F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34226 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 22/09/2024 15:53
_BataZiv_0809 wrote: 22/09/2024 15:50 Vozio je na noz kakvim rukama i nogama
Pa na kraju nije apsolutno nikakve potrebe ni bilo da vozi na noz
Pa nije ni Senna to morao u Monacu 1988 :mrgreen:

P.S. Daniel skide Landu grand slam u zadnjem krugu :D

Tako je kad se dozvoli da neko ima dvije ekipe :zjev:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34227 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Mislim da dominantan bolid ne pomaze Landu ni malo cak naprotiv stvara mu dodatni pritisak
Forumerrer
Posts: 986
Joined: 14/06/2014 17:27

#34228 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Forumerrer »

Lando ce tesko uzeti titulu bez pomoci ekipe, treba mu i Piastri pomoci. Max je predobar vozac da olako ispusti novu titulu.

Koliko god mi bio mrzak kao osoba, covjek je sampion u glavi, pravi pobjednik.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#34229 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Ironmen »

Samprotivsviju wrote: 22/09/2024 16:00 Mislim da dominantan bolid ne pomaze Landu ni malo cak naprotiv stvara mu dodatni pritisak
Da Ferari nije unsitio kvale bila bi danas druga prica za Verstapena.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34230 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Upravo to.
Sa Ferrarijima u mixu tesko bi on ostao P2.
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#34231 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nepass1 »

nitro_90 wrote: 22/09/2024 15:50 Norris mora uzeti naslov s ovakvim bolidom, napravio je pola minute prednosti danas. Ferrari je ovdje imao brzinu za postolje, ali su usrali kvalifikacije. Verstappen maksimalno sto je mogao danas, uzeo.
Uzece mudo marjanovo. Niko sretniji od mene da u zadnjoj utrci uzme titulu, ponizi maxa. Ali nema sanse realno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34232 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »



Po svemu sudeci oprostajni intervju DR-a. Tesko pada svima nama koji ga volimo i postujemo gledati ga ovako sjetnog sa ogromnom knedlom u grlu :cry:

Nije jos nista zvanicno ali mislim da sve govori u prilog tome da ga necemo gledati vise.

Steta, odlican vozac, zanimljiv karakter, ali par losih karijernih odluka te dovedu u nizerazredni Vratnik.

Mada mislim da ce se vec naci mjesta za njega negdje.

A i zaradio je masno i nije bas za zaljenja naravno.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34233 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 22/09/2024 17:26 Upravo to.
Sa Ferrarijima u mixu tesko bi on ostao P2.
Zato je njemu P2 danas ravno bilo pobjedi :D

Sa bolidom kakvim su imali zadnje 3 trke, mogu biti prezadovoljni osvojenim bodovima...
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34234 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

nepass1 wrote: 22/09/2024 17:30
nitro_90 wrote: 22/09/2024 15:50 Norris mora uzeti naslov s ovakvim bolidom, napravio je pola minute prednosti danas. Ferrari je ovdje imao brzinu za postolje, ali su usrali kvalifikacije. Verstappen maksimalno sto je mogao danas, uzeo.
Uzece mudo marjanovo. Niko sretniji od mene da u zadnjoj utrci uzme titulu, ponizi maxa. Ali nema sanse realno
Tesko da on i sam kao vozac moze poniziti Maxa, kad i sam smatra da je Max najbolji vozac na gridu a i najbolji prijatelj
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34235 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Naumpade mi sad ideja da se svakom vozacu na gridu da pola jedne sezone dominantan bolid pa drugi dio nekom drugom i da se tako smjenjuju.

