SDP

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35201 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote:
Novak20 wrote:
Ja ne vjerujem političarima ali to nije razlog da ne izađem na izbore. Ovi do sada su izdali moja očekivanja i to mogu pokazati samo na način da svoj glas dadnem nekom drugom. Možda je isti ili gori ali se nadam da će onaj ko je iznevjerio moj ranije dat' glas i povjerenje odjeb.... sa svih funkcija doživotno. Samo tako i ima šanse da nekad neko odgovara za svoja (ne)djela.
Kojim novim? Ja ih ne vidim. Vidim masu starih u novim dresovima.

Cak se i ne trude da ponude bilo kakve nove ideje, pa tako kampanja DF izgleda kao hibrid kampanje SDP i NS na proslim izborima, dok kampanja SBB izgleda kao kombinacija SDA i SDP kampanja iz 2010, samo prilagodjena prosjecnom nivou inteligencije i pismenosti simpatizera SBB. Takvo im je i clanstvo - mahom prebjezi iz maticnih stranaka.

Dakle... Eto ako vec necemo o konkretnim stvarima, sta su barem obecali? Jer se meni cini da nisam cuo nista novo. Evo hajde recimo da tek trebam odluciti za koga glasati... Sta mi to nudi bilo ko od njih, a da vec nije bezbroj puta prezvakano u proteklih 20 godina?
Nisam nigdje rekao novim političarima nego drugim. Sve ostalo je kao što kažeš 99%. Ipak, ima kvaka. Promjena vlasti je prilika da se razbiju već uhodane šeme moći i uticaja pojedinaca koji drže ovaj negativni status quo. Izbij poluge vlasti jednima, daj ih drugima pa nek se prozivaju, obračunavaju i zatvaraju jedni druge. Čisto da sebi dignu rejting i obezbijede još 4 godine na vlasti. Veća je šansa da na primjer Čaušević propjeva kad ga pitaju odakle mu bogatstvo preko noći ljudi koji nisu iz iste stranke kao i on sam. To je prirodan društveni proces koji podrazumjeva poziciju i opoziciju.
Ako se sklape u kriminalu kao što je bio slućaj 2010 dovedi treće na slijedećim izborima.
Sistem društvene i lične odgovornosti mora profunkcionisati ili će se ovde stvari opet rješavati paljevinom i puškom.
Slazem se, ali licnu odgovosnost nosimo svi mi, ne samo oni. Mi im dajemo mandat, mi glasamo za ublehe.

Narod je nemoguce amnestirati.

Kao takav, upravo narod drzi status quo, a ne oni.

Zasto ocekivati od njih da budu bolji od naroda?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35202 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: Trebamo biti duhoviti na ovaj vakat. :D Ali to ne znaci da trebamo posezati za humorom onda kada nemamo odgovore na pitanja. :D
Odgovore na pitanje, "zašto nam treba potpuni krah SDP-a?" ispisujem, sa malim varijacijama, još od prvog dana svoje registracije ovdje.
Taj krah smo imali poslije Alijanse, pa ne vidim da je pomogao. Naprotiv.

Ako zaista mislis da ce se nakon kraha SDP-a ili bilo koje druge stranke formirati nesto bolje, ok, postujem tvoje misljenje. Ne slazem se jer sam vec naveo zasto se cestiti ljudi nece baviti politikom, sto znaci da cemo opet dobiti iste ljude u drugim dresovima.
Ono niti izbliza nije bio krah poput ovoga koji sada predstoji SDP-u.

-------------------------------------------
Još 16 dana ... :evil:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35203 Re: SDP

Post by daddy-kool »

madner wrote:

Pa ako demokratija ne fercera, vrijeme je za drugi sistem. Nasilje uzivo i tako to dok ne dodjemo do necega sto fercera.

