F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34426 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Imao bih svasta napisati, ali cu se suzdrzati da prenoci.

Samo cu reci da pratim formulu od 1997. i nagledao sam se sranja, ali ne pamtim utrku u kojoj su istu kaznu dobili i vozac koji je preticanjem drugog gurao van staze i vozac kojeg je drugi odbranom pozicije izgurao van staze. :shock:

Evo nek se u prvom krugu tolerisalo izgurivanje van staze i sticanje prednosti, ovo je blago receno cirkus.

Sve vise zalim sto nisam sa ovim sportom zavrsio 12.12.2021.

Ocekujem zalbu McLarena naravno.

Laku noc svima.
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#34427 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

_BataZiv_0809 wrote: 20/10/2024 23:11 Imao bih svasta napisati, ali cu se suzdrzati da prenoci.

Samo cu reci da pratim formulu od 1997. i nagledao sam se sranja, ali ne pamtim utrku u kojoj su istu kaznu dobili i vozac koji je preticanjem drugog gurao van staze i vozac kojeg je drugi odbranom pozicije izgurao van staze. :shock:

Evo nek se u prvom krugu tolerisalo izgurivanje van staze i sticanje prednosti, ovo je blago receno cirkus.

Sve vise zalim sto nisam sa ovim sportom zavrsio 12.12.2021.

Ocekujem zalbu McLarena naravno.

Laku noc svima.
Razumijem tvoju nervozu, al Noris je sam sebi najveci krivac. Napravio je gresku kao Lec u Bakuu.
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#34428 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by House »

kakva crna žalba.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#34429 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Sid the sloth »

cable_stayed_bridge wrote: 20/10/2024 23:01
inflames wrote: 20/10/2024 22:57 Norris je trebalo da vrati poziciju i onda slj. put kad bi napadao ovaj bi ga opet izguravao i tako u nedogled. Holandska kamikaza je prosto nesnosna.
Ja ga ne gotivim, ali je u odbrani pozicije daleko daleko najbolji na gridu. Tu mu niko nista ne moze
Zato sto u pozicijama kad mu pase i sudar vozi kao kamikaza i drugi vozac ima opciju ili sudar ili pusti majmuna. Jedino je zalosno sto se to tolerise.
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#34430 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by cable_stayed_bridge »

Edin H. wrote: 20/10/2024 23:08
Maliodmene wrote: 20/10/2024 23:05 Norris je ubleha, samo Lec zna kako se trkati sa Maxom
Hamo je jedini znao i imao muda kada je još uvijek bio kompetitivan i kad mu ukradoše titulu.
+1 za Hamiltona. Jedini koji mu je mogao parirati. Leclerc je bio u borbi 2022 sa Verstappenom i skoro egal su bili prvi dio sezone, da bi potom pod pritiskom cinio velike greske, sjetim se odmah Francuske i izlijetanja na Paul Ricard-u. Definitivno ima veliku brzinu Leclerc, ali mislim da u fazama gdje se prelama i odlucuje zna popustati i praviti greske
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#34431 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

cable_stayed_bridge wrote: 20/10/2024 23:30
Edin H. wrote: 20/10/2024 23:08
Maliodmene wrote: 20/10/2024 23:05 Norris je ubleha, samo Lec zna kako se trkati sa Maxom
Hamo je jedini znao i imao muda kada je još uvijek bio kompetitivan i kad mu ukradoše titulu.
+1 za Hamiltona. Jedini koji mu je mogao parirati. Leclerc je bio u borbi 2022 sa Verstappenom i skoro egal su bili prvi dio sezone, da bi potom pod pritiskom cinio velike greske, sjetim se odmah Francuske i izlijetanja na Paul Ricard-u. Definitivno ima veliku brzinu Leclerc, ali mislim da u fazama gdje se prelama i odlucuje zna popustati i praviti greske
On je tad napravio samo tu gresku u Francuskoj, Ferrari se unazadio totalno, nisu bili vise ni blizu
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34432 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Jesam li ja dobro procitao na ekranu da je u obrazlozenju pisalo da je kaznjen zbog 4-og izlaska van staze?! Mozda je do mene. Ako neko moze vratiti snimak da pogleda
User avatar
liyf
Posts: 3745
Joined: 08/06/2021 22:55

#34433 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by liyf »

omega369 wrote: 21/10/2024 00:04 Jesam li ja dobro procitao na ekranu da je u obrazlozenju pisalo da je kaznjen zbog 4-og izlaska van staze?! Mozda je do mene. Ako neko moze vratiti snimak da pogleda
kaznjen jer je izasao van staze i nije vratio poziciju maxu
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#34434 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Lijepo vala slusati Fratelli d'Italia. Ferrari je ferrari.