Bas bi bilo zanimljivo bilo vidjeti ko bi izvukao najvise :mrgreen:
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34236 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Samprotivsviju wrote: 22/09/2024 18:40
nepass1 wrote: 22/09/2024 17:30
nitro_90 wrote: 22/09/2024 15:50 Norris mora uzeti naslov s ovakvim bolidom, napravio je pola minute prednosti danas. Ferrari je ovdje imao brzinu za postolje, ali su usrali kvalifikacije. Verstappen maksimalno sto je mogao danas, uzeo.
Uzece mudo marjanovo. Niko sretniji od mene da u zadnjoj utrci uzme titulu, ponizi maxa. Ali nema sanse realno
Tesko da on i sam kao vozac moze poniziti Maxa, kad i sam smatra da je Max najbolji vozac na gridu a i najbolji prijatelj
Ponizit ga nece, ali bi ga mogao stici, jedva.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#34237 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

Zao mi je Daniela ako ode, mada za razliku od mnogih on ipak ima biti na sta ponosan jer ne dobije svako priliku da vozi u F1, a pored toga uspije ostvariti neke rezultate kao sto je on. Svojim karakterom i pojavom je jedan od glavnih odgovornih zasto je F1 dosegla jos vecu popularnost i to je mnogo vrijedno za sport. Mozda malo nepopularno misljenje ali realno gledajuci on nije imao puno izbora kada je prelazio u Reno. Svi uzimaju to kao neku njegovu tacku propasti ali je cinjenica da u tom trenutku nije imao drugi izbor jer je postalo ocigledno da će se Max uvijek gurati u RB dok je on, barem u tom trenutku, bio sposoban da se nosi sa njim i ne vjerujem da bi im RB dopustio borbu kao sto je Merc npr sa Rosbergom i Hamom. Ovako je barem pokusao nesto dok bi u suprotnom bio samo vozac broj 2 bez nekog posebnog karaktera. Jednostavno nije htio da ima istu sudbinu kao npr Coulthard, Barrichello itd.

Vjerujem da ovo rade u sredini sezone da bi do kraja mogli usporediti Tsunodu i Lawsona pa da imaju plan sta uraditi za 2025u i dalje jer ne vjerujem da Perez ostaje preko 2026e. Lawson svakako ima klauzulu u ugovoru da ukoliko mu ne nađu mjesto za 2025u on ima pravo otici iz Red Bull programa sto je napravilo dodatni pritisak. Uz to Marko je otkrio da obzirom da je RB juniorski program, imaju veliki pritisak od stakeholdera da tu bude mlađi vozac a ne Ricc od 37 godina. Onda pored toga imas Hadjara kojeg bi vrijedilo ubaciti u RB ako promovisu Tsunodu ili Lawsona u Red Bull. Mislim da će Tsunoda prije letiti jer Honda im odlazi 2026e, a i nije se pokazao kao neko kome je vrijedno dati priliku.

Prema onome sto su neki izvori napisali, prvobitni plan je bio da Daniel dobije jos jednu sansu, i ako se pokaze uleti umjesto Pereza dok bi Lawson onda upao u RB. Međutim Daniel nije nista posebno pokazao i njegove performanse su ipak bile manje vrijedne u odnosu na pare i brand exposure koji imaju naspram Pereza. Naravno i Ricciardo je popularan ali daleko daleko ispod Pereza koji im drzi americko trziste i prodaju mercha. Imao je lagan zadatak da bude uvijek ispred Tsunode i da pokaze da odskace od njega, međutim to nije uradio. To je bio onaj higher up sastanak prije pocetka ljetne pauze gdje su svi ocekivali da se samo ceka potvrda da Checo leti na sredini sezone, pa je odjednom doslo produzenje ugovora. Navodno su uporedili Tsunodine, Danielove i Perezove performanse i ustanovili da nista ne bi dobili promovisanjem nekoga od njih u Red Bull, a izgubili bi dosta toga financijski izbacivanjem Pereza.

[Luke Smith] Official line from RB team principal Laurent Mekies in the post-race press release: "Given this may have been Daniel’s last race, we wanted to give him the chance to savour it and go out with the fastest lap."
Tako da mislim da samo cudo moze spasiti Daniela da ostane u F1. Vec smo vidjeli jedan twist da Checo ostaje iako je sve pokazivalo suprotno, mozda se i ovdje slicno desi. Obzirom sta je Daniel sve donio Red Bullu, ovo je iskreno bas nepostovanje sa njihove strane. Trebali su covjeku ili dati do kraja sezone da vozi pa najavit kraj suradnje, ili barem najaviti za ovaj vikend da mu je zadnji pa da se oprosti ko covjek. Ovako se sve svodi na neke glasine i ne moze se oprostiti kako treba.

