Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Samprotivsviju wrote: ↑23/10/2024 09:13
Zar nije Vilneve to uradio isto u Jerezu 1997, nema teorijske sanse da bi on mogao proci u granicama krivine da ga Sumaher nije udario i usporio mu momentum
Pa to je tvrdnja Sumaherovog ministarstva odbrane. Nije se trebao zakucavati u njega i saznali bismo. S tim da je Vilnev preticao sa unutrasnje strane Dry Sac šikane.
Jbga Bata ti uvijek subjetkivno, nije to od nikakvog ministarstva odbrane vec je Villneueve sam to priznao.
"I still know it: There was actually no way to overtake him. I tried it anyway", says Villeneuve in the current edition of 'Auto Bild Motorsport'. "And I'll disclose it today: I knew from the beginning that he would try to shoot me off. Why? I saw the Formula 3 Finale 1990 in Macao. He did the same with Hakkinen there. I remembered in that moment."
"Of course I wouldn't have made the corner without his hit.", he admits. "But I just thought: 'I'll surprise him. He will do it again, will crash again.' Honestly I've discussed it with my team before the race. And then he really did it! He hit me and got stuck in the gravel. I could continue driving. In the next lap I saw him standing on the wall. Then I thought: Yes, that's it!"
Mijenjao je Villenueve onda cesto stavove po tom pitanju. Mada ovo sto si postao je sa Reddita gdje je neko u komentarima preveo izjavu za njemacki casopis. Ne da mi se kopati dalje u to, nemam kad.
Za oficijelnu F1 stranicu 2017. povodom 20-te godisnjice Jereza nije tako tvrdio.
Pa to je tvrdnja Sumaherovog ministarstva odbrane. Nije se trebao zakucavati u njega i saznali bismo. S tim da je Vilnev preticao sa unutrasnje strane Dry Sac šikane.
Jbga Bata ti uvijek subjetkivno, nije to od nikakvog ministarstva odbrane vec je Villneueve sam to priznao.
"I still know it: There was actually no way to overtake him. I tried it anyway", says Villeneuve in the current edition of 'Auto Bild Motorsport'. "And I'll disclose it today: I knew from the beginning that he would try to shoot me off. Why? I saw the Formula 3 Finale 1990 in Macao. He did the same with Hakkinen there. I remembered in that moment."
"Of course I wouldn't have made the corner without his hit.", he admits. "But I just thought: 'I'll surprise him. He will do it again, will crash again.' Honestly I've discussed it with my team before the race. And then he really did it! He hit me and got stuck in the gravel. I could continue driving. In the next lap I saw him standing on the wall. Then I thought: Yes, that's it!"
Mijenjao je Villenueve onda cesto stavove po tom pitanju. Mada ovo sto si postao je sa Reddita gdje je neko u komentarima preveo izjavu za njemacki casopis. Ne da mi se kopati dalje u to, nemam kad.
Za oficijelnu F1 stranicu 2017. povodom 20-te godisnjice Jereza nije tako tvrdio.
Nece radit link ali udji na yt ako ti se da:
Covjek je uradio divebomb pa ako upali upali, njegovom srecom je upalilo. Jer prakticno nije ni imao sta izgubiti.
Samprotivsviju wrote: ↑23/10/2024 12:22
Covjek je uradio divebomb pa ako upali upali, njegovom srecom je upalilo. Jer prakticno nije ni imao sta izgubiti.
Imao je sve za izgubiti. U slucaju odustajanja obojice Sumaher je prvak. U slucaju da je samo on odustao takodjer.
Samprotivsviju wrote: ↑23/10/2024 12:22
Covjek je uradio divebomb pa ako upali upali, njegovom srecom je upalilo. Jer prakticno nije ni imao sta izgubiti.
Imao je sve za izgubiti. U slucaju odustajanja obojice Sumaher je prvak. U slucaju da je samo on odustao takodjer.
A u slucaju da je ostalo kako je jest, izgubio bi titulu.
Samprotivsviju wrote: ↑23/10/2024 12:22
Covjek je uradio divebomb pa ako upali upali, njegovom srecom je upalilo. Jer prakticno nije ni imao sta izgubiti.
Imao je sve za izgubiti. U slucaju odustajanja obojice Sumaher je prvak. U slucaju da je samo on odustao takodjer.
