Pa nije ni Senna to morao u Monacu 1988Samprotivsviju wrote: ↑22/09/2024 15:53Pa na kraju nije apsolutno nikakve potrebe ni bilo da vozi na noz
P.S. Daniel skide Landu grand slam u zadnjem krugu
Tako je kad se dozvoli da neko ima dvije ekipe
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
Pa nije ni Senna to morao u Monacu 1988Samprotivsviju wrote: ↑22/09/2024 15:53Pa na kraju nije apsolutno nikakve potrebe ni bilo da vozi na noz
Da Ferari nije unsitio kvale bila bi danas druga prica za Verstapena.Samprotivsviju wrote: ↑22/09/2024 16:00 Mislim da dominantan bolid ne pomaze Landu ni malo cak naprotiv stvara mu dodatni pritisak
Uzece mudo marjanovo. Niko sretniji od mene da u zadnjoj utrci uzme titulu, ponizi maxa. Ali nema sanse realno
Zato je njemu P2 danas ravno bilo pobjedi
Ponizit ga nece, ali bi ga mogao stici, jedva.Samprotivsviju wrote: ↑22/09/2024 18:40Tesko da on i sam kao vozac moze poniziti Maxa, kad i sam smatra da je Max najbolji vozac na gridu a i najbolji prijatelj
Tako da mislim da samo cudo moze spasiti Daniela da ostane u F1. Vec smo vidjeli jedan twist da Checo ostaje iako je sve pokazivalo suprotno, mozda se i ovdje slicno desi. Obzirom sta je Daniel sve donio Red Bullu, ovo je iskreno bas nepostovanje sa njihove strane. Trebali su covjeku ili dati do kraja sezone da vozi pa najavit kraj suradnje, ili barem najaviti za ovaj vikend da mu je zadnji pa da se oprosti ko covjek. Ovako se sve svodi na neke glasine i ne moze se oprostiti kako treba.[Luke Smith] Official line from RB team principal Laurent Mekies in the post-race press release: "Given this may have been Daniel’s last race, we wanted to give him the chance to savour it and go out with the fastest lap."
Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:_BataZiv_0809 wrote: ↑22/09/2024 21:56 Odlicna retrospektiva Danielovog pada u performansama![]()
https://www.planetf1.com/features/what- ... ine-theory
Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodatiNot long after his departure from Red Bull came a change of management as building the brand took precedence over his career prospects.
And sure enough, along came the clothing and alcohol ranges, the video game cameos and a social media presence more Instagram influenza than racing driver.
He got away with it for a couple of years at Renault, but alongside another prodigious, Max-like talent in Lando Norris came a rude awakening at McLaren, where all his post-Red Bull excesses brutally caught up with him over two miserable years.
Max ima porodicu, zivi sa Kelly Piquet i njenom kcerkicom koja ga voli kao da joj je on otacPandakonda wrote: ↑22/09/2024 22:47Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:_BataZiv_0809 wrote: ↑22/09/2024 21:56 Odlicna retrospektiva Danielovog pada u performansama![]()
https://www.planetf1.com/features/what- ... ine-theory
Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodatiNot long after his departure from Red Bull came a change of management as building the brand took precedence over his career prospects.
And sure enough, along came the clothing and alcohol ranges, the video game cameos and a social media presence more Instagram influenza than racing driver.
He got away with it for a couple of years at Renault, but alongside another prodigious, Max-like talent in Lando Norris came a rude awakening at McLaren, where all his post-Red Bull excesses brutally caught up with him over two miserable years.![]()
Sto je jos interesantnije samo je Vettel od ove ekipe zasnovao porodicu i aktivno ima zenu i djecu. Lewis, Alonso i Max nemaju niti zene niti porodice, to samo pokazuje koliki su fokus morali staviti na karijeru da bi bili sampioni. Dok je Riccardo vise drugih nekih biznisa napravio od samog trkanja. Rosberg je također svojevremeno rekao da nije moguce imati stabilnu porodicu i biti u F1 na vrhnunskom nivou jer je potrebno jako puno odricanja svega ostalog i zbog tog razloga se isto kao Vettel penzionisao dok ova trojica jos kidaju
Kelly mu je djevojka, nije zena, dok je Penelope Kvyatova kcerka. Vidjet cemo da li ce je ozeniti i da li ce imati vlastitu djecuDaysleepeR wrote: ↑22/09/2024 23:04Max ima porodicu, zivi sa Kelly Piquet i njenom kcerkicom koja ga voli kao da joj je on otacPandakonda wrote: ↑22/09/2024 22:47Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:_BataZiv_0809 wrote: ↑22/09/2024 21:56 Odlicna retrospektiva Danielovog pada u performansama![]()
https://www.planetf1.com/features/what- ... ine-theory
Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodatiNot long after his departure from Red Bull came a change of management as building the brand took precedence over his career prospects.
And sure enough, along came the clothing and alcohol ranges, the video game cameos and a social media presence more Instagram influenza than racing driver.
