Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

tahirbeg
Posts: 20
Joined: 07/08/2011 14:53

#34276 Re: Seat leon problem

Post by tahirbeg »

BiBi911 wrote: 20/02/2021 09:27 Da nisi prikljucivao dijagnostiku u Vogosci kod onih sto rade klime/alarme
ne, to privatno nesto prikljucivao.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34277 Re: Seat leon problem

Post by NediM17 »

alenn_m
Posts: 32
Joined: 22/11/2010 23:08

#34278 Re: Seat leon problem

Post by alenn_m »

Pa ako si koristio neku kinesku dijagnostiku onda si sprzio neku elektroniku
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34279 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

tahirbeg wrote: 19/02/2021 20:48 Imam problem sa seat leonom, 2012 godina, 1.8 tsi (ako sta znaci). Prikljucen je bio na dijagnostiku i od su prestala raditi dnevna svjetla, zadnji brisac, zadnja desna vrata ne zakljucavaju, instrumental tabla svjetli normalno pa slabije, treperi. Bio kod elektricara osiguraci rade, ako je neko imao slican problem..pozz
Releji?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#34280 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Zna li neko kojeg unutrasnjeg promjera crijevo za sisicu na vw kocnicama?
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#34281 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by funeral blues »

Kako objasniti da je je nivo antifriza 20 dana OK i onda 21 dan procuri, padne ispod minimuma. I tako u krug. Vonja kad procuri nije nista drugacija u smislu temperature od ostalih voznji. Bude vlazno svasta nesta, i fleka ispod, ali niko jos da kaze sta je rjesenje.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#34282 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ako ima neko iskustva sa navedenim nadam se da će pomoći. Naime, interesuje me koji su to sve (sigurni) načini za proširivanje funkcija uređaja u automobilu, odnosno provođenje kabla sa priključkom za USB? Da li je to jedan od načina? Ako nije, koji se način može koristiti kako bih slušao muziku sa USBa ili eventualno povezao mobitel sa uređajem putem BT. Znam da imaju kao neki oni adapteri, ali nisam siguran kakve su kakvoće, da se šta ne pogorša.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34283 Re: Seat leon problem

Post by avijon »

kabal1337 wrote: 20/02/2021 16:01 Zna li neko kojeg unutrasnjeg promjera crijevo za sisicu na vw kocnicama?
6mm
User avatar
mist
Posts: 2185
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#34284 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mist »

funeral blues wrote: 22/02/2021 19:02 Kako objasniti da je je nivo antifriza 20 dana OK i onda 21 dan procuri, padne ispod minimuma. I tako u krug. Vonja kad procuri nije nista drugacija u smislu temperature od ostalih voznji. Bude vlazno svasta nesta, i fleka ispod, ali niko jos da kaze sta je rjesenje.
Ako je mokar etison ispod vozacevih nogu mali hladnjak,racva na malom hladnjaku, gumica koja dodje kao dihtung na spoju dovodnih cijevi i maloga hladnjaka...itd
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34285 Re: Seat leon problem

Post by avijon »

funeral blues wrote: 22/02/2021 19:02 Kako objasniti da je je nivo antifriza 20 dana OK i onda 21 dan procuri, padne ispod minimuma. I tako u krug. Vonja kad procuri nije nista drugacija u smislu temperature od ostalih voznji. Bude vlazno svasta nesta, i fleka ispod, ali niko jos da kaze sta je rjesenje.
Pa gdje procuri? tesko da ces kod ovih montera i tako glupe kvarove rjesit
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34286 Re: Seat leon problem