Naravno da imaju stranke koje to mogu provesti. Vidio sam i neke programe kako to uraditi. Politicka volja da se to uradi je druga stvar. Ako je ne bude, za 4 godine racun ispostaviti.
Demokratija nam je najbolja šansa jer postoji ugrađen korektiv u sistem. Ono što bi bilo dobro za društvo i ono što društvo zaista želi su potpuno suprotne stvari. Većina birača želi veća socijalna davanja, želi posao u državnoj firmi/administraciji, malo da uči a dobije diplomu, malo da radi a dobro da živi.

Možda sam ja postao previše ciničan, ali kada neka stranka dođe na vlast i ona postaje taj sistem. Uvijek se može pravdati kako su morali koalirati pa im je mandat bio ograničen. Vučić u Srbiji provodi neke stvari na osnovu neposredne podrške birača, ali takvu priču koju on priča ja kod nas nisam čuo. Nisam siguran ni da bi glasačko tijelo volilo čuti tu priču.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35204 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

daddy-kool wrote:
madner wrote:

Pa ako demokratija ne fercera, vrijeme je za drugi sistem. Nasilje uzivo i tako to dok ne dodjemo do necega sto fercera.

Naravno da imaju stranke koje to mogu provesti. Vidio sam i neke programe kako to uraditi. Politicka volja da se to uradi je druga stvar. Ako je ne bude, za 4 godine racun ispostaviti.
Demokratija nam je najbolja šansa jer postoji ugrađen korektiv u sistem. Ono što bi bilo dobro za društvo i ono što društvo zaista želi su potpuno suprotne stvari. Većina birača želi veća socijalna davanja, želi posao u državnoj firmi/administraciji, malo da uči a dobije diplomu, malo da radi a dobro da živi.

Možda sam ja postao previše ciničan, ali kada neka stranka dođe na vlast i ona postaje taj sistem. Uvijek se može pravdati kako su morali koalirati pa im je mandat bio ograničen. Vučić u Srbiji provodi neke stvari na osnovu neposredne podrške birača, ali takvu priču koju on priča ja kod nas nisam čuo. Nisam siguran ni da bi glasačko tijelo volilo čuti tu priču.
I dok god se narod ne promijeni, nece ni politicari.

Vrijeme je da se shvati da oni zapravo rade upravo ono sto vecina ljudi hoce - a hoce upravo podvuceno.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35205 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Alfons Kauders wrote:
madner wrote:
daddy-kool wrote:
Koje druge?

Ovo što priča Alfons je sasvim na mjestu. Na jednoj drugoj temi ti si postavio pitanje ko to nudi smanjenje adminsitracije i povećanje zaposlenosti za po 1% godišnje. Odgovor je da niti jedna stranka ovo ne može ponuditi (ili joj nije u interesu), jer za to jednostavno nema novih ideja, nema te snage ni tih ljudi koji to mogu provesti. A ono što svi zaboravljaju jeste da nas čekaju prljavo-slatki poslovi oko pravljenja koalicija nakon izbora, jer takav je kod nas politički sistem, tako koga god da izaberete izabrali ste i njihovu suprotnost.

Zato, ono što trebamo priželjkivati je stabilnost, nastavak funkcionisanja sistema čak i kada je loš. Sutrašnji dan nosi nadu, a vremenom će se i ovakav sistem postepeno poboljšavati. Jer, šta bi bila alternativa, izlazak izvan demokratskih okvira?
Pa ako demokratija ne fercera, vrijeme je za drugi sistem. Nasilje uzivo i tako to dok ne dodjemo do necega sto fercera.

Naravno da imaju stranke koje to mogu provesti. Vidio sam i neke programe kako to uraditi. Politicka volja da se to uradi je druga stvar. Ako je ne bude, za 4 godine racun ispostaviti.
Problem je sto fercera.

Ljudi glasaju za Titu, dobiju Valtera. Glasaju za 100% BiH, dobiju Valtera u Stambolu. Glasaju za referendum, dobiju Guardiana, a za treci tu je doktor Cho.

