Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#36001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Trebalo bi pisati na cepu od posude za servo ulje koje hidraulicno ulje za servo ide. Koliko vidim ide fabricki neko crveno ulje Tutela koje je tesko naci i sa kojim su losa iskustva i za koje je preporuka da se zamijeni drugim uljem zelene boje od Tutele ali ni njega nema. Nakon toga su presli na zeleno ulje od VW grupacije oznake G 004 000 M2 kao ekvivalent tom fabrickom zelene boje od Alfe. Servo pumpa zuji kad se volan pomjera i zvuk se pojacava kako se volan pomjera. Obicno se to desava kad iz nekog razloga nema dovoljno ulja u sistemu ili kad je servo pumpa losa. Jeli bilo u posudi ulja i koje je boje ?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

eto taj je za alfe i zelen je,seru i oni sa tim uljem,koda je ferrari :-)
mirza2811
Posts: 125
Joined: 07/11/2016 09:58

#36003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirza2811 »

Crveno ulje unutra. Atf III obicno sa benzinske sipano. Svaki mjesec moram nadolit 1dc jer negdje gubi. Al opet ne kontam kako bi mogla zujit samo poslije 60 km/h , a ne na malim brzinama ? AKO je do njega idem sutra majstoru i da ispere sistem i nek sipa kako treba.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#36004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

1 dl mjesecno je poprilican gubitak ulja trebas vidjeti zbog cega gubi ulje. Obicno zuji servo pumpa u svakom rezimu, i dok stojis na mjestu i dok pomjeras volan.
mirza2811
Posts: 125
Joined: 07/11/2016 09:58

#36005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirza2811 »

Jok meni je krenula zujit tek od 60km/h i od tad zuji nelrestano. Ispod 60 km/h ne zuji nista. To mi se vec desava 2 sedmice, al ulje mi gubi vec 1 god. Samo sto sam nasuo aditiv poslije 5 km prestalo je zujanje.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#36006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Atf= crveno
CHF zeleno ~ 16 -20 KM 1l
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Ne bi bilo lose pogledati stanje krstova poluosovine kao i solja poluosovina koje su boljka u fiat korp.

Obicno brujanje nastane zbig isttosenih solja i nedostatka maziva a radi ostecenja unutrasnjih manzetni koje propuste vlagu i mikroprasinu .... Steta od par stotina maraka radi neceg sto kosta 10ak

Brujanje moze da znaci samo povecanje rezonance vibracija i pojave luftova tamo gdje ih ne bi trebalo biti.....kineticki, stabilizatori,poluosovine, krstovi solja poluosovine, isto tako provjeriti spone krajnice kugle

Obzirom na lose puteve morali bi redom vozat gusjenicka vozila koliko nismo svjesni koliko nasi putevi skracuju zivotni vijek trapova

A to izgleda ovako otprilike

Image
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#36008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by W0rM »

Zdravo ekipa,
posjedujem audi a3 2017 godiste. Vergla ne moze da upali. Pregledani naftni filter, potopna pumpa i svjecice, sad i kljuc da se vidi da nije prazna baterija.
Ima li ko kakvih ideja?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

ima al ti se nece svidjeti :lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

foxlife wrote: 28/07/2021 10:59 ima al ti se nece svidjeti :lol:
Ne znam sta ima smijesno u tome sto neko ima problem? Sjetices se ti tog smajlija kad tad Beco moj 🤫
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#36011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Naftni filter i svjecice? :mrgreen: :lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

W0rM wrote: 28/07/2021 10:54 Zdravo ekipa,
posjedujem audi a3 2017 godiste. Vergla ne moze da upali. Pregledani naftni filter, potopna pumpa i svjecice, sad i kljuc da se vidi da nije prazna baterija.
Ima li ko kakvih ideja?
Nema tu ideja osim da dovedes nekog sa dijagnosyikom da provjeri parametre... Koji je motor u pitanju?

Edit malo sam pregledao po netu na drugim jezicima slican problem je imao covjek i ispostavilo se da kroz nesto uza crijeva gorivo ne dolazi do cilindara zbog zaprljanosti.... Idi orvo jeftinijim rjesenjima poskidaj crijeva za filtera i ocistiti...

