Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#36001 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebalo bi pisati na cepu od posude za servo ulje koje hidraulicno ulje za servo ide. Koliko vidim ide fabricki neko crveno ulje Tutela koje je tesko naci i sa kojim su losa iskustva i za koje je preporuka da se zamijeni drugim uljem zelene boje od Tutele ali ni njega nema. Nakon toga su presli na zeleno ulje od VW grupacije oznake G 004 000 M2 kao ekvivalent tom fabrickom zelene boje od Alfe. Servo pumpa zuji kad se volan pomjera i zvuk se pojacava kako se volan pomjera. Obicno se to desava kad iz nekog razloga nema dovoljno ulja u sistemu ili kad je servo pumpa losa. Jeli bilo u posudi ulja i koje je boje ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36002 Re: Pitamo Mehanicare ?
eto taj je za alfe i zelen je,seru i oni sa tim uljem,koda je ferrari 
-
mirza2811
- Posts: 125
- Joined: 07/11/2016 09:58
#36003 Re: Pitamo Mehanicare ?
Crveno ulje unutra. Atf III obicno sa benzinske sipano. Svaki mjesec moram nadolit 1dc jer negdje gubi. Al opet ne kontam kako bi mogla zujit samo poslije 60 km/h , a ne na malim brzinama ? AKO je do njega idem sutra majstoru i da ispere sistem i nek sipa kako treba.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#36004 Re: Pitamo Mehanicare ?
1 dl mjesecno je poprilican gubitak ulja trebas vidjeti zbog cega gubi ulje. Obicno zuji servo pumpa u svakom rezimu, i dok stojis na mjestu i dok pomjeras volan.
-
mirza2811
- Posts: 125
- Joined: 07/11/2016 09:58
#36005 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jok meni je krenula zujit tek od 60km/h i od tad zuji nelrestano. Ispod 60 km/h ne zuji nista. To mi se vec desava 2 sedmice, al ulje mi gubi vec 1 god. Samo sto sam nasuo aditiv poslije 5 km prestalo je zujanje.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36006 Re: Pitamo Mehanicare ?
Atf= crveno
CHF zeleno ~ 16 -20 KM 1l
CHF zeleno ~ 16 -20 KM 1l
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36007 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bi bilo lose pogledati stanje krstova poluosovine kao i solja poluosovina koje su boljka u fiat korp.
Obicno brujanje nastane zbig isttosenih solja i nedostatka maziva a radi ostecenja unutrasnjih manzetni koje propuste vlagu i mikroprasinu .... Steta od par stotina maraka radi neceg sto kosta 10ak
Brujanje moze da znaci samo povecanje rezonance vibracija i pojave luftova tamo gdje ih ne bi trebalo biti.....kineticki, stabilizatori,poluosovine, krstovi solja poluosovine, isto tako provjeriti spone krajnice kugle
Obzirom na lose puteve morali bi redom vozat gusjenicka vozila koliko nismo svjesni koliko nasi putevi skracuju zivotni vijek trapova
A to izgleda ovako otprilike

Obicno brujanje nastane zbig isttosenih solja i nedostatka maziva a radi ostecenja unutrasnjih manzetni koje propuste vlagu i mikroprasinu .... Steta od par stotina maraka radi neceg sto kosta 10ak
Brujanje moze da znaci samo povecanje rezonance vibracija i pojave luftova tamo gdje ih ne bi trebalo biti.....kineticki, stabilizatori,poluosovine, krstovi solja poluosovine, isto tako provjeriti spone krajnice kugle
Obzirom na lose puteve morali bi redom vozat gusjenicka vozila koliko nismo svjesni koliko nasi putevi skracuju zivotni vijek trapova
A to izgleda ovako otprilike

- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#36008 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zdravo ekipa,
posjedujem audi a3 2017 godiste. Vergla ne moze da upali. Pregledani naftni filter, potopna pumpa i svjecice, sad i kljuc da se vidi da nije prazna baterija.
Ima li ko kakvih ideja?
posjedujem audi a3 2017 godiste. Vergla ne moze da upali. Pregledani naftni filter, potopna pumpa i svjecice, sad i kljuc da se vidi da nije prazna baterija.
Ima li ko kakvih ideja?
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#36009 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima al ti se nece svidjeti 
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#36011 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naftni filter i svjecice?

