Ovo ti je Live scanner. OBD skener. Izvjestava trenutno stanje i parametre tokom voznje. Preko Bluetooth ali kod ovog je vise blacktooth sigurno
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#34751 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34752 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ruska tehnologija, nepoderivo...
Oni su ovo prvi izmislili
Oni su ovo prvi izmislili
- Reglan
- Posts: 5011
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#34753 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preporuka za nekog majstora za Peugeota, da nije ovlasteni(Dedovic, Blok...)
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34755 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.
Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu
Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu
Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34756 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bile su gume u Autodomu.
I u Wurthu.
I u Wurthu.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34757 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko dugo ih vec imas?!JavierBosnia wrote: ↑10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.
Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu
Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Kod mene prvih sedmicu-dvije nisu radili kako treba, totalno razocarenje. Nakon toga su nalegli ali nikada 100%.
Uglavnom, prije njih sam imao neke SILUX-ove i bili su mi bolji od ovih Aerotwin, a 3 puta jeftiniji.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34758 Re: Pitamo Mehanicare ?
Godina i 3 mjNaslovnica wrote: ↑11/04/2021 00:06Koliko dugo ih vec imas?!JavierBosnia wrote: ↑10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.
Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu
Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Kod mene prvih sedmicu-dvije nisu radili kako treba, totalno razocarenje. Nakon toga su nalegli ali nikada 100%.
Uglavnom, prije njih sam imao neke SILUX-ove i bili su mi bolji od ovih Aerotwin, a 3 puta jeftiniji.
Dok ima dosta vode fino to ide, ali cim se sofersajba treba oprati to je katastrofa. U potrazi sam za novima, nemam pojma sta odabrati
Valeo, SWF, nesto trece?
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34759 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni oni iz SILUX-a bili odlicni.JavierBosnia wrote: ↑11/04/2021 00:11Godina i 3 mjNaslovnica wrote: ↑11/04/2021 00:06Koliko dugo ih vec imas?!JavierBosnia wrote: ↑10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.
Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu
Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
Kod mene prvih sedmicu-dvije nisu radili kako treba, totalno razocarenje. Nakon toga su nalegli ali nikada 100%.
Uglavnom, prije njih sam imao neke SILUX-ove i bili su mi bolji od ovih Aerotwin, a 3 puta jeftiniji.
Dok ima dosta vode fino to ide, ali cim se sofersajba treba oprati to je katastrofa. U potrazi sam za novima, nemam pojma sta odabrati
Valeo, SWF, nesto trece?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34760 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pisem i to
Vidjet cu ko jos kakva iskustva ima sa brisacima pa mozda nadjem najbolje rjesenje
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34761 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos ako uganjas kada im je besplatna dostava.JavierBosnia wrote: ↑11/04/2021 00:26Pisem i to
Vidjet cu ko jos kakva iskustva ima sa brisacima pa mozda nadjem najbolje rjesenje
Ja sam svoje platio oko 25KM sa besplatnom dostavom (2x650mm).
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34762 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naslovnica wrote: ↑11/04/2021 00:36Jos ako uganjas kada im je besplatna dostava.JavierBosnia wrote: ↑11/04/2021 00:26Pisem i to
Vidjet cu ko jos kakva iskustva ima sa brisacima pa mozda nadjem najbolje rjesenje
Ja sam svoje platio oko 25KM sa besplatnom dostavom (2x650mm).

- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34763 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lijevi retrovizor, ima automatizaciju preklapanja, ostecen, neki savjet s obzirom da nov kosta 1200 km, minimalizam,
ima li pametna opcija?
Moj prijedlog da "turi" obicne od joje
Skoda Yeti, pitam za jarana
Moj prijedlog da "turi" obicne od joje
Skoda Yeti, pitam za jarana
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#34765 Re: Pitamo Mehanicare ?
Slazem se sa @visuljak
Kakvih 1200KM za tako nebitnu stvar.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#34766 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takve stvari se kupuju polovne. Ali, možda "jaran" hoće nov jer je sve već promijenio na tom Yetiju osim šasije...
