Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#34751 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

insaneinthebrain wrote: 09/04/2021 21:40 mehanicar i po :mrgreen:

Ovo ti je Live scanner. OBD skener. Izvjestava trenutno stanje i parametre tokom voznje. Preko Bluetooth ali kod ovog je vise blacktooth sigurno :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#34752 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ruska tehnologija, nepoderivo...
Oni su ovo prvi izmislili
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#34753 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Reglan »

Preporuka za nekog majstora za Peugeota, da nije ovlasteni(Dedovic, Blok...)
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34754 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Reglan wrote: 10/04/2021 16:35 Preporuka za nekog majstora za Peugeota, da nije ovlasteni(Dedovic, Blok...)
Servis 206 stup, servis ikić (cera)...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34755 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.

Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu

Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#34756 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Bile su gume u Autodomu.
I u Wurthu.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#34757 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.

Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu

Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Koliko dugo ih vec imas?!
Kod mene prvih sedmicu-dvije nisu radili kako treba, totalno razocarenje. Nakon toga su nalegli ali nikada 100%.
Uglavnom, prije njih sam imao neke SILUX-ove i bili su mi bolji od ovih Aerotwin, a 3 puta jeftiniji.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34758 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Naslovnica wrote: 11/04/2021 00:06
JavierBosnia wrote: 10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.

Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu

Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Koliko dugo ih vec imas?!
Kod mene prvih sedmicu-dvije nisu radili kako treba, totalno razocarenje. Nakon toga su nalegli ali nikada 100%.
Uglavnom, prije njih sam imao neke SILUX-ove i bili su mi bolji od ovih Aerotwin, a 3 puta jeftiniji.
Godina i 3 mj
Dok ima dosta vode fino to ide, ali cim se sofersajba treba oprati to je katastrofa. U potrazi sam za novima, nemam pojma sta odabrati
Valeo, SWF, nesto trece?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#34759 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 11/04/2021 00:11
Naslovnica wrote: 11/04/2021 00:06
JavierBosnia wrote: 10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.

Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu

Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Koliko dugo ih vec imas?!
Kod mene prvih sedmicu-dvije nisu radili kako treba, totalno razocarenje. Nakon toga su nalegli ali nikada 100%.
Uglavnom, prije njih sam imao neke SILUX-ove i bili su mi bolji od ovih Aerotwin, a 3 puta jeftiniji.
Godina i 3 mj
Dok ima dosta vode fino to ide, ali cim se sofersajba treba oprati to je katastrofa. U potrazi sam za novima, nemam pojma sta odabrati
Valeo, SWF, nesto trece?
Meni oni iz SILUX-a bili odlicni.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34760 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Naslovnica wrote: 11/04/2021 00:23
Meni oni iz SILUX-a bili odlicni.
Pisem i to :D
Vidjet cu ko jos kakva iskustva ima sa brisacima pa mozda nadjem najbolje rjesenje
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#34761 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 11/04/2021 00:26
Naslovnica wrote: 11/04/2021 00:23
Meni oni iz SILUX-a bili odlicni.
Pisem i to :D
Vidjet cu ko jos kakva iskustva ima sa brisacima pa mozda nadjem najbolje rjesenje
Jos ako uganjas kada im je besplatna dostava.
Ja sam svoje platio oko 25KM sa besplatnom dostavom (2x650mm).
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34762 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Naslovnica wrote: 11/04/2021 00:36
JavierBosnia wrote: 11/04/2021 00:26
Naslovnica wrote: 11/04/2021 00:23
Meni oni iz SILUX-a bili odlicni.
Pisem i to :D
Vidjet cu ko jos kakva iskustva ima sa brisacima pa mozda nadjem najbolje rjesenje
Jos ako uganjas kada im je besplatna dostava.
Ja sam svoje platio oko 25KM sa besplatnom dostavom (2x650mm).
Image
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34763 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Lijevi retrovizor, ima automatizaciju preklapanja, ostecen, neki savjet s obzirom da nov kosta 1200 km, minimalizam, :mrgreen: ima li pametna opcija?

Moj prijedlog da "turi" obicne od joje :lol:

Skoda Yeti, pitam za jarana
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#34764 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

iceman ze wrote: 11/04/2021 13:49 Lijevi retrovizor, ima automatizaciju preklapanja, ostecen, neki savjet s obzirom da nov kosta 1200 km, minimalizam, :mrgreen: ima li pametna opcija?

