pripazi dobro https://www.vauxhallownersnetwork.co.uk ... se.477585/SONY_91 wrote: ↑17/02/2021 08:37Jučer bilo malo ispod maksimuma kada smo vadili ulje a jutros nakon što je auto prenoćilo opet na maksimumuado-nekad-sampion wrote: ↑16/02/2021 17:01 A jbt pa izmedju minimuma i maksimuma je litar svega. Samo pola litra je nasuo previse.![]()
. Auto je bilo zagrijano dok smo izvlačili ulje.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34151 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34152 Re: Pitamo Mehanicare ?
sve si nam rekao,auto,velicinu felgi,gume na njemu???schindleroskar wrote: ↑17/02/2021 09:02 Jedno laicko pitanje, kako provjeriti stanje amortizera ? Jest da sam preso sa hidraulike al opet mi pretvrdo izgleda kad preletim preko kratera i sahtova na nasim cestama
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#34153 Re: Pitamo Mehanicare ?
dobro drug nisam znao da je bitno koje je auto za provjeru stanja amortizera, 308 t9, 16 felne 225/50 mislim( ovo sam lupio otprilike ) , 2 sezone stare matador gume.Evolution_IV wrote: ↑17/02/2021 09:06sve si nam rekao,auto,velicinu felgi,gume na njemu???schindleroskar wrote: ↑17/02/2021 09:02 Jedno laicko pitanje, kako provjeriti stanje amortizera ? Jest da sam preso sa hidraulike al opet mi pretvrdo izgleda kad preletim preko kratera i sahtova na nasim cestama![]()
Last edited by schindleroskar on 17/02/2021 09:17, edited 1 time in total.
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#34154 Re: Pitamo Mehanicare ?
schindleroskar wrote: ↑17/02/2021 09:11dobro drug nisam znao da je bitno koje je auto za provjeru stanja amortizera, 308 t9, 16 felne 225/50 mislim( ovo sam lupio otprilike ) , 2 sezone stare matador gume.Evolution_IV wrote: ↑17/02/2021 09:06sve si nam rekao,auto,velicinu felgi,gume na njemu???schindleroskar wrote: ↑17/02/2021 09:02 Jedno laicko pitanje, kako provjeriti stanje amortizera ? Jest da sam preso sa hidraulike al opet mi pretvrdo izgleda kad preletim preko kratera i sahtova na nasim cestama![]()
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#34155 Re: Pitamo Mehanicare ?
Molim vas, zna li neko koliko se kreće cijena demontaže / montaže glave motora? Ispitivanje iste kao i ravnanje. U pitanju je VW TDI CR motor. Hvala.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#34156 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjerio sam ulje kada sam krenuo iz Njemačke staro (kupio auto prije 15 dana u DE) i bilo ga je isto kada sam se vratio i radio zamjenu. Što se tiče DPF-a pratim stanje na potrošnji goriva i čekam kada će povećati da znam da radi regeneraciju jer sam i na staroj Astri H 1.9 CDTI primijetio da poveća potrošnju što znači radi regeneraciju i vozim. Po BiH sam tek prešao oko 400 kilometara. Sa novim uljem tek oko 50 kilometara.Evolution_IV wrote: ↑17/02/2021 09:05pripazi dobro https://www.vauxhallownersnetwork.co.uk ... se.477585/SONY_91 wrote: ↑17/02/2021 08:37Jučer bilo malo ispod maksimuma kada smo vadili ulje a jutros nakon što je auto prenoćilo opet na maksimumuado-nekad-sampion wrote: ↑16/02/2021 17:01 A jbt pa izmedju minimuma i maksimuma je litar svega. Samo pola litra je nasuo previse.![]()
. Auto je bilo zagrijano dok smo izvlačili ulje.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34157 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa utice sve to zajedno,kao i kilometri,ne znam ne bi trebao da lupa previse,al ako si presao sa hidraulike na obicne amortizere mozda je do tebe dok se naviknesschindleroskar wrote: ↑17/02/2021 09:11dobro drug nisam znao da je bitno koje je auto za provjeru stanja amortizera, 308 t9, 16 felne 225/50 mislim( ovo sam lupio otprilike ) , 2 sezone stare matador gume.Evolution_IV wrote: ↑17/02/2021 09:06sve si nam rekao,auto,velicinu felgi,gume na njemu???schindleroskar wrote: ↑17/02/2021 09:02 Jedno laicko pitanje, kako provjeriti stanje amortizera ? Jest da sam preso sa hidraulike al opet mi pretvrdo izgleda kad preletim preko kratera i sahtova na nasim cestama![]()
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34158 Re: Pitamo Mehanicare ?