Radi njegovog otimanja poena Landu danas, Verstapen sada zvanicno moze zavrsiti drugi svaku trku i sprint do kraja sezone, a da Lando bude prvi, i opet ce osvojiti titulu :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34238 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Odlican i zanimljiv post hvala puno @Pandakonda :sax:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34239 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Odlicna retrospektiva Danielovog pada u performansama :thumbup:

https://www.planetf1.com/features/what- ... ine-theory
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#34240 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

_BataZiv_0809 wrote: 22/09/2024 21:56 Odlicna retrospektiva Danielovog pada u performansama :thumbup:

https://www.planetf1.com/features/what- ... ine-theory
Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:
Not long after his departure from Red Bull came a change of management as building the brand took precedence over his career prospects.

And sure enough, along came the clothing and alcohol ranges, the video game cameos and a social media presence more Instagram influenza than racing driver.

He got away with it for a couple of years at Renault, but alongside another prodigious, Max-like talent in Lando Norris came a rude awakening at McLaren, where all his post-Red Bull excesses brutally caught up with him over two miserable years.
Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodati :D

Sto je jos interesantnije samo je Vettel od ove ekipe zasnovao porodicu i aktivno ima zenu i djecu. Lewis, Alonso i Max nemaju niti zene niti porodice, to samo pokazuje koliki su fokus morali staviti na karijeru da bi bili sampioni. Dok je Riccardo vise drugih nekih biznisa napravio od samog trkanja. Rosberg je također svojevremeno rekao da nije moguce imati stabilnu porodicu i biti u F1 na vrhnunskom nivou jer je potrebno jako puno odricanja svega ostalog i zbog tog razloga se isto kao Vettel penzionisao dok ova trojica jos kidaju
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4286
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#34241 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Jeste Ric malo zasjenio Norrisovu dominaciju s tim otimanjem najbrzeg kruga, al nemojte zaboraviti da je jos dodatnih 6 poena u opticaju - ovi za najbrzi krug. A ako McLaren nastavi dominirati, to ce biti njima mnogo lakse dostici nego RBu.

Tako da cisto sumnjam da ce Maxu konstantno drugo mjesto donijeti titulu. Ali isto tako sumnjam da ce njih dvojica bas biti na pozicijama 1-2 na svakoj utrci do kraja sezone. Chokat ce Norris jos koji put, ali i ferrari ce se upetljati maxu u planove ponekad.
Last edited by izbjeglica_iz_besmisla on 23/09/2024 10:27, edited 2 times in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34242 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Pandakonda wrote: 22/09/2024 22:47
_BataZiv_0809 wrote: 22/09/2024 21:56 Odlicna retrospektiva Danielovog pada u performansama :thumbup:

https://www.planetf1.com/features/what- ... ine-theory
Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:
Not long after his departure from Red Bull came a change of management as building the brand took precedence over his career prospects.

And sure enough, along came the clothing and alcohol ranges, the video game cameos and a social media presence more Instagram influenza than racing driver.

He got away with it for a couple of years at Renault, but alongside another prodigious, Max-like talent in Lando Norris came a rude awakening at McLaren, where all his post-Red Bull excesses brutally caught up with him over two miserable years.
Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodati :D

Sto je jos interesantnije samo je Vettel od ove ekipe zasnovao porodicu i aktivno ima zenu i djecu. Lewis, Alonso i Max nemaju niti zene niti porodice, to samo pokazuje koliki su fokus morali staviti na karijeru da bi bili sampioni. Dok je Riccardo vise drugih nekih biznisa napravio od samog trkanja. Rosberg je također svojevremeno rekao da nije moguce imati stabilnu porodicu i biti u F1 na vrhnunskom nivou jer je potrebno jako puno odricanja svega ostalog i zbog tog razloga se isto kao Vettel penzionisao dok ova trojica jos kidaju
Max ima porodicu, zivi sa Kelly Piquet i njenom kcerkicom koja ga voli kao da joj je on otac

https://youtu.be/P-Uvr4YQQI0?si=XMCd0kAaWa-OGj0z
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#34243 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

