Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34476 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Maraschino wrote:Image
Mi smo drugari jelde ??? :) :mrgreen:

Kada ćeš me pozvati ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34477 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by insomnia78 »

Dodje cojk i hladno pobjedi. Izdominira :lol:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34478 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Maraschino wrote:
Image
Sve ti je odlično, a i ti zgodan :mrgreen: ali je meni ah na ovu pitu :gladna:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34479 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Bujrum i tebi...samo da nam se vrijeme slozi. :wink: :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34480 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by insomnia78 »

Ma sać je čudo
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34481 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

A sada ozbiljno, pratim ovu temu bas dugo. Ima super fine hrane i 90% je to sto mi se svidja. Ja nisam neki kuhar jer me to nikada nije interesovalo pored dobre i vrijedne zene. Ja sam za ove stvari, rostilj i tako. Volim pomagati u kuhinji ali se puno ne mijesam.
...za razliku od sina koji to sve prati i voli da eksperimentise u kuhinji. Stvarno sam pojeo mnogo hrane koju je on spremio jer to jednostavno voli. On kaze svojoj zeni ''oslobodi mi kuhinju'' a meni malo smijesno ali ga razumijem.

...tako da sve sto ovdje postavljate je jako dobro a ne mogu nabrajati da nekoga ne bi izostavio sto bi bio grijeh.

Samo nastavite, tu sam ja. :thumbup: :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34482 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Maraschino wrote:
Image


:thumbup:
..sve dobro izgleda....
.. :razz: vidi serpe s vodom... :roll: cesmu nije sproveo.. :zoka: Image
kikilika
Posts: 285
Joined: 10/01/2011 22:41

#34483 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by kikilika »

@vazi&maraschino
hvala na javljanju, danas se pravi sac, gledacu da postavim slike (moram prvo skontati kako :D , obzirom da nisam redovan na forumu, puno vise citam, nego sto pisem)
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#34484 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SmokingMan »

Gje živiš Maraschino?Ako si u Sa eto me,ako ima bujruma,ne zajebajem se ja,fakat. :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34485 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

SmokingMan wrote:Gje živiš Maraschino?Ako si u Sa eto me,ako ima bujruma,ne zajebajem se ja,fakat. :D
sad bi ti da se ne mrdneš iz svog sela :lol: :lol:

za ovakvu gozbu nije ni 100km puno :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#34486 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SmokingMan »

zlo zlo wrote:
SmokingMan wrote:Gje živiš Maraschino?Ako si u Sa eto me,ako ima bujruma,ne zajebajem se ja,fakat. :D
sad bi ti da se ne mrdneš iz svog sela :lol: :lol:

za ovakvu gozbu nije ni 100km puno :lol:
Ko na nas Stupu nema ovakvog života. :D

Ja ću srediti kokoške i krompir,on samo neka potpali vatru. :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34487 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

:kakoste:

sjeveroistocna bosna :D

bujruma vazda bilo za sve dobronamjerne :jedekolac:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34488 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Maraschino wrote::kakoste:

sjeveroistocna bosna :D

bujruma vazda bilo za sve dobronamjerne :jedekolac:
dobronamjerne=poguzije? :mrgreen:
Poguzije klixa, ujedimo se :mrgreen:
Nemoj dvaput rec :chmoljava:

Ma.vrijedi doci, vidjeti i "skinuti" kako si napravio ognjiste :thumbup:

Da pravimo spisak? :oops:

Ovo je ba hrana :thumbup: :D
Ove godine je bila "manifestacija" - sacijada :mrgreen: sec mi falila.da se prijavim..al nisam.imala ostatak ekipe :P
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34489 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

da ja naručim onaj bus? :lol: :lol:

Relacija Mostar-odmor u Jablanici- Sarajevo i odmor s pitom od Loo- Sjeveroistočna Bosna :lol:

Ponijet ću ja kompas :lol:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34490 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

hmmm.. sjeveroistocna bosna... nisi bas usput, ali poguziji nije nista tesko :lol:
meni samo koji krompir :D dezert ne moras,nosim ja kolac
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34491 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Eto . sta ja rekoh :lol:
Zlocko..vidi ti, koliko dodje minibus rentanje :mrgreen:
I ja cu samo krompira.

Pravimo slijed-meni?/ :mrgreen:
Prvo pristavimo kotlic..riblju..da se ugrijemo dokk se meso ispece....
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34492 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Maraschino wrote:Ova dva rostilja napravili mi prijatelji cigani, jedan gusana resetka a drugi kamen(m aoni su mi sve napravili)

Image

necu vice :D

:run:
Ma ovo nije humano :twisted:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34493 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Sta cemo danas? (virtualno)

Image

:gladna:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34494 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Uzasan si. fakat :mrgreen:
A sta god da metnes pod sac..ne moze da ne valja. Makar samo krompir pola ispekli :mrgreen:

Ima jedno nac.jelo s Kosova..filija..tako nekako..dodje ko nesto izmedju uljevaka i maslenice
Oni je tradicionalno spremaju pod sacem
E to mi je zelja napraviti

https://www.google.com/amp/s/stil.kurir ... avi-recept


moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34495 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

A to je filija..moji su pravili..bez Jaja I kalmaka..
.pekli u tri sloja, onda se iskomada I prelije sa : ugrijanim : kajmakom, puterom , malo pavlake
Ukusno samo toplo... Nakon jela nisi Ni za sta. :zoka:

...tesko za stomak.. :run:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34496 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

@maraschino - zar opet sac? blago tebi.. ja potopila grah da kuham poslije :sad:
@loo- jeste, zove se filija.. imam dobrog druga sa kosova, stalno mi salje slike toga. ja u pocetku mislila maslenica pod sacem :D
kad smo se vec dotakli kosova, rece mi isto da kod njih, sto se tice sijela, raznja, saca, kurbana itd - je to skoro uvijek koza, za razliku od ovce kod nas..kozje meso jos nisam jela..
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#34497 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by King Theoden »

Maraschino wrote:Sta cemo danas? (virtualno)

Image

:gladna:
Pa majstore, svaka čast :thumbup:
Ne samo da je funkcionalan, nego se radi o impozantnoj građevini koja bi uljepšala svako dvorište.
Koliko je koštalo da ga napraviš?

PS.
Dešava li se da dim izlazi naprijed?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34498 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Dino34 wrote:
Maraschino wrote:Sta cemo danas? (virtualno)


:gladna:
Pa majstore, svaka čast :thumbup:
Ne samo da je funkcionalan, nego se radi o impozantnoj građevini koja bi uljepšala svako dvorište.
Koliko je koštalo da ga napraviš?

PS.
Dešava li se da dim izlazi naprijed?
Dino brate, ne pita se za godine i pare ali posto smo zemljaci mogu ti otkriti tajnu +- 1.000+1.000KM(materijal+ruke)
Sve gotovo za dan ipo.

Ne desava se da se dim vraca sto mi je najbitnije. Otvor za dim(dimnjak) je veliki pa cu morati na njemu da uradim klapnu. Da bi sve funkcionisalo kako treba dimnjak treba da bude 1/8 otvora i onda se ne sekiraj za povrat dima. Kod mene ima ovaj zub od cigle sto je drugacije slozen pa i on pomaze ako se dim vrti unutra taj zub ne da da izlazi vani nego ga izbacuje na dimnjak.
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34499 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Klopa u prirodi

Image

Image

Image
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34500 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

kazem ja, zena mog zivota :D
Post Reply