Nisu ni u C4 svi robotizirani. 2.0hdi je išao sa klasičnim automatikom, 1.6 ehdi su išli sa robotiziranim. Facelift C4 sa blue hdi ide sa eat6..cini mi se
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#36452 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izbacuje mi iz 1 i 2 u ler stalno
3 i 4 hoce,drzi
Al ove dvije haus
Al ove dvije haus
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36454 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko radi VAG dijagnostiku u Sarajevu da je normalan?
Da radi sa pravom dijagnostikom?
Ne ove kupovne i bzvz
Da radi sa pravom dijagnostikom?
Ne ove kupovne i bzvz
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36455 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakva je razlika izmedju prave i "krive" dijagnostike?vjeshalica wrote: ↑23/08/2021 13:58 Ko radi VAG dijagnostiku u Sarajevu da je normalan?
Da radi sa pravom dijagnostikom?
Ne ove kupovne i bzvz
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36456 Re: Pitamo Mehanicare ?
majstor ima kao "univerzalnu" onaj racunar sto nakacis i ocitavas obicni neki laptop kao sa univerzalnim programom, kae trebalo bi ko ima iskljucivo za vag grupaciju ?RagibUzoriti wrote: ↑23/08/2021 14:14Kakva je razlika izmedju prave i "krive" dijagnostike?vjeshalica wrote: ↑23/08/2021 13:58 Ko radi VAG dijagnostiku u Sarajevu da je normalan?
Da radi sa pravom dijagnostikom?
Ne ove kupovne i bzvz
ima li razlike uopce?
da se ocitaju odredjeni parametri rada vozila id sve sto ide?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#36457 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima razlike, zbog toga vcds dijagnostika je najbolja aftermarket dijagnostika za VW grupaciju.
Razlika je u cijeni dijagnostike i u njenim mogućnostima.
Razlika je u cijeni dijagnostike i u njenim mogućnostima.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36458 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po nekom mome skromnom misljenju,onaj sto radi sa dijagnostikom je najvaznija karika u dijagnosticiranju kvara.vjeshalica wrote: ↑23/08/2021 14:27majstor ima kao "univerzalnu" onaj racunar sto nakacis i ocitavas obicni neki laptop kao sa univerzalnim programom, kae trebalo bi ko ima iskljucivo za vag grupaciju ?
ima li razlike uopce?
da se ocitaju odredjeni parametri rada vozila id sve sto ide?![]()
Ako radi sa VCDSom ( to je ovo sto ti navodis) i vozilo je npr VW koncern, i vise nego dovoljna dijagnostika samo ako zna sa njom da radi.
Ako radi sa univerzalnom, e onda moze da bude tarapane,jer sve univerzalne ne rade toliko dobro na pojedinim vozilima kao namjenske dijagnostike.
Npr AutoCom sasvim slabo pokriva francuska ili japanska vozila.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36459 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na tom racunaru kojeg skopca, uglavnom kad se javi neka greska vec na tabli,ocita je, meni je zapravo potrebno da se pogleda u nekim parametrima vozila da li postoji negdje smetnja sto se ne javlja na tabli od auta?
Osim toga nisam bas aigurna da je taj softver na postojecem njegovom racunaru dovoljan i azuriran, inace taj program pokriva dosta tih stvari sa prikazom procenata i slicno ali da li neko radi specificnije preciznije?
Osim toga nisam bas aigurna da je taj softver na postojecem njegovom racunaru dovoljan i azuriran, inace taj program pokriva dosta tih stvari sa prikazom procenata i slicno ali da li neko radi specificnije preciznije?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36460 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li preciznije sta ti je majstor rekao da je dijagnostika ocitala?vjeshalica wrote: ↑23/08/2021 14:42 Na tom racunaru kojeg skopca, uglavnom kad se javi neka greska vec na tabli,ocita je, meni je zapravo potrebno da se pogleda u nekim parametrima vozila da li postoji negdje smetnja sto se ne javlja na tabli od auta?
Osim toga nisam bas aigurna da je taj softver na postojecem njegovom racunaru dovoljan i azuriran, inace taj program pokriva dosta tih stvari sa prikazom procenata i slicno ali da li neko radi specificnije preciznije?