Ljudi dobiju tacno ono sto su trazili, vjeruj mi. Njihov prioritet pri izboru su bajke. Oni ne glasaju da njima bude bolje, vec da drugima bude gore.

Ne mozes glasati za mahanje zastavama, pa onda pitati gdje su radna mjesta i kvalitet zivota. Pa ti si svojim glasom svima stavio do znanja da ti to nisu prioriteti. Politicka ponuda ce se uvijek prilagoditi potraznji - tako da ce sljedeci put i ostale stranke mahati zastavama i pricati bajke. Uostalom dovoljno je pogledati sta je Dodik napravio na toj prici u proteklih 10 godina.

Ljude NE ZANIMAJU realna, ozbilnja rjesenja, mada tvrde suprotno. Ljudi nece da se informisu i obrazuju, da rade, da se zrtvuju, organizuju, trude. Ljudi hoce magicne stapice i bajke. Dobili su ono sto su trazili prosli put, a i ovaj ce.
sa ovim se slazem u potpunosti ali i zaglupljivanje je dio strategije vladajucih stranaka,gluplji narod=laksa manipulacija
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35206 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Opće je poznato da širom svijeta narod želi isključivo da vrijedno i naporno radi pa su im i političke elite takve, samo je BIH različita :-)
Što se onda svi upinju da pobjegnu u zemlje napornog rada, što ne ostaju ovdje?


Političke elite su svugdje te koje imaju obavezu da vuku naprijed, a jedino kod nas se uvijek za njih nađe milion izgovora.
Ako je za sve kriv kvarni narod koji kao takav može izabrati samo kvarnu elitu, koji će nam uopće k..c izbori, zašto onda ne biramo vlast lutrijom?
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35207 Re: SDP

Post by Novak20 »

VjecitiStudent wrote:Opće je poznato da širom svijeta narod želi isključivo da vrijedno i naporno radi pa su im i političke elite takve, samo je BIH različita :-)
Što se onda svi upinju da pobjegnu u zemlje napornog rada, što ne ostaju ovdje?


Političke elite su svugdje te koje imaju obavezu da vuku naprijed, a jedino kod nas se uvijek za njih nađe milion izgovora.
Ako je za sve kriv kvarni narod koji kao takav može izabrati samo kvarnu elitu, koji će nam uopće k..c izbori, zašto onda ne biramo vlast lutrijom?
:lol: :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35208 Re: SDP

Post by daddy-kool »

Zato što su izbori nužno zlo i imaju funkciju kolektivne psihoterapije.
Problemi naše političke elite su niski standardi u svakom pogledu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35209 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:Opće je poznato da širom svijeta narod želi isključivo da vrijedno i naporno radi pa su im i političke elite takve, samo je BIH različita :-)
Što se onda svi upinju da pobjegnu u zemlje napornog rada, što ne ostaju ovdje?


Političke elite su svugdje te koje imaju obavezu da vuku naprijed, a jedino kod nas se uvijek za njih nađe milion izgovora.
Ako je za sve kriv kvarni narod koji kao takav može izabrati samo kvarnu elitu, koji će nam uopće k..c izbori, zašto onda ne biramo vlast lutrijom?
Zasto da vuku naprijed kada narod to ne zeli?

Ljudi se protive reviziji jebenih laznih penzija, kamoli sta drugo. Svi bi ko fol neke promjene, ali isto tako svi bi da se nakace na pipu.

Kakav ba napredak?! Stvarno mislis da je vecina naroda za neke progresivne ideje, za evropske standarde? Za posten rad i postene poslove? Dje ti zivis covjece?

Svaki put kad se narod digao, digao se da nas vraca u mrak, a ne da nas vodi naprijed. Od Suljagica i vjeronauka, kamenovanja vlade prije cetiri godine, preko psetoljubaca koji bi da osnivaju preduzeca i grade hotele za cuke, do februarskih revolucionara koji su u Tuzli spalili jebenu zgradu zato sto skupstina nije htjela izglasati zakon po kojem bi se 300 nepotrebnih ljudi nakacilo na budzet.