DaysleepeR wrote: 22/09/2024 23:04
Pandakonda wrote: 22/09/2024 22:47
_BataZiv_0809 wrote: 22/09/2024 21:56 Odlicna retrospektiva Danielovog pada u performansama :thumbup:

https://www.planetf1.com/features/what- ... ine-theory
Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:
Not long after his departure from Red Bull came a change of management as building the brand took precedence over his career prospects.

And sure enough, along came the clothing and alcohol ranges, the video game cameos and a social media presence more Instagram influenza than racing driver.

He got away with it for a couple of years at Renault, but alongside another prodigious, Max-like talent in Lando Norris came a rude awakening at McLaren, where all his post-Red Bull excesses brutally caught up with him over two miserable years.
Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodati :D

Sto je jos interesantnije samo je Vettel od ove ekipe zasnovao porodicu i aktivno ima zenu i djecu. Lewis, Alonso i Max nemaju niti zene niti porodice, to samo pokazuje koliki su fokus morali staviti na karijeru da bi bili sampioni. Dok je Riccardo vise drugih nekih biznisa napravio od samog trkanja. Rosberg je također svojevremeno rekao da nije moguce imati stabilnu porodicu i biti u F1 na vrhnunskom nivou jer je potrebno jako puno odricanja svega ostalog i zbog tog razloga se isto kao Vettel penzionisao dok ova trojica jos kidaju
Max ima porodicu, zivi sa Kelly Piquet i njenom kcerkicom koja ga voli kao da joj je on otac

https://youtu.be/P-Uvr4YQQI0?si=XMCd0kAaWa-OGj0z
Kelly mu je djevojka, nije zena, dok je Penelope Kvyatova kcerka. Vidjet cemo da li ce je ozeniti i da li ce imati vlastitu djecu :D

Izgleda da izlaze detalji vezano za Liamovu klauzulu. Navodno je Red Bull potpisao da će do kraja septembra ove godine dati Liamu neku ponudu i da će unutar jedne godine od svoje zadnje trke opet voziti neki bolid. Zadnja trka mu je bila u Kataru 08.10.2023 sto se uklapa u ovu vremensku liniju obzirom da je naredna trka 20og oktobra. Ukoliko ovo ne ispune on ce moci poceti pregovarati sa drugim ekipama sto Red Bull nije htio da rizikuje.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34244 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Pandakonda wrote: 22/09/2024 23:23
DaysleepeR wrote: 22/09/2024 23:04
Pandakonda wrote: 22/09/2024 22:47

Dobar osvrt, posebno bi izdvojio ovo:



Mislim da je Lewis jedini vozac koji je uspio da napravi veliku F1 karijeru a da pored toga ima jos nekih interesa i projekata paralelno. Zbog toga nismo viđali Alonsa, Maxa ili Vettela puno mimo samih trka jer su to vozaci kojima je trkanje u krvi i to im je jedini fokus i zbog toga su najuspjesniji. Riccardo je nekako upravo u tom periodu uletio na Drive to Survive, i vise je prihvatio tu social media fun personu ignorisuci to da je on prvenstveno sportista od kojeg se ocekuju rezultati. Ono od cega je bjezao u Red Bullu ga je ustvari stiglo u McLarenu gdje ga niko nece placati milione da bude samo persona na drustvenim mrezama a da rezultati ekipe ispastaju. Na drugoj strani spektra Max je bojkotovao emisiju a svoje vrijeme maksimalno koristi za trkanje. Covjek nakon trke ode kuci igrati sim racing, sta se tu jos ima dodati :D

