Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
team87
Posts: 317
Joined: 03/05/2010 14:31

#3626 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by team87 »

DonieBrasco wrote: 30/05/2023 21:26 Image

Proper pizza - cijene

Jedna te ista pica po sastojcima, niđe veze.
e cuj jumbo pizza 40+KM, ovi stvarno nisu normalni, da je restoran ekskluzivni pa haj, ali fast food ofirni...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3627 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

moonca wrote: 01/06/2023 13:49
wrote: 01/06/2023 13:01 Image

sosse je top posebno ova njihova sosse bas se osjeti da koriste dobru gorgonzolu :thumbup: :thumbup: mljeveno meso i gorgonzola haos dobra kombinacija 8-)
:-) mozda je ukusna.. ali izgleda :roll:
Obično su unificirane. ne znam kako je ovako nahero dobio :D
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#3628 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by swanfilter »

I ovu je neko pijan sklepao.

Ruzna ko lopov ...

A, i cijene su malenkost ispod EU ...
User avatar
Ateista
Posts: 51667
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3629 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Ateista »

tramvajtrojka wrote: 01/06/2023 13:01 Image

sosse je top posebno ova njihova sosse bas se osjeti da koriste dobru gorgonzolu :thumbup: :thumbup: mljeveno meso i gorgonzola haos dobra kombinacija 8-)
Sosse iz sosseta je fakat vrh, jos ja inace ne jedem gorgonzolu, ali na toj pici odlicno ide, bas kad hoces da se najedes, sjecam se kad sam renovirao stan i ubijao sd od nosenja kako mi je znala leci, ko budali samar. :D
Samo sto je tad srednja bila 8KM, dobra stara vremena...
Nikad nisam skontao kakvo im je to mljeveno meso, nesto je dimljeno cini mi se...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28523
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3630 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

Ja kako sam skont'o, on kulen koji inace stavlja na pizzu, samelje i dobije ovako mljeveno. Mozes primjetiti, bar na Malti, kad pravi pizzu i stavlja to "mljeveno", da je u sustini kulen usitnjeni.
User avatar
Ateista
Posts: 51667
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3631 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Ateista »

BHF_Manijak wrote: 01/06/2023 21:39 Ja kako sam skont'o, on kulen koji inace stavlja na pizzu, samelje i dobije ovako mljeveno. Mozes primjetiti, bar na Malti, kad pravi pizzu i stavlja to "mljeveno", da je u sustini kulen usitnjeni.
Moguce da je kulen, ima smisla, sad da li isti onaj sto ide na peperoni samo samljeven, ili neki drugi, to nisam siguran.
Fazon je sto gorgonzola tu daje neku svoju zestinu pa je tesko definisati koliko je zacinjeno to meso.
Naslovnica
Posts: 35425
Joined: 20/03/2013 15:38

#3632 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Naslovnica »

team87 wrote: 01/06/2023 13:51
DonieBrasco wrote: 30/05/2023 21:26 Image

Proper pizza - cijene

Jedna te ista pica po sastojcima, niđe veze.
e cuj jumbo pizza 40+KM, ovi stvarno nisu normalni, da je restoran ekskluzivni pa haj, ali fast food ofirni...
Goveđa pršuta?
Pepperoni - sudžuka?
Kakvo bogohuljenje...
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3633 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vicious »

Ateista wrote: 02/06/2023 08:41
BHF_Manijak wrote: 01/06/2023 21:39 Ja kako sam skont'o, on kulen koji inace stavlja na pizzu, samelje i dobije ovako mljeveno. Mozes primjetiti, bar na Malti, kad pravi pizzu i stavlja to "mljeveno", da je u sustini kulen usitnjeni.
Moguce da je kulen, ima smisla, sad da li isti onaj sto ide na peperoni samo samljeven, ili neki drugi, to nisam siguran.
Fazon je sto gorgonzola tu daje neku svoju zestinu pa je tesko definisati koliko je zacinjeno to meso.
Pa piše im i na meniju da je sa kulenom...
User avatar
Ateista
Posts: 51667
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3634 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Ateista »

vicious wrote: 02/06/2023 11:11
Ateista wrote: 02/06/2023 08:41

Moguce da je kulen, ima smisla, sad da li isti onaj sto ide na peperoni samo samljeven, ili neki drugi, to nisam siguran.
Fazon je sto gorgonzola tu daje neku svoju zestinu pa je tesko definisati koliko je zacinjeno to meso.
Pa piše im i na meniju da je sa kulenom...
Ma pise, samo nikad nisam vidio onakav kulen pa mi cudno, moguce da ga sami melju da bude u onom obliku.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3635 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vicious »

