Negsje sam procitao da je to moguce senzor ugla volana da je otiso, ako nisam pomjesaodrug_profi wrote: ↑14/02/2021 02:28 Meni se na astri F pokvarila rucica zmigavca. Nece sama da se vrati. Islo mi na zivce nenormalno.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#34076 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34077 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma davno to bilo. Mislim da se neka plastika unutra slomila jer je i sama rucica postala mekana nenormalno. Gotovo bez otpora se pomjeri. Vozis tako i skontas da ti zmigavac radi ko zna od kad.
- Point.
- Posts: 33496
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#34078 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da sam sebe kvotam sa updateom. Danas ga upalim da odvezem auto mehaničaru, volan radi normala. Vozao po rundelama, okreći lijevo desno radi ko da nikad nije ni zakočio. Ništa mi nije jasno. Ipak sam ga ostavio da pregleda servo pumpu ili šta već. Čudna auta u pm.Point. wrote: ↑13/02/2021 19:07 Ko me nagovori da uzmem francusko auto jebo sve svoje. Je li moguće da 2 puta u haman godinu dana ode servo pumpa u Peugeot 508? Danas na rundeli volan težak ko đumle jedva sam došao kući. Isto mi se desilo prošle godine krajem januara, mjenjao servo pumpu. Pičku jebene matere i auto i sve.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je rundela?
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#34080 Re: Pitamo Mehanicare ?
Point. wrote: ↑14/02/2021 16:05Da sam sebe kvotam sa updateom. Danas ga upalim da odvezem auto mehaničaru, volan radi normala. Vozao po rundelama, okreći lijevo desno radi ko da nikad nije ni zakočio. Ništa mi nije jasno. Ipak sam ga ostavio da pregleda servo pumpu ili šta već. Čudna auta u pm.Point. wrote: ↑13/02/2021 19:07 Ko me nagovori da uzmem francusko auto jebo sve svoje. Je li moguće da 2 puta u haman godinu dana ode servo pumpa u Peugeot 508? Danas na rundeli volan težak ko đumle jedva sam došao kući. Isto mi se desilo prošle godine krajem januara, mjenjao servo pumpu. Pičku jebene matere i auto i sve.
Je li elektricni servo na tom autu ?
Moguce da je neki motoric ili senzor okretaja kuta volana ili tako nesto, ne znam bas puno o francuzima, ali na nekim drugim autima bude jos tu dosta dijelova oko tog power steeringa, tj citave letve volana... sto je noviji auto, vise jada ima
- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#34081 Re: Pitamo Mehanicare ?
Point. wrote: ↑14/02/2021 16:05Da sam sebe kvotam sa updateom. Danas ga upalim da odvezem auto mehaničaru, volan radi normala. Vozao po rundelama, okreći lijevo desno radi ko da nikad nije ni zakočio. Ništa mi nije jasno. Ipak sam ga ostavio da pregleda servo pumpu ili šta već. Čudna auta u pm.Point. wrote: ↑13/02/2021 19:07 Ko me nagovori da uzmem francusko auto jebo sve svoje. Je li moguće da 2 puta u haman godinu dana ode servo pumpa u Peugeot 508? Danas na rundeli volan težak ko đumle jedva sam došao kući. Isto mi se desilo prošle godine krajem januara, mjenjao servo pumpu. Pičku jebene matere i auto i sve.
Ne daj se.
- Point.
- Posts: 33496
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#34085 Re: Pitamo Mehanicare ?
I meni ovo ima smisla vise od kruznog toka.drug_profi wrote: ↑14/02/2021 18:34Na prvu onako mi zvuci ko rundava osoba zenskog spola, ali ne vidim logiku sa vozanjem pezova
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34086 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rundela - nedepilirana pica od milja. 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#34087 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci mozak radi ispravno
I da, servo i hidraulika su krucijalni za manevre po rundelama.
I da, servo i hidraulika su krucijalni za manevre po rundelama.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34089 Re: Pitamo Mehanicare ?
De mi recite gdje, provjereno, ima istestirati amortizere u Sa?
I nemojte reci - svaka stanica za tehnicki pregled jer nema
I nemojte reci - svaka stanica za tehnicki pregled jer nema
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34090 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo nemoj na rundele

- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Naslovnica
- Posts: 35459
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34092 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamoliš ih jer, koliko sam skontao, ne rade to zasebno kao komercijalnu uslugu.
Daš cenera na kafu i to je to.
Ja radio 2 puta, dobiješ listing sa očitanjima, bolje ne može.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#34095 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da je drzava kako treba, barem ako registrujes vozilo kod njih,dobijao bi listing nakon tehnickog pregleda sa uvidom u stanje/potrosenost dijelova vozila.Naslovnica wrote: ↑15/02/2021 08:29![]()
Zamoliš ih jer, koliko sam skontao, ne rade to zasebno kao komercijalnu uslugu.
