vee-jay wrote:
Ako kazemo da je - po pitanju socijalnih struktura organizacije drzave - ustvari svejedno za koju se partiju glasa jer su sve partije tek ustvari jedna partija - koliko nam je onda vazan politicki skelet drzave - prvenstveno po pitanju dolazecih pregovora o reformi drzave?
Ko bi trebao da sjedi na ovoj stolici izmedju ove dvije osobe?
Mislim da smo obzirom koliko nas ima svi isti. Samo je jedna podjela - Lijeva i Desna. Unutar tih kategorija - sve je isto.
Premala smo zajednica za revolucionarne poteze, malo je izdanaka koji bi mogli da se pojave a da vec nisu vidjeni.
Povremeno se pojave mladjahni automatizirani retoricari koji odmorni od politike imaju socna rješenja za sve, medjutim zbilja je skroz druga. Mi u FBiH ne mozemo bez podrske hrvatskog korpusa da od danas do sutra mijenjamo stvari. Mi ne mozemo unutar bosnjackog korpusa (da je Vranduk drzava) da na ovaj nacin mijenjamo stvari. Ne mozemo na poslu u kolektivu. U mjesnoj zajednici. U haustoru. Na roditeljskom sastanku. Dakle,
svi su postali bitni danas. Svačije mišljenje je bitno. Opstrukcije su postale strast svima, jer svi hoce da ih se sve pita. Trazi se minimalni razlog za stopiranje procesa ukoliko ugrozava nas konformizam. Dakle, ne bismo se dogovorili da nas 10 s ovog foruma zivi i vodi ovu drzavu. Ne bismo.
Nemojte pričati da rjesenja čuče iza ćoška i povoditi se skandaloznim naslovima iz dnevnog žutila sa trafika. Imamo sistemski problem u ustavima FBiH i BiH. Treba nam prvo teški update sistema, i onda rješavanje zivotnih sudbina. I ne očekujte pad nezaposlenosti narednih 45 godina, jer u ovoj drzavi je ipak 350.000 KV i NKV radnika. Japan ih ne bi podmirio, sta da rade ti ljudi?
Novonastale stranke iz lijevog bloka su samo oportunisticka rjesenja za one koji nisu uspjeli u najstarijoj partiji na ovim prostorima.
Poslusajte Komsica, Radoncica i zakljucite koliko tu ima supstance u retorici kojoj nas izlazu. Koliko je detaljnih i konkretnih rjesenja. Detaljnih i konkretnih?
SDP ima infrastrukturu, ima rjesenja, ima neuporedivo manje okaljanih imena od svih ostalih i ima nenaklonjene medije.
Use your head ppl.