Pogledaj jos i ovu klapnu na usisu


Last edited by oruzana_pobuna on 28/07/2021 14:37, edited 2 times in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

oruzana_pobuna wrote: 28/07/2021 11:02
foxlife wrote: 28/07/2021 10:59 ima al ti se nece svidjeti :lol:
Ne znam sta ima smijesno u tome sto neko ima problem? Sjetices se ti tog smajlija kad tad Beco moj 🤫
kad ne shvatas za sta je smajli onda je bespotrebno i objasnjavati
ko je pominjao problem?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#36014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Lik se svakome mora posrat u usta
Ko da je vise neko sretan kad ima problem i jos krene podjebavanje mudrovanje nekakva sranja u siframa nekakva pokondirenost....
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Kako si ti prevrtljiva za nepovjerovat
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#36016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

https://vm.tiktok.com/ZMdvJEjgk/

Ovi nisu realni.. sto je najgore ocekujem slican zakon i kod nas jer sve prepisujemo
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#36017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 28/07/2021 16:00 https://vm.tiktok.com/ZMdvJEjgk/

Ovi nisu realni.. sto je najgore ocekujem slican zakon i kod nas jer sve prepisujemo
Nevjerovatno. :-) :shock:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

valjda ima LED svjetla :lol: :lol: :lol: ,za njih nisu obavezne prskalice :run:

nepismenost teh i drzave na nivou

tako sam se nedavno nadjebavao sa policajcem oko kratkih,

evo reko sve ima,hodi hodi da vidis senzora i gluposti...sta ti reko mislis da Vi i oni koji su zakon pisali znate bolje od inzinjera,pa kao ne znamo,pa reko sto hoces da pises kaznu onda,a fkt auto upalio u sumi svjetla i kad sam izasao valjda ugasio,kad lizalo :lol: ,sta treba zvjerat stalno jesul on ili off :-)

i naravno da ce biti off,koji ce mi qrc zuta svjetla na 40+ koja se i ne primjete na takvom Suncu..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Kakve veze ima senzor s tim da je tebi svjetlo ugaseno, a po zakonu mora biti upaljeno kratko-oboreno ili drl? Na postavkama ne stavis na auto nego trajno gorenje, za to i sluzi. Neces morati gledati je li upaljeno ili nije. Pusti se ti supljiranja s inzinjerima. Ta funkcija je napravljena za zemlje u kojima oborena-drl nisu obavezna. Vezano za srbiju.. katastrofa im je stanje vezano za tehnicke.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#36020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Srbija je haos sa tehničkim. Čak im je i skuplji nego u Federaciji kod nas, izađe ih tehnički 6500-7500din.

Obaraju ako u momentu tehničkog nestane ili nema tečnosti za brisače. Komedija.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Obaraju ako si presvuko volan, tapacirung, nebo, sjediste. Obaraju sve, nema izuzetaka. Kod nas to nece nikad biti.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

što je previše, previše je.. a da ne pričamo o cijenama registracije za 2.0 + motore
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Da je malo pretjerivanje jeste al bi tako trebalo izgledati kad bi gledali sve po ps-u sto bih u jednu ruku zelio i ovdje da se ako nista procisti malo ruglo od auta u drzavi gdje se registrovalo sve i svasta
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#36024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

W0rM wrote: 28/07/2021 10:54 Zdravo ekipa,
posjedujem audi a3 2017 godiste. Vergla ne moze da upali. Pregledani naftni filter, potopna pumpa i svjecice, sad i kljuc da se vidi da nije prazna baterija.
Ima li ko kakvih ideja?
mislis dizne?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#36025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

STARx wrote: 28/07/2021 17:12 Obaraju ako si presvuko volan, tapacirung, nebo, sjediste. Obaraju sve, nema izuzetaka. Kod nas to nece nikad biti.
Gledao sam ovo za sjedišta.
Čovjeku se poderala prednja sjedišta, presvukao ih, nisu skroz ista naprijed i nazad, oborili ga.
Mislim da zbog toga ni u Švicarskoj ne bi bio oboren.
Post Reply