Ateista wrote: 02/06/2023 11:18
vicious wrote: 02/06/2023 11:11

Pa piše im i na meniju da je sa kulenom...
Ma pise, samo nikad nisam vidio onakav kulen pa mi cudno, moguce da ga sami melju da bude u onom obliku.
Pa ja, vjerovatno sami melju... ili možda prstima nadrobe :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28523
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3636 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

Ma nasjecakan na sitno, k´o persun, luk itd... Kazem vidi se kada pripremaju pizzu, vidis sastojke koje stavljaju, izmedju ostalih i taj nasjeckani kulen na sitno.
Kako god, meni je njihova pizza fakat OK za onu cijenu, posebno Sosse na malti.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3637 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Metropolis napoletana 16 KM,. Alahimanet...do nekih drugih vremena sto se tice pizze.. :-)
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#3638 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by auspuhc »

Sosse angazovao botove na forumu. Nema drugog objasnjenja da se ovoliko hvali jedna bezvezna pizza.

Budem otisao jos jednom samo da provjerim da se slucajno nije bas potrefilo da dobijem los komad.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#3639 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dosadno mii »

auspuhc wrote: 02/06/2023 23:06 Sosse angazovao botove na forumu. Nema drugog objasnjenja da se ovoliko hvali jedna bezvezna pizza.

Budem otisao jos jednom samo da provjerim da se slucajno nije bas potrefilo da dobijem los komad.
Ko nafaku kad su hvalili
Jednom uzela cijeli dan sebi dolazila
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3640 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Nafaka ima dobru tortu...pistacija,.. :mrgreen:
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#3641 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by nivla »

Dosadno mii wrote: 02/06/2023 23:19
auspuhc wrote: 02/06/2023 23:06 Sosse angazovao botove na forumu. Nema drugog objasnjenja da se ovoliko hvali jedna bezvezna pizza.

Budem otisao jos jednom samo da provjerim da se slucajno nije bas potrefilo da dobijem los komad.
Ko nafaku kad su hvalili
Jednom uzela cijeli dan sebi dolazila
moram ti reci da danasnja nafaka, a pokvarili su se eksponencijalno sa rastom cijena nije ni nalik onoj koja je bila ok, pisano je da nije neka wow pizza ali bila je dugo od ok sastojaka, posljednji put kad sam probao na njoj nije valjalo nista
sto se sosse tice otkako je otvorio onu piceriju gore na kosevu i digao cijene kvalitet sastojaka je drasticno opao
vidim svi hvale kulen koji stavlja a to je obicna bajrina kulen kobasica, koju vecina vjerovatno nikad sebi ne kupi da jede kuci
generalno nista od hvaljenih pizza na forumu nije toliko lose kao sro su pizze u picolo mondo, al kad opisuju kako su dobre pisu i kako ih zaliju onim ubijacima okusa na bazi bijelog luka, a sa njima je i u2 beton
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#3642 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dječak sa šibicama »

Postoji li jos uvijek cuvena mahiraca?

Ne vidjam im auto za dostavu, a niti iko koga znam narucuje pizzu kod Mahira.

Nekad davno to je bila najtrazenija pizza, nije neki kvalitet ali najede ona. Poslije se pokvarila, navodno.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3643 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bumerangss »

Kakva je pizza u Gastro Dvor Sarajevo?
Cijene su ok... isplati li se maksuz otici?
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3644 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vicious »

bumerangss wrote: 03/06/2023 02:08 Kakva je pizza u Gastro Dvor Sarajevo?
Cijene su ok... isplati li se maksuz otici?
Dok je još bio Ahar bila je odlična, nisam jeo otkako su promijenli ime
User avatar
mc-twin
Posts: 4411
Joined: 18/04/2009 23:47

#3645 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by mc-twin »

dječak sa šibicama wrote: 03/06/2023 01:12 Postoji li jos uvijek cuvena mahiraca?