Post by avijon »

black_adrian wrote: 22/02/2021 19:39 Ako ima neko iskustva sa navedenim nadam se da će pomoći. Naime, interesuje me koji su to sve (sigurni) načini za proširivanje funkcija uređaja u automobilu, odnosno provođenje kabla sa priključkom za USB? Da li je to jedan od načina? Ako nije, koji se način može koristiti kako bih slušao muziku sa USBa ili eventualno povezao mobitel sa uređajem putem BT. Znam da imaju kao neki oni adapteri, ali nisam siguran kakve su kakvoće, da se šta ne pogorša.
sve zavisi koje auto
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#34287 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by funeral blues »

mist wrote: 22/02/2021 19:46
funeral blues wrote: 22/02/2021 19:02 Kako objasniti da je je nivo antifriza 20 dana OK i onda 21 dan procuri, padne ispod minimuma. I tako u krug. Vonja kad procuri nije nista drugacija u smislu temperature od ostalih voznji. Bude vlazno svasta nesta, i fleka ispod, ali niko jos da kaze sta je rjesenje.
Ako je mokar etison ispod vozacevih nogu mali hladnjak,racva na malom hladnjaku, gumica koja dodje kao dihtung na spoju dovodnih cijevi i maloga hladnjaka...itd
Nije nista mokro unutra, ali jeste po vertikali i to realtivno blizu boce s antifrizom. Fiat stilo je. SUmnjao sam na čep bice, pošto i on ima toleranciju do 1,4 bara, ali boca djeluje suho i cisto. Medjutim, vec malo desno od boce, prema motoru, dole se sjaji vlaga. Tu dole je valjda i vodena pumpa i sta sve ne i na kraju dole ispod na zastintoj plastici to sve završi kao voda i masnoća. Čudno je to ponašanje kako samo odjednom probije nakon 15- 20 dana i tad da mi je mehaničar na licu mjesta, mozda bi i skontao, ali ovako vec treci koji nema neku jasnu predstavu sta se desi.
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#34288 Re: Seat leon problem

Post by funeral blues »

avijon wrote: 22/02/2021 19:48
funeral blues wrote: 22/02/2021 19:02 Kako objasniti da je je nivo antifriza 20 dana OK i onda 21 dan procuri, padne ispod minimuma. I tako u krug. Vonja kad procuri nije nista drugacija u smislu temperature od ostalih voznji. Bude vlazno svasta nesta, i fleka ispod, ali niko jos da kaze sta je rjesenje.
Pa gdje procuri? tesko da ces kod ovih montera i tako glupe kvarove rjesit
Evo naveo sam u prethodnom postu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#34289 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Kod prijatelja na corroli iz 2015. pun gepek (rezervna guma) vode. Misteriozno. Zali se vec par mjeseci da mu auto strasno magli iznutra. Zarovili se i nadjemo lokvicu oko rezervnog tocka. Mokar alat i sve ono sto je tamo.
Nemamo ideju otkud. Sa kedera gepeka ne bi trebalo biti jer osim sto je na oko citav, ima i oluk koji to sve odvodi. Je li neko imao slican slucaj sa azijskim nakazama?
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34290 Re: Seat leon problem

Post by avijon »

drug_profi wrote: 22/02/2021 21:21 Kod prijatelja na corroli iz 2015. pun gepek (rezervna guma) vode. Misteriozno. Zali se vec par mjeseci da mu auto strasno magli iznutra. Zarovili se i nadjemo lokvicu oko rezervnog tocka. Mokar alat i sve ono sto je tamo.
Nemamo ideju otkud. Sa kedera gepeka ne bi trebalo biti jer osim sto je na oko citav, ima i oluk koji to sve odvodi. Je li neko imao slican slucaj sa azijskim nakazama?
Pa ulazi u šestu godinu to bi bilo to od azijata, nek uzme na zeljezo sto vise dok nije istruhla :lol:

Imal šiber? odvodi?

Najlakse bez nagadjanja, skines sve plastike okolo pa na samousluznu i kupaj ga, poslije pregledas sve i nacices. Ili malo google ako je to čest problem tog auta
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#34291 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma nemam pametnija posla oko tudjega auta badava se zadavat.
Rekao sam mu da malo prosurfa netom, ako je neka fabricka fula pisace negdje, a ako nije podmetnucemo novina okolo, pa u praonicu. Gdje bude mokro tu je trag...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#34292 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

@drug profi

Sličan problem sa vodom imao u Kia Rio karavan, lokva u prostoru rezervne gume i magli na sve strane.