Ono je retardirana kazna za Landa. Te sudije gore nego vicine kujice iz nase lige.
Last edited by laik1981 on 21/10/2024 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#34435 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Velkoski »

lijepo je i da Max dajva narod bez reperkusija, a ostali moraju vraćati pozicije :mrgreen: :mrgreen:
As off now the rules state that the driver in front at the apex is entitled to the corner. That’s why max won’t get a penalty for forcing a driver off track. Which is dumb and needs to be reworked

:lol:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34436 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Ipak nije pisalo da je 4x izasao, gledao nam mob pa nisam dobro procitao ona sitna slova :mrgreen:

Jedna se stvar ipak mora apostrofirati a to je da je treca ekipa trenutno po tempu, odnosno max, izvukla maksimum od vikenda. Lando bi morao smanjivati po 8 poena a on se prakticno sa prvog mjesta na startu bori da smanji zaostatak na 1 bod. Jedan ko nijedan, slab ucinak
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34437 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Pa i da je 4x puta izasao, 2x ga je Max gurao van staze
k4mi
Posts: 615
Joined: 12/02/2013 10:57

#34438 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by k4mi »

Jucer po meni nijedan onaj slucaj sa izlaskom / guranjem van staze prilikom preticanja / odbrane nije bilo za kaznu, nek ih puste da se trkaju. Svakako su ogromni i lijeni bolidi, a glupo je da tjeraju, pravilima i odlukama sudija, da neko mora da odustane u pola.

Imaju podatke o telemetriji, sve se mjeri precizno a onda pustaju sudijama da odokativno procjenjuju situacije. Mogu i to definisati, ako si slicnom brzinom prosao krivinu kao i svaki krug do tada a otjerate te neko van staze ne bi se trebalo racunati da si ti stekao prednost. Ako si dodao gas jer ti taj izlazak malo "ispegla" putanju onda vracas poziciju. I to treba da se maksimalno do narednog kruga odluci i nek se nastave trkati.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34439 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Ja sam lijepo rekao, Max treba samo da pobijedi Norrisa svaki vikend, a Norris mora da bude prvi svaki vikend da bi se nadao tituli, dakle mora da pobijedi sve vozače.
Max čak može hladno svaki vikend da završi poziciju iza Norrisa da bude miran.

Što se tiče sudija, pravila i kazni, tu je haos i nikakvog standarda nema.
U kojem god slučaju i kako god okreneš, ono preticanje je mimo pravila i trebao je vratiti poziciju odmah i onda dobiti još krugova i tražiti bolju priliku za preticanje.

Sky F1 poslao komplet ekipu u Austin da snime novu Red Bull aferu i džaba došli, dobili non-story.

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34440 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Puno je ovdje komentara na naucenim postavkama.

Lando je odradio za uslove COTA-e odlican start. Zna se da je ovdje skoro kao u Rusiji bolje startati sa P2 i P3 i to se do sada nebrojeno puta dokazalo. Max ga je otjerao van granica staze. Ovdje komentari Lando usrao start :roll:

Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?

Onda u zadnjem stintu kad ga je Lando dostigao vidjelo se da nema toliku prednost u bolidu da ga lagano zaobidje (moralo je biti ispod pola sekunde u krivini 12 da bi se mogao pripremiti napad) ovdje pisu Lando mlak :-)

2 prilike mu je Max ponudio i on je drugu iskoristio, a u obje je isao tocak na tocak pritom znajuci da sudarom gubi a Max dobija.

Sta hocu da kazem?

Landa treba kritikovati za lose poteze kojih je ove sezone za jednog pretendenta na titulu bilo neoprostivo puno. Ali ne treba ga napadati unaprijed stvorenim misljenjem koje je nidje veze sa onim sto gledamo na stazi. Frajer je odvezao lavovski drugi stint i to mu se treba priznati.

Mislio sam da poslije Brazila 2021. vise nikad necemo nekaznjeno (wow trostruka negacija) gledati ovakav shitshow, ali eto desilo se.

Pravila su drukcija kad napadas i kad se branis, prvi krug se nije gledao, sve to mogu donekle razumjeti, ali 3 sporne situacije na jednoj trci sa istim vinovnikom a da sve 3 odu na njegov mlin sudackom odlukom ostavlja ipak gorak ukus. I onda ti jos niko drugi nego Max Verstapen drzi moralnu pridiku da nema preticanja van staze :lol:

Jednostavno Max je ovu skolu prosao sa Lewisom, a Lando tek nadolazi i skuplja iskustvo. Razlika je i dalje izmedju njih dvojice osjetna i Max je "logicniji" prvak, mada je bilo sijaset sezona sa "nelogicnim" prvakom. Sve je to sport.

Nije jos sve gotovo, ima jos dosta da se igra, ali necu biti nezadovoljan kao navijac ako ovu sezonu McLaren zavrsi kao konstruktorski prvak.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4275
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#34441 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Norris ce postati prvak samo ako bude vozio dominantan bolid. Isto kao i Leclerc

Kad su auta bare bare, ludost i hrabrost i bezobrazluk su ono sto te dovede do pobjede.

