U Tunisu i Egiptu u biti se nista drasticno pronenilo nije... Sukobe su inscenirali Mosad i CIA da bi svrgnuli svoje marionete koje su dotrajale. Narod je to iskoristio kao izduvni ventil, a zapadni i istocni mediji su ovu "pobedu" narodu prezentovali kao pocetak demokratije, no, u sustini se nista bitnije promeniti nece... Egipat ce i dalje biti pod sapom imperijalista.amoninan wrote:Šta ti sve udrobi, drugar.
Režimi Tunisa i Egipta su već desetljećima vjerni saveznici SAD-a i Zapada, i da se njih pitalo ti režimi bi ostali tu do Sudnjeg dana. Jedan primjer samo kako se situacija promjenila, a baš u vezi s Iranom : http://af.reuters.com/article/topNews/i ... 1R20110219
Sada, će te dvije zemlje voditi ljudi koji su sve osim proamerički. Libija, također, od 2004. u savezu s SADom i Britanijom u tzv ratu protiv terorizma i još mnogo više (http://www.huffingtonpost.com/2011/02/2 ... 27769.html) S tim u vezi, prvi dezerteri iz Gadafijeve vlade i vojno-onavještajnih struktura uglavnom su bili oni koji su se protivili novom prozapadnom kursu Libije i saradnji s Zapadom. Sve do noći rezolucije američki izaslanici su u Triopliju savjetovali Gadafija kako da spasi guzicu. Na žalost po Gadafija nije ih poslušao. A sada najmoćniji čovjek u Libiji je bivši gost Guantanama, pravo gotivi Washington![]()
Zlatni dinar je samo jedn au nizu ubleha dragog pukovnika i ništa više.
Eh, Sirija je druga priča. Dok je Teheran pozdravio zbacivanje triju gore spomenutih diktatura Assadov režim je ipak njihov saveznik. Te se principi mogu malo zaboraviti.Jer, protivnicima režima u Siriji Iran je ono što je protivnicima režima u Egiptu Amerika. Pomagač režima koji ih je ubijao, mučio, zatvarao desetljećima
Gadafija je upravo njegovo beduinsko kampovanje sirom zapadnog sveta "kostalo" glave. Kada su ga ubedili da su drugovi, tada mu se i pocelo intenzivno rovariti u zemlji...
Da nije skroz off...
Licemeran zapad predvodjen Separatistickim Americkim Drzavama vec trideset godina siluje iranski narod samo zbog toga sto vise nemaju pristupa nad resursima te zemlje, ali i drustvenog ustrojstva te zemlje.
