INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#3626 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

kakavdanakneiskustvu wrote: 11/04/2022 17:35 čudi me da ona instant kafa nije poskupila nikako s obzirom da je obična kafa baš poskupila
Instant ima samo kafu u tragovima ni blizu klasicnoj kafi i kolicini
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#3627 Re: Poskupljenja

Post by kakavdanakneiskustvu »

znam to ali mi čudno da i to nije poskupilo
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#3628 Re: Poskupljenja

Post by noviclan »

spinel_ wrote: 11/04/2022 13:43 Ko kaze da je litar ulja i 25 kg brasna skupo?

Image
Image
Ma daaj gdje je ovoakcija
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3629 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

Dino79 wrote: 11/04/2022 17:23 Plin skuplja a posle plina ide sve ostalo ali neka smo mi njima uveli sankcije.
Lako je Alkalaju on nista ne placa iz svoga djepa.
Znaci samo za grijanje ove godine 20% vise.
Kakve sankcije,.nismo mi uveli..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#3630 Re: Poskupljenja

Post by kakavdanakneiskustvu »

pileća prsa perutnine ptuj u konnzumu a mislim i u mercatoru 8,45 km
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#3631 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 11/04/2022 17:35 čudi me da ona instant kafa nije poskupila nikako s obzirom da je obična kafa baš poskupila
Kako nije, grand 10kom sa 3.10 na 4.10 poskupio
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#3632 Re: Poskupljenja

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja sam danas negdje baš tu grand instant kafu pakovanje od deset komada vidio po cijeni od 3,30 km
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3633 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

nepass1 wrote: 11/04/2022 18:22
kakavdanakneiskustvu wrote: 11/04/2022 17:35 čudi me da ona instant kafa nije poskupila nikako s obzirom da je obična kafa baš poskupila
Kako nije, grand 10kom sa 3.10 na 4.10 poskupio
Ja sam prije 4 -5 dana kupio u bingu, 3.75 KM, redovna cijena...
Excel2
Posts: 1557
Joined: 03/10/2020 10:22

#3634 Re: Poskupljenja

Post by Excel2 »

Za kafu mozda ide jos jedan ciklus poskupljenja.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#3635 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 11/04/2022 18:24 ja sam danas negdje baš tu grand instant kafu pakovanje od deset komada vidio po cijeni od 3,30 km
Gdje to?
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#3636 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

konektovan wrote: 11/04/2022 18:27
nepass1 wrote: 11/04/2022 18:22

Kako nije, grand 10kom sa 3.10 na 4.10 poskupio
Ja sam prije 4 -5 dana kupio u bingu, 3.75 KM, redovna cijena...
U peniju je 4.10
Sad sam presao na onu grand iz kutije. Vise se dobije :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#3637 Re: Poskupljenja

Post by kakavdanakneiskustvu »

nepass1 wrote: 11/04/2022 18:41
kakavdanakneiskustvu wrote: 11/04/2022 18:24 ja sam danas negdje baš tu grand instant kafu pakovanje od deset komada vidio po cijeni od 3,30 km
Gdje to?
ne mogu se sjetiti,obišao sam danas u zenici praktički sve markete,moguće u maksiju
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#3638 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

mistek wrote: 11/04/2022 11:54
last mohicans wrote: 11/04/2022 11:24 Uzela je jednom i hanuma, lafo domaca u Umoljanima, dedo, pošteni prevarant pored ceste, donijela kuci, kad jaja opečatana. :lol:
Prošle godine u Umoljanima nana prodaje "domaće grožđe" :D
A meni pričaju da su ti ljudi iz Umoljana sve poštenjačina do poštenjačine :?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3639 Re: Poskupljenja

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 11/04/2022 20:40
mistek wrote: 11/04/2022 11:54

Prošle godine u Umoljanima nana prodaje "domaće grožđe" :D
A meni pričaju da su ti ljudi iz Umoljana sve poštenjačina do poštenjačine :?
Jesu Umoljani u Bosni?
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#3640 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

Snake Eyes wrote: 11/04/2022 20:41
suspect_zero wrote: 11/04/2022 20:40

A meni pričaju da su ti ljudi iz Umoljana sve poštenjačina do poštenjačine :?
Jesu Umoljani u Bosni?

Mislim da pripadaju, tu je u blizini Hercegovina....mislim kanjon Rakitnice...valjda je tu negdje granica, nagađam nisam sigurna :-?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3641 Re: Poskupljenja

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 11/04/2022 20:43
Snake Eyes wrote: 11/04/2022 20:41

Jesu Umoljani u Bosni?

Mislim da pripadaju, tu je u blizini Hercegovina....mislim kanjon Rakitnice...valjda je tu negdje granica, nagađam nisam sigurna :-?
E onda nije čudno.
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#3642 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

Snake Eyes wrote: 11/04/2022 20:44
suspect_zero wrote: 11/04/2022 20:43


Mislim da pripadaju, tu je u blizini Hercegovina....mislim kanjon Rakitnice...valjda je tu negdje granica, nagađam nisam sigurna :-?
E onda nije čudno.
Šuti, meni najbolje da sada zašutim :oops: :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#3643 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

Image

Ovaj merhametlija i postenjacina je zasluzio da bude na crnoj listi i da propadne. Nema nigdje smradova ko naseg svijeta.
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#3644 Re: Poskupljenja

Post by noviclan »

"Ovako na izletu, na moru, u drustvu, avionu..." Ooovako :izet: :izet:
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3645 Re: Poskupljenja

Post by statixx »

Bimal ulje u Konzumu u Wisi 4,6 km.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#3646 Re: Poskupljenja

Post by teskeredzic_22 »

Visoki predstavnik treba jednim dekretom posmjenjivati SVE VLADE , MINISTRE I MINISTARSTVA , RASPUSTITI SKUPŠTINE do izbora, amandmanima izbornog zakona zabraniti svim dosada izabranim dužnosicima kandidovanje narednih 8 godina zbog javašluka i štete.
Hitno , hitno , hitno.

https://www.klix.ba/biznis/privreda/bih ... /220411060
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#3647 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

statixx wrote: 12/04/2022 07:49 Bimal ulje u Konzumu u Wisi 4,6 km.
Pogledas samo datum proizvodnje i vidis o kakvoj je prevari rijec.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3648 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Gledaj ovih Bingo prevaranata i lopova.
Kad citava Evropa povlaci salmonela proizvode ovi cigani riskiraju necije zdravlje da bi zaradili...

https://www.bingotuzla.ba/proizvod/vafe ... g-ferrero/

Image
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#3649 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

spinel_ wrote: 12/04/2022 10:44 Gledaj ovih Bingo prevaranata i lopova.
Kad citava Evropa povlaci salmonela proizvode ovi cigani riskiraju necije zdravlje da bi zaradili...

https://www.bingotuzla.ba/proizvod/vafe ... g-ferrero/

Image
jesu li u buenu nasli
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3650 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Mislim da nisu ali ne mora znaciti da nece biti.
Uostalom iako ne kupujem ne znam kad je bilo koji Kinder bio na akciji?
Kako god koriste situaciju jer znaju da ljudi vjerovatno nece kupovati pa onda spusti cijenu mozda se nesto i proda.
Post Reply