Lando je odlicno odveza kad je ima praznu stazu isprd sebe, al na dtartu i u borbi s maxom - nedovoljno je dobar, konstantno. Da sam McLaren, piastrija bih gurao dogodine ako lande ove godine ne postane prvak.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34442 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 11:47 Puno je ovdje komentara na naucenim postavkama.

Lando je odradio za uslove COTA-e odlican start. Zna se da je ovdje skoro kao u Rusiji bolje startati sa P2 i P3 i to se do sada nebrojeno puta dokazalo. Max ga je otjerao van granica staze. Ovdje komentari Lando usrao start :roll:

Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?

Onda u zadnjem stintu kad ga je Lando dostigao vidjelo se da nema toliku prednost u bolidu da ga lagano zaobidje (moralo je biti ispod pola sekunde u krivini 12 da bi se mogao pripremiti napad) ovdje pisu Lando mlak :-)

2 prilike mu je Max ponudio i on je drugu iskoristio, a u obje je isao tocak na tocak pritom znajuci da sudarom gubi a Max dobija.

Sta hocu da kazem?

Landa treba kritikovati za lose poteze kojih je ove sezone za jednog pretendenta na titulu bilo neoprostivo puno. Ali ne treba ga napadati unaprijed stvorenim misljenjem koje je nidje veze sa onim sto gledamo na stazi. Frajer je odvezao lavovski drugi stint i to mu se treba priznati.

Mislio sam da poslije Brazila 2021. vise nikad necemo nekaznjeno (wow trostruka negacija) gledati ovakav shitshow, ali eto desilo se.

Pravila su drukcija kad napadas i kad se branis, prvi krug se nije gledao, sve to mogu donekle razumjeti, ali 3 sporne situacije na jednoj trci sa istim vinovnikom a da sve 3 odu na njegov mlin sudackom odlukom ostavlja ipak gorak ukus. I onda ti jos niko drugi nego Max Verstapen drzi moralnu pridiku da nema preticanja van staze :lol:

Jednostavno Max je ovu skolu prosao sa Lewisom, a Lando tek nadolazi i skuplja iskustvo. Razlika je i dalje izmedju njih dvojice osjetna i Max je "logicniji" prvak, mada je bilo sijaset sezona sa "nelogicnim" prvakom. Sve je to sport.

Nije jos sve gotovo, ima jos dosta da se igra, ali necu biti nezadovoljan kao navijac ako ovu sezonu McLaren zavrsi kao konstruktorski prvak.
Boldano si fulio, koliko se sjećam, Sainz je bio unutra, Max je bio vani. Max trznuo udesno i otišao van staze, ostao drugi, Sainz treći.

I u jednoj i drugoj situaciji se Max branio.

Slabo pričate o padu McLaren tempa ukupno kako su morali da promijene krilo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34443 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Nisam fulio, Lewis je 2021. otisao van staze u odbrani
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#34444 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Test1234 »

Maliodmene wrote: 19/10/2024 21:02 1. Lec
2. Sainz
3. Max

Poredak u utrci
:-D :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34445 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 12:43 Nisam fulio, Lewis je 2021. otisao van staze u odbrani
Fulio si jer nije on gurao Sainza van staze, već Sainz njega.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34446 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 21/10/2024 12:49
_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 12:43 Nisam fulio, Lewis je 2021. otisao van staze u odbrani
Fulio si jer nije on gurao Sainza van staze, već Sainz njega.
Ali se van staze vratio ispred
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34447 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/10/2024 12:09 Norris ce postati prvak samo ako bude vozio dominantan bolid. Isto kao i Leclerc
Za razliku od Maxa, Hame, Rosberga (mladjeg) i inih, koji su svi bili sampioni u "inferiornim" bolidima... :mrgreen:

Rosberg (senior) jeste... (Ovako na prvu)...
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4275
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#34448 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Pa vidimo Maxa, sedmo svjetsko cudo za neke ljude, kako sad ne moze nista Ferrarijima ili McLarenima ovo ljeto.

Al ako su RB i McL sad ublizu, bit ce Max bolji od Norrisa. Uz bezobrazluk i agresivu svakako, al realno nece propustati priliku za prilikom kao Norris.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34449 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote: 21/10/2024 13:59
izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/10/2024 12:09 Norris ce postati prvak samo ako bude vozio dominantan bolid. Isto kao i Leclerc
Za razliku od Maxa, Hame, Rosberga (mladjeg) i inih, koji su svi bili sampioni u "inferiornim" bolidima... :mrgreen:

Rosberg (senior) jeste... (Ovako na prvu)...
Rosberg senior je vozio pouzdaniji i manje zedan bolid od turbo konkurencije.

Po mom misljenju Prost 1986, Kimi 2007 i Lewis 2008 su titule osvojene u (nesto) losijem bolidu od konkurenata.
El_comadante
Posts: 9042
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#34450 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Ja bih opalio Maxa čisto da slijedeći put da zna šta može očekivati.
Post Reply