To su cinjenice druze. Iza svega se uvijek krije budzetska sisa. To narod hoce, a primjera je bezbroj. Svi ko fol pricaju o smanjenju potrosnje, a svi bi da prave dembeliju i zive od drzave.

Narod je samo dobio ono sto je trazio.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35210 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Primjeri su ti :-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35211 Re: SDP

Post by JoseMujica »

ima i to Alfons

ali ovi dabogda da i do 10% dobace...prije koji mjesec sam im prognozirao stabilnih 10-12% ali nemaju šanse
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35212 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:Primjeri su ti :-)
Ponudi neke druge.

Fino ti kazem, iza skoro svakog bunta i desavanja naroda stoji vrlo jednostavan cilj - budzetska sisa.

Ako grijesim, bujrum dokazi da nije tako.

Ljudi hoce sadakistan, to su i dobili.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35213 Re: SDP

Post by daddy-kool »

Alfons Kauders wrote: Ljudi hoce sadakistan, to su i dobili.
To je to.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35214 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Primjeri su ti :-)
Ponudi neke druge.

Fino ti kazem, iza skoro svakog bunta i desavanja naroda stoji vrlo jednostavan cilj - budzetska sisa.

Ako grijesim, bujrum dokazi da nije tako.

Ljudi hoce sadakistan, to su i dobili.
Jedini ko fol relevantni primjer:
Nisu ljudi izglasali nekoga da im da lažne penzije, već je korumpirana politička elita (SDA + HDZ) prva smislila sistem za trajnu kupovinu dodatnih glasova, gdje su prvo masovno u lažne penzije pouvaljivali sebe i svoje članstvo, i onda je tu kao kolaterala upao još poneko izvan tog kruga.
Ovaj konkretni problem je od smrdljive glave krenuo, ne obratno, baš kao i svi ostali.

Ovo ostalo, sa cukama, protestima, itd. je niđe veze.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35215 Re: SDP

Post by Novak20 »

Alfons Kauders wrote:
Zasto da vuku naprijed kada narod to ne zeli?

Ljudi se protive reviziji jebenih laznih penzija, kamoli sta drugo. Svi bi ko fol neke promjene, ali isto tako svi bi da se nakace na pipu.

Kakav ba napredak?! Stvarno mislis da je vecina naroda za neke progresivne ideje, za evropske standarde? Za posten rad i postene poslove? Dje ti zivis covjece?

Svaki put kad se narod digao, digao se da nas vraca u mrak, a ne da nas vodi naprijed. Od Suljagica i vjeronauka, kamenovanja vlade prije cetiri godine, preko psetoljubaca koji bi da osnivaju preduzeca i grade hotele za cuke, do februarskih revolucionara koji su u Tuzli spalili jebenu zgradu zato sto skupstina nije htjela izglasati zakon po kojem bi se 300 nepotrebnih ljudi nakacilo na budzet.

To su cinjenice druze. Iza svega se uvijek krije budzetska sisa. To narod hoce, a primjera je bezbroj. Svi ko fol pricaju o smanjenju potrosnje, a svi bi da prave dembeliju i zive od drzave.

Narod je samo dobio ono sto je trazio.
Šta narod želi i traži vidjet ćemo 12.10. ove godine. Samo niko nema pravo optuživati narod za ovo stanje koje traje 24 godine. Stepen odgovornosti i krivice za sve što si nabrojao i što nisi nabrojao raste sa funkcijom koju neko u ime naroda obavlja.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35216 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Primjeri su ti :-)
Ponudi neke druge.

Fino ti kazem, iza skoro svakog bunta i desavanja naroda stoji vrlo jednostavan cilj - budzetska sisa.

Ako grijesim, bujrum dokazi da nije tako.