Problem je riješen tako što sam začepio sve rupe uz zadnje štopke živom gumom. To je kanal za kišnicu između kedera i limarije zadnjih vrata. Obično se tu nakupi lišća i svakakvog smeća, pa i to očistiš, začepiš silikonom ili gumom ali paziš da ostaviš kanal da voda i dalje može da prirodno teče van auta i nema više vlage..
last mohicans
Posts: 18239
Joined: 09/08/2012 23:19

#34293 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by last mohicans »

drug_profi wrote: 22/02/2021 21:21 Kod prijatelja na corroli iz 2015. pun gepek (rezervna guma) vode. Misteriozno. Zali se vec par mjeseci da mu auto strasno magli iznutra. Zarovili se i nadjemo lokvicu oko rezervnog tocka. Mokar alat i sve ono sto je tamo.
Nemamo ideju otkud. Sa kedera gepeka ne bi trebalo biti jer osim sto je na oko citav, ima i oluk koji to sve odvodi. Je li neko imao slican slucaj sa azijskim nakazama?
Imao na Octaviji isti problem. Do pola rezervne gume znao naci vode. Kakav sam zadrt,nisam odustao dok nisam našao. To sa poljevanjem slabo pali, ako ne poskida sav tapacirung iz gepeka, uđe jedan u gepek, a drugi poljeva. Elem, na jednoj štopki je malo ulazilo, pa kad bi velika kiša lila nije zanemariva količina tečnosti, ukvasi tapacirung i bude mokro, uglavnom sa strane, po uglovima gepeka,odmah ispod štopki. Međutim, glavna voda je ulazila na ventilaciji s desne strane, s vana, ovdje
Image
Jednostavno, kad je velika kiša, voda se slijevala niz blatobran i provlačila se iza branika i ulazila na ovaj otvor. Ako nije bilo puno kiše, ne primjetiš. Međutim, kad se nakupi, počne preljevati na ovom metalnom prelazu ispod ventilacije i sljeva se u gepek. Rekli su mi da je ta ventilacija bitna, kod otvaranja, zatvaranja vrata, jer se ove male gumene kapice otvore i zatvore prilikom otvaranja vrata, pa nisam to dirao, neko sam bezbojnim silikonom zabritvio branik s vana gdje se voda slijevala. Nakon toga nisam imao više problem.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#34294 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Hajd sljedeci vikend cemo sjest uz rostilj pa cemo se mozda nakanit da razmontiramo toyotu.... :mrgreen:
FalaVi svima
Merim22
Posts: 2
Joined: 01/09/2018 15:55

#34295 Golf 5 zatrza na oko 2000 obrtaja

Post by Merim22 »

Zdravo svima,

Posjedujem Golf 5 1.9Tdi 77kw, naime prije mozda pola godine osjetio sam da mi na otprilike 2000 obrtaja malo zatrza. Trenutno je postalo nepodnosljivo. Auto otprilike na od 1800 do 2100 obrtaja zatrza kao da se hoce ugasiti, kazaljka obrtaja krene poskakivati i kad dam gas stane. Prije nekoliko danas mi je zatrzao u drugoj brzini na 2000 obrtaj i culo se kao da nesto hropti, vratio sam u prvu brzinu dao gas kazaljke obrtaja se penje na gotovo 3000 obrtaja ali auto trza i ne ide. Ugasio sam ga pa upalio i onda je normalno krenulo. Sta vi mislite sta bi moglo biti jer mi se ne bacaju pare na nepotrebne stvari, a auto mi je potrebno.

p.s. ako sam okacio u pogresnu sekciju molim moderatora da premjesti
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34296 Re: Golf 5 zatrza na oko 2000 obrtaja

Post by avijon »

Isti simptomi moze bit puno razlicitih kvarova. Kod majstora valjda budes imao srece. Ja bi rekao prvo EGR.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34297 Re: Golf 5 zatrza na oko 2000 obrtaja

Post by NediM17 »

Pa mora li se otvoriti nova tema pored nekoliko postojecih tema gdje se moglo pitati???
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#34298 Re: Golf 5 zatrza na oko 2000 obrtaja

Post by kabal1337 »

Das auto
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#34299 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Savrsenstvo njemackog inzenjeringa
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34300 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Kakvi su majstori na mostarskom, sa otvaranjem motora? Trebalo bi hidropodizace mijenjati?pitam za jarana iz usluge
Post Reply