@ruud
Obavezno hidrotest uraditi, te glave kod vw 2.0 tdi sa dvije bregaste pucaju k'o ledenice, ima ih čitava abeceda, najbolja je ona sa zadnjim slovom abecede Ž, šala mala.
Imaš temu "Obrada bloka i glave motora" pa iščitaj.
Obavezno hidrotest uraditi, te glave kod vw 2.0 tdi sa dvije bregaste pucaju k'o ledenice, ima ih čitava abeceda, najbolja je ona sa zadnjim slovom abecede Ž, šala mala.
Imaš temu "Obrada bloka i glave motora" pa iščitaj.
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34159 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako si iz Sarajeva, moja preporuka uvijek ide za Stanica za tehnički pregled Sarajevo I.schindleroskar wrote: ↑17/02/2021 09:02 Jedno laicko pitanje, kako provjeriti stanje amortizera ? Jest da sam preso sa hidraulike al opet mi pretvrdo izgleda kad preletim preko kratera i sahtova na nasim cestama
Nalazi se u sklopu poslovne zgrade Koncerna Agram na adresi Trg međunarodnog prijateljstva 20, u općini Novi Grad Sarajevo.
"https://www.agram.ba/stanice-za-tehnick ... arajevo-i/"
Ljubazno zamoliš brku, kažeš da imaš problem s amortizerima, na preporuku si čuo si da oni to rade, mislim da te neće odbiti, daš cenera na kafu i to je to.
Dobiješ očitanje za svaki posebno, grafikon, i procente. Nema dalje.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34160 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo uzmi u obzir da kad masina testira amortizer u kalkulaciju cvrstoce ti ulaze i ostali elementi koji su vezani za amortizer, prije svega opruga i solja.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#34161 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odlučan ili odličan?ElRe wrote: ↑16/02/2021 20:47 https://youtube.com/c/%D0%90%D0%B2%D1%8 ... 0%B3%D0%9C
Odlucan Ytb kanal
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#34162 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije za mehanicare ali vidim najjaktivnija tema
Koliko bodova smije dobiti pocetnik prije oduzimanje vozacke?
Koliko bodova smije dobiti pocetnik prije oduzimanje vozacke?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#34165 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala ljudi, dobro je to ima fore 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
ado-nekad-sampion
- Posts: 391
- Joined: 01/10/2020 10:53
#34167 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pricali smo o tehnickim jucer, prekjucer, meni danas na tehnickom (Dekra) upisa komentar gume indexa 190 a max brzina auta 200, i zalijepi mi naljepnicu na sofersajbu da vidim.
Sto ti je Svabo.
Cudno je to sto sam s ovim gumama vec dvaput bio na tehnickom u istoj stanici i nista. 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34168 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije do Svabe neg' do Bosnjaka, da prodje jeftinije kupi gume sa T indexom umjesto makar H. 
Ode on iz Bosne al' Bosna iz njeg' nikad'.
Ode on iz Bosne al' Bosna iz njeg' nikad'.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34169 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj odma na naseg Adu, ima koliko hoces auta iz uvoza da dodju sa zimskim gumama nizeg brzinskog razreda pa imaju naljepnicu za ogranicenje brzine.
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#34170 Re: Pitamo Mehanicare ?
To mi se i desilo ali nadam se da nece viseblack_adrian wrote: ↑17/02/2021 14:18samo pazi na brzinu ako voziš šta malo jače, začas auto ode sa 60 na 81, a ode i vozačka
-
ado-nekad-sampion
- Posts: 391
- Joined: 01/10/2020 10:53
#34171 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jok nema veze s tim. Te gume su kupljene jos dok sam bio u BiH. Sta ce mi u BiH na zimskim ista vece od indeksa T?
Eto ljetne su mi V, po tvojoj prici mogao sam kupih H da prodjem jeftinije.
Iskreno nije mi nikad ni naumpalo, ali eto cisto da bude zapisano
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34172 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije majka Muju karala što se kock'o... 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#34173 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovdje se slažemo. Sada ću da uputim mail Dekri da poništi tehnički pregled za izvjesno vozilo marke BMW
-
ado-nekad-sampion
- Posts: 391
- Joined: 01/10/2020 10:53
#34174 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34175 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma one idu na PIK, kak'a reciklaža, odlično stanje, šara 6 mm, nemaju bubrega, uvoz Njemačka. 
Ako se ne prodaju nagizdat' kak'og siromašnog "rođA", valjaće mu, "rođov" truHlex ionako ne može dobacit' ni blizu 190.
Ako se ne prodaju nagizdat' kak'og siromašnog "rođA", valjaće mu, "rođov" truHlex ionako ne može dobacit' ni blizu 190.