Ljudi hoce sadakistan, to su i dobili.
Jedini ko fol relevantni primjer:
Nisu ljudi izglasali nekoga da im da lažne penzije, već je korumpirana politička elita (SDA + HDZ) prva smislila sistem za trajnu kupovinu dodatnih glasova, gdje su prvo masovno u lažne penzije pouvaljivali sebe i svoje članstvo, i onda je tu kao kolaterala upao još poneko izvan tog kruga.
Ovaj konkretni problem je od smrdljive glave krenuo, ne obratno, baš kao i svi ostali.

Ovo ostalo, sa cukama, protestima, itd. je niđe veze.
Jesu, ljudi su upravo izglasali te koji su im to omogucili. Da nije tako, to im ne bi ni omogucili. Nidje veze, pa i sam to kazes... "trajna kupovina glasova"

Ako je sve nidje veze, onda valjda nije problem naci primjere? Dakle ja tvrdim da su skoro sva desavanja naroda motivisana sadakom. Naveo sam nekoliko primjera, mogu jos bezbroj. Hoces da malo pricamo o Diti i Konjuhu? :lol:

Ali ko sto vidimo, primjera nemas. Zato jer nemas pravo, zato jer ljudi jednostavno hoce pare od drzave. To im je vodilja, budzetski posao, lazne beneficije, malo stipendija za malog preko stranke, malo se uvalim u taj i taj posao privatnom firmom, malo ganjam snahi posao u novom javnom preduzecu itd.

Sta je sporno? Ljudi to hoce, ljudi su to i dobili.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35217 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Jedini ko fol relevantni primjer:
Nisu ljudi izglasali nekoga da im da lažne penzije, već je korumpirana politička elita (SDA + HDZ) prva smislila sistem za trajnu kupovinu dodatnih glasova, gdje su prvo masovno u lažne penzije pouvaljivali sebe i svoje članstvo, i onda je tu kao kolaterala upao još poneko izvan tog kruga.
Ovaj konkretni problem je od smrdljive glave krenuo, ne obratno, baš kao i svi ostali.

Ovo ostalo, sa cukama, protestima, itd. je niđe veze.
Jesu, ljudi su upravo izglasali te koji su im to omogucili. Da nije tako, to im ne bi ni omogucili. Nidje veze, pa i sam to kazes... "trajna kupovina glasova"

Ako je sve nidje veze, onda valjda nije problem naci primjere? Dakle ja tvrdim da su skoro sva desavanja naroda motivisana sadakom. Naveo sam nekoliko primjera, mogu jos bezbroj. Hoces da malo pricamo o Diti i Konjuhu? :lol:

Ali ko sto vidimo, primjera nemas. Zato jer nemas pravo, zato jer ljudi jednostavno hoce pare od drzave. To im je vodilja, budzetski posao, lazne beneficije, malo stipendija za malog preko stranke, malo se uvalim u taj i taj posao privatnom firmom, malo ganjam snahi posao u novom javnom preduzecu itd.

Sta je sporno? Ljudi to hoce, ljudi su to i dobili.
I opet, nije predizborno obećanje bilo, "biće svima sadaka", što bi opravdalo tvoju tvrdnju, već obratno, lažne penzije bile nešto što je kvarna elita smislila na pola svoga mandata zarad vlastitog boljitka i kupovine budućih glasova.

No, nije ovo prvi put da imaš problema sa elementarnom logikom ...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35218 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote:
Zasto da vuku naprijed kada narod to ne zeli?

Ljudi se protive reviziji jebenih laznih penzija, kamoli sta drugo. Svi bi ko fol neke promjene, ali isto tako svi bi da se nakace na pipu.

Kakav ba napredak?! Stvarno mislis da je vecina naroda za neke progresivne ideje, za evropske standarde? Za posten rad i postene poslove? Dje ti zivis covjece?