A u slucaju da je ostalo kako je jest, izgubio bi titulu.
Sad gledam ove slike, i vidi se pattern za nacin na koji se Max brani.
Da je lando pametan, uracunao bi ovo sljedeci put pa ostati s vanjsk strane al kociti ranije i pustiti maxa da izleti. Ili barem.vrlo siroko da ode, a on relativno normalnom putanjom nastaviti
Max je uzasno inteligentan lik. Bira on svoje bitke pazljivo (iako to na prvu ne izgleda tako), zna kad treba se braniti a kada ne. Npr na Zandvortu i u Baku nije ni pokusao se braniti od Landa, samo ga je pustio da prodje bez ikakvog otpora. Ovdje je vidio svoju priliku.
Interesantna cinjenica koliko je takmicarski nastrojen Max, 2019 pored svih obaveza u F1 i simracingu (gdje jedan od najboljih na svijetu), bio je i zvanicno 21 najbolje rangiran na svijetu u FIFI...sto je meni licno frapantan podatak koliko je to zapravo tesko biti od par stotina miliona korisnika...a sigurno njih top 500 su momci kojima je to posao i zive od toga i dnevno provode i 16 sati igrajuci..
Samprotivsviju wrote: ↑23/10/2024 23:15
Interesantna cinjenica koliko je takmicarski nastrojen Max, 2019 pored svih obaveza u F1 i simracingu (gdje jedan od najboljih na svijetu), bio je i zvanicno 21 najbolje rangiran na svijetu u FIFI...sto je meni licno frapantan podatak koliko je to zapravo tesko biti od par stotina miliona korisnika...a sigurno njih top 500 su momci kojima je to posao i zive od toga i dnevno provode i 16 sati igrajuci..
Samprotivsviju wrote: ↑23/10/2024 23:15
Interesantna cinjenica koliko je takmicarski nastrojen Max, 2019 pored svih obaveza u F1 i simracingu (gdje jedan od najboljih na svijetu), bio je i zvanicno 21 najbolje rangiran na svijetu u FIFI...sto je meni licno frapantan podatak koliko je to zapravo tesko biti od par stotina miliona korisnika...a sigurno njih top 500 su momci kojima je to posao i zive od toga i dnevno provode i 16 sati igrajuci..
Pa eto probaj biti u bilo cemu top 30 u svijetu i skidam ti kapu
Prati na casu
Tu je Max prekasno kocio
Na taj nacin nikad ne bi mogao proci u granicama staze
Odnosno da nema Landa koji ga napada ne bi tako kasno kocio
Ali mu je to odgovaralo jer ce Landa izgurati sa staze
Razumijem tvoju poentu. S druge strane, moze se reci i da je Lando kasno kocio i da ne bi ostao u granicama staze nezavisno od Maxovog prolaska kroz krivinu. Opet ponavljam, da je bio dovoljno ispred njega prilikom preticanja mogao bi ga normalno prestici (ili bi ga Max udario svojim manevrom) i tu bi on bio cist 100%. Ovako ga je pretekao van granica staze i to je cinjenica.
Stoji i tvrdnja da je nezavisno od Landovog kocenja i ulaska u krivinu Max mogao drugacije uci u krivinu. Ovdje je zapravo jedina kontroverza to sto je Max napustio granice staze u ovom manevru, pa Lando i ekipa govore da ni oni nisu mogli drugacije. Max ovdje nije isao kontroverzno i duboko kao u Brazilu sa Hamiltonom. On je ovdje jedino mogao dobiti kaznu da je treci put napustio granice staze i za to 5 sekundi. Haj zamisli da si na mjestu sudija, sta bi mogao uraditi? Ostaviti Landu poziciju i time dati svima povoda da preticu van staze. Kazniti Maxa zbog cega? Preagresivne obrane? Ne znam da li to ima u pravilniku, ali bi tim potezom obesmislio sve buduce pokusaje obrane bilo kog vozaca.
Zamisli da je ovo bila ulicna trka ili zavoj u kome je pijesak u zoni izlijetanja. Mislis da bi Lando pokusao istu stvar znajuci da moze zavrsiti u zidu ili pijesku? Da je bio jos malo ispred onda definitivno bi, u ovoj situaciji ja cisto sumnjam.
