Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
detroit-mercy wrote: ↑02/04/2026 14:53
Nego jedno pitanje, jesmo vise zavrsili sa istorijskim utakmicama .
Poslije ovoga, vise ne bi trebalo biti "istorijskih".
pa tek sada krecu istorijske
druga pobjeda na jednom svjestkom i to je prolazak grupe pa je li to moguce
prvi put smo pobjedili sa 3 razlike
prvi put ...
ovo je istorijska utakmica...
Ma ništa parking pa nismo Amerika gdje je parking ko 5 stadiona.
U Evropi se pješke ide na tekmu, tramvajem, autobusom, metroom.
Kakav parking, to je noćna mora.
sinuhe wrote: ↑02/04/2026 13:04
Bilino je jedini stadion koji se može renovirati. To što se radi na drugim stadionima su improvizacije.
Otprilike je to to. Uvijek se gledalo da se stadioni krpe i BP je jedino dobro ispalo. Koševo nema nikakve tu puno perspektive upravo radi atletske staze, starosti i same konfiguracije. Igrom slucaja je taj stadion u Zenici kako je krenula euforija od legendarnih utakmica tako se stvorio neki mit o zmajevom gnjezdu.
Grbavicu ne treba uopste ni spominjati jer radi parkinga je tu uvijek kolaps. Manite se gluposti javnog prevoza jer ne znam ko uopste voli javni prevoz? Reci radije nemam para za auto lakse mi se gurat ko sardina sa milion drugih ljudi koji su se bog zna kad zadnji put kupali i prali zube. Nađi lijepo neku poljanu gdje ces moci napraviti kakav god stadion treba i sa ogromnim parkingom da ljudi mogu uzivati.
I jace drzave od nase nemaju "nacionalnih" stadiona. Svicarska, Njemacka itd. Istina te drzave imaju dosta bolje lokalne stadione tako da oni igraju na razlicitim lokacijama. Između Sarajeva i Zenice realno pronaći mjesto jer nema smisla rušiti Čeliku stadion. Samo skontati da to sve bude odrzivo jer ne moze stadion opstati samo radi repke
Kad toliko pominjete parking kod Grbavice a gdje to ima toliko parking mjesta na Blilinom polju jedino da se Bosna natkrije
hrasno38 wrote: ↑02/04/2026 15:25
Kad toliko pominjete parking kod Grbavice a gdje to ima toliko parking mjesta na Blilinom polju jedino da se Bosna natkrije
I nema ga, samo je igrom slucaja BP jedini stadion koji je ispunjavao standarde i onda si "zapeo" na njemu. Ali ako vec imas priliku izgraditi nesto novo onda se moraju gledati sve opcije.
Pandakonda wrote: ↑02/04/2026 14:14
Manite se gluposti javnog prevoza jer ne znam ko uopste voli javni prevoz? Reci radije nemam para za auto lakse mi se gurat ko sardina sa milion drugih ljudi koji su se bog zna kad zadnji put kupali i prali zube. Nađi lijepo neku poljanu gdje ces moci napraviti kakav god stadion treba i sa ogromnim parkingom da ljudi mogu uzivati.
Veliki si prostor planirao za parking na ovoj slici.
Pa opet na ovaj parking moze parkirati samo 10-20% vozila koja bi dosla. cca. 1500 mjesta.
Planiranje parkinga za veliki stadion je poprilično nemoguće jer trebaš ogroman i skup prostor koji će imati svoju svrhu par puta godišnje.
Kraj Anfilda postoji parking sa oko 800-900 mjesta. Dakle nekih 60K ljudi dođe svaki matchday gradskim prevozom ili pješke. I to ne samo iz grada.
DaysleepeR wrote: ↑02/04/2026 14:56
Ma ništa parking pa nismo Amerika gdje je parking ko 5 stadiona.
U Evropi se pješke ide na tekmu, tramvajem, autobusom, metroom.
Kakav parking, to je noćna mora.
Posto ste spomenuli istu stvar lakse vas ovako quote. Sve te lokacije koje ste spomenuli imaju specificnost da su to već davno izgrađeni stadioni gdje si onda samo oko njih širio grad i pravio infrastrukturu. Ako pricamo o opciji da pravimo stadion od 0 gdje imas ogromne poljane gradnje bez prepreka onda ne vidim problem da i 10 stadiona parkinga bude. A obzirom da naš stadion realno ne treba kapacitet koji treba amerikancima onda nema ni potrebe sada za parkingom kao sa random slike sto sam nasao. Sigurno bi to bilo u manjem kapacitetu.
Ako imas dobar parking onda je manji teret i na javnom prevozu. Jbg ako amerikanci rade nesto kako treba mislim da ne treba argument protiv biti samo to sto su amerikanci a mi evropljani.
Al' pazi pogleda na stvari. Ako nije u Sarajevu nije patriotski.
Pa upravo u tome i jest kvaka, i Zenica je BiH, i Trebinje je BiH, i Livno je BiH, i Banja Luka je BiH.
I Borac i Zrinjski i Čelik su bosanskohercegovački klubovi. Kad bilo koji od njih ode na neku europsku tekmu, svaki će novinar napisati bosanskohercegovački klub, a club from Bosnia...
Presmiješno.
Igrat će repka u Zenici do sudnjeg dana zapamtite to
insaneinthebrain wrote: ↑02/04/2026 19:59
u Banja Luci ce biti nacionalni stadion. da moze reprezentacija republike sumske da igra prijateljske protiv rusije i cecenije
mnijem da bi oni radije pravili nacionalisticki a vi kako ocete
hrasno38 wrote: ↑02/04/2026 15:25
Kad toliko pominjete parking kod Grbavice a gdje to ima toliko parking mjesta na Blilinom polju jedino da se Bosna natkrije
hrasno38 wrote: ↑02/04/2026 15:25
Kad toliko pominjete parking kod Grbavice a gdje to ima toliko parking mjesta na Blilinom polju jedino da se Bosna natkrije
Pravit ce se podzemne na 4 nivoa.
U Zenici će se sve nesto praviti a nista se ne napravi
hrasno38 wrote: ↑02/04/2026 15:25
Kad toliko pominjete parking kod Grbavice a gdje to ima toliko parking mjesta na Blilinom polju jedino da se Bosna natkrije
Pravit ce se podzemne na 4 nivoa.
U Zenici će se sve nesto praviti a nista se ne napravi
U cijeloj BIH ce se sve praviti. Fking kruzni se pravi po godinu dana.
Dosta je obecanja daj da se konacno krene praviti, na stadionu jedva 10.000 ljudi uz sva pravila, propise, sigurnost, ovo - ono, sve sto trazi Uefa.
Sramota koliko godina od rata, ne moze od politike, pljacke i "ima li mene tu" ako nema nece se praviti nista.
A realno toliko ima potencijala, Grbavica kad se zavrsi juzna tribina, barem su obecali i zapad koji mora biti posebna prica zbog svega sto mora sadrzavati. Ranije je potpisano nesto za fasadu stadiona i ponovnu zamjenu terena.
Bilino Polje sam Vico dan poslje Italije rekao da ce se raditi, pa samo da krene da docekamo.