelaze u novu eko policiju nece biti dvije službe naravno
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#3654 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by Naslovnica »

E to je skroz okay.
👍🏼
User avatar
Haris.ba
Posts: 35284
Joined: 08/09/2005 20:08

#3655 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by Haris.ba »

Hoce li konacno neko moci naloziti odvoz otpada na privatnoj parceli?

Ovlas procitah zakon, izgleda da ostaje isto ko i prije. Opet mozes sta hoces na privatnoj parceli.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#3656 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by drug_profi »

Jel možeš zanemariti održavanje privatne parcele tako da pustiš da se na nju svašta odlaže ili je ne održavaš i ne kosiš te pustiš da evolucija napreduje...?
peca777
Posts: 1258
Joined: 19/04/2019 14:08

#3657 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by peca777 »

Sve mozes kada imas sistem. Kada se zakoni donose jedan po jedan i sa ciljem da se nesto uradi, odnosno da imas kompletan sistem. Pa tako bi mogao i na privatnoj parceli koja je uz urbanu zonu nametnuti odrzavnaje. Neces ti? Ok, eto firme, odradi, a tebi isporuci racun.
User avatar
enko 1964
Posts: 1386
Joined: 11/02/2010 10:45
Grijem se na: južnu interkonekciju

#3658 Re: Vlada Kantona Sarajevo (2022-2026)

Post by enko 1964 »

peca777 wrote: 23/06/2026 13:08 Sve mozes kada imas sistem. Kada se zakoni donose jedan po jedan i sa ciljem da se nesto uradi, odnosno da imas kompletan sistem. Pa tako bi mogao i na privatnoj parceli koja je uz urbanu zonu nametnuti odrzavnaje. Neces ti? Ok, eto firme, odradi, a tebi isporuci racun.
Ovakav zakon već postoji samo što se, po običaju, ne provodi.
Post Reply