He got away with it for a couple of years at Renault, but alongside another prodigious, Max-like talent in Lando Norris came a rude awakening at McLaren, where all his post-Red Bull excesses brutally caught up with him over two miserable years.![]()
Sto je jos interesantnije samo je Vettel od ove ekipe zasnovao porodicu i aktivno ima zenu i djecu. Lewis, Alonso i Max nemaju niti zene niti porodice, to samo pokazuje koliki su fokus morali staviti na karijeru da bi bili sampioni. Dok je Riccardo vise drugih nekih biznisa napravio od samog trkanja. Rosberg je također svojevremeno rekao da nije moguce imati stabilnu porodicu i biti u F1 na vrhnunskom nivou jer je potrebno jako puno odricanja svega ostalog i zbog tog razloga se isto kao Vettel penzionisao dok ova trojica jos kidaju
https://youtu.be/P-Uvr4YQQI0?si=XMCd0kAaWa-OGj0z
Nije mu zena ali Max zivi porodicnim stilom zivota godinama.Pandakonda wrote: ↑22/09/2024 23:23Kelly mu je djevojka, nije zena, dok je Penelope Kvyatova kcerka. Vidjet cemo da li ce je ozeniti i da li ce imati vlastitu djecuDaysleepeR wrote: ↑22/09/2024 23:04Max ima porodicu, zivi sa Kelly Piquet i njenom kcerkicom koja ga voli kao da joj je on otacPandakonda wrote: ↑22/09/2024 22:47
Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:
Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodati![]()
Sto je jos interesantnije samo je Vettel od ove ekipe zasnovao porodicu i aktivno ima zenu i djecu. Lewis, Alonso i Max nemaju niti zene niti porodice, to samo pokazuje koliki su fokus morali staviti na karijeru da bi bili sampioni. Dok je Riccardo vise drugih nekih biznisa napravio od samog trkanja. Rosberg je također svojevremeno rekao da nije moguce imati stabilnu porodicu i biti u F1 na vrhnunskom nivou jer je potrebno jako puno odricanja svega ostalog i zbog tog razloga se isto kao Vettel penzionisao dok ova trojica jos kidaju
https://youtu.be/P-Uvr4YQQI0?si=XMCd0kAaWa-OGj0z
Izgleda da izlaze detalji vezano za Liamovu klauzulu. Navodno je Red Bull potpisao da će do kraja septembra ove godine dati Liamu neku ponudu i da će unutar jedne godine od svoje zadnje trke opet voziti neki bolid. Zadnja trka mu je bila u Kataru 08.10.2023 sto se uklapa u ovu vremensku liniju obzirom da je naredna trka 20og oktobra. Ukoliko ovo ne ispune on ce moci poceti pregovarati sa drugim ekipama sto Red Bull nije htio da rizikuje.
I Lando ima problem što se ne takmiči samo sa Max-om nego i sa ostalim vozačima, bez obzira na dobar bolid.konektovan wrote: ↑22/09/2024 23:36 Bice guravo do kraja sezone,..Mclaren ima prednost ociglednu, i ako ne bude problema sa motorom, mjenjacem, ili kakav trkaci incident, sudar....siguran sam da Lando ovo moze preokrenuti. Danas je vozio preludo, tjerao do krajnjih granica i kad nije bilo potrebe, sto mi se bas svidjelo. Najbolji start def,..nije dao sansu Maxu uopste da nesto pokusa do prve krivine. Maxu do kraja sezone, nije samo Lando problem. Mercedes, Ferari,..svi su poprilicno spremni da otkinu bodove i mozda su oni najveci problem Red Bulla i Maxa.
Ferrari ce mu biti najveci problem, ako Ferrari nastavi s ovakvom formom. Da nisu usrali kvalifikacije u subotu, imao bi velikih problema s Ferrarijem u borbi za postolje.konektovan wrote: ↑22/09/2024 23:36 Bice guravo do kraja sezone,..Mclaren ima prednost ociglednu, i ako ne bude problema sa motorom, mjenjacem, ili kakav trkaci incident, sudar....siguran sam da Lando ovo moze preokrenuti. Danas je vozio preludo, tjerao do krajnjih granica i kad nije bilo potrebe, sto mi se bas svidjelo. Najbolji start def,..nije dao sansu Maxu uopste da nesto pokusa do prve krivine. Maxu do kraja sezone, nije samo Lando problem. Mercedes, Ferari,..svi su poprilicno spremni da otkinu bodove i mozda su oni najveci problem Red Bulla i Maxa.
Ferrari ce biti i problem Norisu za pobjede, jer ce biti jos upgrejda najvise se ocekuje od njih i Red Bulla u ostatku sezone..nitro_90 wrote: ↑23/09/2024 09:43Ferrari ce mu biti najveci problem, ako Ferrari nastavi s ovakvom formom. Da nisu usrali kvalifikacije u subotu, imao bi velikih problema s Ferrarijem u borbi za postolje.konektovan wrote: ↑22/09/2024 23:36 Bice guravo do kraja sezone,..Mclaren ima prednost ociglednu, i ako ne bude problema sa motorom, mjenjacem, ili kakav trkaci incident, sudar....siguran sam da Lando ovo moze preokrenuti. Danas je vozio preludo, tjerao do krajnjih granica i kad nije bilo potrebe, sto mi se bas svidjelo. Najbolji start def,..nije dao sansu Maxu uopste da nesto pokusa do prve krivine. Maxu do kraja sezone, nije samo Lando problem. Mercedes, Ferari,..svi su poprilicno spremni da otkinu bodove i mozda su oni najveci problem Red Bulla i Maxa.