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36461 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nismo ga ni kacili, vec mi se javlja nesto specificno tokom rada vozila, sto se ne pojavljuje na tabli na vozilu uopce kao upozorenje.
Zato mu je bila preporuka da odem nekome ko ima za vag grupaciju detaljniju dijagnostiku
Da li je uopce moguce tu pojavu dijagnosticirati?
Zato mu je bila preporuka da odem nekome ko ima za vag grupaciju detaljniju dijagnostiku
Da li je uopce moguce tu pojavu dijagnosticirati?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36462 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ne mora ti se ni javljati na "tabli" greska.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36463 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ne mora to i govorim, zato pitam da li je moguce to ikako utvrditi putem dijagnosticiranja?
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36464 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mogu se parametri rada mašine očitati. Ko zna da prepozna šta ne valja, biće mu dovoljno, uz tvoj opis simptoma.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36465 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa tako sam nesto i mislila, pa eto ako neko zna ko ima ozbiljan da to radi nek šarne
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36467 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Peugeot 3008 mi juce izbaci da ima novi update navigacije, da posjetim servis ili stranicu Peugeotovu, ali ne mogu na stranici nista da nadjem. Zna li neko nesto vise o ovome?
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#36468 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gledaj stranicu za navigaciju ne za pezo
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36469 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nasao sam, nesto bezveze, nove mape za par zemalja. Svakako navigaciju i ne koristim. Pise cijena 9 eura, ali mi se mrsko s tim zajebavati.
- motachjointa
- Posts: 856
- Joined: 27/06/2007 00:49
#36470 Re: Pitamo Mehanicare ?
zna li neko kako najjednostavnije podesiti vrata od gepeka golf 6, mozda 2 -3 milimetra su starija, kad se prođe prstom preko stopki, vizuelno se baš i ne vidi ali na dodir se osjeti da su se malo poremetila, jel komplikovano da ih sam malo podesim da priljube bolje 
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36471 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bih to jbg malo sa ubjeđivačem.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fino, imas one dvije odbojne gumice. Pomocu imbusa ih mozes izvlacit i uvlacit ( Kada odvrnes guras i izvlacis, zavrnes kada zavrsis)
Imas i na dnu ono cudo u sto se uklapa zabravak i njega mozes pomjeriti mm dva unutra da privuces vrata. Obiljezi trakom pravac da ti se ne pomjeri.
Imas i na dnu ono cudo u sto se uklapa zabravak i njega mozes pomjeriti mm dva unutra da privuces vrata. Obiljezi trakom pravac da ti se ne pomjeri.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36473 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidis meni je neki drugaciji problem. Ja moram vrata gepeka zalupiti pri dnu inace se ne zatvori fino gepek. Nije do brave jer je ona mijenjana i ostalo je isto. Jel treba nesto nastimati?kabal1337 wrote: ↑25/08/2021 16:32 Fino, imas one dvije odbojne gumice. Pomocu imbusa ih mozes izvlacit i uvlacit ( Kada odvrnes guras i izvlacis, zavrnes kada zavrsis)
Imas i na dnu ono cudo u sto se uklapa zabravak i njega mozes pomjeriti mm dva unutra da privuces vrata. Obiljezi trakom pravac da ti se ne pomjeri.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#36474 Re: Pitamo Mehanicare ?
I to se desava poslije zamjene brave ? Ako je tako to je obicno znak da brava nije postavljena bas identicno kao prethodna sto je bila. Odnosno malo je pomjerena pri zavrtanju mozda 2 milimetra. Sasvim dovoljno da zapinje. Jeli ostane na jednom "zubu" kad normalno zatvoris ? To moze rjesiti tako da tu bravu popustis i ponovo zategnes i vidis kako onda ide ili da stelujes malo ova zadnja vrata
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#36475 Re: Pitamo Mehanicare ?
imam jedan problem. auto mi je počelo trzati na 1500 obrtaja. zna li tko o čemu se radi? da li se kome to događalo?
u pitanju je nissan qashqhai, 2.0 cdi, 2015. godište, automatik.
u pitanju je nissan qashqhai, 2.0 cdi, 2015. godište, automatik.
