Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Optimist wrote: 22/08/2021 15:52
konektovan wrote: 22/08/2021 15:28

To bi mogao biti novi EAT 6 iz aisina...
I ja tako razmisljam ali nisam siguran, jer su u C4 robotizirani.
Nisu ni u C4 svi robotizirani. 2.0hdi je išao sa klasičnim automatikom, 1.6 ehdi su išli sa robotiziranim. Facelift C4 sa blue hdi ide sa eat6..cini mi se
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#36452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nKrkan »

Izbacuje mi iz 1 i 2 u ler stalno :oops: 3 i 4 hoce,drzi
Al ove dvije haus
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

nKrkan wrote: 22/08/2021 16:01 Izbacuje mi iz 1 i 2 u ler stalno :oops: 3 i 4 hoce,drzi
Al ove dvije haus
i meni stalno iskace / sta bi mogo bit problem?

malo sam guglo i kae mogo bi bit da je prekratak
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#36454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ko radi VAG dijagnostiku u Sarajevu da je normalan?
Da radi sa pravom dijagnostikom?
Ne ove kupovne i bzvz
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

vjeshalica wrote: 23/08/2021 13:58 Ko radi VAG dijagnostiku u Sarajevu da je normalan?
Da radi sa pravom dijagnostikom?
Ne ove kupovne i bzvz
Kakva je razlika izmedju prave i "krive" dijagnostike?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#36456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

RagibUzoriti wrote: 23/08/2021 14:14
vjeshalica wrote: 23/08/2021 13:58 Ko radi VAG dijagnostiku u Sarajevu da je normalan?
Da radi sa pravom dijagnostikom?
Ne ove kupovne i bzvz
Kakva je razlika izmedju prave i "krive" dijagnostike?
majstor ima kao "univerzalnu" onaj racunar sto nakacis i ocitavas obicni neki laptop kao sa univerzalnim programom, kae trebalo bi ko ima iskljucivo za vag grupaciju ?
ima li razlike uopce?
da se ocitaju odredjeni parametri rada vozila id sve sto ide? :?
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#36457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Ima razlike, zbog toga vcds dijagnostika je najbolja aftermarket dijagnostika za VW grupaciju.

Razlika je u cijeni dijagnostike i u njenim mogućnostima.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

vjeshalica wrote: 23/08/2021 14:27
RagibUzoriti wrote: 23/08/2021 14:14

Kakva je razlika izmedju prave i "krive" dijagnostike?
majstor ima kao "univerzalnu" onaj racunar sto nakacis i ocitavas obicni neki laptop kao sa univerzalnim programom, kae trebalo bi ko ima iskljucivo za vag grupaciju ?
ima li razlike uopce?
da se ocitaju odredjeni parametri rada vozila id sve sto ide? :?
Po nekom mome skromnom misljenju,onaj sto radi sa dijagnostikom je najvaznija karika u dijagnosticiranju kvara.

Ako radi sa VCDSom ( to je ovo sto ti navodis) i vozilo je npr VW koncern, i vise nego dovoljna dijagnostika samo ako zna sa njom da radi.

Ako radi sa univerzalnom, e onda moze da bude tarapane,jer sve univerzalne ne rade toliko dobro na pojedinim vozilima kao namjenske dijagnostike.

Npr AutoCom sasvim slabo pokriva francuska ili japanska vozila.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#36459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Na tom racunaru kojeg skopca, uglavnom kad se javi neka greska vec na tabli,ocita je, meni je zapravo potrebno da se pogleda u nekim parametrima vozila da li postoji negdje smetnja sto se ne javlja na tabli od auta?
Osim toga nisam bas aigurna da je taj softver na postojecem njegovom racunaru dovoljan i azuriran, inace taj program pokriva dosta tih stvari sa prikazom procenata i slicno ali da li neko radi specificnije preciznije?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

vjeshalica wrote: 23/08/2021 14:42 Na tom racunaru kojeg skopca, uglavnom kad se javi neka greska vec na tabli,ocita je, meni je zapravo potrebno da se pogleda u nekim parametrima vozila da li postoji negdje smetnja sto se ne javlja na tabli od auta?
Osim toga nisam bas aigurna da je taj softver na postojecem njegovom racunaru dovoljan i azuriran, inace taj program pokriva dosta tih stvari sa prikazom procenata i slicno ali da li neko radi specificnije preciznije?
Moze li preciznije sta ti je majstor rekao da je dijagnostika ocitala?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#36461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Nismo ga ni kacili, vec mi se javlja nesto specificno tokom rada vozila, sto se ne pojavljuje na tabli na vozilu uopce kao upozorenje.