Kako sam naveo u prvom postu na ovu temu, ovdje FIA mora jasno postaviti pravila. Mozemo mi ovdje diskutovati koliko hocemo, ali ovakve situacije se desavaju F1 i mora se tacno znati sta i koliko moze vozac koji se brani i vozac koji napada. Npr. neka kazu da se smije prestici van granica staze ako to uradi i vozac koji se brani i kraj price ili kako god. Neka to odrade njihove pametne glave preko zimske pauze i mirna Bosna.
Prati na casu
Tu je Max prekasno kocio
Na taj nacin nikad ne bi mogao proci u granicama staze
Odnosno da nema Landa koji ga napada ne bi tako kasno kocio
Ali mu je to odgovaralo jer ce Landa izgurati sa staze
Razumijem tvoju poentu. S druge strane, moze se reci i da je Lando kasno kocio i da ne bi ostao u granicama staze nezavisno od Maxovog prolaska kroz krivinu. Opet ponavljam, da je bio dovoljno ispred njega prilikom preticanja mogao bi ga normalno prestici (ili bi ga Max udario svojim manevrom) i tu bi on bio cist 100%. Ovako ga je pretekao van granica staze i to je cinjenica.
Stoji i tvrdnja da je nezavisno od Landovog kocenja i ulaska u krivinu Max mogao drugacije uci u krivinu. Ovdje je zapravo jedina kontroverza to sto je Max napustio granice staze u ovom manevru, pa Lando i ekipa govore da ni oni nisu mogli drugacije. Max ovdje nije isao kontroverzno i duboko kao u Brazilu sa Hamiltonom. On je ovdje jedino mogao dobiti kaznu da je treci put napustio granice staze i za to 5 sekundi. Haj zamisli da si na mjestu sudija, sta bi mogao uraditi? Ostaviti Landu poziciju i time dati svima povoda da preticu van staze. Kazniti Maxa zbog cega? Preagresivne obrane? Ne znam da li to ima u pravilniku, ali bi tim potezom obesmislio sve buduce pokusaje obrane bilo kog vozaca.
Zamisli da je ovo bila ulicna trka ili zavoj u kome je pijesak u zoni izlijetanja. Mislis da bi Lando pokusao istu stvar znajuci da moze zavrsiti u zidu ili pijesku? Da je bio jos malo ispred onda definitivno bi, u ovoj situaciji ja cisto sumnjam.
Kako sam naveo u prvom postu na ovu temu, ovdje FIA mora jasno postaviti pravila. Mozemo mi ovdje diskutovati koliko hocemo, ali ovakve situacije se desavaju F1 i mora se tacno znati sta i koliko moze vozac koji se brani i vozac koji napada. Npr. neka kazu da se smije prestici van granica staze ako to uradi i vozac koji se brani i kraj price ili kako god. Neka to odrade njihove pametne glave preko zimske pauze i mirna Bosna.
Samprotivsviju wrote: ↑23/10/2024 23:15
Interesantna cinjenica koliko je takmicarski nastrojen Max, 2019 pored svih obaveza u F1 i simracingu (gdje jedan od najboljih na svijetu), bio je i zvanicno 21 najbolje rangiran na svijetu u FIFI...sto je meni licno frapantan podatak koliko je to zapravo tesko biti od par stotina miliona korisnika...a sigurno njih top 500 su momci kojima je to posao i zive od toga i dnevno provode i 16 sati igrajuci..
Pa eto probaj biti u bilo cemu top 30 u svijetu i skidam ti kapu
Meni je interesantna činjenica da si ovoliko opsjednut Maxom, zato se smijem.
Osmi Socrates wrote: ↑24/10/2024 22:29Pa o kome će pisati na F1 temi? Zhou?
Zadnji put kad sam provjerio Zhou je bio dio F1
Smijesno mi je da osoba koja u svakom drugom ili trecem postu pljuje jednog te istog vozaca meni govori da sam ja opsjednut s njim (jer mu ocito smeta i ako ga pohvalis). Sto se tice pisanja o Maxu, nemam problem s tim, pa cak ni s kritikama, dokle god su u nekoj razumnoj granici.
Prošla čitava sedmica od trke i vi i dalje pričate o jednom incidentu, ljudi vam objasne zašto je ovaj kažnjen, šta je moglo biti itd i vi i dalje ovdje polemišete.