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#34768 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ima mehanizam za preklapanje, vrijedi se raspitati.
https://www.olx.ba/artikal/30017645/sko ... 2010-2013/
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34770 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas u bingetu stup, kupiti posebno gumice. Nisu skupe, ali ne znam koliko su kvalitetne..JavierBosnia wrote: ↑10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.
Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu
Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34771 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cisto da vidim da li su gumice zasluzne za to lose brisanje ili ima neki drugi faktor, ne planiram na njima dugo ostajatikonektovan wrote: ↑11/04/2021 18:02Imas u bingetu stup, kupiti posebno gumice. Nisu skupe, ali ne znam koliko su kvalitetne..JavierBosnia wrote: ↑10/04/2021 23:19 Da li je moguce da sam ja toliki peh. Prosle god kupim Bosch Aerotwin jer su ih svi hvalili i oni nisu ni prvog dana radili kako treba. Vodu sklanja vrlo dobro, ne skripe, ali na magistrali kad vozis iza nekog pa operes staklo pola ne obrise.
Jel se ikad ikome desavalo da dobije brisace s nekom greskom? Nemoguce je da je sofersajba kriva npr, nemoguce da ne nalegne fino jer kisu dobro rjesava, a metlica kao metlica se cini okej ne vidi se ostecenje. Sta je onda vraga mu
Ps. Ima li gdje kod nas da se guma samo kupi i promjeni, da probam sa tim?
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34772 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma i to ces samo baciti pare. Ja sam imao neke Bosch eco metlice, to je preskakalo, pogotovo ako nema dovoljno kise i na vecim brzinama, na autoputu.
Kupim u Maji jesenas Continental, nikad vise takvih problema, koliko god slaba kisa bila i velika brzina.
Kao imaju neku specijalnu konstrukciju da bolje prijanjaju testiranu do 240 km/h.
Nisu bas jeftini ali vrijede svake marke.
Kupim u Maji jesenas Continental, nikad vise takvih problema, koliko god slaba kisa bila i velika brzina.
Kao imaju neku specijalnu konstrukciju da bolje prijanjaju testiranu do 240 km/h.
Nisu bas jeftini ali vrijede svake marke.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34773 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa i nije bas da sam i ja najjeftinije uzeo, 45 bile, bosch aerotwin za koje su mnogi rekli da su medju najboljim. A ono 5 dana nakon ugradnje ostaje trag na stakluNediM17 wrote: ↑11/04/2021 18:27 Ma i to ces samo baciti pare. Ja sam imao neke Bosch eco metlice, to je preskakalo, pogotovo ako nema dovoljno kise i na vecim brzinama, na autoputu.
Kupim u Maji jesenas Continental, nikad vise takvih problema, koliko god slaba kisa bila i velika brzina.
Kao imaju neku specijalnu konstrukciju da bolje prijanjaju testiranu do 240 km/h.
Nisu bas jeftini ali vrijede svake marke.
Koliko su te tvoje bile? Mada mi nesto ne ulijevaju povjerenje vrhunskih brisaca, jedno je guma jedno brisac
Al ocito nema pravila ni kad kupis ove bolje, kad ispadne sranje na startu
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#34774 Re: Pitamo Mehanicare ?
otkako mi je univerzalni sletio sa sajbe na prvom autu
odem i kupim zamjenske ali tipske za auto i dok ga vozim 4-5 godina nemam problema sa brisacima, sad kupim tipske bosch aetotwin i nemam frke dok je auto u ekploataciji kod mene, tako da ce biti da si lose srece
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34775 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma odes u ovlasteni i kupis,nema boljih metlica...ja vratio koristene orginalne,sto brze idem bolje brisu.
Ako ti ostaje na nekim djelovima,imas ogrebotine 100% ili neku masnocu,meni maloprije izvadila zivce tq masnoca,uzeo iz kuce 3 flase vode,spuzvicu i deterdjent za sudje i opro,sad ko novo staklo...
Ako ti ostaje na nekim djelovima,imas ogrebotine 100% ili neku masnocu,meni maloprije izvadila zivce tq masnoca,uzeo iz kuce 3 flase vode,spuzvicu i deterdjent za sudje i opro,sad ko novo staklo...