Moj prijedlog da "turi" obicne od joje :lol:

Skoda Yeti, pitam za jarana
Kao da je to puno bitno sto se preklapaju.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#34765 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Slazem se sa @visuljak :thumbup: Kakvih 1200KM za tako nebitnu stvar.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34766 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Takve stvari se kupuju polovne. Ali, možda "jaran" hoće nov jer je sve već promijenio na tom Yetiju osim šasije...
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#34767 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

iceman ze wrote: 11/04/2021 13:49 Lijevi retrovizor, ima automatizaciju preklapanja, ostecen, neki savjet s obzirom da nov kosta 1200 km, minimalizam, :mrgreen: ima li pametna opcija?

Moj prijedlog da "turi" obicne od joje :lol:

Skoda Yeti, pitam za jarana
Auto-otpadi, pik i sl.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#34768 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

profatr wrote: 11/04/2021 15:57
iceman ze wrote: 11/04/2021 13:49 Lijevi retrovizor, ima automatizaciju preklapanja, ostecen, neki savjet s obzirom da nov kosta 1200 km, minimalizam, :mrgreen: ima li pametna opcija?

Moj prijedlog da "turi" obicne od joje :lol:

Skoda Yeti, pitam za jarana
Auto-otpadi, pik i sl.
Ako ima mehanizam za preklapanje, vrijedi se raspitati.

https://www.olx.ba/artikal/30017645/sko ... 2010-2013/
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34769 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

iceman ze wrote: 11/04/2021 13:49 Lijevi retrovizor, ima automatizaciju preklapanja, ostecen, neki savjet s obzirom da nov kosta 1200 km, minimalizam, :mrgreen: ima li pametna opcija?

Moj prijedlog da "turi" obicne od joje :lol:

Skoda Yeti, pitam za jarana
Jes taj jaran pakash, stalno pitas za njega.. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34770 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.

Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu

Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Imas u bingetu stup, kupiti posebno gumice. Nisu skupe, ali ne znam koliko su kvalitetne..
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34771 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote: 11/04/2021 18:02
JavierBosnia wrote: 10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.

Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu

Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Imas u bingetu stup, kupiti posebno gumice. Nisu skupe, ali ne znam koliko su kvalitetne..
Cisto da vidim da li su gumice zasluzne za to lose brisanje ili ima neki drugi faktor, ne planiram na njima dugo ostajati
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#34772 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma i to ces samo baciti pare. Ja sam imao neke Bosch eco metlice, to je preskakalo, pogotovo ako nema dovoljno kise i na vecim brzinama, na autoputu.
Kupim u Maji jesenas Continental, nikad vise takvih problema, koliko god slaba kisa bila i velika brzina.
Kao imaju neku specijalnu konstrukciju da bolje prijanjaju testiranu do 240 km/h.
Nisu bas jeftini ali vrijede svake marke.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34773 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

NediM17 wrote: 11/04/2021 18:27 Ma i to ces samo baciti pare. Ja sam imao neke Bosch eco metlice, to je preskakalo, pogotovo ako nema dovoljno kise i na vecim brzinama, na autoputu.
Kupim u Maji jesenas Continental, nikad vise takvih problema, koliko god slaba kisa bila i velika brzina.
Kao imaju neku specijalnu konstrukciju da bolje prijanjaju testiranu do 240 km/h.
Nisu bas jeftini ali vrijede svake marke.
Pa i nije bas da sam i ja najjeftinije uzeo, 45 bile, bosch aerotwin za koje su mnogi rekli da su medju najboljim. A ono 5 dana nakon ugradnje ostaje trag na staklu
Koliko su te tvoje bile? Mada mi nesto ne ulijevaju povjerenje vrhunskih brisaca, jedno je guma jedno brisac :D
Al ocito nema pravila ni kad kupis ove bolje, kad ispadne sranje na startu
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#34774 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

otkako mi je univerzalni sletio sa sajbe na prvom autu :lol: odem i kupim zamjenske ali tipske za auto i dok ga vozim 4-5 godina nemam problema sa brisacima, sad kupim tipske bosch aetotwin i nemam frke dok je auto u ekploataciji kod mene, tako da ce biti da si lose srece
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34775 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Ma odes u ovlasteni i kupis,nema boljih metlica...ja vratio koristene orginalne,sto brze idem bolje brisu. :lol: :D

Ako ti ostaje na nekim djelovima,imas ogrebotine 100% ili neku masnocu,meni maloprije izvadila zivce tq masnoca,uzeo iz kuce 3 flase vode,spuzvicu i deterdjent za sudje i opro,sad ko novo staklo...
Post Reply