Daš cenera na kafu i to je to.
Ja radio 2 puta, dobiješ listing sa očitanjima, bolje ne može.
Tako bi barem mogao da planiras ono osnovno sta je za izmjenu u skorijem vremenu ( mislim na diskove,plocice ,gume i sl)
Ovako,daj da ti uzmem lovu za tehnicki pregled,i vozdra djaci.
Jel diska ostalo 95 ili 5 %, B nekog K...
Zalosno,Boga mi.
-
Naslovnica
- Posts: 35459
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34096 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam kako je u Agramu, oni mi se čine poprilično ozbiljnim.RagibUzoriti wrote: ↑15/02/2021 13:45Da je drzava kako treba, barem ako registrujes vozilo kod njih,dobijao bi listing nakon tehnickog pregleda sa uvidom u stanje/potrosenost dijelova vozila.Naslovnica wrote: ↑15/02/2021 08:29![]()
Zamoliš ih jer, koliko sam skontao, ne rade to zasebno kao komercijalnu uslugu.
Daš cenera na kafu i to je to.
Ja radio 2 puta, dobiješ listing sa očitanjima, bolje ne može.
Tako bi barem mogao da planiras ono osnovno sta je za izmjenu u skorijem vremenu ( mislim na diskove,plocice ,gume i sl)
Ovako,daj da ti uzmem lovu za tehnicki pregled,i vozdra djaci.
Jel diska ostalo 95 ili 5 %, B nekog K...
Zalosno,Boga mi.
Ja radim tehnički na lijepe oči.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34097 Re: Pitamo Mehanicare ?
RagibUzoriti wrote: ↑15/02/2021 13:45
Da je drzava kako treba, barem ako registrujes vozilo kod njih,dobijao bi listing nakon tehnickog pregleda sa uvidom u stanje/potrosenost dijelova vozila.
Tako bi barem mogao da planiras ono osnovno sta je za izmjenu u skorijem vremenu ( mislim na diskove,plocice ,gume i sl)
Ovako,daj da ti uzmem lovu za tehnicki pregled,i vozdra djaci.
Jel diska ostalo 95 ili 5 %, B nekog K...
Zalosno,Boga mi.
narocito bi bilo korisno ljudima koji su operisani od auta opcenito i ne znaju nista o njima,osim da voze
engleski MOT ti uruci advisory(ono sto je uskoro za zamjenu) i prodjes,iduci put ako ne napravis a ono se ofucalo padas ko s kruske,kod nas kad bi bilo odma seljacka buna na pomolu
-
ado-nekad-sampion
- Posts: 391
- Joined: 01/10/2020 10:53
#34098 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj listing ne dobijes ni u Njemackoj. A 110 eura kosta. Samo pise sta su zamjerke.
Mislim da ce napisati i sta je na granici. Ako je diska ostalo 5% vjerovatno neces proci svakako. Gume ce ti reci da sljedeci put neces proci ako su na granici. Ako su svjetla malo razrooka podesi ih na licu mjesta.
Da bogdo kod nas gledaju ista osim kocnica, bilo bi super.
Mislim da ce napisati i sta je na granici. Ako je diska ostalo 5% vjerovatno neces proci svakako. Gume ce ti reci da sljedeci put neces proci ako su na granici. Ako su svjetla malo razrooka podesi ih na licu mjesta.
Da bogdo kod nas gledaju ista osim kocnica, bilo bi super.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#34099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje kočnice gledaju ?ado-nekad-sampion wrote: ↑15/02/2021 14:45 Taj listing ne dobijes ni u Njemackoj. A 110 eura kosta. Samo pise sta su zamjerke.
Mislim da ce napisati i sta je na granici. Ako je diska ostalo 5% vjerovatno neces proci svakako. Gume ce ti reci da sljedeci put neces proci ako su na granici.
Da bogdo kod nas gledaju ista osim kocnica, bilo bi super.![]()
Ja kad sam kupio auto, kaže zadnje kočnice bi trebalo zamijeniti, slabo koče. Prošlo od tad 5 godina, niko ih više nije spomenuo, testove kočenja urednjo prolazilo auto.
Ja imam osjećaj da na 90% tehničkih pregleda rade laici koji napamet govore "ovo ti je otišlo, ovo ovako ovo onako" a ne ljudi koji bi trebali imati i malo škole za to.
-
ado-nekad-sampion
- Posts: 391
- Joined: 01/10/2020 10:53
#34100 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislio sam da makar navuku na valjke.
To zadnje kocnice ne valjaju pa na sljedecem valjaju se i meni desavalo, to moze biti do stanice ili kod lika koji testira.
To zadnje kocnice ne valjaju pa na sljedecem valjaju se i meni desavalo, to moze biti do stanice ili kod lika koji testira.