Svaki put kad se narod digao, digao se da nas vraca u mrak, a ne da nas vodi naprijed. Od Suljagica i vjeronauka, kamenovanja vlade prije cetiri godine, preko psetoljubaca koji bi da osnivaju preduzeca i grade hotele za cuke, do februarskih revolucionara koji su u Tuzli spalili jebenu zgradu zato sto skupstina nije htjela izglasati zakon po kojem bi se 300 nepotrebnih ljudi nakacilo na budzet.

To su cinjenice druze. Iza svega se uvijek krije budzetska sisa. To narod hoce, a primjera je bezbroj. Svi ko fol pricaju o smanjenju potrosnje, a svi bi da prave dembeliju i zive od drzave.

Narod je samo dobio ono sto je trazio.
Šta narod želi i traži vidjet ćemo 12.10. ove godine. Samo niko nema pravo optuživati narod za ovo stanje koje traje 24 godine. Stepen odgovornosti i krivice za sve što si nabrojao i što nisi nabrojao raste sa funkcijom koju neko u ime naroda obavlja.
Ja samo stavljam naglasak na "u ime naroda"... Svi su oni tu u ime naroda, sa mandatom koji im povjeri taj narod.

I koga drugo da onda optuzujem nego narod? Marsovce?

Ne sefe, narod je odgovoran, kriv donekle, ali odgovoran svakako. I po ko zna koji put - narod je taj koji zapravo nece promjene, barem ne promjene koje mene zanimaju i koje su potrebne privredi. Narod hoce sadaku, cak i sad kada su sve sehare presahnule.

Narod nece da radi, narod nece u EU, narod nece u skolu, nece postenje i sredjenu drzavu. Narod bi da se jebe a da im ne udje. Da imamo svapske plate i bosanske radne navike, svedsku socijalu i bosanske laznjake, da imamo muriju koja hvata kriminalce, ali se zato moze podmititi za cvaju kad se zapije u gradu, da imamo evropski autoput ali da bude besplatan, da svi zavrsimo fakultete u Kiseljaku i Travniku, a onda dobijemo dobre poslove u javnom sektoru bez previse pitanja.

I kazes niko nema pravo optuzivati narod? E vala imam, i te kako imam. Jebes takav narod.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35219 Re: SDP

Post by JoseMujica »

ne znam otkud crpiš elementarnu logiku Student ali i ja sam se x puta uvjerio u ovo što Alfons piše

najvećeg neprijatelja sebi ovdje napraviš ako nekoga natjeraš da radi...posebno ova pišoladija što se diploma nakupovala :roll: ne do bog nikome da ima ovakav problem s ljudskim resursima kakav mi imamo, a opet je isti taj problem sistemski proizvod i time se pakleni krug degradacije svih vrijednosti zatvara.

Elita je ko i narod naslijedila najgore običaje iz prethodnog sistema, a potpuno je nesposobna da napravi i najminimalniji rast kako bi se nove generacije društveno integrisale. Tako im i jeste ostalo da samo šire krug budžetskih korisnika kao balon od sapunice.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35220 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
Jesu, ljudi su upravo izglasali te koji su im to omogucili. Da nije tako, to im ne bi ni omogucili. Nidje veze, pa i sam to kazes... "trajna kupovina glasova"

Ako je sve nidje veze, onda valjda nije problem naci primjere? Dakle ja tvrdim da su skoro sva desavanja naroda motivisana sadakom. Naveo sam nekoliko primjera, mogu jos bezbroj. Hoces da malo pricamo o Diti i Konjuhu? :lol:

Ali ko sto vidimo, primjera nemas. Zato jer nemas pravo, zato jer ljudi jednostavno hoce pare od drzave. To im je vodilja, budzetski posao, lazne beneficije, malo stipendija za malog preko stranke, malo se uvalim u taj i taj posao privatnom firmom, malo ganjam snahi posao u novom javnom preduzecu itd.