Sto je jos interesantnije samo je Vettel od ove ekipe zasnovao porodicu i aktivno ima zenu i djecu. Lewis, Alonso i Max nemaju niti zene niti porodice, to samo pokazuje koliki su fokus morali staviti na karijeru da bi bili sampioni. Dok je Riccardo vise drugih nekih biznisa napravio od samog trkanja. Rosberg je također svojevremeno rekao da nije moguce imati stabilnu porodicu i biti u F1 na vrhnunskom nivou jer je potrebno jako puno odricanja svega ostalog i zbog tog razloga se isto kao Vettel penzionisao dok ova trojica jos kidaju
Max ima porodicu, zivi sa Kelly Piquet i njenom kcerkicom koja ga voli kao da joj je on otac

https://youtu.be/P-Uvr4YQQI0?si=XMCd0kAaWa-OGj0z
Kelly mu je djevojka, nije zena, dok je Penelope Kvyatova kcerka. Vidjet cemo da li ce je ozeniti i da li ce imati vlastitu djecu :D

Izgleda da izlaze detalji vezano za Liamovu klauzulu. Navodno je Red Bull potpisao da će do kraja septembra ove godine dati Liamu neku ponudu i da će unutar jedne godine od svoje zadnje trke opet voziti neki bolid. Zadnja trka mu je bila u Kataru 08.10.2023 sto se uklapa u ovu vremensku liniju obzirom da je naredna trka 20og oktobra. Ukoliko ovo ne ispune on ce moci poceti pregovarati sa drugim ekipama sto Red Bull nije htio da rizikuje.
Nije mu zena ali Max zivi porodicnim stilom zivota godinama.
Ne voda novu djevojku svake godine, zivi sa malim djetetom u kuci sa svim obavezama koje to donosi i ocigledno je blizak sa djevojcicom.

Totalna suprotnost Lewisu i Alonsu.

To sam htio reci.
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34245 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Bice guravo do kraja sezone,..Mclaren ima prednost ociglednu, i ako ne bude problema sa motorom, mjenjacem, ili kakav trkaci incident, sudar....siguran sam da Lando ovo moze preokrenuti. Danas je vozio preludo, tjerao do krajnjih granica i kad nije bilo potrebe, sto mi se bas svidjelo. Najbolji start def,..nije dao sansu Maxu uopste da nesto pokusa do prve krivine. Maxu do kraja sezone, nije samo Lando problem. Mercedes, Ferari,..svi su poprilicno spremni da otkinu bodove i mozda su oni najveci problem Red Bulla i Maxa.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34246 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

@Pandakonda meni je i ovaj dio dobar:

Despite some eye-catching performances (sixth on the grid at Bahrain 2012 sticks in the memory), Ricciardo did not assert himself over Jean-Eric Vergne at Toro Rosso sufficiently enough to make himself the klix option when Mark Webber retired in 2013 – hence Red Bull’s public courting of Kimi Raikkonen throughout that summer.

Yet when he was promoted to the senior team and finally given a compliant, front-running car in 2014, Ricciardo almost overnight grew to a level most (including Red Bull, possibly even Daniel himself) had not seen coming – so much so that he ended up running Sebastian Vettel, the reigning four-time World Champion, out of town.

It’s true that some drivers are just better equipped to drive fast cars.


Yet the great irony here? Ricciardo will never again be presented with a quick car unless he can prove himself fast and reliable in a slower one.

Cinjenica je da on ni u Torro Rossu nije pokazao neki ekstra kvalitet i da je "proradio" tek kad je dobio jak bolid kojim je otpuhao 4x WDC.

I nece on nikad u VCARB pokazati puno vise od ovoga, ali stavi ga u Red Bull, kao na Pirellijevom testu, eto ga u 2 desetinke sa Verstapenom.

Takodjer, cesto se povlaci argument da se vozac mora dokazati u losijem bolidu i da je to znak njegove snage. Iako to moze biti slucaj, desava se i to da vozaci koji odusevljavaju u sporijim bolidima i naizgled izvlace iz njih maksimum, kada sjednu u pobjednicki bolid jednostavno chokaju i budu pregazeni. Gasly i Albon su naocigledniji primjeri na trenutnom gridu.