-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36012 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema tu ideja osim da dovedes nekog sa dijagnosyikom da provjeri parametre... Koji je motor u pitanju?
Edit malo sam pregledao po netu na drugim jezicima slican problem je imao covjek i ispostavilo se da kroz nesto uza crijeva gorivo ne dolazi do cilindara zbog zaprljanosti.... Idi orvo jeftinijim rjesenjima poskidaj crijeva za filtera i ocistiti...
Pogledaj jos i ovu klapnu na usisu
Last edited by oruzana_pobuna on 28/07/2021 14:37, edited 2 times in total.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#36013 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad ne shvatas za sta je smajli onda je bespotrebno i objasnjavatioruzana_pobuna wrote: ↑28/07/2021 11:02Ne znam sta ima smijesno u tome sto neko ima problem? Sjetices se ti tog smajlija kad tad Beco moj![]()
ko je pominjao problem?
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36014 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lik se svakome mora posrat u usta
Ko da je vise neko sretan kad ima problem i jos krene podjebavanje mudrovanje nekakva sranja u siframa nekakva pokondirenost....
Ko da je vise neko sretan kad ima problem i jos krene podjebavanje mudrovanje nekakva sranja u siframa nekakva pokondirenost....
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#36015 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako si ti prevrtljiva za nepovjerovat
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36016 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://vm.tiktok.com/ZMdvJEjgk/
Ovi nisu realni.. sto je najgore ocekujem slican zakon i kod nas jer sve prepisujemo
Ovi nisu realni.. sto je najgore ocekujem slican zakon i kod nas jer sve prepisujemo
-
Naslovnica
- Posts: 35420
- Joined: 20/03/2013 15:38
#36017 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nevjerovatno.JavierBosnia wrote: ↑28/07/2021 16:00 https://vm.tiktok.com/ZMdvJEjgk/
Ovi nisu realni.. sto je najgore ocekujem slican zakon i kod nas jer sve prepisujemo
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36018 Re: Pitamo Mehanicare ?
valjda ima LED svjetla
,za njih nisu obavezne prskalice
nepismenost teh i drzave na nivou
tako sam se nedavno nadjebavao sa policajcem oko kratkih,
evo reko sve ima,hodi hodi da vidis senzora i gluposti...sta ti reko mislis da Vi i oni koji su zakon pisali znate bolje od inzinjera,pa kao ne znamo,pa reko sto hoces da pises kaznu onda,a fkt auto upalio u sumi svjetla i kad sam izasao valjda ugasio,kad lizalo
,sta treba zvjerat stalno jesul on ili off 
i naravno da ce biti off,koji ce mi qrc zuta svjetla na 40+ koja se i ne primjete na takvom Suncu..
nepismenost teh i drzave na nivou
tako sam se nedavno nadjebavao sa policajcem oko kratkih,
evo reko sve ima,hodi hodi da vidis senzora i gluposti...sta ti reko mislis da Vi i oni koji su zakon pisali znate bolje od inzinjera,pa kao ne znamo,pa reko sto hoces da pises kaznu onda,a fkt auto upalio u sumi svjetla i kad sam izasao valjda ugasio,kad lizalo
i naravno da ce biti off,koji ce mi qrc zuta svjetla na 40+ koja se i ne primjete na takvom Suncu..
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36019 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakve veze ima senzor s tim da je tebi svjetlo ugaseno, a po zakonu mora biti upaljeno kratko-oboreno ili drl? Na postavkama ne stavis na auto nego trajno gorenje, za to i sluzi. Neces morati gledati je li upaljeno ili nije. Pusti se ti supljiranja s inzinjerima. Ta funkcija je napravljena za zemlje u kojima oborena-drl nisu obavezna. Vezano za srbiju.. katastrofa im je stanje vezano za tehnicke.
- liaar
- Posts: 3944
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#36020 Re: Pitamo Mehanicare ?
Srbija je haos sa tehničkim. Čak im je i skuplji nego u Federaciji kod nas, izađe ih tehnički 6500-7500din.
Obaraju ako u momentu tehničkog nestane ili nema tečnosti za brisače. Komedija.
Obaraju ako u momentu tehničkog nestane ili nema tečnosti za brisače. Komedija.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36021 Re: Pitamo Mehanicare ?
Obaraju ako si presvuko volan, tapacirung, nebo, sjediste. Obaraju sve, nema izuzetaka. Kod nas to nece nikad biti.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36022 Re: Pitamo Mehanicare ?
što je previše, previše je.. a da ne pričamo o cijenama registracije za 2.0 + motore
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#36023 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da je malo pretjerivanje jeste al bi tako trebalo izgledati kad bi gledali sve po ps-u sto bih u jednu ruku zelio i ovdje da se ako nista procisti malo ruglo od auta u drzavi gdje se registrovalo sve i svasta
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
-
Naslovnica
- Posts: 35420
- Joined: 20/03/2013 15:38
#36025 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gledao sam ovo za sjedišta.
Čovjeku se poderala prednja sjedišta, presvukao ih, nisu skroz ista naprijed i nazad, oborili ga.
Mislim da zbog toga ni u Švicarskoj ne bi bio oboren.