Sta je sporno? Ljudi to hoce, ljudi su to i dobili.
I opet, nije predizborno obećanje bilo, "biće svima sadaka", što bi opravdalo tvoju tvrdnju, već obratno, lažne penzije bile nešto što je kvarna elita smislila na pola svoga mandata zarad vlastitog boljitka i kupovine budućih glasova.

No, nije ovo prvi put da imaš problema sa elementarnom logikom ...
Imas onaj zakon o pravima boraca iz 2006 pa vidi jel predizborna ili nije. :wink: I uzese glatko, na obecanju jos vise sadake.

Pa eto za te laznjake, HDZ je tu bio glavni - stranka koja u odnosu na broj glasaca i velicinu potencijalne baze ima najveci broj uhljebljenika. Neprestano na vlasti, clanstvo vaznije nego onomad u partiji, od stranke direktnu dobit ima barem 50% ako ne i 75% njihovih biraca. Druge stranke su nesto dalje, jer je HDZ imao vise sadake za podijeliti, ali princip je isti.

Narod glasa za njih jer ima licne koristi i cao. Sve je do te mjere korumpirano i politizirano da jebena egzistencija cca milion ljudi u drzavi direktno zavisi od izbornih rezultata. Svi su dio tala. Isto kao sto su u nekim propalim fabrikama kupovali portire za par stoja dok izvuku kamion robe. Neko vise, neko manje, ali svi su dio tala.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#35221 Re: SDP

Post by dustaban »

Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?

Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?
Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.
Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.
Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?
Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
Vidi nesta... stvarno se slazem sa svakim ko kritikuje DF, pravili su nepotrebne greske a njihovo je bilo samo da "pokupe izbjeglice".

Medjutim, yebayiga, takva je ovdje gradnja.
Ipak, postoji jedan dovoljan razlog da se glasa za DF. Oni su naprosto novi igrac a osim toga oni su najbolji instrument kaznjavanja SDP-a. Onaj ko je glasao za SDP a sad se, iz gnjeva, odluci recimo za SDA ili SBB, njegov gnjev ce ostati neprimjecen i nemjerljiv. Jedino ce glasovi za DF biti jasna poruka ne samo SDP-u vec i samom DF-u!
Ta poruka glasi - evo (otacvasyebo :mrgreen: ) sad smo vam dali povjerenje, ali zayebete li nas desice vam se isto!

I to je zaista najvise sto mozemo uciniti u ovoj situaciji. E da mi ovdje imamo neku japansku stranku u opciji, znali bi i mi kako da glasamo ZA NEKOG. Ovako nam je glasanje PROTIV NEKOG jedino sto nam je preostalo.

Ali treba iskoristiti i taj instrument.
Last edited by dustaban on 26/09/2014 13:20, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#35222 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

ko kaze da je DF novi igrsc taj nema veze s pamecu ali ovo je tema o buducem pokojniku a o njima sve najbolje
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#35223 Re: SDP

Post by dustaban »

StupskaBitanga wrote:ko kaze da je DF novi igrsc taj nema veze s pamecu ali ovo je tema o buducem pokojniku a o njima sve najbolje
Ko onda jeste "novi igrac". Ili, ako ti je lakse, ko to od ovih starih igraca jeste najbolji?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#35224 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

niko i ko kaze da imamo novih igraca
Ako je novi igrac neko ko je do jucer bio crven a danas narandzast to nije novi igrac to je klasicna ubleha
Ni ti ni ja niti bilo ko od nas nece odrediti sudbinu ovih izbora mada to svako iole zna
User avatar
sigh
Posts: 1173
Joined: 22/08/2014 23:12

#35225 Re: SDP

Post by sigh »

Pa SDP i jeste najbolji, ali neki jednostavno zbog ignorancije ne mogu to uvidjeti. Izvedeni lazni borci i usvojen zakon o nelegalno stecenoj imovini. To se trazilo godinama, SDP uradio i onda se to ignorise :thumbup:
Post Reply