Ne vidjam im auto za dostavu, a niti iko koga znam narucuje pizzu kod Mahira.

Nekad davno to je bila najtrazenija pizza, nije neki kvalitet ali najede ona. Poslije se pokvarila, navodno.
Naravno. Bas neki dan vidjeh njihovo vozilo u par navrata.
Nije ni meni kao sto je nekad bila, ali nije da je losija...
User avatar
Ateista
Posts: 51667
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3646 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Ateista »

auspuhc wrote: 02/06/2023 23:06 Sosse angazovao botove na forumu. Nema drugog objasnjenja da se ovoliko hvali jedna bezvezna pizza.

Budem otisao jos jednom samo da provjerim da se slucajno nije bas potrefilo da dobijem los komad.
Kakve botove, objektivno im je pica beton, imaju dobar sistem gdje je uticaj radnika sveden na minimum i sve je standardizovano,pica skoro uvijek ista, odstupanja minimalna. Stvar je ukusa ako se nekom ne svidja.

Ono sto mene nervira kod njih je upravo taj mali dio ljudskog faktora gdje radnice cesto nisu bas na nivou i ono osnovno fulaju, kazem da stave sos i uvijek moram opet napominjati jer ga zaborave i bude im kao mrsko kad ih napomenem,a taj sos cini picu 50% boljom.
Cesto znaju lupiti bice za 20 minuta, ja dodjem pica stajala i hladila se jer je bila gotova za 10 minuta i slicno.
U zadnje vrijeme sam ih poceo bojkotovati jer su cijene bezobrazluk, koliko god da je pica dobra ne vrijedi tih para da srednja bude 11 ili 12 KM koliko je vec sad, 8KM je plafon i realna cijena kad se sve uzme u obzir.
Jedina za koju mi nije zao dati preko 10KM je u Galiji jer je to jedan skroz drugi level, a i restoran je u pitanju u centru grada a ne kiosk na malti.
User avatar
Ateista
Posts: 51667
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3647 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Ateista »

dječak sa šibicama wrote: 03/06/2023 01:12 Postoji li jos uvijek cuvena mahiraca?

Ne vidjam im auto za dostavu, a niti iko koga znam narucuje pizzu kod Mahira.

Nekad davno to je bila najtrazenija pizza, nije neki kvalitet ali najede ona. Poslije se pokvarila, navodno.
Odem ponekad i pojedem, meni je u 5 deka kao i uvijek.
Nikad mi nije bila najdraza i uvijek mi je smetalo sto su sastojci skoncentrisani na sredini a oko 50% su prakticno kore, ali takva je od kad je pamtim.
Najveci adut je pec na drva koja joj daje poseban smek.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3648 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by oldtajmer »

dječak sa šibicama wrote: 03/06/2023 01:12 Postoji li jos uvijek cuvena mahiraca?

Ne vidjam im auto za dostavu, a niti iko koga znam narucuje pizzu kod Mahira.

Nekad davno to je bila najtrazenija pizza, nije neki kvalitet ali najede ona. Poslije se pokvarila, navodno.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#3649 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by drugtito2011 »

mc-twin wrote: 03/06/2023 10:47
dječak sa šibicama wrote: 03/06/2023 01:12 Postoji li jos uvijek cuvena mahiraca?

Ne vidjam im auto za dostavu, a niti iko koga znam narucuje pizzu kod Mahira.

Nekad davno to je bila najtrazenija pizza, nije neki kvalitet ali najede ona. Poslije se pokvarila, navodno.
Naravno. Bas neki dan vidjeh njihovo vozilo u par navrata.
Nije ni meni kao sto je nekad bila, ali nije da je losija...
Imaju minimlano 5 auta. Biće da im ne ide tako loše.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#3650 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dječak sa šibicama »

Mahirova mi je uvijek bila top zbog tijesta, peceno na drvima, to je poseban smek.

Dodaci kao i drugdje, lose do slabo, ali podnosljivo.
Post Reply