Na planetf1 su to ovako definisali:

There is a tendency in F1 to overexaggerate the abilities of drivers who bring success to unfancied teams


P.S. Sad se pojavila teorija da Liam uskace umjesto Ricca u VCARB, a da ce Ricc iza trka u Americi i Meksiku uletiti u RB pa da se odluce ko ce voziti gdje narednu sezonu u odnosu na rezultate.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34247 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

konektovan wrote: 22/09/2024 23:36 Bice guravo do kraja sezone,..Mclaren ima prednost ociglednu, i ako ne bude problema sa motorom, mjenjacem, ili kakav trkaci incident, sudar....siguran sam da Lando ovo moze preokrenuti. Danas je vozio preludo, tjerao do krajnjih granica i kad nije bilo potrebe, sto mi se bas svidjelo. Najbolji start def,..nije dao sansu Maxu uopste da nesto pokusa do prve krivine. Maxu do kraja sezone, nije samo Lando problem. Mercedes, Ferari,..svi su poprilicno spremni da otkinu bodove i mozda su oni najveci problem Red Bulla i Maxa.
I Lando ima problem što se ne takmiči samo sa Max-om nego i sa ostalim vozačima, bez obzira na dobar bolid.
Ako pogledaš unazad, nema ko nije Landu oteo bodove do sada... od timskog kolege pa preko Leclerca, Hamiltona, Russella...

Ima još jedna stvar, McL nije baš maksimizirao period lošeg bolida RedBulla od Zandvoorta pa do Singapore-a. 2/4 je Lando uzeo, a objektivno je trebao minimum 3/4. RedBull je očigledno na uzlaznoj putanji i nemojte misliti da se neće vratiti još bolji u Austinu, mjesec dana je dosta vremena za popraviti ovo s čim su otišli u Zandvoort.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34248 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

konektovan wrote: 22/09/2024 23:36 Bice guravo do kraja sezone,..Mclaren ima prednost ociglednu, i ako ne bude problema sa motorom, mjenjacem, ili kakav trkaci incident, sudar....siguran sam da Lando ovo moze preokrenuti. Danas je vozio preludo, tjerao do krajnjih granica i kad nije bilo potrebe, sto mi se bas svidjelo. Najbolji start def,..nije dao sansu Maxu uopste da nesto pokusa do prve krivine. Maxu do kraja sezone, nije samo Lando problem. Mercedes, Ferari,..svi su poprilicno spremni da otkinu bodove i mozda su oni najveci problem Red Bulla i Maxa.
Ferrari ce mu biti najveci problem, ako Ferrari nastavi s ovakvom formom. Da nisu usrali kvalifikacije u subotu, imao bi velikih problema s Ferrarijem u borbi za postolje.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34249 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

nitro_90 wrote: 23/09/2024 09:43
konektovan wrote: 22/09/2024 23:36 Bice guravo do kraja sezone,..Mclaren ima prednost ociglednu, i ako ne bude problema sa motorom, mjenjacem, ili kakav trkaci incident, sudar....siguran sam da Lando ovo moze preokrenuti. Danas je vozio preludo, tjerao do krajnjih granica i kad nije bilo potrebe, sto mi se bas svidjelo. Najbolji start def,..nije dao sansu Maxu uopste da nesto pokusa do prve krivine. Maxu do kraja sezone, nije samo Lando problem. Mercedes, Ferari,..svi su poprilicno spremni da otkinu bodove i mozda su oni najveci problem Red Bulla i Maxa.
Ferrari ce mu biti najveci problem, ako Ferrari nastavi s ovakvom formom. Da nisu usrali kvalifikacije u subotu, imao bi velikih problema s Ferrarijem u borbi za postolje.
Ferrari ce biti i problem Norisu za pobjede, jer ce biti jos upgrejda najvise se ocekuje od njih i Red Bulla u ostatku sezone..
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#34250 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Mora Max jednu utrku zavrsiti bez plasmana da bi bio pod ozbiljnim pritiskom. Ovako je to jos uvijek bez ikakvog stresa za njega.
Post Reply