Zato mu je bila preporuka da odem nekome ko ima za vag grupaciju detaljniju dijagnostiku

Da li je uopce moguce tu pojavu dijagnosticirati?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Pa ne mora ti se ni javljati na "tabli" greska.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#36463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Pa ne mora to i govorim, zato pitam da li je moguce to ikako utvrditi putem dijagnosticiranja?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#36464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Mogu se parametri rada mašine očitati. Ko zna da prepozna šta ne valja, biće mu dovoljno, uz tvoj opis simptoma.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#36465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Pa tako sam nesto i mislila, pa eto ako neko zna ko ima ozbiljan da to radi nek šarne
User avatar
ElRe
Posts: 16932
Joined: 12/12/2011 11:28

#36466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Optimist wrote: 22/08/2021 15:21 Peugeo 308, 1.6 HDI, 88kw automatik, 2015 god.
Koji je mjenjac u pitanju, zna li neko?
Ako je T9 model, onda je Aisin automatik.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Na Peugeot 3008 mi juce izbaci da ima novi update navigacije, da posjetim servis ili stranicu Peugeotovu, ali ne mogu na stranici nista da nadjem. Zna li neko nesto vise o ovome?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Gledaj stranicu za navigaciju ne za pezo
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Nasao sam, nesto bezveze, nove mape za par zemalja. Svakako navigaciju i ne koristim. Pise cijena 9 eura, ali mi se mrsko s tim zajebavati.
User avatar
motachjointa
Posts: 856
Joined: 27/06/2007 00:49

#36470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by motachjointa »

zna li neko kako najjednostavnije podesiti vrata od gepeka golf 6, mozda 2 -3 milimetra su starija, kad se prođe prstom preko stopki, vizuelno se baš i ne vidi ali na dodir se osjeti da su se malo poremetila, jel komplikovano da ih sam malo podesim da priljube bolje :?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#36471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ja bih to jbg malo sa ubjeđivačem.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#36472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Fino, imas one dvije odbojne gumice. Pomocu imbusa ih mozes izvlacit i uvlacit ( Kada odvrnes guras i izvlacis, zavrnes kada zavrsis)
Imas i na dnu ono cudo u sto se uklapa zabravak i njega mozes pomjeriti mm dva unutra da privuces vrata. Obiljezi trakom pravac da ti se ne pomjeri.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#36473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote: 25/08/2021 16:32 Fino, imas one dvije odbojne gumice. Pomocu imbusa ih mozes izvlacit i uvlacit ( Kada odvrnes guras i izvlacis, zavrnes kada zavrsis)
Imas i na dnu ono cudo u sto se uklapa zabravak i njega mozes pomjeriti mm dva unutra da privuces vrata. Obiljezi trakom pravac da ti se ne pomjeri.
Vidis meni je neki drugaciji problem. Ja moram vrata gepeka zalupiti pri dnu inace se ne zatvori fino gepek. Nije do brave jer je ona mijenjana i ostalo je isto. Jel treba nesto nastimati?
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#36474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

I to se desava poslije zamjene brave ? Ako je tako to je obicno znak da brava nije postavljena bas identicno kao prethodna sto je bila. Odnosno malo je pomjerena pri zavrtanju mozda 2 milimetra. Sasvim dovoljno da zapinje. Jeli ostane na jednom "zubu" kad normalno zatvoris ? To moze rjesiti tako da tu bravu popustis i ponovo zategnes i vidis kako onda ide ili da stelujes malo ova zadnja vrata
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#36475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by malakh »

imam jedan problem. auto mi je počelo trzati na 1500 obrtaja. zna li tko o čemu se radi? da li se kome to događalo?

u pitanju je nissan qashqhai, 2.0 cdi, 2015. godište, automatik.
Post Reply